Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

fiona8
22. júl 2009

damiana ahoj
na 4d sme boli v LV....neviem...v LV nikoho nepznam....
luci
ved aj ja sa bojim....ale hadam to nebude take strasne 😉

lucia375
23. júl 2009

Fiona. Neboj. Tu na konikovi ked si precitas v téme Nitrianska porodnica tak tam vacsinou len dobré veci písu. Ja som to pred porodom dost sledovala. Tak to bude v podode. Inak bojis sa porodu?

fiona8
24. júl 2009

bojim uz mavam nocne mory 😝

lucia375
24. júl 2009

Co ti poviem? To co asi kazdý: nemaj strach. Skus sa opytat tvojej maminy. Ze vraj porody sa dedia. U mna to celkom platilo. Mala som podobný ako moja mamina. Celkom v pohode. Ja sa viac bojím vrtania zubov ako porodu.

fiona8
24. júl 2009

FUU tak to ani nehovor 😠

lucia375
24. júl 2009

Tak to mi nevyslo. ☹ Ale ved to nie je pravidlo. Ja som to len tak pocula. Nestrachuj sa. Suseda mi hovorila ze v NR je dali aj daco od bolesti, zatial co mne v LV nic. Mysli na bábo. 🙂

damiana
25. júl 2009

fiona, ja ti prajem, aby si mala taky porod ako ja , doma som sa chystala spat, ked mi odtiekla plodova voda, žiadne bolesti nic...tak sme isli do porodnice...tam mi bolesti zacali pred pol nocou a Tomino bol na svete o 02.00 ... 😀
tak bolesti som mala zhruba take 2 hodiny, aj ked stacilo mi 😒 ... neviem ako vas baby, ale mna osobne samotny porod nebolel, ako som si myslela, horšie boli tie bolesti , alebo to bolo asi tym, že som bola vyčerpana, a islo to dako ryychlo , tusim 5 krat som potlacila a bol vonku 😉

lucia375
26. júl 2009

Ja som mala tiez celkom dobré porody. Prvý som mala s vyvolavackou takze to islo dost rychlo. Dokopy asi 4 hodiny ale take vacsie bolesti som mala asi 1 hodinu a aj to mi davali daco do infuzie proti bolesti takze to bolo v pohode. Druhý bol uz trochu horší. Ten trval dokopy 6 hodín a tie posledné 2 boli dost brutalne, lebo v LV nic proti bolesti nedávaju. Ale dalo sa.

Damiana presne ako píses, porod to uz nic nie je, tie bolesti tesne pred tým sú najhorsie.

lucia375
1. aug 2009

Dievky dajako to tu viazne. Co vsetky dovolenkujete?

Fiona, ty uz asi nie. Bábo poslucha?

fiona8
1. aug 2009

damiana ten odkaz mi nejde otvorit ☹
luci
nedovolenkujem ☹ stale prerabame a je to hororrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ☹ ☹

imis
2. aug 2009

jaj,dievky,nepytajte.Toto vam musim napisat.Co tu my dnes vyvadzame,to je horor.Marcel pozeral,ci su uz upecene stehienka a ako ich daval naspät,janska misa sa mu rozbila,stehna vypadli do rury,vyslahol plamen,dym na cely vchod.Strcil do toho plamena ruku aby zastavil plyn,plamen zhasol,ale ten dym 😲 😲 😲 😲 😲 😲 Som utekala s malym na chodbu nech sa nezadusi,potom nas ratoval darinkin vladko,ze nejaky pan uz chce volat hasicov-no cela drama.Mali sme neskutocne stastie,marcel ma len slabo popalenu ruku,vsetci zijeme,ale tu ruru ja uz v zivote nepouzijem.Ja,co mam fobiu z plynu a elektriny a videla som toto-nehrozi,ze budem piect.Az v novej.Fuj,to je den 😝

lucia375
3. aug 2009

Fiona, aj my pracujeme na dome. Peter ma konecne tyzden dovolenku tak sa pustil do detských lebo my sme vsetci 4 napchatí v spalni. Ale to by bolo v pohode len tie hracky, je ich strasne vela a pomaly po vsetkých miestnostiach. Aj tak neviem kolko toho za ten tyzden stihne lebo u Sveca im vôbec nechcu davat dovolenku. On ma este vsetku z minuleho roku. Tak uvidime.

Damiana, skus to tam nahodit este raz, lebo mne to tiez nejde otvorit.

Imis, take prehody jednoznacne potesia. Najlepsie ze sa to stane ked to najmenej cakas.

zuzka1.
4. aug 2009

ahojte kocky,

dlho osm nepislaa, myslela som, ze sem uz nikto nepise a nasal som vas.

Fion tbee sa to uz krati! ides teda do NR?
akurat dne ssom bola u gyndosa pre hak a pytala som ci nebude porodnica v zm otvorena, hovoril ,e nie! skoda, chceli by sme buduci rok Saminkovi surodenca! a ja rodit len tu najradsej!
alebo potom LV, neviem, neriesim radsej etse.

ako s avam dari?ako prazsninujete???
dmaiana daj nick, nech kuknem ci ta poznam, byvas na obrancov mieru?urcite ta poznam aj ty mna.

fiona8
5. aug 2009

caute baby
luci s tym prerabanim,to Ti verim,tyzden je malo.....Ivko bol teraz doma 2 tyzdne,alem stale bolo toho dost.....a pre problemy s elektrikou sa to vsetko odklada a posuva........murari nam mali urobit este spalnu a kupelnu ale tento tyzden nemozu ☹ tak som smutna...bojim ze do porodu sa to nestihne 😒 u Sveca z dovolenkou je to onicom....ked som ja niekam isla daco vybavit, vzdy som robila aj nadcasy a aj tak im to vadilo.... 😠 ale to je uz jedno....aj tak sa tam nevratim....
zuzi
veru krati sa mi to, ani neviem ako..........ale aj sa tesim, lebo vlacit sa v tomto teple je horor....aj ked sa bojim porodu,ale to asi kazdá.... zatial som rozhodnuta pre NR, chodim cvicit cviky pre tehulky do Vrabel, a porodna asistentka,kt.to precvicuje robi v NR....boli sme to tam aj pozriet.....vyzeralo to celkom fajn, ale sa mi to zdalo male...a dost porodov tam mavaju kedze porusili nemocnice na okoli.........skoda,ze tie Moravce to tu zrusili....najradsej by som aj ja rodila tu...no ale co uz.......a muz Ti bol pri porode? moj by chcel byt ale ja som ho chcela aby bol hlavne ked budem mat bolesti a sestricka hovorila,ze ked tam bude viac rodiciek tak manzela nepustia az potom na salu, ked uz budem rodit... 😒 ako to bolo v Zm? A ako si to zvladla po porode? aj Ti niekto pomahal tie prve dni? neviem si to celkom dobre predstavit ☹ trosku sa bojim aby som to zvladla..... 😕

zuzka1.
5. aug 2009

Ahoj Ali,
mm nebol pri porode, nestihol, kedze to prislo nahle, mne porod vyvoalvali 3 dni, prenasala som 2 tydzne, Ked som mu v noci vyvolavala, mal vtedy taky deboilny telefon, ze mu vypadaval signal a ked ma isli po 16 hodinach pozriet, ako a ci vobec postupujeme,kedze vyvolavacky nezaberali vobec. dali ma 2 dni pauzu a ze zase a medzitym som zacala sama rodit. Lenze som s aneotvarala, predpokladali nejakych 20 hodin, ze to bude trvat, tak osm len odfukovala(dychanie pomaha, aj sprcha, aj lopta) a cakala. Ked ma zobrali rano pozriet na salu, povedali, ze o 10 minut rodime a bolo, uz osm nestihla nikomu voalt, iba ze je Smainko na svete.
POrod trval vlastne potom uz len 2 zatlacenia, a bolo. To uz bolo v pohode, dokonca sme sa nasmiali, tkaze ok. Len mne pomohlo velmi velmi dychanie, prechadzanie a tak. Zo saly som presla úo svojich, prisiel na mna taky hlad, ze ma sestricka hamovala, aby mi nebolo zle. 😝

Ale inak aj v zm je to tak, ze ked je viac rodiciek, tak pustia muza az na porod.
A doma?pomahal a stael pomaha mm. Najskor, ked som bola tehu som s abala, myslela som, zesa mamina k nam nastahuje, ale ono to islo akosi same, neviem ako, ale vedela som co treba aj sama. asi instinkty. A doteraz pomaha mm.
nic sa neboj, ked som to ja pokakana zadla, ja som mavala aj nocne mory, kedze ked mam teplotu chcem pisat zavet 😀Ale treba sa sustredit, ze uz budes mat svoju babiku

damiana
5. aug 2009

Ahojteeeee!!
Dako ste sa rozpisali 😀 .
Zuzka, hej byvam na Obr.mieru, a myslim, že sa určite pozname z videnia, ono Zm su zasa neni až take velike mesto 😉 , tak aj vy planujete druhe na buduci rok, aj my by sme chceli, ale no ved uvidime, ako sa bude darit 😀 😀 ...
Fionka, z toho porodu nemaj vobec strach, ako napisala zuzka, ked sme to zvladli my 🙂 , ja tiež som taky posero, tiež som mala nocne mory, ale vidis, prežila som . Ono to nieje med lizať, ale predstavovala som si to omnoho horšie. A aj mne pomohlo velmi dychanie a fitlopta.
Ja som mala manžela pri porode, cely cas, od kedy som prisla do porodnice, ale asi to bolo tym, že som rodila sama. Ale priznam sa, že si neviem predstavit, že by tam nebol 😖 ...
A v tej NR, to nieje bohvie čo, ked by pustili manžela až pri porod , lebo horsie je to pred samotnym porodom , porod to potom je už malina 😀 😀 , to už by som zvladla aj sama 😀 😀 ...

fiona8
5. aug 2009

ahojte baby
no ved to...ze porod co hovoria kamosky uz nie je nic oproti tym bolestiam predtym co by mi dost pomohlo keby bol muzik pri mne..........ja som tiez dost dokakana, lebo som dost citliva na bolest a ako napisala Zuzka tiez pri horucke pisem pomaly zavet 😀 ale co uz.......hadam dako prezijem 🙂
jooj ako sa nam roz 🙂 prsalo 🙂

zuzka1.
5. aug 2009

damiana daj ten nick na pokec, nech ta pozriem, inak u vas v cinziaku my byvaju kamosky, teda uz len jedna. Seginky, vydate, maju deti kazda chlapca, jedna ma 3 mesacneho. poznas urcite.
A v prvom vchode zase Jarka Kitkova byva. POznam vela v tom cinziaku.

damiana
5. aug 2009

Zuzka poslala som ti ho v internej poste, tak si možeš spravit kuk 😀 ale dobre bude, ak mi aj ty posles tvoj, aby som si ta mohla dat medzi priatelov 🙂 , lebo ja mam albumy na pokeci pre priatelov 😀 😉

damiana
5. aug 2009

Baby a nad tym linkom sa nepozastavujte, ani mne to nejde otvorit, ani uz neviem, co som to tam šlahla, asi daky obrazok, som tam chcela dat, ale tu to asi tak nefunguje ako na fore rodinka 😀 😀 , aj tam chodievate ???

denisa82
5. aug 2009

Ahojte tiez sa hlasim k Zlatym Moravciam!!!!! 🙂 😉

damiana
5. aug 2009

Ahooooj Deniskaaaa, konecne som ta sem dotiahla 😀 😝 .... Tak vitaj medzi nama !!! 😉

damiana
5. aug 2009

fiona, ale ved mozno ti ho dovolia mat od zaciatku pri sebe, nemboj !!! a v LV dovolia mat cely cas niekoho pri sebe, nevies ???

denisa82
5. aug 2009

🙂

lucia375
5. aug 2009

Ahojte. Ja kukam s vyvalenymi ocami ze kolko sa tu toho popisalo. Vzdy ked pridem tak 1 - 2 odkazy a teraz. Len tak dalej.... 🙂

V LV môze byt muz alebo hocikto pri zene od zaciatku. Tak mi to hovorila kolegina co bola so mnou na izbe a aj od nas z dediny jedna baba mala muza od zaciatku pre sebe. Onak ta baba co sme boli spolu na izbe mala dost dlhy porod a jej muz to nevydrzal a musel chudak odist, tak tesne pred porodom si zavolala mamu. Bola z LV tak mama prisla rychlo.
Ja som nemala muza pri porode. Pre mna je porod udalost pri ktorej muz nemusi byt. Ale jasne, chapem ze to nietomu pomoze. Treba si pomoct v takej dolezitej chvily. 🙂

damiana
6. aug 2009

Lucka, tak vieš ako, snažime sa to tu trosku rozbehnuť 😀 😀 , aby sme nazahambili tie naše Zlate Moravce 😉 ..
A tvoje deturence sa Maju ako, mohla by si pridat dake fotky, nech mame prehlad 🙂

lucia375
6. aug 2009

Damiana, ved ja by som aj pridala, ale ja ked sem pridem tak len kuknem co nove a hned utekam, nemam cas, hadam sa niekedy podari. Ja nemam pocitac priamo doma ale u sestry. Ja totiz byvam s rodicmi a sestrou v jednom dome. Ony na jednom poschodi a my na druhom takze nie sme priamo spolu. Na pocitac ja len semtam odbehnem ked my niekto postrazi deti. Inak sa maju dobre, boli choré ale uz je to lepsie. Ty tu mas album? Musim kuknut. A tvoj malý sa ma ako?

damiana
6. aug 2009

Ahoj Lucka, tak to ti verim, ja ked budem mat na starosti tiez male babo, asi uz nebudem mat tolko casu na PC, ako teraz, tak si to teraz musim nadbehnut 😀 😀 .
A mam tu aj ja album, mozes kuknut, toho mojho chlapa . A ako sa ma?? No je to riadny čert v septembri bude mat 5 rokov, tak uz zaciname pokukovat po vhodnom darceku, niekedy si myslim, ze uz ma asi vsetko 😀 , ale teraz ho bavi take ako spiderman a strazcovia, a podobny hrdinovia z obrazovky 😀 😀 ... Tak asi s tou tematikov nieco vyberieme...

Inak baby vam nezacina liez na nervy to hnusne teplo?? Mne hrozne, ja uz chceeeem zimuuu, clovek je unaveny, ani nic nemusi robit, do kelu, nezavidim, tym co musia muchlovat 8 hodin v praci, bleeee 😖

lucia375
8. aug 2009

Damiana ahoj. Ja neviem co mam zase s tym pocitacom ale vôbec sa mi nedaju otvorit albumy. Rada by som videla tvojho synceka. Skusim to este neskôr kuknut. Mojho Mata zase zacali bavit pistole a samopaly a iné zbrane. Ja som mu to este nikdy nekupila, nejak ma to ani nenapadlo, a on zacal od susedových chlapcov znasat dovom pistole. Najlepsia hláška: "Zastrelim mamu, este oca, este Barborku." Pekne. Normalne by si celu rodinu vyvraždil. 🙂
Teplo je veru riadne. Ja s deckami chodím von len vecer. Ved aj moj muz hovoril ze v robote maju 35 stupnov. Tento tyzden mal dovolenku ale neodychol si velmi lebo sme kadeco doma robili. Aj prerabame a na dedine je stale co robit. Nejdete nikde na dovolenku alebo malý na prazdniny?

Fiona neviem kedy sem prides najblizsie ale vcera sme boli kuknut u tvojej spoluziacky Ivety H. na svadbe. Bola velmi pekná a svadba - to bola riadna divocina. Aspon ja som dopadla tak ze dnes neviem ani rozpravat. Super sme sa zabavili. Mali taku mensiu svadbu - vyše 20 ludí ale nakoniec tam mohlo byt aj dvakrát tolko co prislo kopec ludí kuknut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre