Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

denisa82
12. okt 2009

Damiana no ked to už ty cítis v kostiach tak to už určite bude skoro 😀(ty sa nikdy nemyliš) jasne že dam vediet 😉 😉

denisa82
12. okt 2009

No Zuzi ta fotka stím tvojim brušiskom nemá chybu 🙂 🙂 to vazne si mala take velike ja teda až také nemam(teda aspon mi to každy hovorí ,ale teraz mi podla mna nejako narastlo )) ale zas mám nahovedo opuchnute nohy ☹ ☹ ☹

fiona8
12. okt 2009

jezisi Zuzui ty si mala paradne brušisko😀DDDDD
Jurko sa v noci budi tak 2-3x prebalime, napapame sa....a potom zaspinka na 3-4 niekedy najma cez den spinka aj 5hodin....nekojim, dnes som si ho skusala prikladat, oklamala som ho nakvapkala som si na prsia mlieko, iba to olizol....a rozplakal sa tak som mu dala flasu....jaaaj velmi ma to mrzi....ale uz mlieko ani nemam☹
a ty Zuzi si kojila? alebo co si mu davala? my papame Nutrilon H.A.
deni, drzim Ti palce, nech to uz mas rychlo za sebou a Emka nech je uz pri Tebe!!!
dami
no prave vtedy si ma musela vidiet ked som traposila?😀D

damiana
12. okt 2009

zuzi to si mala teda riadny kotlik 😀 ,ale maly nebol veliky, to si mala len vody asi tolko, nie??

fion ake traposenie, stava sa aj profikom 😀 😉 , a nemusi ta mrziet, ze nemas mliecko, jednoducho ty si to ovplivnit nemohla, tak sa nad tym netrap...

zuzka1.
12. okt 2009

jaaaj citate ine temy 😀 😀 😀

no riadne, pribrala som v tehu 23kg, ked som isla do porodnice osm mala 73kg a v ten richodu z porodnice som mala 58kg, sama voda no. 😀 😀 😀

deni ja som bola jak spuchlina hadam od 8 mesiaca tak riadne. aj osm bola v nemocnici par razy.

fion kojila som 3,5 mesiaca, potom sme zacali prikrmovat a tym nase kojenie aj koncilo, maly nehcel, mlieka som mala dost, ale co ten stvaral, hroza. tak sme sa netrapili navzajom, hlavne ze bol spokojny, ked aj pri flasi.

lucia375
12. okt 2009

Ahojte. Uz som tu par dni nebola, nejak neni cas. 🙂

V sobotu som bola uz konecne pozriet v Mlynoch. Trochu som pokukala, isla do Billi a hajde do tesca. Tam som nakupila aj sebe aj deckam dobré veci, ktoré stali ovela menej ako by som za ne dala v Mlynoch. Ja teda na znackové veci fakt nie som. 🙂

Cimika kde si bila na hodách? Vo Vrabloch? My sme boli tam, tiez sme boli na kolotococh. Mato ten by stale chodil. Pravdaze si hned aj vybral dalsiu pistol do zbierky, tak teraz len striela. Mame co pocuvat. 🙂

Fiona, ja neviem ci to odvtedy vynovovali v Leviciach lebo ja som nemala telku na izbe. Preco si sa rozhodla pre LV ked si stale hovorila o Nitre? Inak ja som tak isto. Rozhodla som sa len ked mi zacali bolesti ze pojdem do LV, ani som to tam nepoznala, asi hodinu sme bludili po meste kým sme nasli nemocnicu. 🙂

monikapd1
12. okt 2009

ahojte babule 😉 , lucka cimika bola na hodach v mankovciach, aj my s mm sme boli a aj svokrovci 🙂.

cimika a neboj prideme kukucnut maleho a aj vas, ale este velmi nemozem codit a zas ,aby aj maly neochorel, predsa je este len malinky a o tyzden idem na kontrolu a aj ku gynekologicke tak uz budem mat dufam aj foto a aj knizku 😀 😵

fiona8
12. okt 2009

luci
vo stvrtok sme boli v poradni a dr. mi povedal,ze ak cez vikend neporodim v pondelok musim nastupit do nemocnice,lebo som mala po termine...a tak sme v pondelok isli do NR...tam mi spravili vseliake vysetrenia, sono, pasy....a kedze sa podla nich porod este nechystal,poslali ma domov, lebo tam na lezanie nemali miesto...a ze nech pridem na kontrolu vo stvrtok....no ale my sme hned z NR isli do LV lebo ja som uz rodit chcela a Ivko mal koli tomu dovolenku, tak a v LV si ma nechali, dali mi nejake kvapky a v utorok som rodila🙂

damiana
13. okt 2009

Fion tak to ste dobre vymysleli, ked vas v NR odbili, tak ste to vyriesili a isli do LV, super taktika 😉 , to neviem ci by ma napadlo...
Ale v NR, je to zevraj hruuza aj s tymi volnimi miestami,dobre ze zeny nelezia na chodbach...Je to smutne, kam ide to nase zdravotnicstv...Skoda, ten nasej porodnice tu v ZM ☹

lucia375
13. okt 2009

Damiana mas pravdu, ani ja som toho vela pozitivneho o NR nepocula, v LV bolo dobre ale na ZM to nemalo. Je to veru skoda ze to zrusili. Dobru porodnicu zrusia a potom sa v NR rodí aj medzi dverami. Suseda ked tam rodila tak tiez nemali miesto a ona musela na nejakej strarej koze, dokonca polezacky, ziadny polosed. Ona hovorila ze sa jej rodilo najhorsie a to bol jej 4. porod. ☹

Fiona fakt ste to dobre vyriesili, sikovne. 🙂 Pozdravuj Barboru a zisti ako sa ma lebo s tou osobou som nebola od strednej a to je tusim uz viac ako 7 rokov. To som uz taka stará? 😢

denisa82
13. okt 2009

Fion a ty si na paradnu chodila do NR pred porodom ????? Lebo som teraz pocula ze jedna mamička nechodila nikde len svojmu doktorovi a ked to nanu prislo tak ju nezobrali ani do NR ani do LV a museli ist to Topolcian 😒 a to len preto ze nechodila do poradne tam kde chcela rodit ..............................neviem ako to funguje inde ale v partizanskom mi povedali aby som tak chodila na poradnu aby o mne vedeli vsetko a aj mi tam zalozili akoze kartu a vlastne vedia o mne ze ked to na mna pride tak bezproblemou ma zoberú 😉 😉

ale na Nitru strasne nadavaju maju tam toho vela ...........ja som rada ze idem do Partizanskeho 😀 😀 😀

fiona8
13. okt 2009

nechodila som do poradne do NR...Ja chodim sem k Sindlerovi do ZM....
A TY Deni preco ides do Partizanskeho? ty si odtial?
boze asi zamrzneme tu je strasne skoro mi dnes kocik odletel

zuzka1.
13. okt 2009

ahojte mamuse a mamusa cakatelka 😀

no dne spocko nadherne, ksoro nas odfuklo, maly cucal v koci ani ovn s anepytal , bohvie rpeco 😀 😝

fion super ste to vyriesili, a zm porodnice je vleika skoda, tam to bolo usper.
snad to do mojho sruheho stihnu otvorit 😀

denisa82
13. okt 2009

nie niesom ja som zo ZM ale kde si mala naplanovane ist rodit tak tam by si mala chodit do poradne ked len mesiac pred porodom ....................... 😉 aby o tebe v nemocnici vedeli ako ja ...............ja idem rodit do Partizanskeho tak tam musim chodit do poradne pred porodom chapes

denisa82
13. okt 2009

a preco idem do Parizanskeho lebo tam je najlacnejsia epiduralka a super dokotri 😉 😉 😉

cimika222
autor
13. okt 2009

ja nemam dobre skusenosti s NR hruza........

cimika222
autor
14. okt 2009

halooooooooo
kde ste všetky?
ja som už dávno hore, malinky mi tuto noc strsne zle spal neviem čo mu bolo kazdu pol hodinku bol hore 😠 😠 😠 😠

zuzka1.
14. okt 2009

cimi kojis?inak by mu uz aj zubky mohli ist, naorok by aj mal na ne uz.
nam vysli v 6.meisacoch.

inak dobre ranko, ja tiez davno hore, kedze drobec vstal pomaly ov 5 😠 ale uz lezka v postielke.
na obed pangas, zemiaky, sosovicova polievka

lucia375
14. okt 2009

Denisa neviem ci hovorís pravdu. Mozno v niektorých porodniciach vyzaduju pred porodom aby tam zena chodila do poradne ale nie vsade. Ja som sa Balca pytala ci mam ist do Nitry alebo mozem aj do LV alebo inde a on mi povedal ze je uplne jedno kam pojdem, ked budem mat bolesti tak ma musia zobrat hoci aj v Kosiciach alebo Poprade. Ale pocula taký pripad ze prisla zena v bolestiach do NR a nemali vôbec miesto tak ju rychlou sanitkou prenasali do LV aby stihla porodit tam. Nitra je kapitola sama o sebe. 😢

Cimi a uz ma malý zubky? Ty si pisala uz davnejsie ze mu idú. Moja Barborka ma uz 3. den mierne hnacky tak myslim ze to uz dlho nepotrvá a vydu zubky.

Zuzi, dobrý obed. 🙂 Ale aj my budeme dobré papat: bryndyové pyrohy, perky a slivkové knedle. Mnam. 🙂

denisa82
14. okt 2009

Luci kazda mame ini nazor a kazda sme ine poculi 😉 a kazda mamicka nech si to zariadi ako chce ...nie ?? 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

cimika222
autor
14. okt 2009

Luci, nie ešte nema..... Každe rano mu pozeram a nič tam nevidim 😀 😀 😀

cimika222
autor
14. okt 2009

Zuzka ano ešte stale kojim, aj ked nema zuby tam hryzie 😀 😀 😀

damiana
14. okt 2009

No ja ked budem rodit druhy krat, ak dovtedy neotvoria ZM porodnicu, tak tiez pojdem bud do LV alebo PE 😉 . Len pri tej reklame na NR porodnicu, aby nezacal byt aj v Levickej naval, a zasa Nr bude prazdna 😀 😀 .
Ved nechame sa prekvapit. Ale pre tuto nasu uz asi nieje zachrany, robia mi tam teta a sesternica a ževraj hrozi, že ju zavru celu 😠 ☹ . Tak porodnica, a detske že by prisli naspat,asi nehrozi 😢 . Skoda, velka skoda. A tak to tam krasne prerobili...

Denda, ja som zvedava ako to vizera v tom PE 😉 , uz sa tesim ako mi budes otom rozpravat... Ake su izby,doktory, sestricky,... a ked ma "naseres" este ta tam dojdeme aj kuknut, ked nebude mat kto 😉 . zbalime Laca, a spravime si vylet 😀

cimika222
autor
14. okt 2009

VOnku je hrozna zima uf. No ale nato ze je zima musim isť s malym aj tak vonka je tak naučeny ze v poobede do kočíka a na hodinku vyvetrat zababusim ho pouši a iddeme ako aj včera. No ale dneska si zoberiem rukavice lebo na pazurky je zimka.
Maleho som dala spinkať a ja idem zehliť, ja cez týžden nevarim muza nemam doma a ja sa prestravujem čo chladnicka da. hehe
No tak zatim, idem pracovať. Inak je mi doma aj smutno samej aaaaaaaaaaaaaaaa

zuzka1.
14. okt 2009

co ja viem, vacsinou by si mala chodit na poradnu preto, aby ta mohli kontorlovat, tam kde budes rodit, aj ked je pravd aaj to, ze ked niekde pridem v bolestiqach pootvara na cely svet ma musia zobrat, teda ja by som ostala, aj keby co bolo. porodim im na cohdbe a musia si ma tam nechat 😀 😀 😀

cimi to mas dobre stravovanie, jj vonka treba ist. ja cakam na poobedie, ked nebude tak fucat, nemao by teda. snad. maly este buva, obed uvari. lucka vyborny obed mate, mam. my sme mali vcer abryndzove halusky.

cimi aj si zacala prikrmovat zeleninkou a podobne?

damiana
14. okt 2009

no ja mam uz navarene, mame boloňeske cestoviny zapekane a karfiolovu bielu polievocku, mnam mna. A aj mna caka zehlenie...neznasam to...
Mna dnes asi nikto nedostane von, ani za svet 😀 . Vcera som behala po meste cele dobeda a stacilo mi, drrrr, este teraz mi je z toho zima...

Ozaj baby,aj sa chystate na jarmok do LV?? My chceme ist. Snad do vtedy trochu sa umusry to pocasie, teda aspon ten vetor nech prestaneeeeee 😠

zuzka1.
14. okt 2009

mne maly zase spinka, pochopil, ze do tohoto necasu netreba chodit, pohrali sme sa, kamoska tu bola na kavu. pohoda.

idem si asi pospat, kezde mam vsetko hotove alebo nieco citat.

damiana my sme chclei ist, ale ideme na chatu zo soboty na nedelu, tak nepojdeme, mozno zajtra, uvidime

fiona8
14. okt 2009

caute kočky
mne dr.nehovoril,ze predtym musim chodit do poradne tam kde chcem rodit...to asi kazda nemocnica ma inak....ale ja som chcel a ist rodit do Stiavnice a tam by sa malo chodit aj na tie cviky pre tehulky aj do poradne...ale je to dobre ze tam chodis, vedia ako si na tom...a poznaju Ta🙂
ja som robila cinske masko a hranole...
Luci bola u mna dnes Barbora s Matuskom, pozdravuju Ta.-)
jaaaj idem upratat ten vybuch v kuchyni a potom asi zehlit pomoooooooooooooooooc

lucia375
15. okt 2009

Ahojte. Mato chce od rana stavat snehuliaka lebo snezí, to nevadí ze sneh sa este neudrzí, hlavne ze padá. 🙂

Fiona mna by zaujimalo ze ci tie cviky co sa cvicia s tou cvicitelkou aj pomahaju? Ale asi ano ked si nemala taký tazký porod. Ja som tiez cvicila v tehotenstve ale len doma a myslim ze my to celkom pomohlo. 🙂

fiona8
15. okt 2009

ale boli tie cviky na nieco dobre....aspon som bola aj medzi ostatnymi tehulami a na spevnenie panvoveho dna si myslim,ze pomohli... 😉 aj tie dychacie cviky 🙂 bolo to fajn a s tou porodnou asisitentkou sme sa o vselicom rozpravali, aj prednasky nam davala o porode, sestonedeli, kojeni....bolo to dobre
jaaj strasna kosa brrrr 😠
fnuk ani von sa neda ist 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre