Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

fiona8
1. nov 2009

dami jasne ze aj Tebe 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzka1.
1. nov 2009

Juuj tak snad sa to zajtra podari, ja som s aneotvarala, prenasala 2 tyzdne, vyvolavacky boli 2 a nic nepomohlo. nakoneic to prislo same. Ale podla mna som mala zle termin vypocitany.

Fion neviem, mne je to jedno co bude, len nech je.
MAta bolo by fajn, keby sme naraz tehu, ze?

damiana
1. nov 2009

no jasne zuzi aspon by sme si mohli vymienat skusenosti 😀 😀 ... no ale ved nechame sa prekvapit... 😉

damiana
2. nov 2009

dobre ranko.

Tak ze Dena je uz napichana a pomaly sa jej zacina rozbiehat porod 😀 , tak dnes to dufam urcite bude !! Jupiii !!
Deni drzime ti palčoky 😉

zuzka1.
2. nov 2009

jaaaj tak ideme odratavat 😀

fiona8
2. nov 2009

myslim na nu 😉 😝

damiana
2. nov 2009

Tak je mi velikou cťou Vam oznamit, ze Deniska priviedla na svet o 12.30 Emku. Malinka ma miery 3680g a 51cmu.
Podla maminky je krasna. Rodila s epiduralkou, tak že pohoda, ale zevraj aj ta pol hodina pokedy zabrala, jej dala zabrat 😅 .

Tak EMUšKA vitam TA medzi nami !!! Nech si hlavne zdravucka, a nech robis svojim rodicom samu radost !!! 😵

zuzka1.
2. nov 2009

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj ja sa tesiiiim 😀 😀 😀

Deni gratulujem ku krasnemu babatku, Emuske gratulujem k statnej mamicke, drzte sa, hlavne , aby ste boli zdravucke.

Dami odkaz Dene, ze som bola dnes u KAsuby a drzal jej palce aj on, osm mu psominala, ze dnes rodi, neviem ci sa poznaju, ale vedel o kom hovorim.

ja mam vysledky, nic hororove, aj ked sestricka, ked mi volala ma vyplasila, ze strach.

Zapaleny mechur je diagnoza, dal mi atb, mam peist o tyzden na kontrolu. chvlaabohu nic vaznejsie. som myslela, ze sestricku obesim, lebo mi to oznamila jak keby mi zostava par podlednych dni.

damiana
2. nov 2009

Zuzi hej odkazem jej . Myslim, že sa poznaju, ona tiez patri kasubovi... 😉

Zuzi, tak zapal mechura, akde si nachladla, hm?? Tak nech ti to rychlo prejde, inak za poslednu dobu, co si pisem aj tu na koniku s maminami, tak po zapale mechura, ostali tehotne skoro vsetky 😀 😀 😀 . Tak mozno aj teba to caka ... Myslim, že aj Monika, mala zapal mechura, ak si dobre pamatam, a potom ostala tehotna 😀

fiona8
2. nov 2009

Deniska gratuluje!!!
budte hlavne zdrave a uzivaj si toho maleho vonaveho cloviecika 😉 😉
inak ked spominate zap.mechur.....a pred otehotnenim som ho mala asi 2mesiace zap.aj ja ☹ a potom aj ako tehu...koli tomu ma dr. vypisal na PN ked som ostala tehula....je to neprijemne, krv v moci, vsetko Ta reze.....jooj....mne velice na to pomaha urolog.caj HERBEX

monikapd1
2. nov 2009

ahojte baby, takze deniske a emuske gratulujem aj ja 😀

ano mala som zapal mechura a potom pluc tak neviem comu vdacim za moje stastie v brusku, ale asi manzelovi a nasej snahe 😎 😀

veronikazm
2. nov 2009

deniska gratulujem a prajem všetko dobré 🙂

ja som bola celý víkend u svokrovcov na hodoch, včera večer sme prišli domov a mne bolo tak zle, no fuj ☹
ešte aj dnes ráno ma to držalo, ale teraz je už v pohode...nič nejem,len pijem minerálku,tak hádam sa to už nevráti...asi ma chceli svokrovci otráviť 😀
no idem pozerať superstar, ani neviem ako spievali som už spala, tak som zvedavá kto vypadne, ale mohla by už ištvancová a neviem asi ben..

zuzka1.
2. nov 2009

nika ja si myslim to iste, alebo smajda, ten sa mi vobec nepaci a istvancova uz vobec nie, tu osm nechcela vobec ani do semifinale. ale zase to bude nejake prekvapenie predpokladam 😠

my sme dojedli tlacenku s cibulkou a octom, mm este robi, maly spinka, ja sa pojdem osprsit, hodit pred telku, spravit nechty a rano vyrazame do nitry, idem na to sono prsnikov, snad aj do hm skocime 😀

cimika222
autor
2. nov 2009

Dena supeeer gratulujem, a prajem hlavne vela zdravička......
zuzka mnam talcenku by som si dala tak dávno som ju nepapala no mnaaaaaaam......
Dneska nam pribudla dalsia hracka, oco kupil malemu pavuka kuk do môjho albumu ten sa z neho vytešoval, lubilo sa mu tam vyhravalo to na cely dom. Teraz sa mi zobudil nechce spat takze hodinku si pospal a teraz budeme hore neviem dokedy o zábavu mam postaraneee

cimika222
autor
2. nov 2009

zuzka ak pôjdete do HM tak mi podaj infošky, čo maju noveho ja chcem ist vo štvrtok na nakupy do NR, pre maleho uz mam taky teply overal objednavala som z quelle.

zuzka1.
2. nov 2009

jeej ja som ho videla, krasnucky, tatik sa stara ako sa patri 😉
cimi jasne, dam veidet

damiana
2. nov 2009

cimi pavuk je super...pozeram , ze aj tie presli za tych 5 rokov riadnymi zmenami 😀 a navise je v mojej oblubenej farbe, zelenej 😀

cimika222
autor
2. nov 2009

no tak konecne TObinko my uz zaspinkal
Inak baby vy ste ako dlho kojili?

damiana
2. nov 2009

cimi ja presne rok 😉

zuzka1.
3. nov 2009

dobre ranko,
cimi ja 3 mesiace uplne, potom 2 tyzne aj s prikrmovanim, potom sa maly odstavil.
A mliecka boo dost, len islo strasne tazko, z flase lahsie, tak jej dal prednsot.

Ak bude druhe planujem aspon pol roka, potom staci.

lucia375
3. nov 2009

Ahojte.
Denisa gratulujem, vela zdravia a posluchajte sa navzajom. Tesim sa kedy Denisa napise podrobne co a ako.

Zuzka sa si myslim ze pol roka staci, ja som bohuzial kojila malo, Mata len 1,5 mesiaca s prikrmovanim a Barborku 3 mesiace s prikrmovanim. Mala som strasne malo mlieka. Skusala som vsetko mozne aj nemozne ale ked to nejde mozes sa aj dotrhat a nic.
Inak tu tlacenku my teraz jeme furt lebo moji stary rodicia mali v sobotu zabijacku. Ja uz mam dost, mormalne mam chut na nieco, idem si spravit tvarohovu natierku. Zabijackove speciality uz moc nemusim. 🙂

Dami aj tebe zelam asi vam to vyslo co najrychlejsie ale ako pise Zuzka nic netreba tlacit. 🙂

veronikazm
3. nov 2009

cimi ja som kojila 11 mesiacov. a dlhšie by som nekojila. myslím si že do jedného roka to uplne stačí...
dnes sa varia bryndzové halušky, mňam, si pochutíme všetci. tak idem to pripraviť bo už dávano po obede a my sme ešte nejedli...
zuzanka no čo si zase nakúpila?

zuzka1.
3. nov 2009

ahojte, tak sme doma.

takze mam ppodla doktorky ukazkove zdrave prsniky, bolest bez priciny vraj byva, v mojom pripade to prameni podla vsetkeho z chrbtice.

Boli sme na ranajky v mc doonalde, skocili do mlynov, malemu v hm som kupila cipu, rikavicky, traky, bodynka, mm trenky. v marks and spenceri malemu este bodynka, to mu uz dam kao k vianociam a gate.
sebe este cizmicky a naramky a nausnice a uteklai sme domov za malinkym .

Nikus mamina je uz domka, cooo??sa vytesujete, ze pozdravujem a srdecne vitam 😉

co decka???tie ju museli roztrhat od raodsti 😀 teda hlavne patko tvoj

cimika222
autor
3. nov 2009

zuzi dostali do HMka novy tovar?

zuzka1.
3. nov 2009

podla mna nie, mali svetriky disney aj vesticku co maly uz ma, bodynka tie iste, iba dievcenske sa mi zdalo nove, take krasne lakovky, ale inak chlacenske nula bodov. Iba ta ciapka bola nova mylsim, nic moc. ale v spenceri maju celkom pekne veci aj v benetone detske.

veronikazm
3. nov 2009

no zuzik už je doma, kecáme a kecáme..babka porodávala darčeky 😀
malý sa vytešoval, dostal báger, traktor a také hračky všelijaké...
tobino sa vysmieval len, ten už spí a my pokračujeme

monikapd1
4. nov 2009

awojte babule, tak sa znova hlasim, je mi straaaasne zle a kazdu chvilu zvraciam, nic sa vo mne neudrzi ☹

cimika222
autor
4. nov 2009

ahoj moni ja ked som bola tehu ja som nezvraciavala ale doktor mi povedal ak budem zvraciavať mam sa prist ukazať ze mi da nejake vitamíny....
Dneska nam prisla stolicka tak sa z nej vytešujeeme pofotim maleho a dam ho do albumu....

lucia375
4. nov 2009

Monika chúďa, tie prve mesiace su dost blbe, mne tiez byvalo zle ale len rano, niekedy som aj vracala, cez den som bola strasne unavena a furt by som len spala. Neboj sa prejde to alebo sa to aspon zmierni. 🙂

Co mi zase dnes vyvíedol Mato. 🙂 Bola som na vecku a ked som sa vratila tak Mato so stolickou stal pri linke tak kukam co robi ale nic nevidim. Ale po chvili citim smrad. Tak som hned hladala co to pachne a zistila som ze do rychlovarnej konvice hodil taku malu plastovu lopticku a samozrejme ako inak ju aj zapol. Lopticka sa tam pekne rozpustila. Hned este za horuca som to skusala dat dole, ale celkom to neslo. Skusala som aj prasok co mam na vodny kamen, ale stale to mam zasrate tym plastom. Aspon spirala sa neprepalila kedze tam nebola voda, snad sa mi to dajako podari vycistit. 🙂 A to mi pred 3 dnami rozparal sedacku: kukal rozpravku a zachvilu mi doniesol za hrst kovovych sponiek s tym ze: Mama pod sa kuknut co som spravil. Tak na kresle mam cely jeden bok rozparany, len je to polozene na tej konstrukcii 🙂

Cimika, Fiona a mozno aj Monika (ak budes mat chlapca) - toto vas caka. 🙂

zuzka1.
4. nov 2009

luci aj ja s damianou mame chlapca 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre