Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

fiona8
15. dec 2009

ok zuzi diky

denisa82
15. dec 2009

Ahojte dnes davali Eme naušničky jáj tak som sa bala že ju to bude boliet ale len zamrnkala a bolo 🙂 🙂 tak som rada ze ju to až tak nebolelo 😉

adriana0022
15. dec 2009

zuzi ideme len do utorka, potom ideme k manzelovej rodine na sviatky (kazdy rok na striedacku 😀 )

my sme po inekciach dali hned preventivne cipok, ako nam Dr. poradil a mala bola v pohode, z toho cipku a samotnej inekcie bola unavenam takze to viacmenej prespala a nozky vpohode 🙂

nase prepichovanie usiek bolo teda podstatne horsie, strasne sa pri tom naplakala a asi desat minut som ju nevedela ukludnit ☹ potom jej to zahnisalo, takze sme sa vcelku vytrapili 😒

dnes som dobiehala este nejake darceky, no nema to konca....
vy ste uz ready na vianoce??

monikapd1
15. dec 2009

ja uz mam tiez vacsinu nakupenu uz len ja s manzelom si musime nieco kupit 😉 dnes som kupila prve veci pre babo, tak sa z toho tesim. kupila som zavinovacku, body, ponozticky a flasku s termoobalom gratis 😉 juj sa tesim velmi z toho 😀 😵

zuzka1.
15. dec 2009

monika teraz to budes obkukavat kazdy den, pozname 😀

ideme na nakupy do NR, potom poviem ci bolo ci nie volacoi.

Adi to vasi byvaju vo vyskovom???

monikapd1
15. dec 2009

zuzka veru asi budem 😀 😉 ked ono to je take pekne 😵

lucia375
15. dec 2009

Dievky vsetkym vam dakujem za gratulacie. Trochu som v nedelu oslavovala, boli svokrovci. Ale strasne ma potesila spoluziacka z vysky, tiez Lucia ktora mi zavolala po dlhsom case, tak sme trochu pokecali a popriali si vsetko naj navzajom. Inak v mojom zivote co som stretla Lucie tak boli vsetky dobre osoby. (Dufam ze si moc nefandim). 🙂

Adri ja by som s prechodom na normalne mlieko moc neponahlala, Matovi som davala az do 2 rokov Bebu a ma aj zdrave zuby, ani nema nejake kozne alergie ani chudokrvny neni. Musim si zaklopat, dufam ze sa to nezvrtne. Vo svojom okoli som si vsimla ze deti ktore presli moc skoro na normalne krabicove mlieko mali nejake z uvedenych problemov. Ale na druhej strane nemusi to s tym suvisiet a urcite to nie je pravidlo. A ked uz normalne mlieko tak aspon po roku a plnotucne. Tolko prednaska od pani doktorky Lucie375. 😉

Zuzka mi uz tiez mame stromcek. Deti su uplne nadsene. Barborka sa snazi furt k nemu dostat a stahovat gule tak to tam vseliako barikadujem. Mato ten ma zas robotu zo ziarovkami. Ked svietia tak ich vypina a ked su vypnute tak musia zase svietit.

Fiona neboj mrzuty bude max 1 den. Na Stedry den by mal byt OK. Tiez som davala preventivne na noc cipok.

Denisa Emka je teda uz riadna dáma. Ja som dala Barborke prepichnut uska v porodnici tak uz na to ani nepamatam poriadne. 🙂

adriana0022
15. dec 2009

moni, to velmi dobre poznam, ja to robim doteraz 😀

lucka, tiez sa nechcem velmi ponahlat s tym krabicovym mliekom, chcela by som aspon do 1 roka davat nutrilon. svagrina dokonca davala nizkotucne mlieko a nizkotucne vyrobky a co som sa cudovala, jej je poriadne pribrata. mozno si to zacala vynahradzovat na inych potravinach 🙂

zuzi, rodicia vo vyskovom su pravdepodobne lumah, tej kocky, co ma vacsiu dceru. my byvame cez cestu vyskoveho v RD 🙂

mala stale sopli, ak bude takto cele sviatky, tak super ☹ odsavacku neznasa!!! stasny krik

damiana
16. dec 2009

Zdraviiim ...

Dena, tak Emka, uz je riadna slecna, pozor na nu 😀

Monika, tak uz si zacala s nakupmi, joooj, tak super, teraz su tie malinke veci take krasne, uplne ine ako pred 5 rokmi, ja by som tiez uz nakupovala, len zatial nieje dovod 😝

monikapd1
16. dec 2009

dami tak si ten dovod usite s manzelom urobit 😉

damiana
16. dec 2009

monika, no mi sa snazime, sem-tam 😀 😉

lucia375
16. dec 2009

Dami pekna fotka, mas tmave vlasy. Predtym si bola blondina co som ta videla v albume. Ani by som ta nespoznala ale vyzeras dobre. 🙂

fiona8
16. dec 2009

ahojte
dami ,veru vyzeras super, dnes som Ta videla aj nazivo🙂 asi sa Ti to hodi viac taka tmavsia farba 😉
Monika
nekupila si z nahodou flasku LOVI? lebo aj ja som ju kupila a bol tam termoobal zadarmo🙂 ale Jurko s nej nevie pit...velmi glga..nestiha preglat... ☹ a to je cumlik od 0+ 😠 teraz mam flasku MAM predavaju ju v DMke a je fajn, aj cumlik....mame najmensi zatial....postupne mu skusam ten vacsi od 2+ 🙂

damiana
16. dec 2009

Dakujem za pochvali babule 😉 vsimli ste si dobre, zmenila som farbu, uz ma ta blond omrzela 😀 Vsetci hovoria, ze to mam takto lepsie, tak dfam, ze su uprimny. A ja mam original tmavo hnede vlasy, tak ze teraz som to ja 😝

Fion, hej dnes sme sa stretli veru, ale si zavahala, ci som to ja, ze 😀 ?? Aj si nieco kupila, ci nie??

monikapd1
17. dec 2009

fion ano je to flaska lovi noo tak uvidim ci bude vediet moj drobcek z nej pit a ked nie ved dovtedy este dake/u hadam kupim 😉

a dami neboj su uprimny, naozaj ti to takto sekne 😉

cimika222
autor
17. dec 2009

Ja mam kupene pre maleho flasky značky AVENT je to drahe ale su výborne.....SOm s nimi velmi spokojna...
Dami dobre vlasy, ja idem dneska ku kadernicke uvidime čo so mnou dorobý....

zuzka1.
17. dec 2009

ahojte babule,

Mati ja som ta nevidela s tmavymi teraz, ale mne si sa pacila aj ako blond, ty mas pekne huste vlasy a stakych tmavych ako viem, ze si mala spravit taku peknu blond da pracu.

Ja som bola u kadernicky v pondelok, krasa nevidana 😀 😀 taku peknu blond mi spravila zase raz 😀

My mame vselijake flase, on vypije aj zo suda, tak u nas je to jedno 😀

Krasne nasnezilo, maly je v zm u nasich, ja sa idem ucit 😠 pride spoluziak, zajtra mame skusku, tak treba. drzte palce, lebo taketo blbosti naucit je ozaj umenie. IS a IT, moederny informacny manazment, logistika IT a podobne ptakoviny. 😠

fiona8
17. dec 2009

zuzi tak sa drz na skuske, nech mozes pokojne sviatkovat 😉 zuzi sampanske zas zanesieme k Vasim? asi cez vikend pojdeme do ZM...este sa ozvem...
my tiez mame aj Avent flasku, ale ta je od 3mes, tak pockam 😉 ako prvu sme mali aj CHICCO aj ta bola super 😉
dami
nooo trosku som zavahala 😀 vies, zhanala som rukavice, aj som kupila, ale nic moc....a tricko som si kupila take uuuplne obycajne, ruzove s dlhym rukavom, na doma 😉

damiana
17. dec 2009

zuzi mne chytila blond, ale len palete XXL absolutna platina...ale nicilo mi to uz v poslednej dobe hrozne vlasy, tak si musim dat pauzu ao peroxidu... 😀 ale pojdem dat do toho este melir zaciatkom roka...

fion, no kamaratka zasa zhanala bieli sal a ciapku, cuduj sa svete capicu zohnala ale sal biely pekny nemali v celych ZM 😠

zuzi, ty sa pekne uc, aby skusky dopadli na vibornu, potom nam daj vediet, ze co a ako 😉

cimi tak aj ty sa ides dat skraslit na sviatky 😉 a ides aj farbit?? ci len strihat??

monikapd1
17. dec 2009

noo ja na sviatky nemenim nic, kedze som vacsinou doma a vlasy mam v drdole 😒

xi xi tak ja som uz aj vianocneho kaprika zabila a ocistila a vsetko co je s tym spojene. 😀 na vianoce budem na lovciach prvy krat a oni tu jedavaju file teda svokrovci, mm a spol. a ja som naucena na kaprika, tak som si ho musela zabit 😉

monikapd1
17. dec 2009

baby neviete kde v nitre zozeniem pekne tehu gate?? kedze normalne uz len pod bruskom musim zapinat a potom mi padaju 😠

lucia375
17. dec 2009

Ahojte

Fiona ja mam tiez MAM z DMky. Len teraz som ju kupila a zistila som ze mi nevojde do termoobalu. Ale nevadi, ja mam take zasoby flasiek po Matovi ze mam z coho vybrat. Aj ty si v Babybonuse? Lebo ja som ju kupila so zlavou vdaka tomu.

Zuzka drzim palce. Pamatam na predskuskovu nervozitu, najma ked bol nejaky "strasne zaujimavy" predmet ktory nesiel do hlavy. Tie tvoje by ma moc nebavili, tie nazvy su hrozne. 😖 Ale urcite to zvladnes. 🙂 Si šikovna. 🙂

Inak ja keby som stretla hocikoho z vas tak by som nespoznala asi nikoho, ja mam uplne katastrofalnu pamat na tvare. 😢

monikapd1
17. dec 2009

lucka to aj ja, ved si si vsimla ze obcas pozeram ako mucha puk az potom mi dojde ze si to ty 🙂 ale uz sa to zlepsuje hadam 😉

zuzka1.
17. dec 2009

baby dakujem, dnes tu bol spoluziak, sme sa 4 hodky ucili jak besni, potom sme skocili etse do obchodov, pokupili samozrejme volaco, ale nebol moj napad tentoraz ist do obchodu, vyjasili sa s malym a zehlila som teraz.

malemu uvarila karfiolovu polievku, nech zajtra nic nemusim a mozem sa etse do toho pozriet.

No Luci toto su ozaj veci co do hlavy len tak nejdu, snad sa zadari 😉 dam vediet.

Fion, jasne k nasim, kedy asi bude??daj vediet, nech je mamka doma. ok?

Ja by som mozno aj psoznala, neviem, nemam odskusane 😀

cimika222
autor
17. dec 2009

No ja som uz ostrihana, mam prestrihany vrch ale dlzku taku istu, ešte zafarbit sa musim dat farbu mam uz kupenu..
Juj ale je vonku zima

cimika222
autor
17. dec 2009

monika na polygone je obchod pre tehotne vola sa materna tusim a mas aj v mlynoch obchodiky a aj v ZM v tekove hore na poschodi, ak chces ja mam tehu rifle XL nosene asi 5 krat, inak som si kupila tehu leginy a to som nosila cele tehotenstvo

zuzka1.
18. dec 2009

monika materna ma stranku aj na internete, daj si tehu oblecko do vyhladavaca a najde ti kopu stranok.

Ale este nemas urcite vacsie bruko, podla mna ti stacia teplaky na gumu alebo leginy, nato nejaka tunika. Tehu handry su drahe jak hovado a vybrat nieco pekne je umenie. Kd som bola tehu prisli do mody predlzene tricka, tak to bolo vyriesene 😉

monikapd1
18. dec 2009

cimi tie tvoje by mi boli asi male, kedze ja som bola vzdy skor do bokov a stehien. ale popozeram v nr a aj tu v moravciach ci daco najdem. v sobotu abo v nedelu by sme mali s mm uz dakam vybehnut a dokupit co este treba 😉

zuzka, no ja som doma a ked ideme von tu do krcmi tak to idem v teplakoch, ved co sa budem tam paradit, ale ked uz idem k lekarke abo do mesta tak uz musim mat nohavice velmi nizko zapnute a mi potom klin ovisa a nie je to pekne 😒

cimika222
autor
18. dec 2009

no ja ked som bola tehu som si kupila tri tuniky potom jeden taky predlzený rolačik a tehu leginy a nosila som to cele tehotenstvo....Tie rifle som velmi nevyužila a vyhodila som za ne 50€ to som si radsej mohla kupit troje leginy kedže jedni staly 500Sk ale tie leginy som poradila aj švagrine ta si ich kupila kedze budu mať druhe..
Moni tie leginy kupis hore v tekove na poschodi su velmi kvalitne a super sa nosila

monikapd1
18. dec 2009

cimi dakujem za radu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre