Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

monikapd1
13. jún 2010

ahoj zuzka, no malinka je este stale drobna, este nemame ani svoju porodnu vahu, teda, zajtra uvidim, ale naposledy este nemala, tie teploty znasa zle, nespinka dobre, na volno bez vankusika sa este boji a v nom jej je teplo, tak ju davam do snurovacieho, zviazem len vrch a spodok jej odokrijem na boku.

baby aj nasa mala ma tie fliaciky a som sa pytala este v nemocke, ze co to ma a ze to je hematom po porode a to ze zmizne, na viecku jej tmavne len ked sa jeduje a na zatylku ho ma stale.

danaja kedy si rodila?? a aky bol porod??

dara2583
13. jún 2010

baby ďakujem, to som ani netušila, že tie flaky sú také časté. Vraveli nám, že to mávajú detičky, ale som prekvapená že skoro každé. Ja tiež dúfam, že jej to zmizne, len jej sa tam urobil z toho ekzém, má to dosť vysušené. Tieto dva dni to má zatiaľ fajn. A to na zátylku jej vôbec nemizne.

ejco
13. jún 2010

Ahojte kocky,
pomozte mi najst jednu moju kamaratku z porodnice.Pred 2,5rokom som rodila v NR a bola som tam 2mesiace.Bola tam so mnou na izbe jedna velmi dobra baba a tiez si tam pobudla,lebo sa jej narodil chorucky syn Rene,ktory mal problem so srdieckom.Boli sme v kontakte,ale asi z rodinnych dovodou si zrusila cislo.Velmi by som ju chcela najst.Vola sa Alena (Ala),ma synceka Reneho 2,5roka a pochadza z nejakej dedinky pri Zlatych Moravciach.Neni som si ista,ale priezvisko ma nejako ako Hutkova,Hatkova.Je dost vysoka a v tej dobe blondynka.Viem,ze ma sestru.Ak by ste vedeli o kom pisem,napiste mi prosim do ip.Ste zlate a vopred dakujem.Moje meno je Denisa a mam tak isto stare dvojicky.

zuzana909
14. jún 2010

ahojte,
neboj aj naša malá ma fľak na zátylku od narodenie, už bude mať dva roky a ešte jej to úplne nezmizlo, je to bledšie a menšie ako bolo, ale sú tam pozostatky.

my sme mali taký červený fľak spolu s takými výstupkami ako keď sa poprhlíš na žihľave aj na ruke ako je lakeť tak v tom zbybe z vnútornej strany, ten jej úplne zmizol, ale má tam tie výstupky, sú farbou splývajú, ale keď sa pozrieš zblízka tak tam vidíš ako keby poškodenú kožu.

Denisa nikoho takého ako píšeš ja osobne nepoznám, možno niekto iný :o)

dneska sme boli u lekára, lebo malá dostala strašne vysokú teplotu a aj kašeľ, lekár nám povedal, že plúca sú čisté aj priedušky, že sú to zapálené hlasivky, aj hlas má zmenený, dostali sme len sirup, antibiotiká nám nepredpísal. toto s tými hlasivkami už máme druhý krát.
dúfam, že nám to skoro prejde, už ste mali aj vy zapál hlasiviek? je mi to také zvláštne

danaja
15. jún 2010

monikapd1,

ahoj, ja som rodila 27.05.v NR, no a porod bol kratsi, prakticky do 2hod ako mi prepichli plodovu vodu som porodila, ale kontrakcie ovela, ovela silnejsie,
jaaaj, stacilo mi, uz viac asi rodit nepojdem

monikapd1
15. jún 2010

@danaja no ty si rodila den pred mojim terminom a ja 19.5. a myslim, ze vtedy si mala termin ty. ja som rodila cisarskym a celkom sa to dalo, i ked radsej som chcela normalne rodit.

ejco
16. jún 2010

Kocky ta kamaratka by mala byt z dediny Louce.Je tu niekto odtial?

monikapd1
16. jún 2010

@ejco ja som sa vydala na lovce, sa spytam manzela ci ju nepozna a potom sa pise hitkova a kolko ma rokov?? hm

ejco
16. jún 2010

Strasne pekne dakujem.Budem ti velmi vdacna.

ejco
16. jún 2010

Rokov ma asi 27 a ma sestru.Je velmi vysoka a chuducka.Vtedy bola blondynka.

monikapd1
16. jún 2010

no spytam sa ho teda

cimika222
autor
19. jún 2010

ejco ja ju poznám

cimika222
autor
19. jún 2010

ahojte baby ako sa mate, my sme sa včera vratili z dovolenky, takze teraz len periem a bude ma čakať velka kopa zehlenia.......
EJCO, čo chceš o nej vedeť?

zuzana909
19. jún 2010

kde ste boli na dovolenke, my sa tiež chystáme, ale mám trošku obavy ako sa pobaliť a všetko okolo :o)

ejco
19. jún 2010

cimika222 od stastia az placem.Konecne sa niekto nasiel po takej dlhej dobe co ju hladam.Vsetko co vies mi prosim napis a hlavne ako sa ma a co Renko.Ak mozes,pomoz mi sa s nou nakontaktovat.Poslala som ti spravu do ip.

cimika222
autor
19. jún 2010

my sme boli v Egypte a maly to zvadol super som naneho hrda

zuzana909
20. jún 2010

no my ideme do Grécka a mám trochu obavy z balenia. išli ste lietadlom?

zuzka1.
20. jún 2010

zuzka kam do grecka???akou cestovkou?

cimika222
autor
20. jún 2010

ano isli sme lietadlom,aké obavy, neboj ničoho, ja som malemu nabrala plno veci a niektore ani nemal oblečene.v noci spaval iba plienočke, a cez den bol v plavkach a navečer som ho osprchovala a obliekla a po 3 hodinach vyzliekla spinkať.
Ak niečo budes potrebovať rada ti poradím

zuzana909
20. jún 2010

my ideme tiež lietadlom, dneska som kúpila takú malinkú rýchlovarnú konvicu, lebo malá je zvyknutá piť ráno mlieko a večer jej robievam kašu hami, takže už budem mať na čom zohrievať lucku :o)
z toho mlieka som mala obavy, že ako spravíme, ale našla som takú šikovnú malinkú konvicu tak už je to fajn.
malá sa ešte nepýta veľmi na nočník (ako sa jej chce), ale tak hneď ako sa oteplí snáď niečo ešte nacvičíme aby som nemusela brať toľko plienok. postielku by sme mali mať na izbe, teda aspoň slúbili.
už len kufre kúpiť a pobaliť, trochu sa bojím, že sa nezmestím do limitu, koľko je to 20 alebo 25 kg na osobu.
ideme do Grécka - Peloponéz s hydroturom od 6.7 - 16.7 ide tiež niekto?
chcem sa spýtať aké lieky si si brala, taká prvá pomoc aby sme mali keby niečo


cimika222
autor
21. jún 2010

ja som mala
Nurofen sirup a aj paralenove čípky, calciovy sirup,Trifed, nosny sprej, kvapky do očí, smectu, kvapky hylak, a kupila som aj probiotika, a mala som aj sprej dettol keby spadol na dezinfekciu, toto všetko mi napísala doktrorka tak som to pokupila a niečo som mala z toho aj doma.

monikapd1
21. jún 2010

ahojte babule, no nasa mala ma uz 52cm a 3430g, konecne zacala normalne priberat 😀 😵

zuzana909
23. jún 2010

super, že pekne rastiete 🙂 teším sa, neboj už bude priberať stále viac a viac

monikapd1
23. jún 2010

dakujem zuzka, dufam, ze to tak uz bude 🙂

zuzana909
23. jún 2010

určite, veď v takom horku ako bolo nechutilo ani nám veľa jesť, mne sa malá narodila tiež v lete, júl-august sme veľmi veľa nepriberali, ale akonáhle bolo normálne dýchateľne hneď začala viac priberať a teraz je z nej riadna baba.
hlavné je aby nechudla, to by bolo zlé, ale pokiaľ bude nárast aj keď minimálny tak to je OK

keď sa dá tak treba kojiť, neboj ak by bola hladná tak nebude spokojná, ja som malej v lete nedávala ani čaj, len materské mlieko a stačilo jej 🙂

monikapd1
23. jún 2010

ja malu len kojim, umele jej davam, len ked som nahodou v meste a mala je so svokrovcmi a to bolo len 3x co mala umele mlieko a cajom ju len oklamem aby chytila dudlik 😀 no a ona priberala stale ale len tak okolo 100-150g

danaja
24. jún 2010

ja maleho len kojim, aj malu som len kojila, pol roka, nedavala som ani caj, ani vodu, v lete som kojila castejsie, aby mala nebola smadna
monika, ja by som si skor mliecko odsala a ked by som niekde potrebovala ist, tak by som dala to odsate nez umele, v porodnici nam hovorili, ze mozeme mat mlieko v mraznicke aj 6mesiacov, to sa mi zda trochu vela, ale tak 4mesiace by mohlo vydrzat

zuzana909
24. jún 2010

mne sa malá v noci nebudila na kojenie až nad ránom okolo 4-5, ja som si každú noc musela odsávať mlieko, ktoré som potom mrazila a danaja vydržalo v pohode 6 mesiacov aj keď sa to zdá zvláštne nič mu nebolo a ani malá nijak nezareagovala.
keď som mala málo mlieka, alebo ku koncu keď už mi dochádzalo tak som jej mlieko rozmrazila v chladničke a potom zohriala.
mlieko môžeš mať odsaté a odložené v chladničke max. 24 hod, potom šup do mrazničky. ja som ho dávala mraziť vždy večer čiže po nejakých 8 hodinách
na mrazenie som používala avent kelímky, zostali mi nenačaté tak ak je záujem tak podarujem 🙂

monikapd1
24. jún 2010

baby ja som citala, ze mleko ma byt max 3 mesiace v chladnicke a neviem preco, ale ked si odsavam, tak mi neodsaje tolko mlika, kolko ho mam v prsniku a to mam uz druhu odsavacku :(

zuzana909
25. jún 2010

ja si pamätám 6 mesiacov aj som to tak robila, asi záleží kde čítaš a kedy 🙂 moja malá bude mať už dva roky

ja som mala elektrickú odsávačku philips-avent, bola síce drahá, ale nelutujem veľmi mi pomohla, bola som s ňou maximálne spokojná, hlavne keď som odsávala mlieko každú noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre