Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

tigra440
7. dec 2010

baby neviete co to znamena ked je mala placenta , ze babatko nema dost miesta ?? nieco blizsie o tom co to znamena ....dakuejm 🙂

zuzka1.
8. dec 2010

@tigra440 ahoj moja,
mala placenta spada pod odchylky placenty, kedy sa povazuje tehotenstvo za rizikove, nezmanena to, ze ma malo miesta. placenta je "organ", ktory zasobuje vyzivou dietatko. Mala placenta sposobuje predcasny porod, nizku porodnu hmotnost dietata. trea vela vela lezat, magnezium ti dal?
tu si precitaj moja, trosku nizsie je pisane aj o tovojom probleme:
http://www.choredieta.sk/index.php/tehotenstvo-...

tigra440
8. dec 2010

@zuzka1. zuzi nic viacej mi nepovedal len vypol sono a ze vsetko spravime naraz ked pridem o 2 tyzdne ...a rozpraval sa so sestrickou .....nic mi ani nedal len ze nech pridem.....inak chodim len raz za mesiac na kontrolu

vilamalka
8. dec 2010

ahojte, tiež som zo ZM, chcem sa spýtať babeny ktoré čakáte kam ste rozhodnuté ísť rodiť, ja som totiž strašne nerozhodná, neviem či do Levíc alebo do Topoľčian, dnes som sa pýtala sestričky u gynekologa kam teraz chodia povedala mi že boom Topoľčany už opadol, do Nitry po tom čo som prečítala v diskusiách nechcem ísť, Sestrička povedala že v Nitre toho majú strašne veľa, operácií atď. a asi preto sú tam nevľúdni a nervózni, tie ktoré už viete dajte vedieť, ďakujem.

tigra440
8. dec 2010

@tigra440 zuzi inak dakujem ....precitala som 😉

tigra440
8. dec 2010

@vilamalka ahoj no ja som na tom tiez rovnako ....neviem sa rozhodnut ci BA alebo topolcany ....ale urcite nitra nie ! a v kolkom si mesiaci ? inak vraj je aj v LV dobre ale ja si myslim ze by si sa mala rozhodnut pre topolcany zachvilku mi tam rodi aj kamoska tento mesiac tak sa jej popytam a dam ti vediet ako sa jej pacilo hej ?..... 🙂

vilamalka
8. dec 2010

@tigra440 ahoj, som v 3.mesiaci, do BA by som nešla pre mňa to je zbytočne ďaľeko, vďaka že si odpísala tak keď kamoška porodí daj vedieť ako bolo, si priamo zo ZM a v koľkom si ty mesiaci ?

gerlinda
8. dec 2010

@vilamalka ahoj, ja som rodila v juni v Leviciach a bola som spokojna. Mala som nadstandardnu izbu, kde boli od 8.00- 21.00 povolené návstevy- drahy za mnou chodil kazdy den. Keby som bola v Topolcanoch, alebo aj v Banskej Stiavnici asi by toto nebolo mozne, je to predsa len dalej.

gerlinda
8. dec 2010

inak moj gynekolog mi v pripade predcasneho porodu odporucil ist rovno do Nitry (aby sa mala nemusela po porode prevazat)- maju tam specialne oddelenie pre babetka aj s inkubatormi (to v Leviciach nie je).

damiana
8. dec 2010

Ahojte, tu to ale zije, isty cas tu uz skoro nikto nepisal. Vidim, ze tu mame aj nove tehulky, tak gratulujem 😵 .
My uz zachvilku finišujeme, a ideme do LV rodit 😉

nanulik
8. dec 2010

jej kolko nových tvárí tu je 🙂 ja chodím čítať ale asbsolutne nemám čas reagovať, drobec ma naplno zamestnáva 🙂

všetkým tehulkám prajem príjemné tehulkovanie a mamičkám krásne mamičkovanie 🙂 papa

damiana
8. dec 2010

@gerlinda mala si aj manzela pri porode?? ako bolo?? 😉

gerlinda
8. dec 2010

@damiana no bohuzial nie, lebo som nakoniec rodila cisarskym 😠

tigra440
8. dec 2010

@vilamalka no kamoska ma termin na 31.12 sranda ale dam ti vediet ........ja som na prelome 4 a 5 mesiaca v 18 tt .....ano BA je daleko ale mam moznost tam ist byvat ku znamej tyzden pred porodom ale ak nie tam tak urcite topolcany ......ja som byvala za slobodna v zm a teraz byvam vo Velciciach

tigra440
8. dec 2010

@damiana drzim palce aby vsetko dobre dopadlo ....a ak by si mala cas mozes napisat ako sa ti rodilo v lv a ako bolo po porode 🙂

damiana
8. dec 2010

@tigra440 dakujem. dam vediet. mne tam poslednu dobu rodilo dost znamych a chvalili si, tak dufam, ze aj ja budem spokojna 😅 . Najracej by som to uz mala za sebou 😖

cimika222
autor
8. dec 2010

@vilamalka ahojky, ja som rodila v TO a bola som veľmi spokojná aj sestričky su velmi mile, a keby mam druhe určite sa znova rozhodnem pre TO...

lucia375
8. dec 2010

@damiana Ved to ty si sa tu strasne dlho neukazala, ani som nevedela ze si tehotna, naposledy ked su pisala tak ste sa len snazili a teraz to uz mas za par. Drzim ti palce a daj potom vediet. 🙂

damiana
9. dec 2010

@lucia375 Dakujem. no vidis to ake prekvapko, ja ked som sem aj nakukala, tak tu nikto skoro nic nepisal, a potom sme mali tazke zaciatky v tehu, tak som na net ani nechodila...

fiona8
9. dec 2010

ahojte...ja som len tak nakukla a co nevidim 🙂
Dominika gratulujem....aj ja som rodila v Lv a bola som spokojna 😉
Dami a vy ste už aký veľký jéééj.... 🙂

damiana
10. dec 2010

@fiona8 , no velky 😀 , najvyssi čas vysť von, len kto otom presvedči toho drobca vnutry 😀 😀

denisa82
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cimika222
autor
17. dec 2010

Ahojte, no žienky, darčeky už nakupene pre svoje detučiky, ja už mam len ešte mi chýbaju padárky pre svokrovcov a môžu začať vianky

lucia375
20. dec 2010

Aj ja uz mam vsetko a tesim sa z toho. Aj stromcek postaveny, aj vsetko vyzdobene, darceky nakupene, aj daco uz popecene. Tesim sa na Vianoce. 🙂

jojina11
22. dec 2010

@lucia375 @cimika222 @damiana @fiona8 @tigra440 @gerlinda @nanulik @vilamalka @zuzka1
Krásne a požehnané vianočné sviatky, veľa lásky a rodinnej pohody a porozumenia , zároveň všetko dobré v Novom roku želá Jojka a Vladka

nanulik
22. dec 2010

@damiana @gerlinda ja som išla rovno do NR. mala som sekciu ale mm čakal vonku a hned ako ma previezli ho za mnou pustili
@jojina11 aj tebe a celej vašej rodinke prajem krásne sviatky

inak baby hádam to stihneme a silvestrovať už budeme v novom byte v ZM ako riadni zlatomoravčania 🙂

nanulik
22. dec 2010

@vilamalka ja som bola s nitrou spokojná, nervozny personál môže byť hocikde a ked budeš ty milá budú aj oni na teba, samozrejme že sa najdu aj xantypy, ale tie si netreba všímať. Ale držím palce že nech sa rozhodneš akokolvek aby si bola spokojná 🙂

damiana
22. dec 2010

@nanulik dakujem za radu. Mozno aj ja nakoniec skoncim v NR. , ked budem maleho prenasat, tak pojdem do NR.na vyvolavacku ☹ , aj ked nerada, ale clovek si nenavybera... Ale hadam do vtedy vide aj dobrovolne 😀

Baby aj ja Vam prajem krasne prezitie vianocnych sviatkov v kruhu svojich rodiniek, vela pohody, ziadne nehody a nezhody a kopu darcekov 😵

nanulik
22. dec 2010

@damiana a inak teba poznám z videnia, pár krát som ťa videla v meste a tvojho mm poznám z danfosu, máte pekného drobca 🙂

lucia375
22. dec 2010

Prajem Vám svetkym krasne Vianoce v kruhu rodiny, vela lásky a radosti. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre