Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

damiana
4. júl 2009

lucka, nie nechodi do skolky, byva casto chory, tak ho nepustili, tak som s nim na predlženej MD 😒 , co uz narobime 🙂 ...

fiona8
4. júl 2009

dobre posli,chodim aj na azet....
luci asi Jurko.....este nevieme na stopercent 😉

fiona8
4. júl 2009

no jasne,ze Ta poznam...z videnia 🙂

lucia375
4. júl 2009

Fiona a Jurko to je po ocinovi alebo len tak? Akurat pred par dnami mi sestra hovorila ze sa jej meno Juraj velmi paci.

damiana
4. júl 2009

no vidis, ved moravce su zasa nie take velke 😉 inak ja ked som cakala Tomaska, som mala tiez vyratany termin 26.septembra ,ale narodil sa skorej 18.teho. Akurat bol jarmok u nas. Piatok pobede som este chodila po jarmoku, v sobotu som si este chcela ist nieco kupit, ale už som bola v porodnici 😀

fiona8
4. júl 2009

no super...ved aj ja si myslim,ze to bude skor 😉 a kde si rodila?? este v zm,ze??

fiona8
4. júl 2009

luci
muzik sa mi vola Ivko a take meno nechceme dat.....velmi sa nam nam nepaci 😒 mne sa este velmi paci aj Filipko...alebo Kubko

lucia375
4. júl 2009

To su tiez pekne mena. Mne sa moc nepaci ked sa deti volaju rovnako ako rodicia. Preco si myslis ze sa narodi skôr?

fiona8
4. júl 2009

neviem..........mam taky pocit 😉

lucia375
4. júl 2009

Ja ked som bola tehotna s Matom tak ma Balco plasil 2 mesiace dopredu ze sa narodí skôr. Zakazal mi vsetko robit len oddychovat. Vzdy ked som isla do poradne tak ma stresoval ze uz to bude, budte pobalena. Ja som sa uz bala vyjst aj z domu aby ma to volakde nechytilo. Nakoniec sa narodil po termine s vyvolavackou. 🙂
A pri Barborke to bolo uplne opacne. Tam mi hovoril ze mam cas. Ze sa narodí najskôr na termin alebo aj po termine. Akurat den pred porodom som tam bola a on ze este nic. A na druhý den sa narodila. 🙂 Dobré co?

fiona8
4. júl 2009

no tak to je fakt dobrééé 🙂 🙂 🙂

lucia375
4. júl 2009

No idem daco robit. Barborka zaspala a Matej sa tu stale na mna lepí tak musím ist.

damiana
4. júl 2009

No ja som rodila este tu v ZM, vtedy bola uz vynovena porodnica a mne sa tam naramne pacilo, nemozem si stazovat... Pri porode som mala Balca 😀 a ja si nemozem stazovat, bol super ... a ktovie, ci k tomu nedopomohlo, ze som mala aj manzela pri porode 😀 ...

fiona8
5. júl 2009

inak na novu porodnicu v zm som pocula iba chvaly..... 😉 skoda,ze ju zavreli 😠 teraz musim vymyslat kam pojdem ☹

lucia375
5. júl 2009

Fiona a nevies este kam pojdes? Ja som sa tiez rozhodla az den pred porodom ked som sa v poradni rozpravala so zenami a tie mi odporucili LV. Na druhy den sme to tam hladali, asi hodinu sme bludili po meste pokial sme sa dostali do nemocnice.

lucia375
5. júl 2009

Este vam napisem co vcera vyviedok Matej. Bola som s nim a s Barborkou vonku. Chvilu som ho nesledovala lebo som sa venovala Barborke a pytam sa ho: "Co robís Matko?" a on ze: "Kreslím na auto kamienkom?" Na viacerých miestach poskrabal auto. Tak teraz mame pokreslené auto kamienkom. Potesí. 🙂
Potom sme to isli povedat ocovi. Ja som myslela ze bude riadne napalený lebo on je na to auto citlivý ale zobral to v pohode. Trochu ho len vyhresil. Ja ked toho chlapca nesledujem len chvilu tak on vzdy daco vykoná. 🙂

damiana
6. júl 2009

lucka, tak to mas ale šikovneho syna 😀 😀 😀 , že kreslim na auto kamienkom, no ja by som vtej chvili ako by mi to povedal asi zinfarktovala ... A inak ty si bola rodit v LV,ako to tam vizera, myslim zariadenie, izby, a pri porode su tam ake vyhody?? ja keby som si mala vybrat, kde ist druhy krat rodit, tak tiez asi LV, na Nitru kazdy nadava v poslednej dobe, kamaratka tam bola rodit pred 3 mesiacmi a že uz museli ležať mamicky aj na chodbe, co tam bolo tolko ludi, a zariadenie, tiez bieda, vsetko ponicene...
Inak ževraj aj v PE je dobra porodnica ... len ta cesta tam... 😒

lucia375
6. júl 2009

Damiana. Levice urcite na ZM nemaju. Aj mne sa v Moravciach moc pacilo. Ale v Leviciach to bolo tiez v pohode. Ja som bola na trojke. Boli tam 3 postele, 3 postielky, prebalovacie pulty a skrina na veci. Trosku napchaté ale odkedy zavreli Moravce, Novu Banu a Salu tak tam maju tiez naval. Divné mi bolo ze tam vôbec nepouzivaju vanicky na kupanie detí ale babatka sa len sprchuju. Na izbe su také drezy tak tam. Je tam viac nadstandardných izieb ale tie boli stale obsadené. Asi sa musia objednavat dopredu. Na porodnej sale su 3 boxy oddelené len zavesom ktorý stale dakto odtahuje ale ked tam lezis v bolestiach tak ti to je aj jedno a chces to mat za sebou. Super su tie velke lopty kde sa hojdas. Mne to dost pomohlo. Od bolesti mi nic nedali. Pamatám ze v Moravciach mi dali daco do infuzie ale tu len na urychlenie. Sestricky na sale su strasne zlaté asi vsetky, mna fakt podrzali. Aj doktory su tam dobrý, skoro vsetci mladý len 1 starý. Toho som mala ja a bol v pohode. Tiez som na NR nepocula nic dobré tak preto som isla sem. V podstate môzem odporucat LV.
A co tvoj syn? Nevyviedol ti ziadnu habaduru? Moj stale daco vymysla.

damiana
6. júl 2009

juuj luci, keby som mala pisat o tom mojom, tak by som tu sedela cely den, ten moj uz ma za par mesiacov 5 rokov, a najnovsie sa zacal velmi rozumiet do pocitaca, zachvilu ho bude vediet ovladat lepsie ako ja 😀 , hoci nevie este citat, vie si ho zapnut, zapnut internet , najst si hry a gembluje, ale pustam ho sem iba vinimocne, ale napriklad dnes mal take raple, že tu chcel sediet kazdu chvilu a nedovolila som, tak bol ako sto certov...
a som rada, že mas len pozitiva na tu nemocnicu v LV, mozno pokedy pojdem rodit, otvoria aj tu nasu tu v ZM 😀 😉 😀

damiana
6. júl 2009

lucia akurat som pozerala tvoj album, vas zlatunke deti, maly vizera byt take sidlo, mu to z oci len tak blišti 😀 , a Barborka je hotovy anjelik, take chutne babo, ja som uz davno take malinke nedrzala v naruci, taaaak by ju vystiskala 😅 ...

lucia375
8. júl 2009

Damiana. Mojho Mata tiez velmi laka pocitac. Sam si ho zapne ked chce pozerat rozpravky na internrte ale to mu dovolim len malokedy lebo pocitac kazi oci viac ako televizor. A teraz v lete sme my skoro stale len vonku. Akurat teraz sme tiez boli ale pustil sa dazd tak sme rychlo utekali dnu.
Barborka uz trochu podrastla odkedy som robila album, dakedy musím doplnit fotky. Take male babo to rastie cloveku pred ocami. Ona je velmi dorbé dievcatko. Druhé deti byvaju menej narocné ako prvorodené. Ved uvidis ked budes mat aj ty.

lucia375
10. júl 2009

Ahojte. Tento vikend su u nas kolotoce. Boli sme dnes cela rodinka kuknut. Mato ked to videl bol celý happy. A on hned ze ide na malý retazak. Nechcela som ho pustit ved je este malý ale on sa tam len bral a bral. Aj ten kolotociar hovoril ze aj mensie deti chodia tak som ho pustila. Moje ocakavania sa splnili. Po prvom kole vyplestené oci, po druhom celý biely ako stena a po tretom sa pravdaze rozplakal. Kolotociar musel zastavit kolotoc. Mato sa nastastie rychlo utisil ale uz nechcel ist nikam. Nakoniec isiel s ocom na autodrahu ale ked sme isli domov tak uz hovoril ze pojdeme aj zajtra a on pojde na kolotoc. 😀

damiana
16. júl 2009

Ahojte. Tak hlasim sa po dlhsej odmlke. Totiž mali sa hral s PC a nieco s nim dorobil, odsova ho odpalil, tak bol v oprave 😒 ... ale uz ma prisny zakaz sa k nemu približiť 😀 .
Lucka moj maly mal tiež zo zaciatku velky strach s kolotocov a presne ako si pisala, prvy krat, museli koli nemu aj zastavit, co plakal, ale postupom casu si zvikol a teraz hned ked uvidi niekde kolotoce, musi sa ist vozit a nie raz, casto ho musime od tadial tahat nasilu 😉

damiana
16. júl 2009

Inak dake ticho tu je ☹ ☹ , kde sa stratila aj fionka, hadam neleži už v porodnici... 😀

lucia375
17. júl 2009

Damiana ahoj. Mato uz na druhý den nemal strach ale uz isiel len na taký detský kolotoc co sa len otáca dookola, kde su autícka, motorky a zvieratka. Velmi sa mu tam lubilo. Dnes sme mu kupili taký detský bazenik tak sa tam clapoce.
Ozaj, a idete dakde aj na dovolenku?

fiona8
18. júl 2009

ahojte kočky....
v porodnici este nelezim 😀 ale pojdeme sa pozriet v stredu do Nr do porodnice.... 😅 tak som zvedava.....
ja teraz byvam u maminy a ta nema internet....my prerabame byt a tiez ho tam este nemame tam este nemame, tak sa hlasim iba obcas ☹ pomalicky uz vecicky vybavicku kupujeme 🙂 🙂 jooj a v noci tie tepla....neviem spat a malinky sa stale vrti 😉 😉

lucia375
19. júl 2009

Fiona. Tak to ta nepotesím lebo posledné dva mesiace sa uz riadne vlecu. Bábo je uz velké, kope ako futbalista, neviem ako ty ale ja som stravila znacnu cas dna na vecku co sa mi dalo stale cikat. Ty nemas moc velké brucho ale ja som sa uz pomaly ani pohnut nemohla. Ale na druhej strane uz sa ti to blízi. Zachvílu príde bábo. 🙂 Tak uvazujes na Nitrou?
Moja Barborka má dnes presne 4 mesiace a Mato dnes isiel 1. krat na prazniny k svokrovcom. Zatial som ho dala len na 1 den. Uz teraz mi chyba.

fiona8
19. júl 2009

no ved ano je to cim dalej tym horsie ledva sa vleciem....a tie tepla 😝 boze.....
ano pojdeme do Nr,lebo chodim cvicievat do Vrabel take tehotenske cviky a sestricka,kt.to precvicuje, tak rodi v Nr...tak aspon ju tam poznam a hadam by mi bola aj pri porode...a to by bolo fajn....ta BS je daleko....a ked Ivko dovtedy nestihne prist na porod je tam podla nas zbytocne aj chodit...a ze v NR je lepsie vybavene aj detske oddelenie, keby malo babtko nejake kompikacie.....
veerim ze Ti syncek chyba, ked si stale na neho zvyknuta 🙂

damiana
21. júl 2009

Ahojte !!
Tak čo Lucka, ako sa drži maly na prazdninach?? Ja som to tiež preživala, ked isiel maly niekde na noclach, prvy krat bol, ked mal nieco okolo 2 a pol roka, a to isiel len na jednu noc,a ja som celu noc nespala 😀 ... a u nas take ticho. Nas krpec, je totiž hrooooozne ukecany, jemu ide papulka od rana az pokedy nezaspi,a to vobec neprehanam, niekedy, by som ho najracsej vypla, alebo zalepila mu usta 😀 😀 ... Ale zasa, ked niekde ide ,bud na noclach, alebo celý den dakde s nasimi, tak mi to stebotanie neskutocne chyba...

Fiona potom napis, ako to vyzera v tej NR.som veeelmi zvedava 😉 , ako sa ti to tam bude pozdavat . A nad LV ani neuvažuješ??? a ozaj , kde ste boli na 3D ultrazvuku??

lucia375
21. júl 2009

Fiona. Mne robila kamaratka sestricku v Nr v porodnici a ona to tam chvalila, hlavne detské, ako píses keby daco tak je to tam perfektne vybavené. Som zvedavá co budes ty hovorit, aké budes mat skusenosti.

Damiana. Prazdniny dopadli tak, ze o 2 hodiny ako odisiel tak sa aj vratil, lebo dostal teplotu a celý bol z toho znicený. Aj vcera mal teploty a dnes uz aj Barborka tak sme s nimi isli dnes doktorke. Mato berie len Nurofen od teploty ale Barborka je celá zahlienená tak tej dala doktorka aj antibiotiká. Chúda je nespokojná, stále len poplackáva. Ty ktorej doktorke chodís s malým?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre