Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

kapika
26. jan 2012

@zuzka1. ahoj , dakujem, velka zmena bude hlavne oproti londynu, kde sme zili poslednych viac ako 5 rokov, ale je to zmena aj oproti Trnave odkial pochadzam...🙂 ale celkom sa mi teraz paci v takom malom mestecku, vsade je blizko a je tu klud, nie je to take hekticke...

kapika
26. jan 2012

@susi201 chceli ste ist rodit do B.stiavnice? to som aj ja velmi chcela, chceli sme sa tam povodne prestahovat, ale kvoli praci sme v ZM, uvidime ako dlho hehe, B.Stiavnica je stale nas sen...to je daleko tam ist zo ZM, nie? mala by som asi stresy...

kapika
26. jan 2012

@susi201 no jasne, ze mam zaujem, kamosky chybaju...hlavne teraz ked ako si spominala tusim, ze v ZM nie je velmi kam ist...aj ja som sama doma, a este pekne dlho budem...🙂 tak by sme sa mohli zoznamit a co to podniknut spolu...vikinku mas doma, ci v skolke? aj ja by som potrebovala poradit pediatrav ZM...ako to chodi, pridelia mi ho podla bydliska, ci si mozem vybrat?

kapika
26. jan 2012

holky, odpisujem vam s urcitym oneskorenim a to preto, ze este nemame v byte zavedeny internet, teraz som v tt u nasich, tak vam rychlo tukam, hehe, snad nam ho skoro zavedu, bo nemam este ani kocik, ake mate inak skusenosti so svojimi kocikmi a ake mate? vobec sa v tychto znackach, co su na sK nevyznam...
inak chodievate do mamioaza? bola som prekvapena, ze to v ZM funguje, celkom ma to potesilo...🙂 ze aspon dake maminy stretnem hehe akurat tam tusim zacina tento utorok kurz pre tehotne...chysta sa niekto? ja by som tam rada sla, nech sa daco dozviem uzitocne...vy uz mate deturence, tak asi vsetko viete, ze?

lucia375
26. jan 2012

@kapika Ja mám termín 13. marca. A veru je to moje tretie bábo. Doma mám už chlapca Mateja a dievča Barborku. A ty vieš čo budete mať? Prečo ste sa rozhodli akurát pre Moravce?

kapika
26. jan 2012

@lucia375 tak ty ma stermin tak o mesiac skor...teeeda, uz tretie? fuuuha, no super...to ako zvladas? 🙂
ako su stare? my cakame chlapceka Alexa...pre moravce kvoli partnerovej praci, zacal pracovat pre Mochovce...ale zatial ma este vybavovacky v Blave, tak hadam sa konecne uz dostaneme aj do tych ZM...🙂
kolko ze mas rokov, teda ak to nie je obtazujuca otazka...nemusis odpovedat, ja len ze vyzeras na tej fotke velmi mlado...🙂 a uz aj 3 deturence mas...🙂

kapika
26. jan 2012

@lucia375 a uz vidim, teraz som zistila, ze si mozem pozriet dake tvoje info...tak uz viem vase veky...🙂 teda mlada si zacala, ale super, aspon sa vnucatiek dozijes haha byvas priamo v ZM?

lucia375
26. jan 2012

@kapika Tú fotku tu mám od začiatku takže odvtedy som už trochu zostarla. 🙂
Maťko chodí do škôlky, nie je cez den doma a s Barborkou to zvládam v pohode hoci večer už bývam dobre uťahaná a čím ďalej tým viac. 🙂
Nie som práveže priamo z Moraviec. Som z takej malej dedinky Lovce, 10 km od ZM.
A ty máš koľko rokov? Kedy presne máš termín?

kapika
26. jan 2012

@lucia375 aha, no to sa ti ani necudujem, to by som asi vecer uz bola mrtva hehe
ja mam 31, a termin mam asi 12.aprila...

lucia375
26. jan 2012

@kapika No tak to je medzi nami mesiac rozdiel, den hore dole, ktovie kedy sa nám detúrence vypýtajú na svet. Mne sa Matko narodil po termíne a Barborka zase týžden pred. Sama som zvedavá kedy to príde ale radsej by som bola keby som nemusela prenášať. Potom je to uz na nervy lebo len čakáš každú chvílu kedy ta to chytí a hocico si domýšlas, ked ta dakde pichne uz máš pocit ze rodís. Ale hlavne nech sú zdravé. 🙂

kapika
26. jan 2012

@lucia375 no presne, aj ja som zvedava, tiez by som bola najradsej keby to bolo tak akurat okolo toho terminu, nech som v klude...🙂 vy neviete, co cakate, ze? aj pri prvych detoch ste sa nechali prekvapit?

lucia375
26. jan 2012

@kapika Ani predtým som nevedela čo to bude, ten moment prekvapenia mi za to stál. 🙂
Teraz mi to je uz uplne jedno kedze mam doma aj chlapca aj dievca, ako písem, nech je zdravé a to mi stací. 🙂
Takže ty sa chystáš do B. Stiavnice rodit?

kapika
26. jan 2012

@lucia375 no, moze to byt super take prekvapenie, ale ja by som to asi nevydrzala a prekvapenie to bolo aj tak, len skor...🙂 uz nie, chcela som, ale myslela som, ze budeme byvat tam alebo apson blizsie ako teraz...ty budes a aj si rodila v ZM? ja sa chystam do tt...

lucia375
26. jan 2012

@kapika Matko sa narodil v ZM, tam bola super porodnica, malá, útulná ale moderná ale uz ju zavreli. 😢
S Barborkou som bola v Leviciach, nebolo tam zle na na Moravce to nemalo. Teraz plánujem ist tiez tam. 🙂
Prajem ti dobrú noc. Ja musím skoro ráno vstávat, zanášam Matka do skôlky tak radsej uz idem spat. 🙂

kapika
26. jan 2012

@lucia375 dakujem, aj tebe dobru, aj ja idem uz zalahnut, oci mi uz klipkaju...papa

susi201
27. jan 2012

@kapika ahoj no kedze ja niesom odtialto tak mne pediatra poradila svokra . dr. kristofik tam chodil aj moj manzel aj jehoho surodenci ... takze tam chodim aj ja s malou ... neviem ci to prideluju ja som si ho vybrala sama .. a preco budes este dlho sama oma ? a ak sa mozem opytat kde presne byvas v zm ? ano malu mam v skolke .. ... bola som par krat s malou v centre oaze je tam super ... si teraz aj tehotna?

kapika
1. feb 2012

@susi201 ahoj, a si s tym dr. spokojna? ja som sa pytala pani, co si od nej prenajimame byt a ona povedala, ze jej dcery chodili k dr. sedivej, ze niekedy vedela byt neprijemna, ale ze ako odbornicka je fajn, tak neviem...
no sama doma preto, ze ja nebudem pracovat a partner ano, hehe, a este aj kedze ma novu pracu, dakedy musi ist do Blavy a vtedy prespava u nasich v TT a ja dakedy zostavam sama v ZM, ale aspon mam klud 😀
ja byvam na Tekovskej ul, ty? ano, som teraz tehotna, termin mam zaciatkom aprila...aj ja som bola prvykrat v oaze, tento utorok na tom kurze pre tehotne...nechodis tam? co porabas, ked mas malu v skolke? praujes ci si doma?

susi201
3. feb 2012

no ja som doma som este na materskej takze este nepracujem ... hm to neviem kde je tekovska . nepoznam to tu moc a uz vobec nie ulice .. ja tam este nechodim som v 16 tyzdni a neviem ked sa tzam zacina chodit ...
od kolkeho mesiaca ...

fanny3
10. feb 2012

Ahojte maminky, neviete ci a kde v ZM zozeniem Avent nahradne dudliky na flase?

zuzka1.
10. feb 2012

@fanny3 ked nie v dm, tak v lekarni. kupovala kamoska cca pre mesiacom, ak nie, tak potom cez net jedine

kokazm
13. feb 2012

Ahojte, teraz som len našla fórum - regióny a sa vás tu nazbieralo teda 🙂....ja som z T.Mlynian :D

lucia375
14. feb 2012

@kapika Ahoj. Ako sa máš? Ja som mala včera presne mesiac do termínu a cítim sa už na rozsypanie. Zajtra idem doktorovi na krv a tie stery. Som zvedavá čo povie. Blíži sa nám to. 🙂
Tak este nemás vybraného detského lekára? Ja chodím Kováčovej ale už som nemala deti dávno choré tak ani nevie že som tehotná a že jej pribudne ďalší malý pacient. Určite bude prekvapená. 😀

monikapd1
14. feb 2012

ahojte babule som tu dllho nebola ako sa mate?? hm
@lucia375 lucka vidim ze rastiete o 106 🙂 sa ti to uz krati, cochvila budete mat drobca doma 🙂

lucia375
15. feb 2012

@monikapd1 Veru Monika už sa to blíži, ale ved aj tebe, tak rýchlo to prejde. 🙂 Už som ťa dávno nevidela. Ste na Lovciach? Tak pohlavie ešte neviete? Inak všetko v poriadku?

zuzik270
16. feb 2012

Prosim Vás neviete mi niekto poradiť, vraj robia sona klbikov aj v Nr na klokočine, kde je to presne? A treba sa aj dopredu objednať?Dakujem za odpoved.

monikapd1
16. feb 2012

@lucia375 noo lucka veru blizi sa to aj mne, ale oproti tebe to mam este daaaaaleko 🙂 a pohlavie uz vieme, mal by to byt chlapcek 😵 😀 aj ja som ta dlho nevidela, teda naposledy niekedy v tyzdni, ale to z auta ked sme sli do ZM ste boli aj s maminou u starkych a inak sa mam dobre mala beha o 106 a vymysla za troch niekedy, ale teraz je ferko doma tak pomaha 🙂

lucia375
17. feb 2012

@monikapd1 Takže budete mať párik. Máte už aj meno vybraté?
Ved ja už tiež moc vonku nechodím. Maximálne pre Maťa do škôlky alebo do obchodu. V tomto počasí sa ani veľmi nedá. Musíme si dávať pozor aby sme sa dakde nešmykli.
Natálka asi ešte veľmi nerozumie že bude mať bračeka. Moji tí o tom stále rozprávajú, hlavne Barborka sníva o sestričke, dúfam že ked to bude chlapček tak nebude sklamaná. 🙂

monikapd1
17. feb 2012

@lucia375 noo meno mam uz davno vybrate, este ked som natalku cakala som chcela Matuska, tak hadam sa nam to teraz splni 😉 😉 a veru natalka este tomu velmi nerozumie, ale tak si hadam zvykne ze uz nemame len ju ale ze ma aj braceka. a co vy s menami?? tie dve su uz konecne?? hm

fanny3
17. feb 2012

@zuzik270 Na klokocine je to dr. Petruška, tč: 037/6523455, netreba sa objednavat no ja volam pre istotu ci ordinuju, nech neidem nadarmo. Je to na prizemi na poliklinike, č.dveri 18. Ked zaklopes sestricke otvori ti miestnost na sono pre babatka a o chvilu pride doktor pomerat, tz. ze necakas dlho a plati sa asi 3,30 Eur 😖 . Ale super je ze sa nemusi cakat ako v nemocnici.

zuzik270
17. feb 2012

@fanny3 Velmi pekne dakujem si zlata 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre