Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

lucia375
16. máj 2012

@monikapd1 To ti verím Monika že máš už toho dosť. Nedávno som to tiež prežívala. 🙂 Ten posledný mesiac je riadny zaberák, a ked navyše musís ešte kadečo vybavovať. 😒 Ale poviem ti len to čo všetci že to už nebude dlho trvať. Mne sa to už lahko hovorí. 😉 Som zvedavá či to bude ten chlapček alebo nakoniec dievčatko. 🙂
My sa máme dobre, ale deti mi mali rotavírus tak boli obidve v nemocnici na infekčnom. Najprv Barborka so mnou a ked sme sa vrátili tak zas nastúpil Matko s ocom. Vracali a hnačkovali a skončili na infúziach. Tadeáška som dala zaočkovat proti rotavírusom - 2 vakcíny po 47 eur. 😝 Snád mu to pomôže do budúcnosti.
Vy ste sa ako zabývali v novom? Všetko už máte hotové?

monikapd1
24. máj 2012

@lucia375 noo pekne tak ste si to uzili s detmi, 😝 ti nezavidim, my sme sa zabyvali celkom dobre, hotove mame uz nastastie vsetko, takze uz nemusime do bytu nic zhanat, teda aspon zatial 😉 tie vakciny su teda ina palka, ale snad to pomoze 🙂 vcera som bola na poradni, ved uz tam kazdy tyzden chodim mi vraveli, ze sa este o tyzden uvidime, 🙄 mam uz toho ozaj dost, babo mi tlaci na spodnu zilu a z toho ma boli cela lava strana, od vaginy az dolu k nohe, dali mi dake tabletky na uvolnenie, ale nie vzdy zaberu 😔 a tak mam co robit ked idem dlhsie peso, teda pokial sa niekam neponahlam. ked idem kludne sice pokryvkavam, ale da sa to. na lovciach inak co nove??

lucia375
27. máj 2012

@monikapd1 No tak to už máš veru ťažké Monika, tie deti nám dajú zabrať, už aby si to mala za sebou. Ved to možno príde aj skôr. V kažkom prípade je to už otázkou pár dní. Aj ked kazdý den je ťažký. 😔 Tu na Lovciach sa to dozviem skoro ked už bude bábo na svete. 🙂 Ale potom napíš ako to prebiehalo.
Inak na dedine nič nové, aspon ma nič nenapadá. 😉
Tadeáško sa mi už začal prevalovať. Zatial len z bruška sa vie prevrátiť na chrbátik ale čakám kedy sa naučí aj z chrbátika na bruško tak ho už nemôžem nechávať samého na prebalovacom pulte a tak, aby mi nespadol. 🙂

monikapd1
28. máj 2012

@lucia375 noo pekne, Tadeasko je sikovnicek 😉 veru teraz ho uz nemozes nechavat sameho niekde vyssie, aby si neublizil. 😕 ked to budem mat za sebou urcite ti dam vediet ako to slo 🙂 resp. neslo 😉 dnes je uz pondelok a v stredu mam poradnu a zatial to na porod nevyzera 😒

bibko2
30. máj 2012

@monikapd1 ahojko ja som z Machuliniec ako vydim ešte si neporodila ja mam termin 1. juna kde ides rodit

monikapd1
1. jún 2012

@bibko2 ahojky, ja som byvala na lovciach, ale sme sa prestahovali do PD. ja mam termin 7.6. a rodit budem v Bojniciach, kedze som tam rodila aj predtym a bola som spokojna 😉 ty budes kde rodit? v NR ci LV??

lucia375
1. jún 2012

@monikapd1 Tak ti prajem Monika čo možno najlepší pôrod, rýchly, nech všetko dobre dopadne a hlavne nech ste obaja zdraví. 🙂

monikapd1
3. jún 2012

@lucia375 dakujem lucka, dufam, ze to tak aj bude, bo zacinam mat dake obavi z toho, kedze neviem presne co ma caka, ale hadam zvladnem a budeme obaja v poriadku. vcera som bola inak na chvilku na lovciach, som sa sla vytriast po tych cestach, ze hadam ma to chyti a nic 🙂 noo nevadi budeme cakat, kedy to pride 😉

lucia375
5. jún 2012

@monikapd1 Monika ešte 2 dni do termínu. Obdivujem ťa že ešte máš energiu cestovať až na Lovce. Ja som už len doma bola, na konci sa mi už nechcelo nikam chodiť. Čakám na správu že máte bábo. Tvoju svokru stretávam dosť často tak mi určite povie ked sa narodí. 🙂 Držím palce. 🙂

fiona8
5. jún 2012

@damiana ahoj a čo sa stalo, prečo Ťa Šindler sklamal? niečo osobné? môžeš aj do IP díky

monikapd1
8. jún 2012

@lucia375 ahoj lucka, na porod to este ani zdaleka nevyzera, v utorok idem zas na poradnu a vo stvrtok nastupujem do nemocky, teda ak by som nahodou dovtedy neporodila,ale vraj to zatial tak nevyzera 😅

lucia375
9. jún 2012

@monikapd1 No teda Monika, bábu sa nechce. 🙂 Snád to do štvrtku príde a nebudeš tam musieť zbytočne ležať. Aj mne sa Matej narodil po termíne s vyvolávačkou. Je to dosť na nervy, lebo vždy ked ma dačo zabolelo alebo niekde pichlo tak som už len čakala či už nezačína porod a ono nič. Aj z domu som sa bála vyjst aby ma to dakde vonku nechytilo. 😀
Neboj Monika už to máš len za pár dní. A možno už túto noc sa bábo narodí. 🙂

monikapd1
10. jún 2012

@lucia375 juj nechce sa mu veru 🙂 bola by som rada keby to do stvrtku prislo a nemusela by som ist lezat. akurat isiel ferko s malou na lovce, aby som si trosku oddychla 😵 juj som uz unavena z toho vsetkeho tak som rada, ze ju zobral a sli. my ani nehovor o tych bolestiach, ja tiez ked ma kdesi cosi pichne uz len cakam a potom si poviem a zas nic ☹ ale zas teraz aspon viem ze ked do stvrtku neporodim tak uz potom to mam iste budu vyvolavacky a potom sa to uz hadam rozhybe 😀 len sa bojim cim dalej tym viac 😅

lucia375
13. jún 2012

@monikapd1 Monika tak sa drž v tej nemocnici a ked prídete domov tak sa ozvi, aj ked už asi tolko času nebudeš mať. 🙂

monikapd1
13. jún 2012

@lucia375 dakujem, urcite sa ozvem ked budem mat viac casu 🙂

monikapd1
21. jún 2012

@lucia375 ahoj luci tak uz to mam za sebou maly sa vola Matusko, to uz vies asi, rodila som SC mal 3470g a 47cm. zatial len tak na rychlo co ma napadlo, ale ak nieco tak sa spytaj 🙂 odpoviem 🙂

lucia375
21. jún 2012

@monikapd1 Monika gratulujem a prajem vám obom veľa zdravia a nech Matúško pekne rastie. 🙂
Áno už to viem, tu sa to rýchlo rozšírilo. 😉
Máš dosť mliečka? A hned ti spravili sekciu alebo ešte skúšali normálny porod?

monikapd1
23. jún 2012

@lucia375 mliecka?? no zatial stai, ale len tak tak, budem vidiet dokedy. sekciu mi robili hned normalne sme ani neskusali bo by sa mi vraj maly udusil tak som aj rada 🙂 a co tadeasko?? uz musi byt riadne velky 🙂

nanulik
2. júl 2012

chodíte niekto na kupko v zm? v akom je stave?

lucia375
6. júl 2012

@monikapd1 No nejak som tu dlhšie nebola, nestiham, stale je nejaka robota, hlavne zavaranie. 🙂
Tadeáško mi už papa zeleninku - mrkvičku so zemiakom. Už si celkom zvyká na novú chuť a jedenie lyžičkou, aj ked je vždy ubrblaný ako prasiatko. Stále si pchá ručičky do úst ked je a potom si to všade rozotiera. 🙂
Ako ti malý znáša tieto teplá? Môj je samá potnička a to je skoro stále len v plienke. Dnes som ho vykúpala v čiernom čaji, malo by mu to trochu stiahnut ale čo z toho ked je stále také teplo a my tu v podkroví sme ako v lázňach. 😖

monikapd1
12. júl 2012

@lucia375 ja si zas zvykam este som neni zohrata tak mi to trva kym sa dakam vychystame, mna zavaranie este len caka,ale tp ja len cez vikend ked bude aj ferko doma bo by som sa zblaznila asi potom 😀
noo Tadeasko je uz riadny chlap, uz papka velkou lyzicou 🙂 musi byt podareny.
Matusko zle znasa tieto teploty, tiez mame vela potniciek, my sme tu tiez ako v saune, 🙄 slnko nam sem svieti z kazdej strany tak je to tu na nevydrzanie a ked varim tak v kuchyni je to katastrofa a trva kym to tzam vychladne. 😝

lucia375
15. júl 2012

@monikapd1 No máš toho dosť Monika. Mne aspon mamina pomoze ked treba ale ty ked si sama tak to mas husté. 🙂 Ja som rada že sa nám ochladilo, tie vysoké teploty boli hrozné, ved u nás tu hore je ešte stále teplo, ešte to tu nevychladlo. 😅
Natálka ako znáša bračeka? Teší sa z neho či ešte to tak moc nevníma?

monikapd1
17. júl 2012

@lucia375 ako mne mamina tiez pride a dost pomoze, ale neda sa jej stale v tedy to je huste 😀 aj ja som rada,ze sa konecneochladilo u nas to tiez este nevychladlo, stale je tu teplo, ale uz je to znesitelne 😉
Natalka Matuska len bozkava a bozkava, pri kazdej prilezitosti, len si este neuvedomuje, ze ked ho taha nasilu ze ho to boli

powerica1
7. nov 2012

ahojte, ja som tiez moravcanka mozem sa k vam pridat? Mam 7 mesacneho synceka a vacsinu casu sme sami tak znama mi doporucila tu na koniku, si s fajn babami pokecat:

powerica1
7. nov 2012

@damiana no ja mam presne taku istu skusenost, chodila som ku Sindlerovi a presla som Klimekovej, lebo to sa uz dlhsie u neho nedalo zotrvat, presne ako vravis arogantny pristup a nakoniec uz aj cele vysetrenie odflakol.

damiana
7. nov 2012

@powerica1 ahoj. No, a to asi niesme same 😅

katka5584
7. nov 2012

ahojte ja som pridam sa k vam ja som tiež od moraviec ale ja som spojojna so šindlerom keby jeho nebolo tak som tu už neni.ja viem že tam byva strašne vela ľudi ale ja sa vždy objednam alebo si prisanem ,ja s nim nemam žiadny problem . 🙂

powerica1
7. nov 2012

@damiana no to asi nie, ale predtym bol celkom fajn potom sa nejak zmenil asi uz je toho na neho vela alebo co, a ak sa smiem spytat s Dr.Klimekovou si spokojna, lebo ja nadmieru spokojna po vsetkych strankach

damiana
7. nov 2012

@powerica1 aj ja som s nim bola spokojna, ale pri mojom druhom tehotenstve sa to nejako otocilo, co uz...zivot ide dalej 😀 S Dr. Klimekovou som nad mieru spokojna, neviem , viac mi vyhovuje uz len to, ze je zena, sa mi zda, ze vsetko tak viac chape, ako chlapi... 😉

powerica1
7. nov 2012

@damiana presne tak, aj ja som toho nazoru, ze ako zena to lepsie chape, ty si priamo z moraviec ak sa smiem spytat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre