Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

bobocka
20. nov 2010

@veronnie ja som mala nohy hore a priviazane.to bolo pred 14 mesiacmi.neviem ako je to teraz,mozno sa daco zmenilo,no mne ani inu moznost nedali.proste ma uviazali a bolo. a preco nemozes rodit s nohami hore?
@petulig @lillytka mna by do dixonu nik nedostal.v lete som sa tam bola pozriet a je to tam strasne.tie hviezdicky by si mali z hotela dat dole,lebo fakt hroza.smrdelo to tam.spinavo to na mna posobilo.absolutne to nebolo priposobene matkam s detmi.no ani za svet!!! 😠

veronnie
20. nov 2010

@bobocka nuz, mam scasti odumrety jeden bedrovy klb a na oboch artrozu - nevydrzim v takej polohe dlho a uz vobec si neviem predstavit tak tlacit 😒 nechcem cisarsky - ked som zvladla prvy porod prirodzene, tak dufam, ze aj druhy... no nic, ved sa tam pojdem pozriet a opytat. dakujem za odpoved 😉

bobocka
20. nov 2010

veronnie fuha,to ma mrzi.no mozno by boli ok nechat ti nohy dole ked mas takyto zdravotny problem.vsak za opytanie nic nedas.nasa nemocnica je riadne rozbita,no mame fakt super lekarov.napr mi kamaratka vravela o jednej maminke zo mala myomaticku maternicu,lahko otehotnela,no babatkom jej vzdy aj myomy rastli a nemohla tak babo donosit a v ba jej povedali,ze z toho nic nebude,ze maternicu treba vybrat.u nas sa jej ujali,pomohli jej a donosila a porodila zdrave babo.ja som mala pri porode dr jenca a bola som nadmieru spokojna.detske sestry su strach a hroza,trubky riadne,ale ked sa matka neda,tak je to ok 😉 zenske su super 😉 drzim palce 🙂

veronnie
21. nov 2010

@bobocka dakujem moc za povzbudenie, vsak ja sa tam skusim popytat. a ked nie, tak skusim zv - tam hadam stihneme dobehnut, ked sa to rozbehne (prve som totiz porodila strasne rychlo, tak nech neporodim v aute 😅 ). byvame v Radvani, tak len vybehneme na dialnicu... este mi napadlo - v BB sa chodi posledne tyzdne na kontroly do porodnice, ci len k mojmu gynekologovi? lebo v tom pripade sa budem musiet rozhodnut skor. detskych sestier sa nebojim, uz sa nenecham ako pri prvom 😀

katuska26
23. nov 2010

ahojte baby neviete ako je to s 3D sonom v BB ? Niekde som čítala že aj niekde v mammacentre Trška robí??? A je to tuším lepšia cena ako 60€, no a ak viete aj kontakt 🙂 Lebo viem len o Fruhwaldovi a potom Zvolen.. Ďakujem 😉

veronnie
23. nov 2010

@katuska26 kati, robi to Trska v mammacentre od 25tt. telefon: 0484204927. mne to ale vychadzalo na Vianoce a skor to nechcu robit ani za svet, tak som sa objednala so ZV... A stoji to 40 eur.

katuska26
23. nov 2010

@veronnie ahoj a vo Zvolene skorej sa dá? Ja chcem nie kvôli zážitku ale aby som videla či je všetko ako má byt a možno aj pohlavie 🙂 a do Zv číselko máš? A kedy ideš aká je čakacia doba? Díki 😉

halashica
23. nov 2010

@veronnie ja som tiež chcela ísť pred Vianocami, Trška skúšal aj včera 3D obraz, ale v 21-22 tt je ešte málo vody a on ju tam potrebuje, aby sa mu netrieštil obraz - tak mi to vysvetlil, že preto radšej neskôr ako skôr, ideálne od dokončeného 25 tt do 29 tt, mrkol na mňa, že aj v 30 tt už robil 🙂), ja si počkám do nového roku...verím mu, on sa s tým vyhrá...najdôležitejšie je aj tak "normálne" sono aj z hľadiska morfológie, D je len pre nás maminky, aby sme sa priblížili tomu šteklidlu v brušku, prinajhoršom, aby cez 3D pozrel nedajbože rázštep na puse, lebo rázštepy na chrbte a brušku pozrie aj normálnym... a aj tak budeme mať všetky deti v poriadku, no nie? 😉

veronnie
23. nov 2010

@katuska26 vo ZV mi povedali, ze robia od 23tt, ale aj tak ma objednala na zaciatok 25tt - 21.12. idem. Ale ved skus, ci ti da skor termin, ked chces vediet, ci je v poriadku mimi. cislo je: 0455201664. ale ked tak rozmyslam, mozno by ta aj Trska vzal skor, ked mas na to dovod. ved uvidis - potom daj vediet, som zvedava, ci su ochotni 😉

veronnie
23. nov 2010

@halashica jasne, ze budu deti v poriadku, ine ani nepripustam 😉 ja chapem jeho dovody, len ja zas potrebujem vypratat skrinu a potriedit veci po malej, lebo uz to nemam kam davat 😝 tak by sme ozaj chceli vediet pohlavie a mat taky vianocny darcek. Dominika sa nam pekne ukazala v 24tt, tak snad sa ukaze aj tentokrat... po novom roku uz nebudem vladat tieto vacsie upratovania - uz teraz fucim ako lokomotiva 😅 takze preto tak nahanam utz. razstepy uz pozeral moj doky na 3D, ale taky poriadny 3D je u neho drahy - pri klasickej poradni nema nikdy cas naviac, tak ho nechcem zatazovat... a ako vam vlastne dopadla kontrola?

veronnie
23. nov 2010

jej babule Bystricanky - nejak som sa vam tu rozpisala 😅 co uz so mnou, ked som taka ukecana 😀

katuska26
23. nov 2010

@veronnie no uvidím, aj tak ďakujem, zajtra idem do rooswetky na prenatálnu diagnostiku tak tam že vraj by mi mali sono robiť ak to tak bude a bude podrobné tak ho nepotrebujem ale ak nebude, tak si skúsim zavolať 😉

halashica
23. nov 2010

@veronnie no my zatiaľ v poriadku, ešte nedávno mi tvrdil, že to bude na 70% pipík, ale včera sa už tak sebaisto netváril, takže možno moja intuícia bola správna a bude to šušula 🙂)))pri prvom mi povedali až po 30 tt, čo to bude, lebo malý bol ako had pokrútený v brušku a teraz sme položení priečne a ešte aj riťkou von, takže sa nechce priznať, čo to bude ani za svet...mne Trška a vlastne aj Hunák hovoria, že to 2D sono je pre doktora oveľa výpovednejšie ako 3D...
ináč, začala som tehotenstvo považovať za veľkú výhodu v rámci prevýchovy môjho drahého - naučil sa umyť okná :-P, čím som chcela povedať, aby si sa s upratovaním nemordovala a radšej pekne menežovala drahého 🙂

iwusca
23. nov 2010

jeeej vela novych tvari vidim 🙂 a vsetko cakatelky druheho potomka t je super drzim vam palce baby 😉 😉 ja by som uz mozno aj teraz brala druhe ale staviam dom tak sme sa dohodli ze az ked bude hotovy, lebo zatial byvame u nasich a to by sme sa uz asi nepomestili 😅

inak kocky co som spominala ze robim s Mary Kay kozmetikou tak mame teraz firemnu sutaz kto osetri a nalici najviac tvari tak ak by ste si nasli hodinku casu tak by ste mi velmi pomohli 😎

mia78
23. nov 2010

ahojte babule tak ste sa rozpísali .... 🙂 ako vás čítam až my je lúto že už nemám bruško 😅 teda s babom inak ho mám stále velké nedarí sa my zhodiť tie kila ešte po roku 😀
zase ma to chytá len ked deti spia inak ked vstanú a neviem de skôr skočiť tak ani pomyslenie 😀 😝

@iwusca a chodíte na to plávanie? a stou kozmetikou ti ja nepomôžem lebo nemôžem hocičo na tvár a makeup už vôbec 😒
a budete mat dobre vo svojom ...a ked baby vyrastú hadam sa aj vo škôlke stretneme u vás 😀

@jacka a ty ako máš ? my už druhý týžden v školke a už ho drhne deti chorejú škôlke tak zase čakám čo bude 😝

@sia a ty čo ? paťulo už bežka už sa nebojí ? či? šidla malé ..... Nina tá my lezie všade de sa dá 😀

@petulig kde ste ...chýbali ste nám na hudobnej 😝 pracujete ....

jamaat
23. nov 2010

@iwusca Spýtam sa dcéry, nech aj nejaké kamošky prípadne splaší.

jacka
24. nov 2010

@mia78 ...dakujem......ale celkom fajn......do školky chodí už týžden....a sa mu zas upcháva noštek....to je ako začarovaný kruh........stačí jedno chore dieťa a 10 sa nakazí.........ešte že som na MD.....už by mi dali hádam ja vypoved 😀 😀 .............................a maličký sa drží...neobsedí na mieste.........aspon viem že ho mám 😉

ja sa na dalšie bruško nechystám....som skončila..... 😉

petulig
24. nov 2010

@mia78 ja som tuu, teda un asich sme. U nas doma sa neda existovat, drahy preraba a my sme zasite na dedine. Uz mi tu sibe ale musim vydrzat. Buduci tyzden ale uz pojdeme do mesta tak prideme aj na hudobnu.

@iwusca mna uz jedna mica malovala z mary kay ale kluden mozes aj ty, hadam to do konca roka stihneme prerobit byt , lebo inak ma nemas kde malovat 🙂

iwusca
24. nov 2010

@petulig ak by si si nasla cas resp. niekoho kto ti postrazi malu tak sa mozme stretnut v meste u mojej maminy v kancelarii 😉 teraz toho asi mas vela aj s tym bytom a tak takze nemusis sa ponahlat 😎
@mia78 este nechodime neviem sa dokopat a vzdy si spomeniem na to az vecer 😔 ale rada by som a asi pojdem na tu nasu novu plavaren kuknut podla fotiek to vyzera super 🙂 🙂

mia78
24. nov 2010

@jacka tak sme natom podobne stou skolkou 6dni bol skolke a vecer ho chytal záchvat zase tak dnes ostal doma ale zajtra asi pôjde uvidím ako mu bude ..
.a deti choreju teraz v škôlke vraj tak vravím nech aspo ešte dva týžne vydrží lebo idú na mikuláša vystupovať do klubu dôchodcov 😀 a potom večierok a tak .......ja len dúfam že stoho naozaj vyrastie ako tvrdia doktori 😝

hej vydela som na foto plaváreň vyzerá dobre dakedy sa tiež pojdeme okúpať poobzerať 😀

peti verím ti ...aspon si mala po záhrade pobeha 😀

sia222
24. nov 2010

čafte..juj a stíham ja?🙂)jej mame tu aspon mladšiu generaciu čakateliek..3nove čakatelky🙂 inak ivuš chapem ked stavaju ale peti vy bud týžden idete domov tak by si mohla urobiť miške bračeka🙂)bolo by tu babám čakatelkám veselšie..:D
paťulo chodí je všade stale ..dnes sa čudoval čo to pletuje a chcel to chytiť..už sa teším na sniežik..vy mate jasličky??my včul nebudeme bo teta ma dake probl.zdrav tak asi 3x nebudu vraj..neva pustíme si CD:D
baby mali by sme hodiť nejaký punčík zachvilu hm??
čakatelky až na bud rok:(
veronie odpíšem ip ale som za🙂 kým ešte vládzeš🙂
veru je to zlate to bruško aj mne je za tým občas luto ked viem že už ee..no ale toto by aj mne ešte miuš mohlo niekam do frasa..taký virus črevný by sa mi zišiel nie salmonela ale niečo lahke🙂)ja ked nejem rýchlo schudnem ale šak ked mi chutí čo mám robiť?
peti ty sa flakaš po diskách foto na FB či to si nebola ozaj ty?nevedela som to dobre rozpoznať..aj ja sa už musím dakde vybrať len krpčok sa v noci ešte budí..

mia78
25. nov 2010

aké jasličky ..myslíš čo chodíme spievať tak to máme až do vianoc ... 😀
tiež sme chytali sniežik sa načudovala čo to 😀
punčík možme niekedy skočiť dúfam že neochoreme zatial.....ja skor tak doobeda by sa my dalo ked je malý v škôlke, tak sa niekedy môžme dohodnúť babule 😀 😀 😀 😝

petulig
25. nov 2010

@sia222 to som nebolaaa jaa, mam menovkynu, mladsia je o peknych par rockov a v mene ma J namiesto I.ale inak sranda, tiez je tusim z foncordy.Sme na to prisli nahodou, co si ma chcel nejaky jej kamos pridat medzi priatelov. Ozaj sia som ti zobrala tie otvaracie hodiny materskeho centra, len to nosim so sebou v kociku a teraz netusim kde mame doma scaner aby som ti to poslala mailom.
a s bracekom mi dajte este pokoj, doma ako na stavbe a ja budem dieta vyrabat 😎 buduci rok mozno.

a na punc sa ja vzdy rada pridam 🙂 len kym stanky daju v meste tak to este potrva. tusim sa vravelo ze az okolo 13ho na luciu, dufam ze si to rozmyslia a daju skor.
@mia78 ozaj mia ty si uz platila tu hudobnu? ja neviem najst cislo uctu, nemohla by si mi ho poslat do ip?

sia222
25. nov 2010

peti miuš tak vy nemáte asi tu isti tetu čo my lebo ta naša ide do nemocky včul tak nebudeme mať ale popis sedel..
šak len doobeda aj ja bo on chodi haji alebo že by mi zaspal v kočíku🙂) a hodku a pol potiahnem ešte🙂)
my s luci isto pojdeme ako min rok..tak pak dame vedieť..mimochodom mali sme už očkovanicu tu čo sa jej vš boja🙂 a zatial vš ok..akurat tam mudre skoro rozbil vahu asi bola studená a nemohla som ho tam už dostať potom tak revy aj po nej praštil tu paličku ked mu ju po tom čo ho naplo ked mu kukala do ust chcela podarovať🙂 bohvie čo si myslel ked to do nej hodil sme sa smiali..ale čistu si zobral a hned mi s nou kukal do ust🙂

veronnie
26. nov 2010

😵 jej, dakujem za prijatie 😵 tak nikto sa k nam cakatelkam uz neprida? 😉 nevadi, ved ste si to prezili pred rokom, to mate este dost cerstve...
tiez mi vcera ochorela mala... po dlhsej dobe sme boli na nakupoch, lebo skor bol tatino stale v praci a na nu musime byt dvaja, lebo by som nic nenakupila... a daco sme pochytali 🙄 mne sa herpes vyhodil a malej tecie soplik a myslim, ze aj teplotu ma - muz utekal teplomer kupit do lekarne, lebo ani jeden doma nefungoval... nebyvame casto chori, tak ani nie sme na to vybaveni 😔 esteze uz nie som v takom stadiu, ze by to bolo nebezpecne pre babo v brusku...
pozeram, ze mate kopec aktivit s deturencami, my sme sa zatial k nicomu poriadnemu nedostali - sme stale rozlietani... chodievame casto domov k rodicom do TN, ja beham po lekaroch a ked nie je muz v praci, tak sa snazime byt vsetci spolu 🙂
@sia222 napis, budem rada a veru kym vladzem... Dominika uz nechce byt velmi v kociku, tak len pesi s nou a to chvilku trva 😉 puncik si sice s vami nedam (aj ked toto tehu mam neskutocnu chut na alkohol 😝 ), ale daco dobre sa isto v stankoch najde aj pre mna, tak len dajte vediet kedy a pokusime sa prist 🙂
@iwusca ja tuto kozmetiku pouzivam - aj ked sa priznam, ze nie uplne poctivo 😅 moja tvar je ale bohuzial momentalne hormonalne totalne nicena 😠 a mam vyskusane, ze dekorativnu mary kay nemozem - stipu ma z nej oci a svrbi tvar 😒 tak ti moc nepomozem... ale dobre vediet, lebo moja mary kayka je v TN,tak keby som daco potrebovala, obratim sa na teba 😉

iwusca
28. nov 2010

@veronnie jasne kludne napis ked budes nieco potrebovat 🙂 a ani makeup nemozes? lebo to si prva co pocujem ze je citliva na dekoracku....ale je to mozno tym tehotenstvom a potom sa to hadam upravi 😀 a dokonca aj jedna moja kolegyna je alergicka ale len na fialovy odtien tak to uz je fakt haluz 😀 😀 😀

veronnie
28. nov 2010

@iwusca vdaka, ozvem sa keby daco 🙂 ja si v podstate davam do poriadku velmi suchu kozu - same supinky, takze makeup nehrozi - som jak kapor 🙄 uz som aj ten nejaky novy skusala, co ma aj taketo supiny zakryt, ale nebolo to stale ono... a v podstate ma po chvili zacnu (hlavne lica) svrbiet, tak to nema zmysel. a nie je to len tehotenstvom, ono mi to vadilo uz predtym. ani ocny krem nemozem - tiez som dva skusila... svadbu som nejak zvladla, ale ako som vyzerala na druhy den 😲 oci jak angorak. je to divne, lebo kedysi som nosila sosovky, v pohode som si mohla aj rukami do oci ist a teraz toto... aspon ze kozmetiku ako tak tolerujem 😉

jamaat
28. nov 2010

Aj ja sa pridám na punč! Voľáko sme sa rozbili, Evu Termixku nevidno vôbec, zvyšok sa tiež len sem-tam tu mihne. Tak mi dajte vedieť.

iwusca
28. nov 2010

hadam aj ja by som sa pridala, ale asi bez malej lebo ta v kociku uz dlhsie ako pol hodku nevydrzi 😝

petulig
29. nov 2010

@iwusca ved ani u nas to nehrozi v kociku sediet. budu pobehovat po namesti a my s puncom v ruke za nimi 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre