Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

zuzka1.
7. okt 2009

ahoj fion,este raz gratulujem, Jurko vam urcite robi len radost. kvoli mliecku sa netrap, ked netece tak netece.

ja som nedala proti rotavirusom, iba pneumokoky navyse. inak ostatne ako treba. co je povinne.

ako to zvladate?uz ste sa zzili??na bolesti bruska nam pomahala masticka , vola sa PUPIK a maju ju v lekarni, natries na brusko a uvolni to prdiky. vyborna vec.

fiona8
7. okt 2009

cau zuzi
dakujem za info...kupim si ju...ja som mu davala do mliecka kvapky espumisan...ale neviem nezdalo sa mi zeby nejako pomohli....a este davam tie cajiky hipp fenyklovy a harmancekovy....
zvykli sme si, uz si neviem predstavit zivot bez neho🙂

damiana
7. okt 2009

Fion a aky bol porod ??? Ako sa ti pacilo v LV ??????

fiona8
8. okt 2009

damiana
v Lv bolo celkom fajn, horsie som si to prestavovala....sestricky decke aj na sestonedeli boli velmi mile....aj izby boli pekne, na stene namalovany velky bocian s babatkom, telka, vanicka, prebalovacie pulty...a babatka sme mali stale pri sebe, v malinkych postielkach, na izbe sme boli 2....
porod....hmmm....no...o 14.00 som zacla krvacat, dali ma na pasy a tam uz boli kontrakcie ale este som nic necitila....okolo 17.00 mi zacli kontrakcie kazde 3min ale to sa tiez dalo vydrzat...a potom okolo 19.00 to uz bolo dost bolestive, tam bola len jedna starsia sestricka a ta mi stale kazala lezat na boku....nedovolila mi sa prechadzat a to ma jedovalo, myslela si o mne ze sa neotvaram,lebo ked ma pozeralan bola som len na spicku prsta...tak si myslela,ze co tak predychavam,sak este nepojdem rodit, lebo ona povedala, ze ked sa neotvaram to bude aj na druhy den!!! ale potom mi odtiekla voda a uz to islo, malinky bol rychlo 3x som zatlacila a bol vonku...🙂 a potom mi uz vsetko bolo jedno🙂 videla som ho vedla seba, nebolelo ma uz nic🙂 ani sitie.....🙂 len keby ta sestricka bola milsia....ine boli v pohode🙂

denisa82
8. okt 2009

Jáááááááááj Fion som zvedava ako to bude u mna 🙂 ja by som uz isla aj zajtra ............doktorka mi povedala ked som bola dnes na poradni že uz to moze prís každú chvílu ..............tak len čakám kedy 😀 (ja uz ledva chodím strasne ma boli chrbat a aj nohy a to uz ma dost unavuje 😖 😖 😖 )

zuzka1.
8. okt 2009

jaaaj baby moje, tak fon celko rychlo to bolo na to, ze si prvorodicka, nie ako ja 16 hodin ☹ a to po 5 hodinach som mala kontrakcie kazde 2-3 minuty dalsich 11 hodin.
tak a ma s batoztek pri sebe mamina.

deni neboj, raz dva to tu bude. jaaaj tesim sa na Emku.

ta monika sa neozyva, ze co a ako 😕

bea ty kde si???

lucia375
8. okt 2009

Fiona gratulujem ti, celkom v pohode porod, tiez som pouzivala PUPIK a aj ESPUMISAN. Chlapci vraj mavaju tie koliky horsie a castejsie ako dievcata. Zo skusenosti to mozem potvrdit. To jednoducho musi prejst. A neboj zachvilu aj prejde. 🙂 Ja som tiez vela nenakojila. Mateja len 1 mesiac s tym ze som prikrmovala a Barborku 3 ale tiez som prikrmovala. Ked to nejde tak to nejde. Ja som skusala vsetko mozne aj nemozne a mlieko neslo. Tiez som davala hypoalergenne mlieko ale BEBU. A koho si mala pri porode? Platila si nadstandard ked si tam mala aj televizor?

Monika je isto tehotna. Uz sa to normalne po dedine rozprava. Monika ahoj. 🙂 🙂 🙂

Denisa potom nas co najskôr informuj. Drzim ti palce. 🙂

cimika222
autor
8. okt 2009

ahojte babule my sme boli dneska na plavani s Tobkom.Lubilo sa mu tam len potom začal plakať lebo si trošku glgol vodinky. Ale inak da sa.
No s Monikou som bola v sobotu a gratulovala som jej k tehu.

monikapd1
9. okt 2009

ahojte babule, ja som stale tu, nebojte citam vas kazdy den i ked nenapisem 😉 a to moje tehu?? nooo tak to vam budem vediet presnejsie povedat az toho 20.10., ale to je uz za par dni tak musime vydrzat a hlavne ja 😝.

a Lucka ahoj aj tebe 😀

fiona8
9. okt 2009

ahojte kočKY
luci neplatila som si nadstandard, ta telka tusim bola na kazdej izbe....inak aj ta sestricka hovorila,ze je zazrak,ze som tak rychlo porodila....na prvorodicku...a to mi nedala ani zaidne injekcie.....ale ja som si potajomky davala homeopatika, kt.ulahcuju a zrychluju porod, mozno mi tie pomohli🙂
deni
drzim Ti velmi palce, uz ten posledny mesiac som uz aj ja chcela mat porod rychlo za sebou, vsetko ma bolelo najma ten zaseknuty nerv v krizoch☹
cimika
kde chodis plavat? ja by som tiez chcela s malym chodit🙂
luci
ozaj ak sme sa prestahovali tak mam tu susedu oproti v bytovke a je to Tvoja spoluziacka, vola sa Barbora a ma 3rocneho synceka🙂
zuzi
to si mala fakt dlho....jooj☹ ale tie babatka za to vsetko stoja,ze?🙂

zuzka1.
9. okt 2009

fion co to za homeo????tto som mala vediet skor 😀

Fion plavanie je od 3.meisacov, uci tam Dominika Cervena, byvala na Stanicnej, zmenila sa majitelka, ale je to stale rovnake.
kde teraz byvas?
co MIska a svadba? bola?bude?

fiona8
9. okt 2009

zuzi Dominiku poznam a to je tam v Chyzerovciach tie plavajuce babatka??
byvame v Tekovskych Nemciach v bytovke...4izbovej.....pomalicky sme to prerobili ale aj tak dost veci est chyba....okna vymenit, decku prerobit kupelnu....ale da sa...len tu nikoho nepoznam...☹tesime sa,ze je to konecne nase a ze sme samy!!! a ty zuzi byvas u svokrovcov? a ako ? da sa?? 🙂
Miska mali svadbu 15.8. na Drozdove, uz to ani pravda nie je...bolo dobre🙂
tie homeopatika sa volaju Arnica montana a Caulophyllum 5CH....poradila mi to ta porodna asistentka z NR...A aj tu na MK si baby o nich pisali....

zuzka1.
9. okt 2009

ozaj to pomaha?????javascript:addEmoticon('😀','vBody')

ja som myslela, ze ste kupili v zm.

tu je dobre, celkom si vychdzame, svokrovci pracuju, tak sme spolu malo a mame to tu akoby byt, tak je to ok, aj kuchyna je smaotne, tak pedchadzame sporom 😀 😀 😀

cimika222
autor
9. okt 2009

fiona
---- ano je to v Chyzerovciach oproti tej krčme je taka ulička tam zabočíš a nakoniec ulice no nam sa tam pacilo a budeeme tak chodiť kazdy stvrtok nahovorila som ešte jednu kamosku jej mala ma 3 mesiace tak uvidime..
Jeden vstup stoji 9 eur a ked si kupis pernamentku tak zaplatiš 81eur a 10-krat mas zdarma - ja som si ju kupila

cimika222
autor
9. okt 2009

Monika a kedy nas dobehnete pozrieť?

zuzka1.
9. okt 2009

presne ako hovri cimika, je to tam pekne, ciste, domka je super kocka, este tam byvala taka natasa, ale ta neviem ci bude byvat etse, alebo nie.

cimika222
autor
9. okt 2009

zuzka mne sa zdalo ze teraz tam bola Natasa tusim tak sa volala

zuzka1.
9. okt 2009

je to mozne, nevedeli sme ci si ju vezmu spat, alebo budu mat len odmku, lebo teraz maju malo deti, kedze to zase rozbiehaju,

do materskeho centra sa nechystas chodit s malym?

cimika222
autor
9. okt 2009

no zatial nie, ale možno začneme ti chodievaš? ako to tam vyzerá? čo a ako?

zuzka1.
9. okt 2009

my sme zacali minuly rok, ked mal maly asi 6-7 mesoacov, v pondelok na cvicenie na fit loptach pre babatka, je to usper, chodime doteraz, ale malemu s aapci hlavne v herni.

maju to tam velmi pekne spravnee, maminy su v pohode, malemu sa bude isto pacit.
pozri si na nete MC Mamioaza, maju aj svoju stranku, kde je vsetko rozpisane.
to civcenie na loptach byva rozdelene, aby tam boli deticky podobne stare.

damiana
10. okt 2009

Fion, dnes som ta videla v meste 😀 😀 ...pekny kocik mate 😉

fiona8
11. okt 2009

hej? ja som Ta nevidela...dakujeme🙂 inak som zatraposila....zaclo prsat a zobrala som si to proti dazdu, ale zobrala som si tu foliu co pasuje na sportovy kocik...a ja koza sa cudujem,ze co to nepasuje!!! a potom som volala s Ivkom a ten hovori,ze som si zobrala druhe...ja som ani nevedela,ze mame dve!

zuzka1.
11. okt 2009

ahojte mamuse,

fion tak uz mamickujes o 106 😉 traposit, to nic nie je, neboj kolko bude vtipnych situacii teraz, ked je dietatko 😉

ako sa dari??
deni este nic?

zuzka1.
11. okt 2009

Fion kocik krasny a ten vas maly je nadherny, take knizkove babinko.
ako spinkava??uz nekojis si pisala, ze???

cimika222
autor
11. okt 2009

AHojte ako sa darí aky ste mali víkendik? My sme boli dneska na hodách a malý bol aj na kolotoci s mojim kmotrom na autíčkach tak pozeral okolo čo sa to deje ale bol zlatunky

damiana
11. okt 2009

my sme isli na aute, a bola si na zastavke oproti diskontu, a hrala si sa s tou spominanou folion na kocik 😉 😀

cimika, tak tvoj maly sa uz kolotocoval, no super,,, pockaj ked bude rozpravat, a bude mat tak 2.3.4.5 rokov, to budete minat majland na kolotoce, tak ako mi teraz 😀 😀 , aj ked s tymi cenamy, jedna jazda2eura, si myslim, ze je to trosku prehnane... 😠

cimika222
autor
11. okt 2009

no zatial mi sme platili 1€ ale to len kmotor platil. No viem si to predstavit moja neter ta sa lubi kolotocovať ešte ze tam maju znameho ze jazdi zadara

cimika222
autor
11. okt 2009

Ja som prave pobalila mužovi veci do prace zpravila mu oblozene rohliky rano odchadza....... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a príde az v piatok 😀 😀 😀 a stale to iste dookola upratovanie, varenie, zehlenie . Ale tesim sa na plavanie vo štvrtok. A musime isť na nakupy kupit malemu zimný overal, capackove snehulky, čiapky, rukavice, šale no už sa tesím ☹ ☹

denisa82
11. okt 2009

zuzi este nic este stale čakám 😒 😒 😒

damiana
11. okt 2009

cimika, aj mna to caka, vetrovka s minuleho roka je malemu mala, aj topanky, tak musime kupit daco nove, ale chceme ist piatok alebo v sobotu na jarmok do LV, tak sa tesim, mozno tam mu nieco pokupim 😀

Deniska, neboooj, zachvilku pojdes, ja to citim v kostiach !! Potom ma nezabudni kontaktovat, ked budes na ceste do porodnice, jo!! Aby som mohla silno na teba mysliet a drzat palce !!! Juuuj ja sa uz tak tesiiim na Emku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre