Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

cimika222
autor
27. apr 2010

Som si myslela ze oslavovať budeme vonku v altanku, ale nestíhame spravit krb s pecoou, tak to bude asi vnutri v obývke, ešte že máme velky dom

zuzka1.
27. apr 2010

my sme mali vonku, tento rok bude 22 ludi, krevetovy kokteil, kuracie trojfarebne spizy, pangas, bravcove, aj kuracie, klobasky grilovaciew, salsa, dresingy, prilohy, vyzdoba, torty, pozvanky ako minuly rok, len ine menu, pestrejsie, nech sa to neopakuje.
tatik ide malemu spravit domcek so smykalou, hojdackou. ako predavaju na nete, len s tym , ze tatik nas je stolar, tak kupime v podstate len smykalu. piskovisko spravil, smykala pojde do pieskoviska.

superstar
28. apr 2010

Baby zo Slažian. Dozvedela som sa, že sa má v Slažanoch povoliť stavba v záhradách smerom na Velčice. Ako je odbočka za hornou zastávkou. Neviete o tom niečo ? Bývajú tam najmä starší ľudia a záhrady sú dlhé. 😉 Stavia tam už niekto 🙂

fiona8
3. máj 2010

ježiši Zuzi ty si iná kuchtička 🙂 🙂 🙂 mnam...dala by som si vsetko🙂 a a ko sa robi ten krevetovy koktail? a salsa? dakujem 🙂 🙂
tlačia sa nám dole 2 zúbky naraz, Jurko tam má zatial len kúsočky....kolko to trva pokial cele vyjdu von? je nejaky nekludny.. ☹
a od kolkych stupnov sa rata zvysena teplota? ked meriam v zadocku od 37,5.ze? ci mam si odratat pol stupna?

zuzka1.
3. máj 2010

ked merias v zadocku, treba odratat hej pol stupna a inak tiez myslim, ze tak ako pises.

salsu som nasla na mimibazari, musim to najst v pc a krevetovy kokteil je jednoduchy.
krevety ake chces, bud male lupane alebo obrie. ale lepsie su male. kupujem mrazene. uvaris v jemne osolenej vode, vodu nechat prevriat. Skelenu misku vylozis hlavkovym slaatom, alebo inym druhom salatu, das porciu kreviet a na vrch sa dava koketil omacka. Obycko je majoneza zmiesana s kecupom, ked chces pikantos, tak das trosku chilli.

ja milujem varenie, aj peceniu uz prichadzam na chut.

fiona8
4. máj 2010

mnam mnam dakujem
z krevetami som este nerobila tak to vyskusam ... mna tiez velmi bavi varenie,len keby bolo viac casu 🙂 🙂 🙂
juuuj a dnes som tak zhorela som ako rajcina 😠 😒 podcenila som slniečko ☹ je na case kupit opalovacie kremy
detičky s čím natierate? a s kolkatkou faktorom?
papaaa

fiona8
4. máj 2010

ozaj zuzi
vy nechodite so Samkom na plavanie?

fiona8
4. máj 2010

ženičky a kedy ste kupovali športový kočík?

zuzka1.
4. máj 2010

fion nechdime uz, ked bol mensi, tak do roka, ale ozaj velmi malo.

my sme natierali myslim 50-tkou, tneto rok tak isto budmee. nivea ma take aj kopa inych znaciek.

sportovy kocik sme mali komplet k normalnemu, maly v nom bol prvy raz, ked mal 7 mesiacov.

cimika222
autor
4. máj 2010

fion,nám poradila detska doktorka krem LA ROCHE-POSAY 30 SPF tento faktor, viem že stál oko 19€, to sme kupovali ešte minuly rok ked bol malinky aby sa nespalil velmi, a vezmem ho aj na dovolenku, inak nas maly ma už opalene ruky a aj tvaričku...
Ja chodievam do solarka, aby som veľmi nezhorela na slnku,
Inak aj ja velmi rada varím a pečiem........

zuzka1.
4. máj 2010

aj my sme opalení😀mamina aj Saminko 😉 ja milujem opalovanie. cimi solarko a potom klasika slnko nie je vlemi zdrave ani dobre pre pokozku. Mal by tam byt odstup aspon 2 meisace mylsim.

Dajte nejake tipy na varneie, pecenie, hoc co.

cimika222
autor
5. máj 2010

zuzi všetko škodí.....no ja idem dneska variť pre nás dvoch kremovu brokolicovu polievku a druhe si spravime ryžu s kuracím mäskom a zeleninou, to je taká rýchla klasika 😉 😉 😉
v piatok na oslavu budem piect kabačiky, a delikatesové rožky a možno aj nejaké zákusky len rozmýšlam že malý dostane tri torty tak sladkeho bude plno.
Nakoniec sme sa rozhodli ze oslava bude v altanku aj ked tam nemame tu pec s krbom.
budeme grilovať klobásky a kuracie krídla a stehná, a spravím nejaké zeleninové šalátiky, a potom neskôr budeme udiť ryby to je super....a ešte spravím ovocný šalátik pre ovocníčkárov a uvidíme čo ešte ja furt niečo vymýšlam...

fiona8
6. máj 2010

no ja viem ,krémov je velmi vela....nevedala som sa rozhodnut.....ale kupila som V dmke včera Garnier 50tku faktor....bol a s kyblikom a formickami do piesku aj s kremom po opalovani... 😉 tak vyskusame
hmmm....typy? ja tiez nikdy neviem co mam varit....ale dnes nebudem, lebo vcera som robila zapekane cestoviny ( šunka, syr, sampiony, smotana....) a je toho dost...aj na dnes
ja sa chodim inspirovat na mimibazar, tam su vseliake dobroty 😉

fiona8
6. máj 2010

no a uz sa rozhodujem medzi dvoma kocikmi....hauck malibu 2010 alebo moon.....
aj nas je v sportiaku uz asi od 5teho mesiaca...ale je ten kocik velky neohrabany , ako sportovy sa mi velmi nepaci 😒

cimika222
autor
10. máj 2010

ahojte, dneska sa mi narodila neterka Vaneska 3600g a 50 cm ide sa pit 😉 😉 😉 😉

monikapd1
10. máj 2010

simi gratulujem k vaneske 🙂 a malemu dodatocne gratulujem k prvemu rocku, dufam, ze ste dobre oslavili 😉

lucia375
13. máj 2010

Monika pekne ti to ide. A ty si sa bála ze nevydrzite 2 v 1 a malej je najlepsie len u mamy. 🙂

Cimi vsetko naj malemu k 1. rôcku. 🙂

denisa82
13. máj 2010

ahojte dlho som tu nebola ako sa to tu zmanilo 🙂 fiona ty chodis z malim plavat ? kolko to stojí a kde to presne je isla by som mozno aj ja z Emkou 🙂

zuzka1.
14. máj 2010

hojte kocky,

cimi gratulations,
deni Klaudia Pajerova to ma, myslim, ze ju poznas z videnia urcite.
Fion ti iste vysvetli.

MOnika super, ze ste este spolu s bambulou, este vydrzte aspon tyzden a sup sup. Zase nas bude o jednu viac.

Ozaj nikto neplanujete baby dalsie???

monikapd1
14. máj 2010

ahojte babule, no tak mne sa mala otocila KP a idem sa teraz objednat naSC do nemocnice, v pondelok mi budu robit predoperacne a potom uz asi pojdem do nemocky lezat. 😖 jaj a tak som sa chcela vyhnut tej sekcii 😠

zuzka1.
14. máj 2010

monika hlavne, ze budete obe v poriadku a uz spolu 😉 drzim palce, takze buduci tyzden 😉

monikapd1
14. máj 2010

zuzka dakujem v utorok nastupujem do nemocky a bud v stredu abo stvrtok mi budu robit SC

lucia375
14. máj 2010

Monika drzim ti palce a som zvedavá na malu kočku. 🙂

fiona8
14. máj 2010

ahojte🙂
monika myslim na Teba, nech všetko výjde tak ako má, a nech ste obe pekne rýchlo domka 😉
ahoj deni
chodime ,raz za tyzden plavat, je to v chyzerovciach ako je ta krcma tak je odbocka do lava....je to uzka ulicka a na zaciatku taky cigansky dvor....a potom na konci ulicky hned prvy dom vlavo....taky zlty....stoji to dost 9 eur....ale stoji to za to...Jurimu sa to velmi paci...a je z detickami, posilnuje sa mu imunita...a rad sa tam clapka 😉 len sa musis dopredu objdenat....

monikapd1
15. máj 2010

dakujem babulky 😉

07111980
18. máj 2010

ahojt 🙂 som nova dufam ze ma prijmete medzy seba.
neviem co by som tak napisala som momentalne na materske .Mam dceru Nataliu bude mat dva roky.a starsieho sina Kristiana
5 rokov.mali je skolke a mala mi spinkava 4 hodiny .ked spi tak richlo poupratujem a potom uz oddychujem.

danaja
18. máj 2010

ahoj 07111980, aj ja mam dceru natalku, teraz v aprili mala 1 rok, v najblizsich dnoch sa chystam zase rodit, budeme mat chlapceka

lucia375
18. máj 2010

07111980 vitaj ale napis prosim meno ako ta oslovovat, kedze to cislo je dost zlozite. 🙂

Danaja prajem ti co najlepsi porod a nech ste zdraví a ozvi sa co najskôr. 🙂

07111980
19. máj 2010

volajte me iva je to jednoduchsie,nechcelo mi ho zobrat pri registracii.
ja viem ze je dost zlozite ale ja si to lahsie zapametam lebo som aj na fejsbooku. 🙂

danaja nech mas taky richli porod ako ja pri natalke a nech ste obaja zdravi,ozvi sa ako to dopadlo 🙂

rosinka
19. máj 2010

ahojte baby, vtrhnem sem lebo vám chcem povedať, že Monika dnes porodila Natálku, má 3350g a 48 cm, pôrod prebehol v poriadku a mamička s malinkou sú zdravé.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre