Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

monikapd1
1. okt 2009

a beriem calibrum a aj kys.listovu,uz nieco vyse mesiaca

cimika222
autor
1. okt 2009

no parada ja som bola na začiatku tehu aj dosť ospala stale som len spala a tiež ma bolievalo spodok bruška. a doki mi dal aj duphaston tuším tak sa to volaaaaaa

damiana
1. okt 2009

Ahojte !!!
Tak Denda, tebe sa to uz ozaj krati, žž možeš každu chvilku ist, jeden prst je sice este malo, ale tam dole sa to rychlo meni, tak nevies, co ta može prekvapiť zajtra 😀 . Potom keby nieco, tak hned daj vediet,aby som mohla aj baby tu informovat 😉
U teba som velmi zvedava na tu epiduralku, potom mi otom porozpravas ako to prebiehalo s epidu.aj po nej OK,som zvedava 😉

Ako sa to tu meni, jedna tehulka, uz porodila, jedna zachvilku porodi, jedna čerstva tehulka, sranda 😅

denisa82
1. okt 2009

jasne že ti tam vediet 😉 ja viem ze jeden prst nič nieje ale čo ked ......... 😀 stršne ma bolí chrbát ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . to sa nedá vydržat preto dufam že to bude skoro a niekedy aj brucho 😨 😨 ale to nie je aš také hrozné

a stou epiduralkou.........................to som mala normalne ako pohovor z anesteziológom pytal sa ma čo o tom viem a vysvetlil mi čo mi to vlastne budú robit a okolo toho bolo to super a odporučil mi to 😉

monikapd1
1. okt 2009

no ja uvidim toho 20teho co a ako.

lucia375
1. okt 2009

Monika a ktoremu doktorovi chodis? Vcera som pisala ze som ta davno nevidela a dnes aj 2x. 🙂
Mas aj nejake ine priznaky, napr. unavu, nevolnosti?

damiana
1. okt 2009

cimika nebola si dnes naaaahodou v ZM aj s malym ??? 😀 😀

monikapd1
1. okt 2009

lucka veru unavena byvavam obcas a nevolnosti zatial nemam.akurat len vtedy ked niekto zvracia abo mi nesadne nejaka vona inak je to fajn.

monikapd1
1. okt 2009

a zabudla som na doktora,ja mam zatial sukromnu v pd a ma tam aj 4D tak asi nebudem zatial menit.

cimika222
autor
1. okt 2009

damiana ahoj, ano bola som aj s malinkym videla si nas?? 😉

damiana
1. okt 2009

Ano videlaaaa, a myslim, ze aj ty mna, len si si to neuvedomila, asi ste vystupovali z auta, tam niekde ak je pekaren , len oproti, a my sme isli popri Tebe na aute 😀 😀 mi prebehlo hlavou ze jaka znama baba, a potom, ved to je babula z konika 😀 cimika 😀

denisa82
2. okt 2009

dnes som sa chytila umyvat okná 🙂 ale mám dost...... makačka 😝 😝 😝

lucia375
2. okt 2009

Denisa neblázni, inak som pocula od zien ze ked sa takto namakali uz v poslednom mesiaci tak niektore aj v tu noc isli rodit, ze sa im to nejak rozbehlo. 🙂

beusa
2. okt 2009

ahojte baby, ja som z ruzomberka,ale dovolila som si sem nakuknut, totiz, muz pochadza z moraviec a tiez cela jeho rodina, teraz si tam aj nasiel pracu, a chce aby som aj ja prisla za nim do ZM, zatial by sme boli u svokrovcov.....no a ma ukecavaju ze by som tam mohla aj rodit...a tak som sa chcela spytat ze ci by ste mi vedeli poradit dakeho normal.gynekologa, a tiez aj nejaku detsku lekarku pre nasich krpcov. lebo normalne rozmyslam ze by som to aj tak urobila, lebo u nasich je to onicom a takto by sme aspon boli spolu s muzom...
vdaka za rady 🙂

lucia375
2. okt 2009

Betusa ahoj, super ze sa pridavas.

V ZM uz nie je porodnica, zeny chodia vacsinou do Levic alebo do Nitry, v Leviciach je dobre, aj ja som tam bola, na Nitru dost nadavaju.

Zenský doktory su tu v Moravciach v pohode, ja chodim Balcovi, to nie je priamo v ZM ale v Topolciankach, ale v ZM robí aj jedna zena, meno teraz neviem, ta je tiez dobra, dobrý je vraj aj Šindler, ostatnych nepoznam.

Detske su vec nazoru, je ich tu dost. Ja chodim Kovacovej, niekto na nu nadava, ze nechce davat antibiotika a deti zbytocne obracia ale ja som s nou spokojna lebo antibiotika stale brat - to nie je ktovieco hlavne ak sa to da riesit inou cestou. Ona dava mamickam svoje sukromne cislo na mobil, v pripade ze je nejaky problem s babatkom tak jej mozu zeny volat aj o polnoci. Mam s tym svoje skusenosti - je to super, viackrat som to vyuzila pri prvom dietati. 🙂

Lukasko je velmi zlatý. Svokrovci maju rodinny dom?

zuzka1.
2. okt 2009

no Beus, nemusi nic pisat, Lukas, tvoj mm, je moj sused, vyrastali sme spolu, byva oproti v cinziaku. ted aja byvam uz inde, ale nasi a tvoji svokrovci su kamarati, tvoja svagrina-Stnaka moja spoluziacka a tak dalej a tak dalej!!!

takze vitaj suseda, ak prides budeme sa vydat na ulici 😉

beusa
2. okt 2009

heh no to je dobreeee, aky je ten svet maly, no a si predstavte ze sme obaja museli ist do anglicka aby sme sa tam stretli 😀 😀 😀 to je sila

lucia375 - no nas luki je zlaty, ale keby viete aky to je cert, ma z neho ide porazit obcas, to ma asi po otcovi 🙂 svokrovci byvaju v byte, 3-izbaku, a este s nimi byva najmladsi syn, takze my by sme zatial "byvali" len v obyvke, kym poriesime byvanie.....

zuzka1.
2. okt 2009

ved som uz stihla voalt aj mojej mamine, ze koho su tu zase nasla, ozaj je ten svet maly!

to mate zaujimave, stretli ste v UK, byvate od seba, inak ste rodinka, mate to tazke podla mna.

tak co?prides?

beusa
2. okt 2009

hej hej, je to tazke, Lukas doteraz robil v RK v pekarni, takze sme boli spolu, ale koli nasemu buducemu byvaniu, si musel najst lepsiu pracu tam dole u vas 🙂 takze teraz sme chvilku od seba, ale je to len na cas, sak uvidime, a ak vsetko vyjde, tak by sme chceli zobrat daky uver, kupit odkupit svokrov rodicovsky dom vo vozokanoch a poprerabat, tak uvidime ako nam to vyjde....a ty teraz kde byvas?

beusa
2. okt 2009

a vobec neviem kedy najblizsie pridem, uvidime ako to bude so mnou a s bruskom, a ci pojdem rodit tam alebo co, este sama neviem....... 😒

zuzka1.
2. okt 2009

mate to tazke, viem o dome, spominal ujo Jozko, moj ocino bol aj nieco robit Patovi a Stanke na dome.
mala by si sa cim ksor rozhodnut, sa ti to krati, kazdu chvilu ste styria.

lukasko je ako jeho ocino v mensom vydani, aj ho pripravujes na sestricku??
ja si neviem predstavit, ke dto bude cakat nas, asko to mojmu drobcovi vysvetlim, ale zavisi od veku kedy to bude. Lukasko je este maly, chape to, ci??

beusa
2. okt 2009

no hovorim mu ze mama ma babu v brusku, tak on akoze pride ku mne vyhrnie mi tricko, da pusu babe, akoze na brusko, ale podla mna tomu este vobec nechape, hocikedy ma aj kople do brucha, hovorim je este maly na to aby to chapal....sak uvidime potom ked sa mala narodi 🙂
sak teraz sme boli dva tyzdne v ZM, aj na jarmoku sme boli, minulu sobotu nas Lukas doviezol domov a hned v nedelu rezal naspat...
hej hej je to tazke, ale hovorim si ze musime aj taketo blbe obdobie prekonat a potom bude lepsie (dufam) 🙂 🙂 ale urcite bude lepsie, ved kto to ma na zaciatku lahke?? asi nik....a ked si sami po troske nieco nadobudneme, o to viac si to potom budeme vazit....tak veru
no nic, idem ja spat, uz mi oci kllipkaju 🙂 tak sa zatial maj krasne, sak sa zase dakedy ozvem,
inak chodim sem len obcas, lebo bracho si nosi pc na intrak takze som tu vacsinou len cez vikendy
tak papa a dobru noc! 😉

denisa82
5. okt 2009

haóóóóóo´kde ste všetky ...............čo tu skapal pes ??????????????? 😖 😖 😖 😖 😖

cimika222
autor
5. okt 2009

ahojteeee aky ste mali víkend?????
My sme boli kmotrovi na 30tku. Oslava bola super v plnom prude. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lucia375
5. okt 2009

Cimika a co ste mu kupili? Moj svagor mal tiez nedavno a fakt sme nevedeli ze co mu kupit. Nakoniec sme sa ho opitali tak nam povedal ze chce kozenu kabelku, taku na doklady. To sme mali stastie ze sa nevyhovaral ze nevie a tak, lebo som bola bezradna ze co kupit.

cimika222
autor
5. okt 2009

my sme mu kupovala spacak na polovku lebo je polovnik a dala som mu robiť aj flasu s venovaním a spokojnosť bola na obe strany

damiana
6. okt 2009

Ahojteeee !!!

No ja som mala taky vikend, že som sa hrala na sestričku, mm bol chory, so 40tkami teplotami, tak som ho obskakovala...

No a dnes sme boli v NR, kupit podlahu, ideme prerabat kuchynu trosku, takže sa "tesim" na ten poriadok, čo bude všade. Nechcete prist niektora na brigadu ??? 😀 😀

damiana
6. okt 2009

Fion maly je zlatulinky. Na koho sa podoba?? Lebo ja by som povedala, že na ocina 😉

denisa82
7. okt 2009

Mata tie vaše prerabky vy si nedate pokoj 😀 stale niečo prerabate ...........mne by sa nechcelo ja take prace rada nemám ale ked je vsetko hotove tak to je zas super 😉 😉 😉 😉 😉

Fion maly je zlatučký 🙂 🙂 to musela byt radost ked si ho videla prvý krát ........... 🙂 🙂

fiona8
7. okt 2009

ahojte babeny!
tolko Vam toho chcem napisat ani neviem kde zacat🙂 nedaria sa mi sem dat fotky, mame daky spomaleny net...tu na tejto nasej dedine....do riti na nic mi nejde klikat ani na smejkov.....neviem ci to je za internet alebo za program windovs vista...je na hovno!!! ach....a ked sa chcem dostat sem na poslednu stranu musim si to vsetko odklikat......jooj....
no dost bolo hnevu...hlavne,ze mi to pise🙂 baby s detickami ako to vsetko zvladate? malinky teraz spinka, od rana som sa stihla len teraz umyt, uvarit spagety, hodit do pracky...Jurka som dala na balkon a aj tak mi to tu vyzera ako po bombe..neviem co skor tak som sadla za net:DD Jurko je krasny, len trosku v noci mrnkal, neviem aj dnes ci ho neboli brusko....vcera mal 2tyzdne, boze strasne nam to leti.....mrzi ma velmi,ze nekojim, mlieka mam len par kvapiek☹ tak davam Nutrilon HA....AJ my chodime dr.Kristofikovi, vcera sme boli na poradni...ozaj baby dali ste si zaockovat deticky proti tym rotavirusom?? vcera mi o tom hovorila sestricka ale tu vakcinu si musime kupit...stoji okolo 150 eur....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre