Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

monikapd1
29. feb 2012

@lucia375 dneskajsok uz dako vydrz a od zajtra mozes hocikedy 🙂 veru uz som 26tt a od zajtra uz 27tt 😵 ide to rychlo a sa neviem dockat kedy bude babuliatko s nami 🙂 ja ti neviem z coho som taka unavena, a veru dlho neobsedim, ja sa skor tak do pololahu musim dat, aby mi bolo fajn

lucia375
1. mar 2012

@monikapd1 No veru už je marec. Keby ma ten Balco tak nenavnadil pred týždnom že to mam čakat každy den tak by mi veru bolo aj lepšie, lebo ma len vystresoval. Ale veru už by som išla lebo fakt je to s tým bruchom zaberačka. A nemam si už ani čo poriadne obliect, všetko je mi krátke cez brucho a kabát úzky, nosím taký 20 ročný ešte po mamine, vyzerám v nom hrozne. Ale zato jest mi chutí, aj za dvoch, hlavne sladkosti. Po porode sa musím začat vážne obmedzovať. 🙂 Chodíte aj von s Natálkou? Ja mam teraz ešte stále chorých pacientov doma tak som len vnútri ale ani by som ich už vonku nevládala nahánat.

monikapd1
1. mar 2012

@lucia375 noo veru ten ta navnadil, ze uz by to mohlo aj prist a nic, ale neboj kazdu chvilu to urcite dojde 🙂 mi hovor nieco o tom obliekani, sice stihla som nebola, ale bolo to lepsie ak oteraz 😉 a tak ked sa prestahujem budem liezt hore dolu po schodoch tak mi to hadam prospeje 😀 a som rada, ze som neni tehu az tak vo vysokom stadiu, bo by som musela aj ja nosit asi 15rocny kabat, ktory zatial tvrdosijne odmietam 😝 😀 z malou teraz velmi nechodime von, len tak do obchodu, abo po dvore trosku a aj to nie kazdy den, vonku sice pekne svieti slniecko ale je dost veterno a tiez si neviem predstavit ako by som ju nahanala 😅 a o tom jedeni mi ani nevrav, min. tyzden som mala take chute, ze som jedla piate cez deviate, ale teraz je to uz lepsie, teraz mi zas tak moc nechuti, ale sa poznam ako pride ferko domov, zas sa mi tie chute vratia 🙂 to vzdsy ked sme spolu neviem co so sebou 😀 a inak co vsetko si beries so sebou do nemocky??

lucia375
7. mar 2012

@monikapd1 Monika tak už to mám za sebou a teším sa z malého Tadeáška. Ale už určite vieš, po dedine sa to už rozšírilo. 🙂 Porod bol celkom v pohode, akurát to že som tam prišli v noci o jednej a kedže tam bol iba jeden doktor a ten ťahal 36 hodín v kuse tak ma len kukol a išiel dalej spat. Teda až do rána so mnou nič nerobili. Ale nemala som nejaké veľké bolesti takže som sa skoro celú noc rozprávala so sestričkou, ale ráno o piatej ma už chytili také driemoty že by som len spala a spala. A to bolo dobre lebo väčšinou kontrakcii som prespala. Až po vizite 7.50 sa prišiel na mna pozrieť primár, hned mi prepichol vodu, dali mi infúzku a malý sa narodil 8.20. Takže tá posledná polhodinka bola dosť náročná ale bez toho to nejde. Tadeáško mal 4 kg a 53 cm. To som nečakala že bude mať až tolko, kedze sa narodil dosť pred termínom. Keby sa narodí presne načas tak ja neviem kolko by vážil. Žltačku naštastie nemal, ani nič iné tak sme včera po 4 dnoch prišli domov. Jaj však som šťastná že to všetko takto dobre dopadlo. 🙂

monikapd1
7. mar 2012

@lucia375 Lucka gratulujeme vam ku krasnemu syncekovi, tak celkom v pohode si to prezila a porod si mala celkom rychli od toho prepichnutia 😉 a aspon ze maly nemal zltacku a nemuseli vas tam drzat zbytocne. mliecka mas dost?? hm bo pri takom chlapiskovi asi bude treba vela mliecka 😀 a chuti mu?? a ako ti ho nechavali?? od zaciatku si ho mala pri sebe, ci?? ja som zas v pondelok bola na pohotovosti bo sa mi maly nehybal a som ho od nedele vecera necitila a tak som sa bala a sla do nr na pohotovost, ale maly bol v poriadku, ze to bude nezbednik asi 🙂 uz bol otoceny dolu hlavickou tak neviem ci sa chce dakam poponahlat, ale zatial mam krcok dlhy a tuhy takze som rada 😉

lucia375
8. mar 2012

@monikapd1 Ďakujem Monika. Mlieka mám málo, dokrmujem už od porodnice, je veľký a stále by len papal. Ale aj som s tým rátala lebo aj Matka s Barborkou som prikrmovala od začiatku. Hádam s tým vydržím aspon mesiac. Malého mi chceli nechať už prvú noc ale som poprosila sestričku aby ho zobrali lebo som bola absolútne nevyspatá tak som si potrebovala pospat. Druhú noc to bolo horšie lebo už mi ho nechali, stále pýtal jest, ja som mlieko nemala, zase som bola celu noc hore, na druhý den som bola uplne hotová aj tlak som mala divný, jeden nízky a druhý vysoký tak mi sestričky samé hovorili že nech ho prikrmujem a vyspím sa. Ma tam normálne lutovali že taký chlap dá zabrať. 🙂
Tak aj ty si si prežila stresy, sa ti malý utajil, je to veru nezbedník, to aj ja ked sa dlhšie nehýbal tak som sa nalakala ale naštastie nie tak dlho ako tebe. Dobre ze si isla aspon ta tam upokojili. Ale ved teraz ako bude rást tak dakedy také kopance ti hodí, že ťa až na nohy postaví. Malý sa ti ešte podla mna otočí aj viackrát dokedy bude stabilne dole hlavou a hlavne že je všetko OK. Oddychuj Monika ked sa ti len dá. 🙂

damiana
8. mar 2012

@lucia375 Lucka gratulujem ku krasnemu synčekovi, prajem mu vela zdravíčka , držte sa 😵 😉

monikapd1
8. mar 2012

@lucia375 noo tak je to hladosko 🙂) a kolko ti spapa z flasky?? a to hned po kojeni abo na jedno kojenie mas a druhe papanie musis z umeleho?? ja som tak pri natalke robila. a v nemocke ti dali um. mlieko ci ti museli doniest vasi?? a cim ho prikrmujes?? a spinka pekne doma? a kolko vas tam bolo na izbe?? u nas byvaju 2 mamicky a je tam len jedna VIP izba,
veru maly sa utajil, som nevedela, ze ci mam abo nemam ist, ale nakoniec som poobede sla a ferko tam dosiel za mnou. noo ved budem vidiet ci aj take kopance mi bude davat, bo je az vzadu, ale mas pravdu ako bude rast sa mu bude priestor zmensovat a velmi by sa uz nemusel obracat, bo sa bojim aby sa mu pupoc. snura zas kolo krku neomotala ako mala natalka, ked sa narodila.

lucia375
9. mar 2012

@damiana Ďakujem veľmi pekne.

@monikapd1 Ja ho najprv nakojim, nech vá nejaký základ, ale to je máličko, tak mu ešte dám z flaše a zje tak 40 - 50 ml. Papá každé 3 hodiny, v noci vydrží aj 4. Mlieko dávali v nemocnici Bebu HA. Ja tom toto mlieko dávala aj starším detom tak budem aj Tadeáškovi. Som s ním spokojná. Akurát sa riadne rýchlo mína. 🙂
Už mal aj koliku, plakal asi 2 hodiny v kuse, už som si kúpila Espumisan kvapky a večer mu ich budem dávat do mlieka. Tak hádam bude dobre. 🙂
V porodnici som bola na izbe ešte s dvoma mamičkami na trojke. Boli tam aj dvojky a viac nadštandardných izbieb. Ale oni to tam majú skoro vždy plné. Nadštandart sa akurát jeden uvolnil, núkali mi ale ja som nechcela, neviem čo by som tam celý den sama robila, takto sme sa aspon porozprávali a poradili si ked bolo treba.
Už si bola aj na tých cukrovkárskych testoch? Už sa presne nepamatám v kolkom týždni sa to chodí.

monikapd1
11. mar 2012

@lucia375 ja som natalku nutrilonom dokrmovala a potom sme presli na sunar asi ked mala cca 10-11mesiacov a neboj aj to sa ryhclo minalo, ci to bolo to abo ono 🙂 mne mala natalka koliky dllllho a dokonca este aj teraz mava casto bolesti bruska. ale teraz uz ich mava z toho ked jej nieco nezapasuje co spapa, alebo ked ma vela sladkosti cez den.
ani ja som nechcela ist na nadstandartku, sice potom som uz bola na izbe aj tak sama, ale aj keby som nebola tak by sa to dalo, veru porozpravat sa a tak a bola som tam s kamoskou tak nam bolo fajn, raz prisla ona za nami inokedy zas my za nimi na izbu a tak nasi ma chodili dost pozerat tak som bola aj s malou casto pri nich. na cukrovkarskych testoch som bola pred 2 tyzdnami, ale u nas sa nepije ta voda, teda nasa dr. to tak nerobi, ona kaze zjest 2 biele rozky a jeden velky syrokrem ten klasik co je plnotucny a zapit poharom vody hodinu pred tym a potom berie krv. a myslim ze najneskor do 28tt sa musi ist na tieto testy.

lucia375
12. mar 2012

@monikapd1 To som ešte teda nepočula, že rožky a syrokrém, ved to sú dobré raňajky, určite lepšie ako tá hnusná voda na prázdny zalúdok. Ked som tam bola tak mi tam bolo dve hodiny zle od zalúdka. Celá stastná ked som odtial vypadla a mohla sa najest.
My by sme chceli o 2 tyzdne krstit, akurát dnes večer máme to ponaučenie na fare. Dúfam že to dobre dopadne. 🙂

monikapd1
19. mar 2012

@lucia375 veru ja som tiez rada, ze mame taketo glukozove testy 😀 rano som sa najedla, pichli ma do prsta, zobrali este aj krv a na krvne testy a bolo po vsetkom. 😉 krstit sa uz musi teraz v hostovciach, ze?? my uz budeme nase druhe v PD krstit. som bola tyzden v PD a nemala som sa ani kedy ozvat, stale sme cosi doma preberali a neskoro vecer sa mi uz nechcelo. ako maly?? rastiete asi dobre ci?? 🙂

lucia375
20. mar 2012

@monikapd1 Ano v Hostovciach sa už krstí, v nedelu na omši. Musím malého tesne pred tým nakrmiť, zobrat dudel, aby mi prespal celu omsu, hlavne nech tam nevyspevuje. 🙂 Ale ešte je malý tak hádam nebude problém.
Tadeáško pekne rastie, je to hladoš a dosť ho trápia tie koliky. V pondelok ideme na nožičky do Nitry tak sa už budeme baliť naširoko.
Vidím že aj tebe sa páči Barborka. Dobrá volba. 🙂 Treba mať pre istotu aj dievčenské meno, už som počula pár prípadov ked to mal byť istotne chlapček a bolo to dievčatko alebo naopak. 🙂 Ale hlavne nech je zdravé.

monikapd1
20. mar 2012

@lucia375 a tak Tadeasko hadam vydrzi, natalka tiez pekne prespinkala celu omsu, asi raz abo 2x len trosku zamrnkala 😉 davas mu ten espumisan?? hm ivetka nipcova mi spominala ze je cosi lepsie, len uz neviem presne ako sa to vola 😖
Mne sa Barborka pacila uz ked som natalku cakala, ale ferko chcel natalku tak som sa nechala prehovorit 🙂 ja si nechavam zadne vratka 🙂 pre istotu 😉 aj teraz ked som bola na poradni a aj ked som bola na pohotovosti v NR tak si neboli uz celkom isty tak budeme vidiet 😅 len nech je to zdravucke to si zelame s ferkom najviac 😵 😉

lucia375
21. mar 2012

@monikapd1 Dávam mu espumisan, ked mu ho dám do mlieka tak to pomože ale zas to asi nemôžem dávat do každého, tak dávam hlavne večer aby dobre spal v noci. Este mám tú mastičku PUPIK, aj tá je dobrá, tým mu masírujem bruško. Ivet mi tiež hovorila že volaco dáva iné ako espumisan ale to ešte pred porodom a vtedy ma to moc netrápilo. Musím sa jej opýtat ked s nou budem. Chlapci mávajú viac koliky ako dievčatá, aj Matko to mával asi do 3 - 4 mesiacov.
Veru hlavne nech je bábatko zdravé a je jedno čo to bude, možno budete mat párik alebo 2 dievčatká. Ale som zvedavá čo to nakoniec bude. 🙂 Ani sa nenazdáš tak rýchlo to prejde. Ešte pár týždnov a môžes sa baliť do porodnice. 🙂

monikapd1
21. mar 2012

@lucia375 mne uz bola natalka na to imunna, nas dost casto bolievalo brusko a este aj bolieva a nikdy presne neviem ze z coho.aj pupik sme mali, ale neviem ci nam zaberal. dufam, ze nase druhe nebude mat take bolenia bruska 😅
ja by som teraz brala chlapceka, ale tak uvidime co nam panbozko nadeli 😉

majam27
13. apr 2012

ahojte baby 🙂 pokeca niekto? Ja som tiez zo zlatych moraviec a termin maleho drobca mame na 10. juna 😉

saskapac
14. apr 2012

@fanny3 možno neskoro, ale dudlíky na Aventky majú v butiku pre bábätká vedľa obuvi IMA v meste. Majú tam všeličo.

evka444
16. apr 2012

@majam27 rada pokecám ked čo i cez IP 🙂

majam27
19. apr 2012

ahoj, no fajn 🙂 cakas teraz niekedy babo? ci uz mas nejake?

elika74
19. apr 2012

Ahojte, vedeli by ste mi poradit dobrého gynekológa v ZM alebo vo Vrábloch? Ktorý aký je, aký má prístup, či sa čaká, či sa platí atď. Aké máte skúsenosti. Vďaka.

nanulik
20. apr 2012

@elika74 ja osobne môžem odporučiť dr. Balca z Topolčianok. je pravda že máva dosť ludí, ale dá sa priplatiť za prednsotné vyšetrenie.

elika74
21. apr 2012

@nanulik Dik, pocula som, ze je dobry.

karolina23
21. apr 2012

@elika74 aj ja som s nim velmi spokojna , ked som cakala malu tak bol super pokecali sme nasmiali sme sa ked nam mala ukazala pohlavie, je v pohodke odporucam tiez 😉

dara2583
22. apr 2012

Balco je podľa mňa dobrý doktor, ale potrebujete pevné nervy v čakárni, lebo ak si nezaplatíte, alebo nie ste sestričkina známa tak čakáte aj pol dňa. Ja som tam chodila teraz 9 mesiacov a čakávala som tam neskutočne dlho, niekoľko hodín. Keby som nemala už dve detičky, tak by som od neho odišla, kvôli tomu čakaniu, ale takto mi je to už jedno, to že tam pôjdem raz za rok už vydržím aj čakať, alebo si zaplatiť. Skôr by tam mali vymyslieť lepší systém 😒

damiana
28. apr 2012

@elika74 ja som chodila k SIndlerovi, ale sklamal ma na plnej čiare, stal sa z neho arogantny sebec... prestupila som Klimekovej a lutujem, ze som to neurobila este pred tehotenstvom...

elika74
28. apr 2012

@damiana Dakujem vsetkým za rady. Rozhodla som sa chodit do Vrábeľ k dr. Csiffárymu. Je tam časenkový systém, aj keď treba čakať, dá sa ísť za ten čas do obchodov, netreba tam sedieť a čakať hodiny. A doktor aj so sestričkou sú fajn. S ich prístupom som spokojná. V čakárni pár žien a počúvate hudbu z rádia, celkovo príjemné prostredie.

majam27
29. apr 2012

@elika74 aj ja odporucam doktora Balca, je uplne super, vie zasrandovat, pokecat, poradit no proste ja som s nim uplne spokojna aj ked je pravda, ze sa u neho dost dlho caka no da sa to vydrzat 🙂

lucia375
8. máj 2012

@monikapd1 Monika no ako? Už sa ti to blíži. Necelý mesiac a budete štyria. Ako sa cítiš?

monikapd1
16. máj 2012

@lucia375 ahoj lucka, mam uz toho dost 😔 , najradsej by som to mala uz za sebou, ale este to vyzera na dlho. 😝 na babo sa uz velmi tesime, ale ta unava ma zmaha cim dalej tym viac a stale treba cosi vybavovat a nic z toho, niektory si myslia ze som ako na spagatiku a posielaju si ma hore dolu, uz si niekedy myslim, ze tam hadam aj porodim co tam stale chodim. a vy sa mate ako?? tadeasko rastie urcite ako z vody 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre