Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

lucia375
10. mar 2010

Monika chodím k nej a som s nou spokojna, podľa mna je ona dobrá, hned na začiatku mi dala číslo na mobil že keby niečo. A ja som jej veru volávala. Niekedy aj cez víkend alebo večer ked som si nevedela s volačím rady s takým malým bábatkom. Bola ochotná a nikdy nebola nahnevaná. To sa mi fakt rátalo. Inak antibiotika moc nechce predpisovat, niektorý preto na nu nadávaju ale ja si myslím ze pokial to nie je fakt nutné tak radsej nejaké iné lieky lebo antibiotiká maju aj vela negatívnych ucinkov.

Danaja u vás je to teda tiez bieda s detmi. Tu je kazdy rok asi tak 5 deti plus minus. Ale niektorí rodičia davaju deti do skôlky az v piatich rokoch tak preto je malo deti v skôlke.

Nanulik tu unavu ja poznam. Tiez som prvé tri mesiace chcela stale len spat. Prejde to. 🙂

Zuzka v lete urcite zahodite plienky. Leto je na to idealne ale Samko nema ani 2 roky takze klídek. 🙂

Gerlinda, ja som mala pred porodom tiez len zaklad. Som dost poverciva v tomto tak som nemala ani kocik doma. Len som mala vybraty a ked sa Matko narodil tak mi ho muz objednal. Tie prve dva tyzdne dokedy prisiel mi nechybal. 🙂

monikapd1
10. mar 2010

lucka ani ja velmi nechcem, aby davala antibiotika, tiez som neni za to. mne tiez nedavali a vzdy som sa vyliecila 🙂 ozaj uz len ked musel mi dal moj doktor. a co hovoris na ragasovu?? ci ako sa to vola?? hm svokra vravi, aby som k nej isla

uzovicka
11. mar 2010

Ahoj maminky. Chcem Vas velmi pekne poprosit o pomoc. Hladam jednu uzasne zlatu, prijemnu maminu, ktora so mnou rodila na sale v porodnici Levice 15.8.2009, porodila o 11.00 priblizne, chlapceka Mareka. Vola sa Martina, byva v Nemcinanoch v rod.dome. Je to ich prve babo. Pochadza z Banskej Bystrice, jej manzel je murar, zivnostnik. Pomozte mi, prosim, kto ju poznate, alebo dajte nejaky kontakt, ako sa k nej dopatrat. Dakujem Vam vopred 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzka1.
12. mar 2010

Ahojte,
uzovicka nema sajnu kto to moze byt, ale spytam sa jednej znamej z nemciniam.

Monika ja chodim Kristofikovi, neviem si vynachvalit. Samozrejme ako u lucky aj on dava sukromny mobil, ked chces a zavolas si ho pride vysetrit za poplatok aj odmov kedykolvek, tleefonaty odo mna jemu boli cato, ked s ami neico nezdalo. Atb, tiez nedava pokail to nie je nutne, vela poradi, ja som s nim konzultovala vsetko co sa mi nezdalo.
Naposledy som mu volala , ked mal maly kiahne, o pol 8 vecer, on bol na dovolenke, poradil, nakazal co treba a co sa nesmie bez problemu.
Ragasovej by som nesla ani za milion dolarov 😉 nebudem rozvadzat preco, jednoducho by som nesla a to ju mam tu v topkach.

monikapd1
12. mar 2010

zuzka a mozes mi do ip napisat?

uzovicka
12. mar 2010

zuzka1, prosim Ta, bud taka zlata, skus mi to zistit. Martina, 29 rocna, prve babatko, chlapcek Marek, rodila v juli v Leviciach, byva v Nemcinanoch, maly ma teraz 7 mesiacov. Skus sa popytat. Nemcinany nie su taka velka dedina, snad ju bude poznat. Ona sa tam vlastne pristahovala, je z Banskej Bystrice. Strasne rada by som sa s nou skontaktovala, lutujem, ze v porodnicu v LV som si nepytala kont akt. Mozno ju pozna niekto este z Nemcinian, alebo od pediatricky, alebo mozno z plavania, neviem.Pomozte,maminky ☹ ☹ Dakujeeeeem veelmi.

lucia375
14. mar 2010

Monika ja s Ragasovou tiey nemam dobré skusenosti, zastihla som ju raz na pohotovosti ked bol este Matej malý a nic mu nedala len kazala odsavat sopliky a on pritom kašlal ako tuberak a nakoniec skoncil v nemocnici. Ja neoporucam.

monikapd1
14. mar 2010

lucka dakujem, uz aj so zuzkou som si popisala o nej.

denisa82
14. mar 2010

Ahojte baby dlho som tu nebola dala som nejake nove foto 😉 mi uz papame milaciky a kašičky ............ale teraz sme bohužial chory mala ma zapalene hrdielko boli sme snou na pohotovosti a dali nam antibiotiká ☹ chuditko taka ja zachripnuta tak dufam ze to coskoro preje .......................inak aj ja chodim Krištofikovi a som spokojna

fiona8
15. mar 2010

ahojte ženičky
krioštofík je fajn, aj my mu volávame.... 😉 😉 ozaj dávali ste detičky do pavúka? ak áno odkedy? my sme najskor nechceli, a pocula som,ze to je v niektorych krajionach aj zakazane... 😲 😒 tak neviem....aký mate na to názor? ja už velmi neviem Jurka zabavit, nikde mi dlho nevydrzi....a nema mi kto s nim pomoct, kedze mm je 3 tyzdne prec ☹ ☹ tak poradte....
a odkedy mu davam ovocie a zeleninku tak velmi nechce mliecko ☹ vypije asi 4 dcl za den☹((((( a to je málo
Deni ty dávaš už miláčiky?????? 😅 😅 😕 😕 😕 😕 fuuu ved kravské mlieko by sa malo až od 3 rokov....nie???

fiona8
15. mar 2010

teda jogurtami sa asi začína...Activiou tuším????? ale asi až od 7-8 mesiaca??? nie?? a Deni co este papká emmka?? a chudatko nech sa vam rychlo vyzdravi..
a co je s damianov??????? 😕 😕

monikapd1
15. mar 2010

fion, svagrina davala malej krup. kasicku taku riedku uz asi od roka a v pohode

zuzka1.
15. mar 2010

ahojte kocky,

podla tabuliek jogurty od 7-8 mesiaca. Milaciky su , tvarohove, tie az po roku, zatazuju zaludok.. My sme zacinali zvolenskymi, aktiviou sladkou bielou. Ochutene az po mesiaci bielych.

Lepok, teda rozky, chlieb a podobne od 7.mesiaca, kojene deti mozu aj ksor.

Pavuk sa nema pouzivat, skodi na chrbticu, lekari to zakazuju, nas bol v pavuku od 7.mesiaca do asi 8.mesiaca, uz ho to potom nebavilo, chcel bezkat bez toho.

tolko z tabuliek 😉

denisa82
15. mar 2010

ale fion neprehanaj poznam mami co do 6 mesicov ani len cajik nedali svojim detom ........fion tak sa mi vidi ze ty dieta vychovavas podla kníh 😀 😀 lebo kazda mamicka svoje ditatko pozna a ked jej chuti milacik tak jej dam a zachvilu zacneme aj polievocky papat a ty nebodaj este nicim nedoktmujes?????? 😅 😅 😅 😅 😅

denisa82
15. mar 2010

a davam jej uz aj kasicky v DM sa daju kupi tie lubi velmi a aj jablčkovu vyživu tu zboznuje 😀 😀 😀 😀 😀

denisa82
15. mar 2010

Fion a ty čo davas malemu ???? ty nekupojes tia kašičky a ani vyzivi ved tie su aj od ukončeneho 4.mesica 😉 😉 😉

zuzka1.
15. mar 2010

kojene deti ine tekutiny ako materkse mlieko nepotrebuju. deti na um, mozu, jasne, aby neboli msadne, cajiky, voda.

Ja som vyzivy davala, prikrmy sme zacali davat cca v 4,5 meisaci, klasika zeleninka varena, ovocie az neskor asi o mesiac.
masko od 5.mesiaca, bol chudokrvny drobec, tak sme mohli.
Inak som mu davala aj kasicky, ale jemu nechutili.
zelelninku osm aj varila ja, teda tie poleivocky a tak, ale aj kupovala, ako kedy. od cca 11.mesiacov chce len doma varnee.
Do roka sa nema ochucovat vobec. Deti chut soli a korenin nepoznaju, tak nemaju dovod, aby mali ochutne, im to nechyba.

stravovanie podla tabuliek je len orientacne, boli zostavnee tak, aby neskodili traviacemu traktu, skore podavanie nevhodnych potravin babatkam sposobuje alergie, problemy zazivacieho traktu, zaludka a podobne.

fiona8
15. mar 2010

ale nejdem podla tabuliek 😉 ale obcas do nich mrknem, nemozem mu hned dat do ruky vysmazene stehno...no nie???? 😀 😀 😀 a to nie je Deni o chuti...urcite by aj Jurko zjedol miláčik....ide o to ,ze to obsahuje bielkoviny,kt. take male babatka este nevedia poriadne stravit a zatazuju sa im tym oblicky....ale nic proti Tebe, ja som sa len zacudovala...poznam baby,kt, davaju uz aj mladsim ako je Emmka nedelnajsiu polievku!!??!! normalne okornenenu a osolenu 😒 😒 😖 😖
my papame od 4.teho mesiaca ovocie a zeleninu, brokolicu, karfiol, mrkvu, kalerab, zemiak......banan, jablcka, slivky , hrusky........ovocne stavy......a vecer tiez davam kasu, Nutrilon sa mi paci....ale teraz mame Humanu jablckovu aj ta je dobra.....od bud. tyzdna chcem zacat davat masko....chude biele....
ja tiez kupujem v Dmke bud Hami, HIPP, alebo Alnatura vyzivky, lebo su BIO a neobsahuju tolko dusicnanov ako ta kupovana zelenina....ale aj to mu varim...striedam to....Jurko spapka vsetko.... 😉 😉

lucia375
15. mar 2010

Fiona ja som tiez davala deti do pavuka, nic proti tomu nemam, ved co s babatkom ktoré uz nebavi len ležať alebo sediet, jasné že sa musí nejako zabavit. Bez pavuka si neviem predstavit život s dvomi deťmi. 🙂
Barborka tá pila mliečka ešte menej asi tak 3 dcl za celý den, zubkov ma už 7 tak sa to nejako neprejavilo, davala som jej ešte mliečne kašičky tak aj tam mala vápnik a milačiky asi tak od 7 mesiacov. Aj to je skoro ale čo som mala robit ked videla Mateja jest aj ona hned pytala. To sa inak nedalo. Aj teraz ked ho vidí volačo papat (napr. čokoládu)tak jej musím dat lebo začne plakať, natahuje sa k tomu, nemam to srdce nedat jej to.

Fiona super. 😎 Ty mas idealny jedalniček. Len tak dalej. Tabulkový jedálniček nikomu neuškodí. Práve naopak. Ja Barborke ešte stale nesolím ani nekorením, len bylinkami. 🙂

fiona8
16. mar 2010

ahoj Luci🙂
ja pred Jurkom nemozem nic jest,, lebo kuká a natahuje ručičky....minule sme jedli jahody a tak otváral ústočká a veľmi sa rozplakal, tak sme mu ju dali pocuckať a bol v 7mom nebi.. 😵 😵 😵 😵
včera sme boli pozrieť týždnové bábatko...susede sa narodilo.....božinku bolo tááááááááákéééééééé maličkééééééééé.........už ani neverím,že jurko taký niekedy bol....

lucia375
17. mar 2010

Fiona presne aj ja mávam také pocity pri malých bábatkách. Zdá sa mi že moje deti vyrástli strašne rýchlo. 🙂

fiona8
17. mar 2010

ozaj žiadna nechodite na plavanie iba cimika?
veru luci.... ☹ aj my je do placu....ked kazdu chvilku triedim vecicky, kt. su mu maličké

cimika222
autor
17. mar 2010

fion my sme boli minule spolu a mne to az teraz zaplo,nevadi

My ideme s malym na dovolenku do Egypta,už sa tešíme

fiona8
17. mar 2010

cimi
ved aj mne sa zdalo ze ste to vy 😉 😉 😉

monikapd1
17. mar 2010

ahojte babule, tak dnes sme boli na poradni, vsetko viac menej v poriadku, vazime 1423g 😵, p. doktorka bola prekvapena, ze ma mala tlaci uz teraz pod rebrami a si myslela, ze nozickami, ale ked mi robila sono tak zistila, ze je PPKP, cize koncom panvovym. a ak sa nam mala neotoci do 5-6 tyzdnov tak idem rodit sekciou, ale to mame este casu aby sa otocila 🙂

taka otazka, co znamena to PP?? hm KP viem, ale to PP mi vrta v hlave

cimi a kedy idete do egypta? aj s minom a minou?

cimika222
autor
17. mar 2010

monika hej ideme s kmotrovcami 8.juna letime

cimika222
autor
17. mar 2010

no ked ste tu písali o strave
ja som tiez malemu zacala dávať zeleninku tak ked mal 4,5mesiaca, najprv zeleninku, ovocie,kasičky a ked mal asi 6mesiacov aj pribinaka a nič mu aninebolo všetko spapá najviac čo mu chuti je brokolicca so zemiakom.
mäsko papkava kuracie, zajačie a bažantie a rybacie ešte...
čo mu dam to spapká dokonca ked mal 7 mesiacov sme boli v megdonalde a jedol hranolku, a ked niekto niečo pred ním papa tak zakaždým mu dame ochutnat ked len oblíznuť, dokonca sa naučil dávať do piva ruky a potom si ich oblizuje no čo je z neho šinter
A v pavuku beha a pred dvoma dnami spravil aj 5 krokkov sam už mame 5 zubkov jupíííí

zuzka1.
17. mar 2010

monika poloja plodu predpokladam 😉

lucia375
19. mar 2010

Monika bábatko sa ešte môže otočiť za pať - šesť týždnov. Kam pojdeš do porodnice?

lucia375
19. mar 2010

Ako sa vám to páči ponovom? Podľa mna to chce zvyk a bude to v pohode. Nevyzerá to zle. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre