Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

lucia375
18. feb 2012

@monikapd1 Matúško je pekné meno. Aj ja som chcela už pri Barborke Tadeáša tak už sa to hádam nezmení, alebo Mária ak to bude dievča. Uvidíme, väčšina ľudí si myslí že budem mať chlapca ale mne je to jedno, hlavne nech je zdravé. Ty chodíš ktorému ženskému? Kde budes rodiť?

monikapd1
18. feb 2012

@lucia375 aj ty mas pekne mena vybrate 🙂 Mariu mam uz neterku a Tadeasko sa zas paci mojej mamine, ja mam zensku v PD je sukromna a rodit budem zas v Bojniciach som bola celkom spokojna tak sa odvtedy hadam nepohorsili. 😅

lucia375
19. feb 2012

@monikapd1 Takže pred porodom pojdeš do PD pre istotu. Ja som zvedavá kedy ma to chytí. Balco mi povedal že som uz na 2 cm otvorená ale že to nič neznamená v tomto týždni, že s tým môžem aj prenášať. Aj bábo mám už dosť veľké, okolo 3 kg má teraz, že mám rátat s tým že bude mat okolo 4 kg ked sa narodí, ale tak mali obe moje deti tak s tým aj rátam. Natálka mala kolko ked sa narodila? Ty si rodila normálne alebo cisárskym?

monikapd1
20. feb 2012

@lucia375 tak som isla do PD aj ked som natalku rodila, som tam bola cely mesiac pred porodom a v dedine uz reci isli ze sa s ferkom rozvadzame, ale teraz sme v PD kupili byt takze uz budeme byvat v PD tak to bude trosku o inom, aj mne povedali, ze bude mat natalka cez 4kg ba az okolo 4,5kg jej vraveli este den pred porodom a ked sa narodila mala 3,35kg ale som mala vela plodovej vody a to vraj ovplivnilo to ze babo na sone vyzeralo vacsie.ja som rodila cisarskym, kedze mala bola otocena ritkou, totiz mala som ju hlavickou, ale sa mi zasekla v brusnej dutine a nevedela klesnut a tak sa mi otocila a tak ma dali SC. a este ze ma tak dali, pretoze ako sa otocila uz mala pupocnu snuru kolo krku omotanu a by sa mohla pridusit keby som ju tlacila normalne. teraz budem rodit podla toho ako sa to bude vyvijat, ak bude moc velke babo alebo bude zas ritkou otocene abo ked sa mi bude moc jazva napinat pojdem zas cisarskym, ale ak to bude v poriadku tak pojdem normalne.

lucia375
20. feb 2012

@monikapd1 Takže už máte byt kúpený? Gratulujem. Kedy sa stahujete? Pred porodom?
U nás je to teraz husté, všetci sú chorí, deti aj Peter. Maťko ten uz zápal plúc chytal. Doktorka ho chcela poslat do nemocnice ale nemá kto s ním íst. Tak ho to chytilo z ničoho nič, za pár dní čo pokašliaval a zrazu toto. Dúfam že ma nenakazia takto pred porodom. 😖

monikapd1
20. feb 2012

@lucia375 noo to by nebolo pre teba dobre keby ta nakazili a ani pre babo, inak ja to poznam, aj ja som dostala zapal pluc len tak z nicoho nic a mala som to tak 4x za 2 roky, naposledy ked som cakala natalku, i teraz ma strasia zapalom, bo uz od decembra pokasliavam, ale mne potom nakoniec zistili po dost dlhej dobe (cca 4roky) ze to mam bakterialny zapal pluc a ze sa mi zacina astma, takze tak. a hej kupili sme byt a dakujem a stahovat?? no este stary majitel preraba svoj novy byt tak musime pockat, ale tak koncom marca, pripadne zaciatkom aprila by sme sa mali najskorej, este cakaju na kuchynu, mi akurat dnes volal, ze im volali a vyzera to na mesiac pokial im ju zhotovia. 😝 mne by to vyhovovalo uz teraz keby sme sa stahovali, bo potom uz budem mat velke brusko a premalovat a potom aj upratovat s takym bruskom a este aj stahovat sa bude fuska, ale zvladnem hadam 😉

lucia375
20. feb 2012

@monikapd1 Zatial sa drzím, musím zaklopat ale všetci tu naokolo kašlú ako tuberáci tak neviem. Mám z toho dost obavy aby som to nechytila. Dávam si aspon vitamíny a na spanie som sa izolovala do obývačky. 😉
Aj ja ked som zariadovala kuchynu tak mi prisla tesne pred porodom s Matkom. Bola som uz po termíne a všetky veci som mala v pivnici tak som to celý den nosila. Myslela som ze mi to pomoze, lebo vela ludí mi radilo že chodenie po schodoch môte vyvolat porod. A nic. Narobila som sa ako fretka a porod neprisiel. Ale aspon som mala zariadené ked som prisla z porodnice. 🙂 Inak je to super ked si tak zariadujes byt a kuchynu ani nehovorím. Mna to bavilo. A neboj to zvládnes. Budete sami a bude vám dobre. 🙂

monikapd1
20. feb 2012

@lucia375 tak tak veru aj sa na to celkom tesim 🙂 xi a aj ja sa nabeham po schodoch hore dolu pokial vsetko vynosime, totiz kupili sme si bytik kde nie je vytah a byvat budeme na 3 poschodi, tak to hadam neprivola porod mne 🙂 ale mas pravdu budeme sami a bude nam fajn, i ked ferko chodi na tyzdnovky takze spolu budeme len o vikendoch ale tak s detmi sa nudit urcite nebudem 😀

lucia375
21. feb 2012

@monikapd1 No to veru nie, nudiť sa nebudeš. Niekedy je to dosť náročné ale dá sa to zvládnuť. 🙂
Inak myslela som že naše deti budú spolužiaci a vy takto odchádzate. 😉 Kolko izbový byt máte?

monikapd1
21. feb 2012

@lucia375 a tak v jednej izbe styria to uz je ozaj moc, uz teraz mame co robit, my mame z izby aj spalnu aj detsku aj pracovnu aj sklad aj satnik, ... a neviem co este vsetko a uz neviem ozaj kde mi hlava stoji a museli sme uz teraz konat bo cim viac deti tym je to horsie s uvermi. a mame 3izbovy byt, nie sice velkometrazny, ale tak da sa to 🙂 a tak spoluziakmi este stale mozu byt, co ty vies kde sa stretnu?? hm 🙂 ved svet je maly a slovensko este mensie 😀

lucia375
21. feb 2012

@monikapd1 No to máš pravdu. Svet je malý. 🙂 Ale budete to mať dobre. A ked to máte trojizbový tak o pár rokov môžte mať aj tretie. 😀 A určite sa tu stretneme sem tam ked prídete pozrieť na Lovce. 🙂

monikapd1
22. feb 2012

@lucia375 aaa tak hadam sa veru stretneme obcas ked dojdeme 🙂 noo a o tom tretom?? noo uvidime 😅 nie ze by som nechcela, ale treba ist uz do prace a ak budem zas SC tak budem musiet ozaj dlhsie pockat na dalsie babo. a co ty?? este si stale kinderko??? xi asi cakas ozaj az do toho marca ked mate uz obe v marci 😀 ked si otehotnela som sa pytala, ze ako to robite, ze mate vsetky v marci a nakoniec sa to aj nam mozno podari a obe budu v maji 🙂 ta nahoda si da niekedy zalezat 😀 😀

lucia375
23. feb 2012

@monikapd1 Ja neviem či máme len v určitom období v roku plodné dni alebo čo ked nám to takto vychádza. 😉
No ktovie ako to bude, včera som bola u Balca a ten hovoril že to už vyzerá na porod, že aby som mala všetko nachystané že to môže príst každú chvílu, tak som teraz v takom miernom strese. 🙂 Možno to bude nakoniec februárové dieťa. 🙂 Inak aj ja som už chcela íst do roboty, aj som si uz predbežne hladala a vidíš ako to vyšlo. 😀
Tebe držia tvoju robotu?

monikapd1
23. feb 2012

@lucia375 noo ak sa vam zadari aj stvrte a bude zas marcove tak si to zacnem mysliet ze to tak bude 😀 aa tak mozno vydrzis az do marca 🙂) ja som mala tiez uz v aprili rodit a nakoniec som az do maja este vydrzala 🙂 a aj to my SC museli robit 🙂 ale tak ty uz treti porod tak u teba je to ine 🙂 ty len prides a potlacis a male bude hadam aj vonku 🙂 no ano mne zatial drzia robotu, tak hadam este nejake 2-3 roky podrzia 😅 a kde by si chcela ist rodit?? do LV?? ako si bola s barborkou?? hm inak kedy sa ti narodili matko s barborkou?

kapika
23. feb 2012

@susi201 ahoj, este stale nam nezaviedli internet...kvoli zlemu pocasiu...na nervy...hehe, som odrezana od sveta..heh...ja byvam na jednom z okrajov ZM...ty kde byvas? aha ozaj, to sa ani nezdalo, ze si este len tak na zaciatku...mne sa to uz pomaly krati...pekne rychlo to leti...este tyzden som v ZM, potom idem nasim do TT, kde zostavam az do porodu...hadam vsetko dopadne ok...ako sa inak mas? vsetko v poriadku?

kapika
23. feb 2012

@lucia375 ahoj, ja sa mam este stale celkom fajn, aj ked posledne dni sa to akosi meni, citim viac unavu a len sa tak pomaly gulam haha, ty sa ako mas? hadam este prezivas? uz asi kazdu chvilu ocakavas, ze? sa tesis, nie, za chvilu mas drobceka v naruci...🙂 aj ja sa uz moc tesim, hlavne nech nam vsetko dobre dopadne a vsetci su zdravucki...

susi201
24. feb 2012

ja byvam na skolskej ...ty ides rodit v tt ? je tam dobra porodnica? mi sa mame fajn babo rastie takze je to vsetko v poriadku .

lucia375
24. feb 2012

@monikapd1 Monika o štvrtom teraz ani nežartuj. Tri úplne stačia. 🙂 A bodaj by si s tym porodom mala pravdu lebo ja už začinam mať obavy ako to celé prebehne, ale také lahké ako píšeš to asi nebude. 😅
Chcem ist aj teraz do LV. Bola som tam spokojná, hadam nebudu nijaké komplikácie a pojdem čím skôr domov.
Maťko má dnes meniny, narodil sa 5. marca a Barborka 19. Bábatko sa malo narodit medzi nimi ale teda uvidíme. Uz by som to chcela mat aj za sebou ale na druhej strane mam aj obavy z toho všetkého. Drž palce. 🙂
U vás v PD porodnici bolo dobre?

lucia375
24. feb 2012

@kapika No mne doktor predvčerom povedal že to uz môže byť kazdú chvílu tak len čakám a prežívam. Je to trochu na nervy ale už hádam prežijem. 🙂 Som dosť výrazne chudokrvná tak hlcem železo a bolí ma hrdlo, no nič moc. Ale nechcem sa len sťažovať, na bábo sa teším a hlavne nech sú zdravé ako píšeš. 🙂

monikapd1
24. feb 2012

@lucia375 matkovi prajeme vsetko najlepsie a posielame pusinky 🙂 a tak ja len ze keby sa ti naahodou aj to stvrte zadarilo, si myslim, ze tri veru bohato stacia. noo dufam, ze nebudes mat nijake komplikacie a budes mat lahky porod a pojdete s babatinkom rychlo domkov 😵 ja som bola v nasej nemocke veelmi spokojna, aj s pristupom aj s priestormi a aj strava bola dobra co sa s nitrianskou nedalo ani porovnat, ked sme lezali s malou v nitre tak to nechcela uz ani mala jest ba uz to ani mne nechutilo, este ze mi ferko nieco podonasal a svokra ked nas boli kuk. inak by sme to asi nezvladli 😅 😝 na bojnicku nemocnicu vela nadavaju, ale tak ja neviem ci som neni tak narocna, alebo co ale ja som bola zakazdym spokojna ked som tam lezala a nebolo to ani raz ci 2x. aj na primara na zenskom veela nadavaju, ale ja som ho zazila len v dobrom, mozno je taky ako o nom pisu, ale ako vravim bola som spokojna so vsetkym. dokonca malu som mala len na jednu noc, sa mi o nu sestricky postarali, aby som si oddychla pokial mozem 😀

lucia375
25. feb 2012

@monikapd1 Ďakujem za Maťka. Zajtra máme takú menšiu oslavu. Želal si tortu tak sme mu upiekli, a celkom sa podarila. 🙂
Na Nitru všetci nadávajú, na porodnicu a detské najviac. Ja som tam bola raz na infekčnom a bola to tiež hrôza. Čo bolo Natálke ked ste boli v nemocnici?
Tá bojnická nevyzerá zle ako to opisuješ. Také menšie porodnice sú určite lepšie ako tie velké kde to ide ako na bežiacom páse. To mne Barborku v LV nechali už prvú noc pri mne a keby nemala žltačku tak je pri mne stále, ale musela ist pod to svetlo tak som bola asi 2 noci bez nej. Aj v ZM ked ešte fungovala porodnica bolo super. To sa nedá ani porovnávať s LV ale čo si už vyberiem. Do NR nechcem ist. Dokopy nič dobré na Nitru nepočuješ. 😝

damiana
26. feb 2012

@lucia375 Luci, ahoj, akurat som citala Tvoj prispevok, to s tou Nitrianskou porodnicov nieje az taka pravda, ja som tam bola a nemozem si stazovat, absolutne, personal bol super aj sestricky na 600nedeli aj novorodeneckom. Pomalahali ako sa dalo, boli milé a ustretove, izby boli tiez v pohode, zariadenie na urovni a super postielky na kolieskach (co mam aj v albume,ked sa Simonko narodil) to je tiez dobry vymysel, bolo to vlastne ako kocik aj postielka v jednom. Tak ja isto nesuhlasim, ze je tam zle, ono asi plati, ze sa k tebe personal chova tak,ako sa chovas ty k nim 😉

nanulik
26. feb 2012

Ja som tiez rodila v NR. A az na jednu cuzu z novorodeneckeho sa absolutne nemozem stazovat. Pomohli sestricky hocikedy a aj dr.puzlikova ktora ma mala na izbe super. A sekciu mi robili primar a chladekova. Tiez super pristup. Takze ak bude druhy porod urcite NR.

lucia375
26. feb 2012

@damiana To som rada že sa ti páčilo, ja som tam nebola ale v mojom okolí počúvam skôr negatívne názory takže z toho som to vydedukovala. Ženy v mojom okolí chodia rodiť do LV. Možno teraz ak pojdem do LV tak nebudem spokojná, všetko sa môže stať. 😅

@nanulik Dr. Chladekovu poznam, ona je úplne skvelá, predtým robila v porodnici v ZM, mala som ju pri prvom porode. 🙂

karolina23
26. feb 2012

ahojte suhlasim s @damiana , @lucia375 ja sa tiez nemôzem stazovat na nitru uplne super a presne ako napisala damiana ako sa ty chovas k nim tak oni k tebe, a ten kocik a postielka bolo super mohla som snou ist sa najest a mala bola pri mne stale, aj sestricky na sale boli super a to som tam dost vykrikovala ked som mala velke bolesti a zvladly to s kludnymi nervami somnou 😀 😀 😀 😀 😀 aj doktor to somnou pretrpel , ako aj na sestonedeli uplna bomba super sestricky a tie co boli menej mile netreba si ich vsimat ked sa nieco spytaju treba odpovedat s usmevom na tvari hned sa inak spravaju , takze ked bude druhe urcite si vyberam nitru 😀 😀 😀 😀

nanulik
26. feb 2012

@karolina23 presne tak ako sa správaš ty k nim tak sa aj ony správajú a kravy si netreba všímať

monikapd1
26. feb 2012

@lucia375 no co ako vam dopadla oslava?? s natalkou sme tam lezali v septembri, grckala cely den aj noc a mala zapal priedusiek a tak jej nemohli dat lieky tak sme museli ist do nemocky. ako nebolo to tam nejak extremne zle, dalo sa, som mala velmi dobre spolubyvajuce a aj sestricky boli fajn (az na jednu, ktora sa na detoch co boli bez rodicov vykricala ze az, a ked tak jaci na par tyzdnove babatko, aj ked to bolo sice ciganca ale za to nemohlo, ze ju tam mama nechala, som mala dost.) dr. boli celkom mile, len taa upratovacka co hadam celu mudrost sveta sezrala a ta strava no nikdy viac. a ked o porodnici tak som tam bola 2x na pohotovosti este ako tehotna s natalkou. 1x. som tam bola v 10tt s tym ze som celu noc krvacala a tak sme o piatej prisli na porodnicku pohotovost a prosim pekne cakala som na doktora cele 3 hodiny v cakarni kym ho sestricky najdu a ziaden porod nebol ba ani nijake komplikacie, raz bol na vizite o piatej?? potom sa siel najest ci co, potom ... a takto to bolo az kym nedosiel a 2. krat som tam bola v 19tt s tvrdnutim bruska a ze to nic neni a pritom som mala bolesti, cize sa mi zacali predcasne kontrakcie a vraj to nevadi kupte sa magnezium a je to v poriadku, ale pre istotu sa hlaste u svojho obv. lekara tak som sla na druhy den k zenskej a ta ma dala hned do nemocky.
na ZM porodnicu som len chvali pocula, no co uz ked ju zavreli, u nas to tak bolo s handlovskou, teda vacsina si ju chvalila, ale ako som pisala mne sa aj v tej bojnickej pacilo. 😉

lucia375
28. feb 2012

@monikapd1 Oslava dopadla dobre. Boli len svokrovci a švagor, ale stačilo. 🙂
Zajtra je 29. februára tak som zvedavá či ma to nechytí práve v tento milý dátum. To by bola dobrá sranda ale čo už, dieťati je to jedno aký je den ked sa mu chce íst na svet. 🙂
A teraz nemáš žiadne problemy ako si mala pri Natálke? Bruško ti netvrdne ani nič?

monikapd1
28. feb 2012

@lucia375 noo zatial som nemala nejake vaznejsie problemy, ani s tvrdnutim ci krvacanim, zatial je to ok 😉 tak dufam, ze to takto zvladnem-e az do porodu. 😅 aa tak hadam ten jeden dnik uz dako vydrzite pokope 🙂 ja byvam teraz straaasne unavena, len by som spala a spala, asi to bude tymi zmenami pocasia abo cim, aj v noci sa dobre vyspim a aj s malou si zdriemnem cez den a aj tak neviem co so sebou, ked som si s nou cez den nezdriemla som vecer na hubu padala a to este aj mala vymyslala a nechcela ist spinkavat tak ako ma, ale az okolo 11nastej. 🙄 😝

lucia375
29. feb 2012

@monikapd1 Ja som takto unavená bola prvé 3 mesiace, kade som chodila tade som driemala, potom ma to prešlo ale teraz som unavená skôr tak že sa mi uz nič nechce a ked dlhšie sedím tak to tiež neni dobre, lebo ma už všetko tlačí a ved vieš o čom hovorím. 🙂
Inak aj to počasie je niekedy fakt na spanie, a ved si s Natalkou pospi ked sa ti dá. Moje deti cez den nespavaju ale večer zaspia tak okolo pol deviatej až deviatej, do jedenástej by som to s nimi veru nezvládla. To som uz dosť hotová. 🙂
Ty už si tiež v 26. tyzdni, aj tebe to pomaly ale isto ide. Mne to strasne rýchlo preslo, uz len čakám kedy ma to chytí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre