Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

veronikazm
14. jan 2010

máme sa dobre, práca nič, neni robota tak nerobíme...malý je zlatý, trochu šinter ale to asi všetky decká..ale dá sa to zvládnuť, teraz sme prišli zo zm, bola som aj ja s kikou na čaj...takže zumbujeme od 28.1. sa teším už.

lucia375
14. jan 2010

Monika takže budete mat dievcatko? Kedy si sa to dozvedela?

monikapd1
14. jan 2010

Lucka noo tak este to nie je iste na 100% ale vyzera to tak, ze ano, ale zajtra by som sa mala dozvediet ci ano abo nie a dozvedela som sa to ked som sla do nemocky lezat, cize 29.12.

lucia375
14. jan 2010

Preco si bola v nemocnici? Ako si tam bola dlho?

zuzka1.
14. jan 2010

monika, co stalo???uz si ok???

Hej niki volala som s kikou, horzne., hlavne, ze bude

cimika222
autor
14. jan 2010

ahojte babule, musím sa Vám pochváliť už máme tretí zúbok ani neviem kedy vyšiel teškujeme sa a na zumbe sa všetky stretneme supíš

beusa
15. jan 2010

ahojte, no malicka nam rastie ako z vody, ved za ten mesiac co sme tu strasne narastra, uz pomaly vyradujem vecicky co su jej male, a to ich mala len par krat na sebe 🙂

no ten kocik to je surodenecky, malinka buva v zadu vo fusaku a lukasko sedi vpredu, totiz museli sme to takto spravit, lebo lukino by nevladal popri mne chodit kebyze sa chcem ist s malou prejst v normalnom kociku,a on je navyse dost hyperaktivny, az besny by som povedala 🙂 takze neviem si predstavit ako by sme chodili von, len by som ho nahanala... tak sme to vymysleli takto, a je to fakt super, posadim ich oboch a ide sa 🙂 a maly sa rad vozi.

inak uz si na malu celkom zvykol, ked place tak jej dava cumel,uz sa naucil dat jej ho do ust jemne, lebo zo zaciatku jej ho tak pchal nasilu, aj ked spala 😀 no obcas je to u nas sranda, obcas aj do placu, clovek dakedy nevie co skor 😀 ale bude lepsie hadam 😉

danaja
15. jan 2010

monikapd1, dufam, ze si uz v poriadku, my budeme mat chlapceka 🙂 , dievcatko uz mame doma, tak sme aj radi, ze to bude chlapec. Mame skoro rovnaky termin, mozno sa stretneme v porodnici, az pojdes rodit do NR, uz citis aj pohyby??

veronikazm
16. jan 2010

viem zuzana, volala som s nou aj ja. Podla mňa je dobre že to nevyšlo v ROH, mám to bližšie aspon 😀
teda ešte neni isté ani či to bude na mojmirke ale mohlo by byť. No ja som tu mala svokrovcov, mangel mal narodky včera tak mu boli gratulovať, vypila som so svokrou flašu zoborského a je mi nejako veselo 😀

monikapd1
17. jan 2010

lucka tvrdlo mi brusko a bolelo ma tak ma dali len na dva dni do nemocky a na silvestra ma pustili, ale uz je vsetko oki 😉

danaja noo tak pohyby uz citim, ale su este slabunke kedze mam placentu na prednej stene a este tam mam aj tuk na brusku tak je to slabulinke, ale ako mala rastie tak to viac citim. gratulujem ku chlapcekovi 😀 a v tej nemocke no neviem ako bo este stale sa rozhodujem kam pojdem, ci pojdem k nasim do PD v posledny mesiac a rodit pojdem do Bojnic alebo ostanem tu a pojdem do NR, len tu to bude horsie s odvozom, kedze manzel aj svokor robia v BA a svagor nebyva stale doma a neviem komu by som volala keby to na mna pride. 😒

fiona8
17. jan 2010

ahojte žienky
kedy ste začli prikrmovať?? a čo ste dali dieťatku ako prvé??? nekojím...takže začína sa od 5teho mesiaca??

damiana
17. jan 2010

fion, ja som zacala maleho prikrmovat od 6 mesiacov a boly to rozmixovane poliecocky, potom tie kasicky vseliake 😉

zuzka1.
18. jan 2010

ahojte, fion my sme zacali zemiacikom, mrkvou, dookola, potom som pridavala, po mesiaci prikrmovania som zacala davat aj ovocie. niekedy som kupovala pohariky, ako kedy.
Nekojeny mozu aj skor, niektori lekari hovoria, ze neskor, my sme boli chudokrvni, tak sme zacali skor. Ale mozes, jasne uz.
ako sa vam dari???

mirusa
18. jan 2010

lucia375 staviame bungalov...a dufam ze na vianoce 2010 sme tam

mirusa
18. jan 2010

dakujem za privitanie...veronikazm, cimika222,damiana,monikapd1

fiona8
18. jan 2010

ahojte...dakujeme za info...maly akurat spinka na balkone, jeeej ako pekne je nasnezene....
dari sa nam dobre, zacali sme chodit na plavajuce babatka...je to super, Jurko sa v tej vode vyziva ako nejaky dedko v kupeloch 😀 chodili ste volaktora??

mirusa
18. jan 2010

adriana0022 - najviac sa tesim na to ze budeme byvat vo svojom vlastnom domceku...

fiona8
18. jan 2010

MIRUSA
tak tio Ti zavidim 😉 my by sme tiez chceli domcek....a kde staviate?

mirusa
18. jan 2010

ahoj fiona8 - staviame v slazanoch....

lucia375
19. jan 2010

Cimi vy ste nas predbehli so zubkom, my stale len 2, neviem kde je chyba, možno preto že Barborka v poslednej dobe nechce piť veľa mlieka, za celý den vypije max. 200 -300 ml, a to by mala vo svojom veku 500ml. 😢 Ona chce jest len normalnu stravu s lyžičkou, asi si myslí že flaška je len pre malé bábatká a ona je uz velká slečna. 🙂

Monika tak to dobre dopadlo. Inak do Nitry ta odnesie aj sanitka. Z Loviec vezie len do Nitry takže tam by si odvoz mala. Je v nej aj sestrička čiže cestou sa nemusís báť.

Fiona oficialne sa prikrmuje od ukoncenehé 4. mesiaca ale väčšinou sa odporuca od ukončeného 5. mesiaca. Záleží na bábatku aké je velké a tak. Porad sa s doktorom. Prvé sa dáva zelenina - najlepšie mrkvicka rozmixovaná alebo zemiak. Po mesiaci sa môže dať aj ovocie tak ako píše Zuzka. Potom aj mliečne kašičky. Priprav sa že viac toho bude na podbradníku ako sa dostane do Jurka. To potrvá pokedy sa take bábo naučí papať z lyžicky. 🙂

lucia375
20. jan 2010

Dievky nejako to tu zanedbávate. 🙂

My sme boli dnes u doktorky s detmi, obidve su choré ale Barborka viac, ona dostala aj antibiotika tak sa liecime.
Musim sa tiez pochvalit ze vcera ked mala presne 10 mesiacov tak uplne sama spravila asi 5 krokov. Sama bola z toho prekvapena ako tam tak stala bez opory a pozerala na mna, potom bacla na zadok. Inak mna uz slusne boli chrbát z toho ze ona chce stale len chodit ale myslim ze to uz dlho nepotrvá a aj bude, možno tak mesiac. 🙂

cimika222
autor
20. jan 2010

luci my už mame styri zubky

monikapd1
21. jan 2010

cimika gratulujem k zubkom 😉 cimi dakedy vas uz prideme pozriet, len stale mame nieco a neni kedy ☹ ,ale uz vas musime dojst kuk. v piatok byvavate vacsinou doma?? hm ale ved to by som sa ja predtym par dni ozvala ci budete domka 🙂

lucka aj tebe gratulujem k barborkinym prvym samostatnym krockom 😉

lucia375
21. jan 2010

Monika dakujem, tak uz ti tvoja lekarka tiež potvrdila dievčatko? Možte teda kupovať ružovu vybavyčku. 🙂

monikapd1
21. jan 2010

noo uz pomaly kupujeme 🙂 ale mam aj dost od svagrin 😉 ale aj tak este toho dost potrebujem 😝

cimika222
autor
21. jan 2010

Monika piatky bývame doma len teraz a na buduci týžden nie mame pevne víkendy teraz cez víkend oslavujeme 50tku ma oco a na buduci víkend ideme trsať tak až potom na ten další kludne dojdite
Daj vedieť kedy presne

lucia375
21. jan 2010

Monika ja som mala kopec veci po nas co mi este mamina odlozila. Dost mi to pomohlo a boli to aj pekne veci ake by som teraz nenasla v obchodoch. Tiez uplne najmensie vecicky su strasne zlate. 🙂

monikapd1
21. jan 2010

cimi nebojky dam ti vediet 🙂 tak si uzi aj 50-tku aj tancovacku 😉

veru lucka, dost to pomoze, ale zas v tescu su neni take drahe veci, sa da. napr. oproti tomu tu v moravciach som si na mexiku v tej bude, kde maju detske veci kupila jedny nohavice pre malu a vysli ma na 10 eur a inak celkovo aj u nas v pd je to lacnejsie, ked si to tak porovnam

adriana0022
21. jan 2010

lucka, kedy sa ti barborka zacala stavat na nozicky, ze chce chodit? moj drobec sa takto snazi mesiac a stale si dava nozicky dovnutra, tak trosku capceme 🙂

cimi, gratulujeme k zubalom 🙂 , my podobne ako luckina barborka, stale len s dvomi ☹

lucia375
22. jan 2010

Monika mas pravdu v tescu sa dá dobre nakupit, lepsie ako v ZM. Tiez mam odtial dost peknych veci pre obidvoch. Aj ceny su v pohode. Ale tie deti strasne rychlo rastu. Barborke par krat nieco obleciem a uz je jej to male. Ved uvidis sama. 🙂

Adri ja som Barborku nestavala na nohy pokedy sa sama nezacala chytat nabytka alebo som nevidela snahu ze fakt chce sama stát a chodit. Teda v pavuku bola aj skôr ale na vlastnych nie. To mohlo byt asi vo veku tvojej Klaudiky, skôr asi nie, ale potom to islo rychlo. Teraz beha ked ju drzime uz len za 1 ruku a niekedy sa aj pusti a stoji sama. Tvoja mala ma este cas, ono sa to rozbehne neskôr. Bud rada lebo Barborka teraz chce len chodit a nic ine. Uz sa jej nechce ani posediacky hrat len chodit a vsetko objavovat. Neodychnem si pri nej veru. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre