Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

zuzka1.
7. dec 2009

aj my uz mame, aj nam dnes nasnezilo na okna 😀

cimika222
autor
7. dec 2009

juchuuuuuuuu u nás nesnežiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😉 😉 😉 😉

adriana0022
8. dec 2009

to je zrada, tu ani naznak snehu, zato nam tu skvele prsi 😢
cimi, aj u vas to bude vyzerat ako predajna elektro 🙂 🙂
svagrina si tiez potrpi, aby svietil cely dom, potom si ju celu zimu doberame 😎
(samozrejme vramci srandy 🙂)
no a musime sa vam pochvalit, krpata uz zacina stvornozkovat, nie je to uplne dokonale suvisle, ale uz vie krasne prejst kusok izby 🙂
a este sme sa smiali, ze nevie ani poriadne sama sediet a uz lozi po izbe 😎

utekam malej popucit zemiaciky na obed 🙂

denisa82
9. dec 2009

ahojte, no ja som tu pekne dlho nebola, nemám čas

stale nieco do obeda idem do mesta a pobede zase doma nieco spravit.....vcer sme boli v NR na nakupe ze si kupim bundu a topanky na zimu a nic tam nebolo 😠 😠 😠 😠 😠 to je hruza zas budem chodit v botaskach ako minuli rok 😖 😖 a inak nic noveho mala pribrala 1kilo...a uz ma 54cm 😀 😀 😀 a je dobrucká zatial vnoci sa budí len raz alebo dva a potom spinkááááá 😉

monikapd1
9. dec 2009

deni tak to je potom super, ze mas take dobre babo domka 😉

my sme dnes boli na poradni, vsetko je oki a na dalsej poradni nam robia velke sono 😉 😀 😵

zuzka1.
9. dec 2009

Ahojte, jeej DEni tak mala je ukazkove babinko, parada. este sa kojite???snad hej.

Deni naco su ti zimne boty, sak tenisky na tie nase zimy v poslednej dobe stacia 😀

ao sa vam dari kocky?
adrianka gratulujem, tak sa priprav, lebo za chvilu bud ejak strela, ze nebudes stihat. inak vraj je obdobie normlane, ked dieta najskor lozi alebo vstava az potom zacne seidet, citala som v knihach 😉

monika uz si bola aj na odber kvi na AFP?to je najdolezitejsie, robi sa v 16tt 😕

fiona8
9. dec 2009

ahojte
ani ja poriadne na nic nemam cas....medovniky napecene este len s pol davky...mikulasa som vyhodila na balkon,vysi tam ako obesenec....advent.veniec som urobila az tuto nedelu...no proste neda sa 😝 😝 aj my budeme robit vyzdobu az ked pride mm 🙂 🙂 inak vsetko ok, Jurinko uz papa 150ml, vcera som ho vazila ma 5,3kg 🙂 🙂 v noci nepapa uz vobec, velmi sa z neho tesim 😵 😵 najradsej ma ked mu spievam usmievka sa vtedy taaaaak kraaaasne som do neho zblaznena 😵 😵 😵 😵

monikapd1
9. dec 2009

zuzka no dnes mi brala dve ampulky abo tri?? 😅 😖 neviem, ale viem ze jedna z toho je na zistenie krvnej skupiny bo mi vysledky vtedy neprisli ako mali.

denisa82
9. dec 2009

Zuzi asi mas aj pravdu botasky budu stacit a aj jesenna bunda 😉 no co už aspon ušetrime a bude na plienky ..

lucia375
9. dec 2009

Zuzka dakujem za Barborku. 🙂

Adri aj Barborka najprv lozila az potom sa naucila sediet. Ta teraz lozi jedna radost. 🙂

Denisa mas vzorne dieta co ta necha aj vyspat. Super. 🙂

Monika pekne pokracujete. Brusko uz rastie?

Fiona aj tvoj malicky je sikovny. Barborka zacala prespavat celu noc ked mala 5 mesiacov a Matej ten az dakedy po roku.

My sme mali Mikulasa v pondelok v kostole a teda nas hrdina Matej vzdy smely ked zbadal Mikulasa tak zmrzol a zacal ma prosikat aby sme isli domov a cely cas ani nedychal. Nakoniec ked mu mal dat Mikulas balicek tak si pre neho vobec nesiel a musela som ist ja. Mikulas bol v soku ze este nezazil dieta co by nechcelo balicek. Minuly rok ked sme boli tak sa vobec nebal, neviem preco sa teraz tak strachoval Mikulasa. Hlavne ze ked sme vysli von tak opat ozil a vsade rozpraval ze sa bal Mikulasa ako keby to bola nejaka vyhra. 😉

monikapd1
9. dec 2009

lucka ano brusko uz trosku podrastlo 😉 ale doma mi vravia, ze moc nie, to asi preto, ze som pevnejsia 🙂

cimika222
autor
10. dec 2009

moni držte sa!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

monikapd1
10. dec 2009

cimi dakujeme 😉

lucia375
10. dec 2009

Monika zo zaciatku rastie len pomaly, potom tie posledne mesiace uz rychlo. Ja som na konci vyzerala akoby som cakala dvojicky. Ked ma posledny mesiac vydela stara mama tak ta uz panikarila ze budem mat dvojicky. 🙂

adriana0022
11. dec 2009

deni, to ti spinka lepsie ako moja 🙂 jooj závidim normalne. tak by som si niekedy schrupla az do obeda...
krpatu musim v noci aj dvakrat krmit a este aj prebalovat ☹ dnes sme mali v noci poriadny budicek s placom - to sa uz davno nestalo - asi jej idu dalsie zubky, poriadne ju to trapi

no a uz jej nestaci chodit po styroch, stavia sa uz aj na nohy a nejake sedenie ju uz vonkoncom nezaujima. asi sme stvorili hyperaktivne dieta, nevie len tak sediet alebo lezat ....

lucka, z matka budete mat poriadneho sibala 🙂

ja som vyzerala v poslednom mesiaci ako mastodont a uz som sa naozaj nevedela dockat, kedy pojde zo mna von 😀 a posledny tyzden som bola z toho aj poriadne nervozna....

fion, jurko ti spapa 150ml v naraz v jednej davke? klaudia mi doteraz tolko naraz nevypije (len zriedka)... ale pekne rastiete 🙂

cimika222
autor
11. dec 2009

Ahojte no konečne trošku oddychu od rána, prave som dala maleho spinkať, my sme mali dneska rodinný výlet boli sme v Pandorfe nie menšie nakupy, maly nato všetko to dobre zvádo
Inak my stale čakame a pozerame malemu do pusinky na zubky a stale nič

lucia375
12. dec 2009

Adri ani Barborka nechce moc mlieko. Jej davka je vacsinou len 120 - 150 ml. Niekedy ked je moc hladna vypije aj 180 ml ale uz mlieko pije len rano a vecer. Ju uz zaujima len jedenie lyzickou. Ake mlieko davas?

Cimi tento mesiac uz zubky hadam vydu. Aj Barborke takto vysli. My teraz cakame na horne. Snad jej uz porastu lebo zase má take slintave obdobie. 🙂

cimika222
autor
12. dec 2009

ja chcem maleho odnaučiť od prsníka, teda kojit ho chcem ale aby mi na nom nezaspával lebo on nijako inak nezaspí len na prsníku dudel nechce

adriana0022
12. dec 2009

baby, tak my sme sa uz dve noci nevyspali, malej idu asi horne zubky... v noci spi max pol hodiny a potom obrovsky rev, este jedna noc a davam rodine vypoved 🙂 ☹
a k tomu sa jej spustili aj sopliky - neviem ci je chora alebo zo zubkov??? cakam ci jej vyskoci teplota ale zatial nic. no dufam, ze do vianoc vylezu

lucka my davame Nutrilon, chvilku som davala aj Hami ... svagrina my hovorila, ze od polroka davala obycajne kupenske, ale to sa este bojim (aspon do pol roka by som jej chcela zarabat, ale uvidime, co na to mala🙂)

veronikazm
13. dec 2009

dobré ránko vám prajem...no konečne nám sneží 🙂
idem navariť obed a pojdeme von trošku

zuzka1.
13. dec 2009

Ahojte ,
nikus, ze sa vobec ozves.

Tak ja som dnes navarila medajlonky diviacie s brusnicovo.smotanovou omackou, pecene kura, ryza, knedla, polievka.

uz je veget, pojdeme k segre gratulovat neteri, je Lucka.

Luci vsetko najlepsie k menimkam.

Dnes chceme spravit stromcek vecer, teda Jezisko nam prinesie ako predzvest 🙂

Adi mne to maly robil vzdy 2 noci a potom boli zuby vonku,nam vysli ocne, dnes pozriem ak sa podari aj tie dalsie 2. no a potm etse stolicky, tie nevidim, tak bohvie ci idu.

Damiana sa nam stratila???

damiana
13. dec 2009

Tu som Zuzka, tu som 😀 aspon niekomu tu chybam 😝 ...

Ale nie, ja sem chodim stale, vas citam, len sa akosik nechce pisat, a ani neni ocom, ale uz sa polepsim 😀 ...

Zuzi tak vy uz idete chystat stromcek, no super, mi to az 23.12. 😀 ale uz co by to bolo, ja sa taaaak tesim na Vianoce, darceky su uz vsetky prichystane, tak uz by mohli byt aj zajtra... 😉

Lucka tebe prajem všetucko len to najlepsie k dnesnym MENINAM !!!!!! Vela zdravicka, stasticka, a krasnu a zdravu rodinku 😵 😵 😵

Cimi, tak teda vela stastia pri odnaucani 😉 , moj nebol takto nauceny, bol sice kojiny do roka, ale na prsniku nikdy nezaspaval, ale co som pocula, sa dai tazko od tohoto odnaucaju, tak ale tvoj malinky moze byt vinimka....

adriana0022
13. dec 2009

zuzi, ty si aka sikulka kucharocka 🙂 taku by som potrebovala 🙂
my stromcek tiez az na vianoce ale velmi sa tesim, s detmi to je uz o niecom inom 😀 😀

lucka vcetko naj k meninam, nech ta tie tvoje potvorky posluchaju🙂

v sobotu hura hura do Moraviec, no neboli sme tam hadam aj 3 tyzdne

status zubov: zatial iba slintame, zub este stale na ceste ( ale spon sme sa vyspali 🙂 )

monikapd1
14. dec 2009

lucka vsetko naj k meninkam ti prajem takto dodatocne 😉

adriana0022
14. dec 2009

zima zima a sneh nikde

zuzka1.
14. dec 2009

ahjote, nam snezilo vcera, dne sje len poprasok, zima, ale aspon nieco, aspon to uz vyzera na zimu.

adi na kolko pridete??

Mata u nas tak isto, uz mesiac mozu byt 😀 prvy raz co mam vsetko v predstihu 😀

fiona8
14. dec 2009

ahojte kočky
adriana
jurko naraz vypije 150ml a davam mu nutrilon HA
luci
vsetko naj k meninkam
zuzi
ty si ina kucharka, vyvaras ako v restike 🙂 mnam mnam

my sa uz nevieme dockat soboty, dojde mm.... -) 😵 😵 tak sa tesim,toto budu nase prve vianoce ako kompletna rodinka.... 😉 inak sa trosku obavam,lebo 23. mame ist na ockovanie proti pneumokokom......aby jurko nebol uplackany a uboleny na stedry den...ako to zvladli vase deti? napiste mi prosim,ci su na to dake reakcie, diky
paaa

zuzka1.
14. dec 2009

fion u nas nijake, dala som cipok preventivne, sice boli stehienka zatvrdnute, ale na to octanova mast a bolo dobre.

fiona8
14. dec 2009

zuzi diky...aky cipok? proti horucke?

zuzka1.
14. dec 2009

hej panadol, nurofen, hocjaky destsky, sestricka hovorila, ze aj preventivne dat mozme hned po prichode domov z ockovania, neboj sa zvladne to lavou zadnou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre