Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

veronikazm
4. nov 2009

lucka aj mám doma malého čertíka, no zatial mi gauč nerozpáral, len ho trošku perom popísal, je to sranda s tými našími deckami. Stále nás niečím novým prekvapujú.
Ja som sa práve navečerala, idem pozerať panelák

zuzka1.
4. nov 2009

niki co mamina,uz sa aklimatizovala???

noc prebdena, predebatena a a podobne 😀 😀 😀

veronikazm
4. nov 2009

hej už sa aklimatizovala, dobre sme pokecali 😀

damiana
5. nov 2009

Ahoijte !!

Ejha, dako ste sa rozpisali 😀 ..

Luci, tak ty mas praveho chalana doma 😀 😀 ... oni su ale riadny vymyselnici.. Otom nasom by som vedela pisat romany, co nam uz povivadzal. Priznam sa, ze teraz uz v poslednej dobe, nic take vinimocne, uz je taky rozumny, ved uz ma 5 tak bolo na case 😀 😀 . Na co som hrda, je ze si konecne bez napominania, vie vsetko po sebe poupratovat, hracky, ked sa prezlieka veci, a najnovsie, si vie aj upostlat... Tak som taka pysna na neho... V tomto veru bude po mne, nie po tatovi 😀 😀 😝

fiona8
5. nov 2009

no boze tie deti su riadny divočáci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🙂
akurat bola u mna suseda a ta ma tiez dobreho diablika.....
skoro to tu porozbíjal....všade plul....do kofoly si ruky omáčal ako do svatenej vody....no horor 😠

damiana
5. nov 2009

Fionka, chlapci su taky 😀 😀 😀 neboj, aj teba to caka 😉 ale aspon budete mat naco spominať 😀

lucia375
5. nov 2009

Dami mas velmi sikovneho syna. Dufam ze ked môj budem v takom veku tiez bude aspon trochu poriadkumilovny a zacne posluchat. Dovtedy pevne nervy. 🙂 Veru aspon jednu vyhodu to ma ze sa budeme môct v buducnosti na tom zasmiat, kedze teraz mi z tej sedacky nie je moc na smiech. 😢
Kedy pride Denisa z porodnice? Ako sa maju?

Fiona to plutie tiez poznam a aj omacanie ruk. Nebola som to nahodou ja u vas aj s Matom? 🙂

zuzka1.
5. nov 2009

ahojte,
aj nas maly mal pluvacie obdobie, zatial nic extra nerobi, to pride, netsim s adoiperdu.

dami ako deniska s emkou??ako jej ide maminkovanie??

damiana
6. nov 2009

Ahojte !

Pluvacie obdobie?? 😀 😀 Tak to sa u nas akosik neobjavilo 😀

Dena v pohode, bolia ju prsia, ale ved ktoru neboleli, nie?? Ja si pamatam, ze prvy tyzden, ked som zacala kojit a maly sa prisaval, tak ako by mi 1000 ihiel vrazali do prsnika, slzy v ociach, no hruuuuza... 😖
A zajtra by mali ist domov ada 🙂

fiona8
6. nov 2009

no uz som na nu myslela,ze aj domov by pomaly mohli ist 😉 a ako sa citi?

damiana
6. nov 2009

no v pohode, len ze jej to tam uz lezie na nervy...a bolia ju prsia a zadok, ale ktoru nebolel, ze ?? 😀

fiona8
6. nov 2009

😀
veru všetky sme to prežili 🙂 o 2 tyzdne si na to ani nespomenie 🙂 🙂

zuzka1.
6. nov 2009

ahojte,
tak dena v podstate klasicky ako po porde.

ja som pri kojeni revala jak odusu, jeden prsnik, teda bradavka ma boleli, to boli stavy. bleee hlavne, ze to prejde casom.

aj mne to uz liezlo na nervy, kedze som lezala v nemocke pocas tehu zopar razy, aj pred porodom asi 4 dni.
tesila som sa s malym domov, ale ved zajtra pojdu aj oni, aj ked cas v nemocke je nekonecny, den nema 24 ale 48 h

damiana
6. nov 2009

ja som bola pocas tehu len raz v nemocnici, na 5 dni, ked sa mi zacal krcok skracovat, a stacilo mi...no a ked sa maly narodil, tak sme isli domov az na 9 den, lebo mal silnu žltacku...a pripadalo mi to tam ako vecnost...vtedy som sa ale vyplakala...ach jo...ale taky je zivot... 😀 😀 😀

lucia375
6. nov 2009

Zuzka ty si bola na rizikovom ked si bola viackrat v tehu v nemocnici? Ake si mala problemy?

Ja som tiez pri Barborke bola na rizikovom a 4. a 5. mesiac som cely prelezala, nastastie len doma, ale az do konca tehu som sa musela setrit, skoro nic nerobit a tak. Raz som bola aj v nemocnici ale na infekcnom. Mala som nejaku brusnu virozu, bola som totalne dehydrovana a skoncila som na infuziach. Vtedy som mala aj strach o dieta. Moc som si toto tehotenstvo neuzila, ale Barborka mi za to stála. Ona je na mna strasne naviazana, ako moj cecok, ani s muzom nechce byt a k cudzim uz duplom nejde. Mozno aj preto ze sme si spolu za tych 9 mesiacom uzili kadeco.

Vcera som sa bola dat zaockovat proti chripke. Ze vraj by mi to malo zmiernit priznaky ak dostanem tu prasaciu a rychlejsie sa vyliecit. Nemate z toho strach? Na Ukrajine uz 100 ludi na to zomrelo. Ja som rozmyslala ze dam aj Mata zaockovat ale neviem, lebo mi vela ludi hovorilo ze je dobre ked dieta chripku prekona lebo si vybuduje protilatky a posilni imunitu. Nasa detska mi vravela ze v januari sa ocakava pandemia prasacej chripky, to aby som sa doma izolovala ako do skumavky.

zuzka1.
6. nov 2009

ahojte, aj ja sa bojim tej chripky 😝 ☹
uvidme, snad nas to obide.

Luci bola som na rizikovom, v 4.mesiaci som krvacala trochen, lezala som v 7. , 8., 9., a potom porod.
Mavala som kontrakcie, bola som naliata vodou, tlak super, ale kontrakcie 127 najvacsie a ja nic, nai otvarat, ani som o nch nevedela, keby mi to ctg neukaze 😀
hrozne, ma tam mrle zrali

lucia375
6. nov 2009

Chuda tiez si toho zazila. Ja som lezala len doma a tiez mi bolo dlho a o nemocnici ani nehovorim. Ja som len Bohu dakovala ze som tam neskoncila lebo tiez mi hrozilo. Mala som moc nizko maternicu tak mi hrozil potrat ale nastastie ako bábo rastlo tak sa mi presunula vyssie do brucha tak to bolo nakoniec celkom dobre. Balco ten ma uz strasil ze ak sa mi to neupravi tak tam budem lezat s postelou podlozenou pod nohami, dole hlavou. Mylim ze ak by som mala este jedno dieta tak by ma to uz neobislo, lebo ta klesnuta maternica mi ostala.

Zuzka ako sa dari v skole?

zuzka1.
6. nov 2009

v skole celkom fajn, dne ssom prisla az o pol 7 zo skoly od obeda.
mali sme znalostny manazment, IT, IS a IB. stransa nuda.

zajtra rano ekonomika a potom frei, az buduic tyzden. Do Vianoc spravime 3 skusky, 2 po sviatkoch a pisem bakalrku. celkom ok.

lucia375
6. nov 2009

Mas to dobre rozplanovane tak ti drzim palce nech sa ti dari a dobre uci. 🙂

Idem uz lebo som varila gastany a este som nemala cas ich zjest takze si dam veceru.

damiana
6. nov 2009

Tak vidim, ze aj vy ste mali tie tehulkovania pestre, tak ako ja, no co uz, hlavne ze sme to zvladli a mame zdrave a krasne deticky, no nie??? ved to je hlavne... 😵 😵

inak ta prasacia chripka zacina uz aj mna strasit, dako sa otom velmi zacina rozpravat, a ja hipochonder, mne staci malo, a uz stresujem... najviac ma stve, ze toto poondene slovenske, este ani neobjednalo tie ockovacie latky, keby to tu naaahodou prepuklo, ved to je hrozne, to uz ani nato nemame peniaze... 😖 😠 😖

zuzi a ty si teda riadna usilovna ziacka .. tak nech sa ti dari pri skuskach !!! 😉

damiana
7. nov 2009

Ahojte babule .
Dnes tu je ake ticho, kde ste vsetky ??? 😕

Inak Denisa s Emkou uz idu domov, tak uz vam zrejme dalsie informacie bude podavat ona 😀 😀

DENDA a EMKA , vitame Vas DOMA !!!!! 😵 😵 😵

cimika222
autor
7. nov 2009

Baby takto pred 6 mesiacmi bolo tolko ludi napitučkých a ja som lezala v nemocke v bolestiach. Prave dneska ma náš Tobinko 6mesiačikov.
Denisa teším sa s vami ze ste uz doma....Viem aky je to pocit ked pride zena z pôrodnice a drží v naručí svoje ocakavane dietatko.....

zuzka1.
7. nov 2009

aj ja viem 😀 😀 😀

ahojte, ako vikendujete???

Deni a Emka vitajte doma baby nase.
Deni ked bude cas , informuj nas.

ja doma zo ksoly, nuda strasna, sibal cely vylusteny 😀

damiana
7. nov 2009

ahojte, ja som bola s mm u sestri, nas nechceli pustit domov, az kym flasu nedopijeme 😀 😀 , len pred cjvilou sme sa dovalili domov, ale bolo super, sme pospominali, zasmiali sme sa a tak...

cimi , tak malinky uz ti ma pol rocika?? jee ale to leti... 😅

denisa82
8. nov 2009

Ahojte baby no uz konecne doma aj z nasim anjelikom 🙂 porod bol v celku v pohode este ze tam bol aj priatel to bolo super ........................dala som uz aj fotky tak nakuknite ...este sa musim trochu zorientovat a potom tu budem dufam castejsie 😉 😉 😉 😉 a dakujem ze ste na mna takot mysleli 🙂 🙂

damiana
9. nov 2009

Ahojte!!!

Deniska, ale mas pekny album 😀 😀 , a mala je zlatulinka...je ti co zavidiet, samozrejme v dobrom 😉

A inak kde ste vsetky????????? 😕 😕 😕

fiona8
9. nov 2009

ahoj Deni!
konečne doma 🙂 kojíš? aká je malá? spinká v noci?? je velmi chutnučka 😉 😉 😉
ako sa cítiš?
ja trochen upratujem...zajtra pride kamoska co sme spolu chodili cvicit ako tehulky, sa tesim, bez bruska sa ani nespozname 🙂
baby Jurko mal strasnu koliku....z nicoho nic spustil obrovsky rev a šponoval sa....boze chudiatko som sa rozrevala s nim.... 😢 😢 hned na druhy den som isla kupit protikolikove cumle a flasku....zda sa ze to pomohlo..... 😉 jaaaj boze furt by som len žrala, to nie je normalne....ako tehotna som tolkoto nejedla 😠 😠

denisa82
9. nov 2009

Fion ano kojím a mala je zatial dobrá prespi vzdy 4hodiny potom ju nakojim a spinka dalej .a ako sa citim uz to je lepsie a lepsie 🙂 🙂 🙂 a aj v noci sa zobudi 2 krat a potom spinka dnes vstavala o 8.00 tak zatial sa to da 😉

fiona8
9. nov 2009

jeeej deni tak krasne!!! nech vam to vydrzi co najdlhsie!! aj mliecko a aj spanok 😉

veronikazm
9. nov 2009

ahojte. no a pondelok je skoro za nami, ja som dnes upratovala a prala.
malý má zase soplíky, dufam že sa z toho vyspí, davam mu kvapky tak hádam to prejde.
idem sa s ním ešte pohrat, lebo otravuje že s ním mám ist hrat golf s pravítkami 😀 tak ideme na to..
no a večer superstar a panelák, dufam že budem stíhat prepínat, ked to dali na takú rovnaku hodinu do kelu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre