Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

lucia375
23. aug 2010

@cimika222 Aj ja som chcela Tadeáša, keby Barborka nebola Barborka, bola by Tadeáš. 🙂

cimika222
autor
24. aug 2010

ja keby mám dievča, tak by sa volala Vivien

lucia375
24. aug 2010

A zas Matej keby bol dievca tak sa volá Johanka. Ja som nevedela ani pri 1 z detí pohlavie dopredu, bolo to super, stálo mi to za to prekvapenie. 🙂

cimika222
autor
25. aug 2010

ja som vedela, my sme boli v Hlohovci na 3D

jojina11
28. aug 2010

ahojte dievčatá, dlho som tu nebola, potom dočítam , niekedy, keď bude nálada, som unavená ako pes 😝 . Vladka spáva veľmi málo a večer je už traká unavená, že sa nevie utriasť. Teraz toho máme nejako veľa, ešte že je manžel doma, má dovolenku, lebo teraz behám s mojou mamkou po doktoroch, zistili jej cukrovku, a pravdaže malú vláčim zo sebou, ešte že ma kolegyne nenechajú dlho čakať. V utotok ideme na očkovanie, som zvedavá ako prežijeme

lucia375
30. aug 2010

@jojina11 Aspon más výhodu ked si sestrička. 🙂

Nejako sa nám schladilo, teraz mi to uz nepripomína leto ale skôr zaciatok jesene. Ved este 2 dni a Matej ide do skôlky. 🙂

jojina11
2. sep 2010

@lucia375 no schladilo, ja už kúrim, my tu máme kosu a dala si malého do škôlky na celý deň?

lucia375
3. sep 2010

@jojina11 No Matej je uz velký skôlkar, chodí na celý den ale vcera vobec nespal len sedel s ucitelkou, a dnes uz isiel spat ale si zobral zo sebou hracky. On uz asi pol roka vobec nespáva tak neni zvyknutý na poobednajsí spánok. Ucitelka mi poradila aby som si priniesol zo sebou hracku s ktorou doma spáva tak mu ju pondelok pribalím. Inak sa mu velice páci, spokojný je. Myslela som ze si aj trochu poplace ale nic, co som rada. 🙂

jojina11
3. sep 2010

@lucia375 len nech mu to čo najdlhšie vydrží 🙂

monikapd1
3. sep 2010

ahojte babule som tu straasne dlho nebola, nie je kedy poriadne. malu dnes ockovali, vsetko dopadlo ok, je spava tak to je ten lepsi pripad asi. o tyzden ideme konecne na nausnicky 😀 😵 mala ma 61cm a 5,850g a OH 41cm 🙂

jojina11
4. sep 2010

@monikapd1 ahoj, pekne ste nás predbehli, gratulujem

monikapd1
6. sep 2010

@jojina11 ahojkaj, dakujem a vy to mate kolko?? sa mi to nechce hladat 😝

jojina11
7. sep 2010

@monikapd1 no minulý týždeň sme mali rovných 5 kg

gerlinda
7. sep 2010

Čaute, zapletiem sa medzi vás, zatial ma sem malinká nepustila🙂 My ideme na váženie vo štvrtok, tak som zvedavá a ideme tiež na očkovanie, sa teším na ten plač 🙂 Inak my sme s náušničkami mali šťastie, spravili nám to ešte v pôrodnici.

dara2583
7. sep 2010

Ahojte neviete mi niekto poradiť ako to funguje v ZM na rehabilitácii s malým dieťatom?

petusko
7. sep 2010

@dara2583 ja som chodila so starsim syncekom na rehabilitaciu v ZM, ale bolo to kvoli plochym noham a naznaku skoliozy. najprv sme boli u rehabilitacnej doktorky, myslim ze Polakova sa volala, ta nas priradila konkretnej rehab. sestre a chodili sme raz tyzdenne, mohli sme aj viackrat, ale nam to nevyhovovalo. pocvicila tam s nim, ukazala cviky a cvilili sme doma. dokopy sme tam boli asi 6x, neviem presne.

dara2583
8. sep 2010

@petusko ja som tam bola a zapísala som na štvrtok na 10:15. Nevieš mi povedať či nás aj v tú hodinu zoberú, alebo sa tam aj tak čaká? Lebo keď som sa bola zapísať bola plná čakáreň a neviem si predstaviť čakať tam možno aj dve hodiny s 11 mesačným dieťatom.

petusko
8. sep 2010

@dara2583 my sme necakali, max. par minut. Chodili sme rano a Petik stihal na deviatu aj do skolky este 🙂
Ale asi zalezi od druhu rehabilitacie a sestricky, jedna nam cviky iba ukazala a predviedla a cvicili sme doma, druha s nim cvicila tam.

dara2583
8. sep 2010

@petusko ďakujem, som zvedavá ako to zajtra zvládneme 😒

petusko
8. sep 2010

@dara2583 urcite to zvladnete na jednotku, my sme mali skusenost len s milymi sestrickami, takze urcite to dobre dopadne. drzte sa 😉

dara2583
8. sep 2010

@petusko ešte raz veľké ĎAKUJEM 🙂

lucia375
8. sep 2010

No tak my sme po 3 dnoch v skôlke od vcera doma chorý. Dnes sme boli aj u doktorky a Matko dostal antibiotiká. Aj malá my uz chytá horučky tak uvidím či aj ona nebude musiet ist k lekárke. No pekne nám tá skôlka začala. 😅

jojina11
8. sep 2010

@lucia375 no to sa stáva bohužiaľ

cimika222
autor
8. sep 2010

Babule, chcem potrebujem radu od septembra som zacala malemu davať Vigantol, ale v správach dávali že ho stahuju z predaja tak teraz neviem či mam pokracovať, alebo radšej prezvoním detskej lekarke

zuzka1.
8. sep 2010

@cimika222 nie vsetky vigantoly, iba s nejakym cislom sarze.

jojina11
9. sep 2010

@cimika222 na oficiálnej stránke štátneho ústavu na kontrolu liečiv nie sú písané žiadne čísla šarže, je tam hovorené o všetkých šaržách, ale ja neviem, je to výstraha druhého stupňa, keby to bolo niečo fakt nebezpečné tak by tam bola výstraha prvého stupňa, veľmi by som nepanikárila, ja mám doma vigantol s kvapátkom, neviem ako ty a keď aj nacucne kvapky do kvapárka, do styku s gumou to nepríde

zuzka1.
9. sep 2010

nebala by som sa. nevidela som ten oznam, preto osm pisala, ze pravdepodobne asi len niektora sarza, co byva v poslednej dobe casto,
My nedavame vigantol uz ,ale davali sme takmer 2 roky.

cimika222
autor
9. sep 2010

jojina ja mam taký istý vigantol ako aj ti aj my ho mame dávať do dvoch rokov

jojina11
9. sep 2010

@cimika222 veď uvidíme, čo nám povedia naši doktori

lucia375
9. sep 2010

Esteze tu spomínate Vigantol, uplne by som zabudla ze treba zacat dávat. 🙂
Aj ked ja mám teraz doma 2 maródov na antibiotikách, snad nás to s muzom nechytí tiez. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre