Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

fiona8
19. mar 2009

ahoj lucka
no ved nevie,ze ked chces ist do B. Stiavnice...tak sa tam tusim musis ,ubytovat, tak tyzden asi pred terminom....neviem este ako je to tam presne......ale ja sa tiez toho uz zacinam obavat....ja mam muza, tiez robi v zahranici a chodi domov kazde 3tyzdne...takze ja si tiez neviem predstavit kto ma tam zavezie a tak....ach fnuk a do NR nechcem ist... ☹

lucia375
13. apr 2009

Ahoj Fiona,
hlasim sa po dlhom case lebo skôr som nestihala, kedze 19.3. sa mi narodila Barborka. Mala 3850 g a 49 cm. Rodila som v Leviciach. Chcem ti len povedat ze keby si chcela ist tam tak ti to môzem odporucat lebo to tam bolo v pohode. Doktory aj sestricky boli dobrí. Som fakt rada ze som nesla do tej Nitry.

lucia375
13. apr 2009

Ahoj Fiona
hlasim sa po dlhom case lebo fakt som nestihala skôr, kedze sa mi 19. 3. narodila Barborka, mala 3850g a 49 cm. Rodila som v Levicich tak ak by si nad nimi nahodou uvazovala tak ti môzem Levice odporucat. Doktory aj sestricky boli v pohode. Bola som spokojna ze sam sa rozhodla nakoniec ist do Levic a nie do Nitry, hoci som mala na mále lebo muz sa mi len o jednej v noci vratil zo sluzobky a mna o strvtej rano chytili bolesti. Takze som mala stastie lebo som mohla skoncit aj v Nitre.

lucia375
13. apr 2009

Nejak mi blbne internet tak sorry ale naskocilo mi to tu dvaktrát. Konecne som sa sem dostala a pocitac neposlucha. Super.

fiona8
14. apr 2009

no super tak Ti gratulujem🙂)) si ok?? a malicka??? 🙂 jeeeej tesim sa 🙂 😉

lucia375
17. apr 2009

Ahoj Fiona.
Dakujem pekne. Ja sa mam fajn akurat sa citim jak rozkysnuta knedla ale hadam sa to casom spravi.

Malá bola na tom horsie. Za ten mesiac co je na svete uz stihla aj ochoriet. Od Mateja chytila nadchu. Mala sopliky a chrcala a trochu aj kasel tak som s nou isla na pohotovost a odtial nas poslali do nemocnice. Mali plne tak nas nezobrali ale nasadili jej antibiotika. Od tych pravdaze dostala aj hnacky tak som s nou mala trochu fofry ale vdakabohu uz jej to prechadza. Chudatko na svete je par tyzdnov a uz si prezila aj chorobu. Ale izolovat Mateja od Barborky je dost tazke lebo on je strasne sidlo a stale za nou behal. Dufam ze najblizsie nic nechyti lebo to bude u nas zacarovany kruh.

Ty sa mas ako? Brusko uz rastie? Ktoremu gynekologovi chodis?

fiona8
17. apr 2009

☹no chudatko..... a vnoci ako vyspis sa ci ani nie?? a kolko mas medzi detmi rozdiel??
ja som bola akurat vcera u doktora, chodim k Sindlerovi........boze cakala som tam 3hodky, nabuduce sa asi objednam 😒 brusko len trosku....rastie.....myslela som si ze mi urobi sono, uz by malo vidiet co to je a nerobil tak som bola sklamana ☹ a ty komu chodis, a pohyby si kedy zacla citit??

lucia375
23. apr 2009

Ahoj Fiona.
Mali sme pokazeny internet a iba dnes nam ho opravili tak uz som tu.
Idem teda po poradi:
V noci sa vyspim ako tak dobre. Uz som si zvykla. Malá papa naposledy o 23.00 tak dovtedy som hore aby som nemusela vstavat, potom kazde 3 hodiny, teda o 2.00, 5.00 a potom o 8.00 ale dovtedy nespim lebo Matej vstava o 6,30 tak vtedy mi konci veget. To je tak ze ked ma nezobudí jeden tak druhy.
Medzi Matejom a Barborkou je rodiel 2 roky a par dni. Obidvaja su ryby.
Ja chodim k Balcovi a ten robi sono kazdu poradnu tak fajn ale ja som pohlavie nechcela vediet. Poviem ti ze ten pocit ked sa narodila a povedali: Je to dievcatko. mi za to stal. Chcela som sa nechat prekvapit.
Pohyby som pri prvom citila az v 20. tyzdni a pri druhom skôr tusim uz v 16.

Uz si rozmyslala aj nad menami pre babo?

fiona8
24. apr 2009

ahoj Lucka
a Balco ma kde ambulanciu?? mojej mamine bol pri porodoch a chvalila si ho....
no ja tiez neviem, ci to budem chciet vediet....ale asi ano ale nikomu to potom nepoviem 😉 mien mame viacero ale viac dievcenskych....napr... Dorotka, Nicolka, mne sa paci aj Nelka.....no to este nevieme ale take ze urcite ho dame na sto percent nemame 😉

lucia375
1. máj 2009

Ahoj Fiona
Balco je v topolciankach. Akurat sa za nim chystam v pondelok na kontrolu po sestonedeli. On je v pohode. Nemenila by som ho. Akurat sa u neho dost dlho caka.
Dorotka sa mi velmi paci. Tiez som ju mala v sirsom vybere. Ale ja som chcela najviac Lujzu. To sa nepacilo muzovi. Ten chcel velmi Lauru. To sa zas ktoviejak nepacilo mne. Tak sme spravili kompromis a je to Barborka. To meno som mala druhe v poradi tak som sa nemusela prisposobovat. Meno pre dieta by si podla mna mala vybrat hlavne zena, ked ma babo 9 mesiacov v bruchu. Aspon taka mala utecha. Pre chlapca som chcela Tadeáš. Moji svoktrovci boli z toho mena zhrozeni ale mne sa strasne paci ked sa povie Tady alebo Tedy. Ved ty mas este cas rozmyslat nad menami.

So Sindlerom si spokojna? Mamina k nemu chodí a ona je.

fiona8
2. máj 2009

ano je fajn...len ma tiez vela ludi....a caka sa tam velmi dlho naposledy som tam sedela 3hodky na poradni ☹

lucia375
3. máj 2009

Mne je divné ze sem nechodí nikto iny zo ZM len mi dve. Hoci aj ja som to tu objavila len nedavno ale je tu na zaciatku prihlasenych dost ludi a nikto sa sem nejde kuknut.

fiona8
3. máj 2009

no ved veru....ved ZM su dost velke..........ja chodim este na mamicky z Vrabel s nimi som sa uz aj stretla osobne 🙂

lucia375
8. máj 2009

Ja uz nechodim skoro nikde lebo nejak nic nestiham. Ale ked som bola tehotna tak som sa zapajala do marcoviek.
Ty byvas priamo v ZM alebo niekde smerom na Vrable ked tam chodis?

fiona8
8. máj 2009

ja som priamo zo ZM... a ty??

lucia375
10. máj 2009

Ja som z Loviec. Asi vies kde to je. Ja som bola totiz zvyknuta hlavne na vyske hovorit vsetkym ze som z okresu ZM a ked sa niekto spytal ze skadial presne tak Lovce aj tak nikto nepoznal. Byvas teda v byte vsak?

lucia375
10. máj 2009

Fiona buduca mamina, prajem ti vsetko naj ku dnu matiek

fiona8
11. máj 2009

oooha dakujem pekne 😉 aj ja Tebe 🙂
a jasne, ze viem kde su Lovce🙂) mam odtial spoluziacku aj tam chodime cez dedinu na Zubre 🙂

lucia375
12. máj 2009

Tak to je fajn ze sa venujes aj prirode. Inak ked tam pojdes najblizsie davaj si pozor na klieste. Tych je tam pozehnane. Ja by som tiez mala ist pozriet zubriky ale este nemam kupenu prilbu na bicykel a pesi sa mi nechce ist.

lucia375
16. máj 2009

Prilbu si uz kupila sestra tak si môzem pozicat ale muz este nema a samej sa mi nechce bicyklovat ale veru by som mala, aspon by som nejake to deko zhodila lebo zatial je to s chudnutím bieda.

fiona8
18. máj 2009

no ved kliesta som uz chytila v Arborete a teraz ma sleduju ci ma nenakazil....cakam na vysledky z krvi ☹
inak teraz v sobotu mame svadbu, tak sme taky uponahlani.....tesime sa 😉
a ako malicka?? poslucha?? 😉

lucia375
18. máj 2009

To je super, gratulujem, potom mi vsetko napis. Ja mam svadby strasne rada. A ty to len tak mimochodom pises, taku udalost. Jasne ze ste uponahlaní, a ja ze uz sem nebudes ani ty chodit ked si tu nebola tyzden. Myslela som si ze si tu budem pisat sama so sebou. 🙂
Mala Barborka sa ma dobre. Aj to budenie v noci sa jej uz zacina predlzovat. Teraz prespí aj 4-5 hodín. Uz sa riadne usmieva a zacína hovorit ga, aga. Zajtra ma dva mesiace. Robí mi radost.

To z tej krvi ti zistuju či nemas boleriozu alebo boreliozu alebo ako sa to volá?

fiona8
2. jún 2009

ahoj Luci...svadba bola uzzzzaaaaaasnaaaaaaaa pozri fotky nejake mam v albume🙂
malinka uz gagoce, sikulka je to🙂 a my sme boli v LV na 4D ultrazvuk a budeme mat chlapčeka 😉
Tadeas je pekne meno, mne sa p 😉 paci Tobias 🙂

lucia375
4. jún 2009

Tobias je tiez pekné. Teraz dost letí.
Kukala som fotky. Super si vyzerala. A kde mas brucho? Inak si mi neni vôbec znama ale na tej poslednej fotke je moja byvala spoluziacka Lenka Vargová. A mali ste aj veselicu po sobási?
V Leviciach robia 4D? to som nevedela. Malý je riadny chlap. Ze pol kila. Tak uz teda riadne kope. Vsak je to uzasny pocit.

fiona8
9. jún 2009

ahoj Luci...no tak sa opat hlasim🙂 nejako nemam cas.... ☹ Lenka bola Tvoja spolužiačka? tak to si staršia odo mna len o rok🙂 a nemáš dáke fotky? možno zo školy by som TA poznala🙂 nooo...a bruško mi ani moc nerastie...moj muzik sa smeje,ze kto mi ho ukradol 🙂 🙂 ale uz priberam priberam ☹ a vy čo?? detičky su zdrave?? posluchaju??

fiona8
9. jún 2009

veselicu sme nemali.....mali sme malu svadbu 15ludi, z uradu sme isli rovno do Eminentu na obed..tam sme pobudli asi 3hodky a potom sme sli domov tam sme mali nachystane obcerstvenie a tam sme mali aj veselicu....super bolo....mam album aj na MS 😉

lucia375
11. jún 2009

A ty si tiez chodila na dievcensku? A co? Obchod a podnikanie? Nie si mi znama. Chystam sa spravit si album ale kedy to bude neviem lebo ani nemam cas a ani sa mi to nejak nechce. Snad sa k tomu dostanem. Inak na technické veci som antitalent. Ja ked uz mam len spojit kablom pocitac s fotakom a stahovat fotky tak aj to je uz pre mna vela. 🙂
Deti posluchaju. Matej menej ale to je chalan. Barborka je zlatá. Cez kocik co mam vnutri som jej natiahla hrkalky a sama sa dokaze zahrat aj hodinu v kuse.V podnelok som si kupila klokanku na nosesie detí tak tam ju vozím a je tam spokojna. Cez den uz spí pomenej. Je hrozna zvedavá a najviac sa tesí na kupanie. Uz ked ju vyzliekam tak sa rehoce a gagoce. Ved pockaj par mesiacov a uvidis aj ty.
A to mas podla mna dobre ze nemas také brucho. Ja som mala riadne a teraz mam taku pneumatiku ze skoda hovorit. A vybavicku uz chystas? Kocík je kupený?

lucia375
11. jún 2009

Fiona. Celkom si ma navnadila na tie fotky. Chcela som vediet ci by si ma poznala ale ked som chcela vytvorit album tak mi tam vypisalo ze max. velkost fotky je 700 Mb. Moje fotky maju vsetky viac. Nevies ci sa do da nejak upravit? Alebo treba mat na to program?

fiona8
11. jún 2009

ahoj Luci....jasne,ze viem ako sa zmensujú fotky 😉 ale baby mi to napisali len minuly tyzden....inak by som si to nevedela tam dat....poslem Ti taky odkaz...tam kliknes a stiahnes si program na upravu fotiek....to zvladnes 😉 navod je tam,je to velmi jednoduche....uz na tom fičím tyzden....tesim sa na fotky...dufam,ze ich coskoro uvidim.... 😉 😉
kočík este nemame...mali by sme uz kupit?? ty si kupovala kedy?? jeeej a tie deturence tvoje musia byt zlatunke.......a ta barborka je taky anjelik 😉 😉 jeeeeej ja sa uz tak tesim na to naše🙂
ano chodila som na dievcensku odbor obchod podnikanie....

fiona8
11. jún 2009

http://www.mimibazar.sk/page.php?id=6
to je ten program je to velmi jednoduche a rychle 🙂 tesim sa uz na tvoje fotooooo 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre