Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
15. aug 2009

cafte..teda ani sa nejdem rozculovat k tomu. SA nastvem a pojdem do Zvolena. Je to na nervy cele. Som zvedava co ja v pondelok vybavim v nemocke.
Mozno po zajtrajsku rovno porodim tam 🙂.Aj tak uz mi brucho klesklo a mala tlaci o dusu. Kamoska mi ale minule hovorila, ze epi si pytala priamo pri porode a dali jej. Len by ma zajimalo ze kto jej odbery robil v tom strese.

evita221
15. aug 2009

Ahojte dievčatá,tak aj ja konečne prispejem,aj ked vás čítam pravidelne.Normálne sa teším,že rodím až v decembriked čítam ,aký tam majú bordel.Ja sa zatial stažovat nemožem,som u Palúcha a zatial v poho.Chcem vás poprosit o radu.Nastupujem na PN,koly nižšie položenej placente.Poznáte to niektorá?A ešte by som chcela vediet,či sú cez PN nariadené vychádzky.Viem ,že ste už o tom niekde písali,ale neviem to nejak nájst a pre mna je to nové.Tak vám dakujem za pomoc a pevné nervy.

loren
16. aug 2009

evita vychadzky budes mat keby nie hned tak si ich pytaj , ked mas nizsie ulozenu placentu asi budes rodit cisarskym ak sa ti to neposunie . ja sa chcem baby opytat dostavali ste tie kufriky pre tehotne lebo ja nie a ked som bola tehotna s dcerkou tak som ho uz davno mala ale davali nam ho na cviceniach na tych kurzoch pre tehotne a potom druhy v nemocnici pri odchode

sia222
16. aug 2009

ahojte..evita ja som bola koli placente na pn a tak som sa tešila že cisarák a ona sa svinuchy vytiahla.nie je pravda že musíš rodiť cisarakom ono záleží aj ako je uložená a či zasahuje do porodných ciest.len preto že je nízko nie je vždy dovod na cisar.ešte máš vela času aby sa vytiahla.ja som ju malal ešte v 33-34nízko.
na pn davaju preto by mali istotu že budeš opatrnejšia.nemala by si vela chodiť a dvíhať ťažké veci.aby sa nestalo že sa odlupne kedže je nízko a začneš krvácať.vtedy je to nebezpečné aj pre maminku aj pre baby.no a mner zakázali aj sex!!!🙂))
vychádzky b y ti mal napísať obv gyndoš. a záleží na nom čo ti tam napíše.ale ja som nemala kontrolu asi tahulkám nechodia.neboj kkludne chod na vzduch ked sa ti zažiada ved to je brutus že vychádzka od do v tehu.si poučená iste od doktora ako sa máš chovať a ešte ti budú diktovať kedy isť na vzduch:((to je moj názor na tieto zastaralé praktiky.aj ja som sa bála zozačiatku aby mi nedosšla kontrola a pak si vravím a čo som ja pes či čo?ked bude o 10pršať tak už nepojdem von?myslímže kto je normal aj na uradoch to chápe..

loren a čo je také užasné v tých kufríkoch?ved to su len samé reklam a vzorky nie?mne by bodlo keby mi ho dali dopredu a bola by v nom epi🙂) v tom prípade baby schrabnem viac🙂)pre peťulig miu...

halinka1
16. aug 2009

Uz som tu tri tyzdne nebola, po scenaroch v BB som sa rozhodla (tlak sa mi pri poslednom vysetreni a pri postupe, ktory ohladom mna mienili zvolit nemenovany lekar, ktory sa zjavne nema rad s inym lekarom, zvysil) a odisla som do Zvolena, kde som stastne porodila, za vynikajucich podmienok, neuveritelne milemu personalu.
Je smutne, ze "krajske" mesto sa moze "pysit takymto pristupom v najdolezitejsich momentoch zeny ako takej. Citite sa, ze otravujete, nik vas neinformuje, myslia si o vas, ze ste ovca, ktorej je jedno, co sa s nou deje...
Ja som maximalne spokojna s mojou gynekologickou tu v BB, naozaj, a bola som ist rozhodnuta rodit v BB, kedze som "rodacka". Ale mala som smolu, odisiel Vodecky, mnohi su na dovolenkach, situacia bola viac nez znesitelna a som nazoru, ze ako "rodicka" mam svoje prava a v mojom slovniku sa nema co nachadzat slovo "vydrzme nejako." mam pocit, ze ak sa takto budu zeny dalej spravat, nezmeni sa nic. Prepacte mi tieto slova, vobec to nemyslim zle, ani nechcem nikoho odhovarat, naozaj nie. Kazda sme si o porode vytvorili zrejme svoje predstavy. Prosim neberte to zle.

aine04
autor
16. aug 2009

ahoj halinka, blahozelam k narodeniu babatka 😵 😵 😵 a co mate? nejak ni to pri vsetkych prispevkoch uniklo... no ved hlavne prajem vela zdravicka babatku aj maminke a vela mliecka.

no baby tak situacia v nemocke sa vam just pred porodom skomplikovala, to mi je luto, ja som asi este vystihla dobru chvilu... len ma trochu zaraza, ze bystricanky su casto nespokojne s vecami ktore su napr. vo zvolene uplne bezne a rozhodnu sa radsej rodit tam. halinka teraz nemyslim teba ani tvoj pripad, ty si mala iny dovod ako mam na mysli.
myslim skor to, ze vo zv sa uz dlhsi cas nechodi na prenatalne vysetrenia a aj tak su vsetci spokojni. tu to zrusia a polka zien chce zato ist rodit do zvolena. ked tu este ambulancie fungovali tak niektore zeny tam spokojne chodili, aj na sono aj na ctg, ale porodit sli do ZV. no nech sa na mna nikto nehneva ale mne sa to velmi korektne nezda. hlavne tie navaly co sme mavali na chodbach kvoli hufom pacientiek cakajucich na ctg a sono. ked si uz vyberiem porodnicu tak ako sa vravi "se vším všudy". takisto epidural tam myslim nepodavaju 24 hodin vkuse. ale vsetky rodicky su spokojne s milym personalom a staci. moja svagrina rodila mesiac predo mnou vo Zv, oni su Zvolencania a ctg jej robili prvy krat ked prisla s porodnymi kontrakciami na prijem. a vsetkym sa to zdalo v poriadku, nikto nenadaval. ja nehovorim, ze ta porodnica je zla, to vobec nie, aj svagrinka tam bola velmi spokojna. len ked to porovnam tak sa mi zda ze tu sa šomre na vela veci a inde je to v poriadku.
a ked sa nedajboze daco zvrtne a babika bude v ohrozeni, je tu kazdopadne vacsia sanca zachranit babatko. to pre mna bolo rozhodujuce a viac som nad nicim nespekulovala.

dobre babulky, tolko moj nazor, dufam ze sa na mna nehnevate, nechcela som sa tym do nikoho navazat, samozrejme ma kazdy pravo vybrat si porodnicu kde bude spokojny. nie je to z mojej strany nijaka reklama, len skromny nazor 😉 😀

jacka som rada ze si sa ukazala, hadam budete mat comp zase rychlo v poriadku 🙂

petu, epi ti staci pytat pri porode, naozaj, pokial nie je uz velmi pokrocily, co sa ale asi prvorodicke tak lahko nestane. vysledky vysetrenia maju do pol hodiny.

aine04
autor
16. aug 2009

zuzik, ten ergo nakoniec asi nejdem objednavat. zacala ma velmi boliet chrbtica, krize, no uplny des. takze by mi to asi neprospelo. len som zvedava ako vysvetlim drobcekovi ze odteraz sa uz nebudeme tolko navlacat, ked sme stravili 3a pol mesiaca na rukach ☹ len my mame este aj problemy s chrbticou v rodine tak sa bojim aby som este vobec druhe babo vynosila tak aby som nemusela 6 mesiacov lezat.

sia222
16. aug 2009

čafte.aine ja som homprlala malého do 7mesiaca a už som bola zúfala.uspávala som ho na rukách a už som nevedela tiež že nejakú chrbticu mám.dva týždne reval ked som ho na kamoškinu radu nechala každý večer kým zaspal saám jasné že ma cukalo a revala som s ním ale vydržala som a bolo po probléme.oni su vychcálkovia malinký..no tak držím palce od odučania a čim su starší tým je to horšie odučiť..tak skus aby si si neublížila na chrbát a čím vačší tým ťažší..pri druhom je človek mudrejší🙂

jamaat
16. aug 2009

aine, buď odučiť, ako píše sia, alebo si ten ergo alebo niečo podobné práveže kúp. Je to totiž úplne iné nosenie ako na rukách. Ťažisko je inde, váha sa rozloží inak a je to oveľa menšia záťaž na chrbticu. Už v babyvaku je to veľký rozdiel a ergonomické nosiče by mali byť ešte lepšie.

A cvičiť, aby sa posilnilo svalstvo chrbtice.

jamaat
16. aug 2009

Inak súhlasím s tým, čo píše aine o pôrodniciach. Ale chápem aj to, že mnohé odchádzajú rodiť inde. Ľudský prístup robí veľa. A žena v pokročilom štádiu tehotenstva je duplom háklivá. A keď už majú lekári medzi sebou ťahanice, tak nech o tom nerozprávajú pred pacientkami, ako keby to boli hluché, slepé a hlúpe tvory. Tá zlá atmosféra je tam cítiť už v lufte.
Inak nechápem, ako to je s tými uzákonenými kontrolami. Nevedela som, že vo ZV to nerobia. To sa potom nečudujem, že to Bielik zrušil, lebo zjavne to nestíhali. Kamoška rodila v Štiavnici, ale tam aj chodila pravidelne na kontroly posledný mesiac.
Tiež som sa dlho rozhodovala, kde rodiť. Rozhodlo to, že v prípade komplikácií aj tak rieši všetko BB, no a ešte aj to, že bývame v BB a mohli za mnou kedykoľvek prísť a doniesť, čo som potrebovala. Keď bolo treba, prišiel muž aj ráno, aj poobede.
Keby človek dopredu vedel, aký bude pôrod, to by sa oveľa ľahšie rozhodovalo. 🙂

jamaat
16. aug 2009

Neviem, či poznáte vyrábanie fotoknihy, ja som o tom do predvčera nepočula. V našej téme spomenuli, že majú akciu, tak som sa o tom dozvedela a včera som pol dňa strávila tvorením fotoknihy o Emke, čo dáme ako darčeky obom starkám.

http://www.happyfoto.sk/ - toto je lacnejšie
http://www.fotolab.sk/fotoprodukty/cewe-fotokniha - toto je lepší softvér

aine04
autor
17. aug 2009

dobre ranko tehotnice a maminky 🙂
sius, ja som makkys, ked maly zacne gajdovat, musim ho vziat na ruky. on uz je teraz ozaj presibancek a vyslovene si ma pyta, tak sa vie dozadovat mamy... ked som v sprske a strazi ho moja mama tak sa jej tak vie zalovat, ze zo sprchy hned letim za nim a berem ho do narucia. a je stastny chlapcek...

jamaat, urcite by sa mi zislo trochu pocvicit aj poposilovat, ja som taky antisportovy typ - aj pred tehu, ze sport? fuuuj to je co? a teraz sa mi to vypomstilo. budem musiet nieco vymysliet minimalne na tu chrbticu.
suhlasim ze v nemocke je zla atmosfera, sami si takto odozenu pacientky, mozu mat odbornikov a vybavenia kolko chcu, bohuzial. u niekoho proste vyhra mily pristup k pacientkam.

tu fotoknihu urcite mrknem, si zlata ze si hodila link, ja som to zhanala, len teraz sa bezime krmit 🙂

loren
17. aug 2009

siaa nic vynimocne ale v tom po porode je teraz vraj antikolokova chicco flaska jednotka cumel predtym bola aventka

jamaat
17. aug 2009

Tá avent fľaška je dobrá, používame ju. A ešte tam bol aj taký celogumený cumel od Chicco, ten tiež používame. Môj chlop ho volá simpsonovský 🙂 ....A vzorka Sudokrému, tiež OK. No a ostatné vzorky krémikov, šampónov a podobných vecí sú super na cestovanie alebo do mesta.

aine, tak teda kúp si ten ergo nosič. Možno sa s ním dá aj sprchovať. 🙂

sia222
17. aug 2009

čafte babky.teda vy nemožete spinkať??
no ved ja si tiež myslím že to že to tam zrušili je tak akurát možno aj dobre z istej strany.každá ktorá tam zažila hodiny čakania a v tomto počasí...des teda..a dosť žien poznám čo im nameralo blbé hodnoty..ja tiež viem tak že ženy takto chodia po slovensku mesiac pred porodom..ale naozaj to nebolo a pokila su ženy spokojné so svojím dr a veria mu tak nie je o čomkeby mal podozrenie iste by poslal na rizikovu a už snád každý sukr lekár má sono aj prietoky.pri mojich velkáčoch to bolo presne tak že pri pepke prietoky raz pri filipkovi nič to neboli také prístroje.merali nám len pupčoky tzv gravidometria(od vrchu maternice po lon.kosť) a ctg tesne pred porodom
a su tu su zdravučký nikto vás nestresoval nikto nemal zakaždým iný dr iný názor aj na soná..niekto zas má názor že sono po 34je uplne zbytočné koli biometrii...
už je tam beztak fakt dusno oni si to neuvedomuju ale v dneš dobe by si mali lebo tie niekt reakcie su teda nie moc prívetivé a myslím že ani nik nečaká ako vo vatičke ale aspon že je to ok a nie ako so ženami z pomocnej školy🙂)ale ja som v podstate s mojim dr spokojná a už sa vráti s dovči tak to spolu nejko dobojujeme snád🙂)

sia222
17. aug 2009

aine no ja ťa chápem že ti je ho luto.to prvé je tak nie že by druhé človek nemal rád ja mám rada rovnako ale už je maminka poučená.ved mne to preto trvalo do 7mes🙂)ale to už sa potom nedalo bo som bola už tehu s pepkou a už bol ťažký a ja fakt unavená ako pes a ubolená.no a kupkali sme sa spolu to lehátko bolo na to vtedy tiež ok🙂)ja vo vani filipko pri vani spokojne so mnou🙂)len som dávalo pozor ked potom sme odnaučali aby moc nereval aby náhodou nie pruh ale zvládli sme len to chce velku trpezlivosť...

no ale ja už vidím že asi paťulko bude tiež rozmaznanec riadny.ono zas na druhú stranu rastu ako z vody a treba si to užiť.jamat ty máš ešte staršiu tak vieš..mne sa každý smial ked som povedala že sa teším na vnúčatká..

babky a tie hmoty ste si neobjednávali?čo tam pichneš nožku abo ručku a mš odliatok?ja mám velkáčov akurát namočených v potravinárskej farbe a urobila som si otlačky ked boli baby.ale toto sa mi tiež moc páči..

petulig
17. aug 2009

cafte..nestiham citat , keby ste videli tu spust u nas doma🙂. Do piatku tu budem len sem tam nakukat ak sa mi podari k notebooku dostat 😀 .

jamaat
17. aug 2009

sia, mne sa tie odliatky tiež najskôr páčili, ale už ma to prešlo. Urobím len odtlačky. Nôžka by sa už aj dala, ale rúčka ešte stále nie. To ju musí pekne otvoriť a prestať s ňou večne šibrinkovať. 🙂

mia78
17. aug 2009

ahojte, no ja si tu epi budem asi pitat pri porode ak to bude mozne 😅

a my sme tiez malinkeho nosili nosili aj ked uz bol tazky ad mala ale potom som ho naucila na kocik tak sme snim behali aj po byte..... 😀

o tej knihe rozmyslam aj ja ja som otom uz dlhsie vedela len stale uvazujem lebo mam tolko fotiek v pc ze neviem de by som tie albumy davala, ale asi skusim nejaku spravit, davala som robit ten fotozosit taky mensi do kabelky ako darcek na vianoce a velmy sa pacil...... 😀

jamaat
17. aug 2009

mia, aj ja som robila v sobotu fotozošit pre starké. Tak som zvedavá, ako to bude vyzerať.

sia222
17. aug 2009

čafte. miuš IP my tu urobíme tuším epi revoluciu🙂)
baby www.faceonhole.com

namakaná stránka ja totiš fičím na facebooku a tak sa tam občas hráme ale su tam krásne vecičky na caption čo sa daju fotomontáže robiť s deťmi.ja sa od rána hrám.

jamaat
17. aug 2009

sia, veď tam sú len odkazy na ďalšie stránky. A prehliadač ma varoval, že je to nebezpečná stránka. Tak som tam už potom nesnorila. 🙂

sia222
17. aug 2009

sorráč ja som to zle napísala mám tam preklep
www.faceinhole.com

petulig
17. aug 2009

siaa aj ja na ficim na facebooku 🙂 ako ta tam najdem ? 😀 daj daky zachytny bod 😵

sia222
17. aug 2009

dala som foto do alba čo som si robila z toho dnes je tam kadečo ked je predporodná nuda🙂)
peťu ty nemáš čo robiť? doma spúšť a ty na konovi a facebooku??🙂)

mia78
17. aug 2009

sia som sa teda nasmiala na foto 😀 😀 😀 , nieco podobne http://imikimi.com/, pozri su tam celkom pekne aj kadejake..........

jamaat
17. aug 2009

Tak aj ja prispejem http://photofunia.com/

jamaat
18. aug 2009

No zjavne všetky niekde v ľade naložené ležíte. 🙂

sia222
18. aug 2009

čafte.jááj sa ti rehlí že v ľade čo?? ty kokso to je fakt des tieto teplá s 18kg záťažou 🙂)
no štvrtok doki a potom okná umývať inak to nevidím bo ilko zas trepal že aj bud týž také teplá fuuj

mia78
18. aug 2009

cauko, no veru take ma byt teplo az do konca mesiaca fuj 😒 , ja dnes beam len po meste vlasne sa len vozim vedsinou presedim v aute lebo vela toho nenachodim uz ......staci trochu pochodit a mam pocit ze sa tlaci von......
ale sme kupili zausnicky pre malu tak som rada......etse par veci malemu do skolky aby bol pokoj potom ......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre