Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

monikapd1
6. júl 2010

@jojina11 aj mne chyba praca, tiez som byvala medzi ludmi a som cele tehotenstvo bola doma a my to straasne chyba, ale zas ono keby so sla na nejaky mesiac tak by mi zas toto chybalo, ten klud, vstanes si ked sa mala zobudis, porobis si co treba a mozes oddychovat, teda u mna to je tak. ja tiez chodim kocikovat sama i ked sa sem tam stretnem s babami co kocikuju, ale tiez je to tak, ze chodievaju bud skor abo neskor. aj moja spi vo vnutry bo zacalo prsat, sme boli na poradni a som ju nakojila a zaspinkala 🙂

jojina11
6. júl 2010

@monikapd1 dnes sme boli vonku pred tým dažďom, plakala ako o život, chvílu sme sa niesli na rukách ale potom chvalabohu zaspala. prišli sme domov a o 10 min, už bola zasa hore, teraz spinká, koľko ti mala keď sa narodila?

monikapd1
6. júl 2010

@jojina11 aj my sme boli vonku pred tym dazdom, ale vecernym. aj mne plakala a nie a nie ju uspat, ani na rukach ani v kociku a vzdy ked zaspala tak o chvilku bola hore. my sme prisli domov a som ju nechala este chvilku vonku a som sla na WC a akurat zacalo prsat tak som ju rychlo sla dat dnu, este ze bola pod pristreskom. na Natalka mala 48cm a 3350g a teraz ma 53cm 3750g, ale ked nasa pustali domov tak mala 3040g.

jojina11
7. júl 2010

@monikapd1 Vladka mala 2750 a 47 tera minulý týždeň mala 3800 a 55 , priberáme pomaličky, má tichý reflux, neviem či vieš čo to je, grckáva ale nie až tak , že prúdom,skôr jej to vybehne niekedy až cez nos, ako dnes , ráno o pol štvrtej papala. aj si odgrgla, ale asi nie dosť, pretože potom asi za 1,5 hod. som len počula , že preglga tak som vyletela a dávala ju z postielky hore lebo jej mliečko išlo cez nos., no bič príjemné. Doktorka nám dala Nutriton, al e ja jej ho velmi nedávam, pretože, ked to zarobím, tak je to hustý gél a ona to lyžičkou ešte nevie prehltnúť a jeduje sa, nechcem jej to dávať z flašky,aby si nezvykla na ňu a neprestala ťahať prsník, uvidím, ako sa to vyvinie, na poradňu ideme až 11.8 somzvedavá koľko priberie,
Dnes ráno som už o 8,00 brúsila po Žikave, babky sa divili ale čo keď vnútri jačí a nevieme sa uspať, na rukách sa mi ju nechce nosiť, to radšej ideme von, a teraz spinká v koči, v spálni som nechala otvorené okno a dúfam, že si pospí 😵

jojina11
7. júl 2010

No moja maličká má dnes "dobrý" deň 😖 vôbec poobede nespala , už sme ju okúpali a nosili, konečned trošku privrela oči, môj manžel má službu 🙂 chvalabohu,musím si na chvílu vystrieť chrbát, malá potvorka dáva mi dnes zabrať, bolí ju bruško asi z toho hlúpeho Nutritonu, čo mi predpísali na zahustenie mliečka, myslím, že som s ním skončila, hnačky a bolenie bruška, no to by mi ešte chýbalo

lucia375
7. júl 2010

Jojina ja som tiez z Loviec a poznam ta z ordinacie. Ake je to mat bábatko po tolkych rokoch ked si pisala ze syn ma uz 17?

monikapd1
7. júl 2010

@jojina11 no neviem ci aj moja nema reflux, bo grckava pravidelne, si aj dgrgne poriadne aj viac razy a potom sa dogrcka, potom si pospinka a ked ju idem kojit druhy krat tak sa este a vtedy niekedy pogrcka. dnes mi takmer vobec nespala a mala som co robit aby som ju uspala teraz na noc. cely den takmer v kuse len chcela papat a uz som az mliecka nemala tak som jej musela spravit flasku nutrilonu, ja sa nebojim z flasky jej davat bo ju kojim cez silikon. bradavku a je to takmer to iste a sa prisaje pekne aj po flaske. no a mliecko mam len v jednom prsniku, v druhom sa mi takmer netvori ☹ . Natalku nebolieva z nutrilonu brusko, ju skor z caju hipp fenykloveho, ten ju strasne naduva a sa jej tazko prdka potom.

jojina11
8. júl 2010

@monikapd1 no spomenň to tvojej doktorke, keď pôjdeš na poradňu. a ja nedávam nutrilon mlieko ale prísadu na zahustenie mliečka nutriton, teda už po včerajšku nedávam,večer mi zaspala o pol 8 a spala do polnoci, nakojila som ju a potom spinkala až do šiestej rána, na podporu tvorby mlieka som začala používať homeopatikum ricinus comunis 5CH a funguje to , dúfam že vydrží

jojina11
8. júl 2010

@lucia375 ahoj , no jasné, že sa poznáme z ordinácie, pamätám si ťa, No aké je to , je to super, človek si to úplne inak užíva ako keď má dieťa v 18 r., teraz je to iné, predtým som nestíhala vnímať svet okolo, pretože som bola mladá a na všetko sama, teraz sa to nedá ani porovnať, človek je taký vyzretejčší alebo ja neviem ako by som to povedala. A ty ako , nevidela som ťa asi pred mesiacom na dvore, ked som bola na Lovciach za Alenkou Kayíkovou??

monikapd1
8. júl 2010

@jojina11 jaaj nutriton 🙂 som zle precitala 🙂 noo tak ti pekne spinkala, ja som ju dala spat o pol desiatej a spala az do tretej a potom sa o siedmej zobudila. no na podporu mliecka by som aj ja nieco potrebovala veru a to normalne v lekarni dostat kupit

jojina11
8. júl 2010

@monikapd1 hej stojí to niečo vyše 2€ a je tam asi 80 guličiek, užíva sa 5 guličiek pod jazyk nechať rozpustiť 🙂 konečne sme sa uspali. je to hrozné , na rukách ju vláčiť, čo budem robiť ked bude mať viacej kilov

lucia375
8. júl 2010

@jojina11 Mohla si ma vidiet lebo ja som skoro stale vonku s detmi a tusim som ta aj ja videla, Ala ta odrevadzala.
Presne to o dietati hovorila aj Michaela Cobejova, ona ma tak isto rokov ako ty a ze si to tiez uziva ovela viac. Je pravda ze teraz vela veci nestiham a ide mi to strasne rychlo. Vcera sa mi dieta narodilo dnes ma uz 15 mesiacov a starsí ide do skôlky.

cimika222
autor
8. júl 2010

aj ja beriem tie homeopatika, ale v inom zmysle na zastavenie tlaktácie,už prestávam maleho kojiť, teda snažím sa

monikapd1
8. júl 2010

@jojina11 no a to 5 guliciek naraz??

@cimika222 cimi tto je aj na podporu a aj na zastaveniáe?? 😕 😖

cimika222
autor
9. júl 2010

nie, to su na podporu a maju zelený obal, moje maju fialový obal

jojina11
9. júl 2010

@lucia375 už máš dve? no šikulka 🙂
@monikapd1 no to sú len také maličké, ale musí to byť CH5 , lebo CH30 je na zastavenie a užíva sa to 2-3x denne medzi jedlami

monikapd1
10. júl 2010

@jojina11 cize 5 guliciek 2-3x denne 🙂 noo tak to si pojdem kupit, dnes mala nie a nie spat, v noci bola kazdu chvilku hore a od rana tak isto

jojina11
10. júl 2010

@monikapd1 ahoj som mrtva, dnes toho bolo veľa, keby si nás videla s mužom vyzeráme ako dve mrtvoly, ani obraz ani zvuk, dorobili sme sa ako sprostí, dopíšem, ked budem mať silu

lucia375
10. júl 2010

No my sme dnes u susedov grilovali, prežrala som sa na noc. 🙂
V dedine su kolotoce, Matej uplne šalie a aj Barborka bola. Vobec sa nebala ako som si myslela ale sa jej to velmi pacilo. Zajtra ideme opat. 🙂

jojina11
11. júl 2010

no dnes som to zasa ja, včera nám doniesli za áviu dosiek a všelicčoho, tak sme nosili, aspoň že malá mala rozum 🙂 a spinkala. , potom prišla svokra a švagor, konečne mám dorobenú kúpeľňu , hurááá 😀 😀 , a medzitým som varila na dnes ako keby som bola tušila, ešte sa mi na dnes doobeda ohlásila návšteva.,tak som ešte išla niečo upiecť, keďže vôbec netuším o kolkej sa tu zjavia, no večer som bola fakt mŕtva, uvidím aký bude dnešný deň, inak baby moja malá prespala už po dve noci celú noc

lucia375
11. júl 2010

@jojina11 Vladka je teda zlaté dieta, nechá maminu vyspat. Len tak dalej. 🙂

jojina11
11. júl 2010

@lucia375 chvalabohu, že nechá, ako bolo na kolotočoch, čo ste mali hody?

monikapd1
11. júl 2010

@jojina11 mne mala vcera nespala takmer celu noc a ani den, nieco ju bolelo, najskor asi brusko a bolo aj straasne teplo tak mozno aj z toho, dnes v noci to bolo uz lepsie. aj mne mala uz inak prespala tento tyzden par noci. my sme boli dnes v podhajskej, som sa tak vyblaznila, mi to chybalo uz.. mala bola s nami a bola veeeelmi dobrucka 😵

jojina11
12. júl 2010

@monikapd1 normálne závidím 😀 , v dobrom, prajem ti to, ja som tu mala návštevu, čo som spomínala nejaké tri hodinky pobudli a Vladka celkom v pohode, síce nespala .ale aspoň nevrieskala, dokonca sme pokročili , ked som ju dala do postielky zaspala sama a bez dudla, večer sme boli asi na pol hodinku vonku a potom kúpanie, manžel ju ponosil na rukách tak mu zaspala a spala až do štvrtej.teraz čakám kedy sa zobudí, v noci bolo dosť teplo tak sa odkopávala., no hádam sa tie jej vreskoty upravia.Monika , mne keď malú bolievalo bruško , tak som dávala Espumisan L 25 kv, pred alebo aj po kojení, a vtedy prestalo, doporučila mi to doktorka, alebo Sab simplex 15 kv., ono sa to nevstrebáva do telíčka, len to zbaví dieťa plynov v črevách a vylúči sa to úplne von, tak skús, je to dobrá vec. Vladku to chytalo od troch týždňov mi jačala ako pavian, teraz už veľmi nedávam, včera len raz aj to ráno,tak skús. 🙂

lucia375
12. júl 2010

@jojina11 No nie su tu hody a aj vsetci ludia na dedine sa pytaju co sa deje. Ti kolotociari tu boli 2 roky po sebe tak prisli zase, musia zarabat. To je zivot - 2 dni rozkladat kolotoce, 2 dne krutit a 2 dni skladat a to stale dookola. 😝

@monikapd1 Tiez ti odporucam Espumisan, rychlo zabera, dobra vec. 🙂

monikapd1
12. júl 2010

@jojina11
@lucia375 baby esoumisan som jej davala, ale uz mi dosiel a nemam kedy ist do mesta a kupit druhy. mam takrozbombardovanu izbu ze az, ako sme stavali komodu, ju nemozem dat dokopy, vsade nejake veci a neviem co kde a ako a pri tom mala je teraz mrzuta z tych teplot. bez perinky mi spat nechce a v nej jej je zas teplo a takto dookola ☹

jojina11
13. júl 2010

dievčence, sme na tom asi rovnako včera ak Vladka spala cez deň hodinu tak hovorím asi aj veľa, a večer už bola na smrť unavená,ledva ledva a to ju muž vláčil na rukách a mal dosť , nejaké úpratovanie. keď je hore to nehrozí.tera som ju uspala na sebe a preložila na našu posteľ som zvedavá koľko bude spinkať, stačí jedno kýchnutie a je hore, no tieto horúčavy im vadia, musíme len vydržať

monikapd1
13. júl 2010

@jojina11 mas pravdu jojina, nas tiez je z toho tepla mimo, nie a nie spat a ked je hore tak po pol hodinke uz place a neda sa utisit. bez perinky zaspat nevie a v perinke jej je strasne teplo a to sa jej ztas zaspat neda a takto dookola to je u nas.

lucia375
13. júl 2010

@jojina11 @monikapd1 A nemaju vase deti potnicky? Barborka má hlavne na krku, napriek tomu ze ju obliekam minimalne. Pod plienkou je zase zaparená a to pouzivam v tomto teple original Pampers a obcas ju necham aj bez plienky. Pre deti su tieto tepla dost zatazujuce. ☹

lucia375
13. júl 2010

@jojina11 @monikapd1 A nemaju vase deti potnicky? Barborka má hlavne na krku, napriek tomu ze ju obliekam minimalne. Pod plienkou je zase zaparená a to pouzivam v tomto teple original Pampers a obcas ju necham aj bez plienky. Pre deti su tieto tepla dost zatazujuce. ☹

jojina11
14. júl 2010

@lucia375 no zistila som< že sa k internetu dostanem len zavčasu ráno , alebo nikdy 😅 , nevadí.popíšem a môžem začať deň.potničky malá nemá, my tu máme celkom dobre, nie je to až taká katastrofa, hrubé múry robia svoje. Ale zato cez deň spí málo, včera sa mi ju podarilo doobeda uspať na sebe , tým že som ležala v posteli a ona na mne, potom som ju preložila na bruško na postel a spinkala neuveriteľné 3 hod. Skoro do obeda, ale potom už nič až do deviatej večer, večer už bola taká unavená. že už ani poriadne neťahala, po 5.min, už spala ale tak sa strhávala, že to nebolo nič platné, nakoniec som to vzdala a dala ju do postielky s tým, že som striehla, aby jej nevypadol cumel, ktorý nakoniec aj tak vyplula a zaspala bez neho. Zobudila sa o pol piatej, najedla sa a teraz zasa spinká, počítam , že mám takú trištvrte hodinku k dobru a potom to začne odznovu. 😀 Takže len tieto teplá vydržať. Zajtra ideme na kontrolu na nožičky, ževraj má byť strašne teplo , tak sa musím psychicky na to pripraviť, no zbohom, určite budeme upotení všetci ako spod sprchy, dúfam, že rýchlo vybavíme, aby sme mohli z NR rýchlo vypadnúť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre