Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
18. jan 2011

no ja pojdem o pol jednej z domu takze okolo stvrt na dve bude v meste. Mala sa budi okolo druhej pol tretej ako kedy tak sa mozme v parku stretnut. hodte mi cislo mobilu do IP prezvonime si. ok?volala som aj miu tak hadam aj ta pojde. Iba ze by velmi prsalo tak to odlozime radsej.

ynez75
18. jan 2011

@petulig vo stvrtok...uvidim podla pocasie.zatial mam naplanovanu babsku jazdu so starsou dcerou,mala by mala byt u svokrovcov a my sa ideme tarat po Europe...zatial.este sa to moze zmenit.ale velmi rada by som sa raz takej mamickovskej"party" uzcastnila....ved kebyze sa mi plan zmeni,cinknem ti

ynez75
19. jan 2011

tak ja uz som "dosla" ani tam ani tam.starsiu dceru mam choru.zasa po 2 tyzdnoch,tak si uzite mamickovske randenie 🙂

petulig
20. jan 2011

@iwusca @bobocka cawte tak dnes to vyzera celkom fajn, takze ja sa pojdem prejst do mesta a ked pridete aj vy ak pridete tak sa ozvite
@iwusca tebe poslem este cislo na mobil do ip bobocka ho ma

petulig
22. jan 2011

@ynez75 pocula som ze sa vam zlepsilo spanie. Ako fungujete? ako si to dokazala? kamoska ma podobny problem, ale maju len tri mesiace. isto bude potrebovat radu 🙂

ynez75
22. jan 2011

@petulig uz mam chlapa u vas?hehe...ano,chvalabohu,ked si natukas na diskusiu kazde dieta sa vie naucit spat,zistis ako sa ucime.teraz tam ale od vcera prebieha velka hadka 🙂 od veci.nam pomohla jedna metoda.stacilo,ze som jej upravila rezim a davam ju spavat na tzv.skory nocny spanok uz o 17.30.samozrejme,nechat ju aj plakat,co niektore odsudzuju,ale nam to pomohlo.viki spinka sama,sama zaspava,kazdym dnom je zaspavanie kratsie a z postielky ju vyberam o 7.30 aj neskor.zobudi sa a dzavoce si.aj v noci,ked je hore,vykecava,neplace...vies co to pre mna znameba po 8 mesiacoch spat a aj si pozriet tv?

petulig
22. jan 2011

@ynez75 jasne uz je tu, uz tu behaju hore dole s vedrom a nosia vodu do akvarka 🙂 no paraaada, a ako casto sa v noci budi? aj papa v noci? takze spanok viac ako dve hodiny vkuse je uz realita? 😀 ja som toto tiez chcela skusit tuto metodu, ale nastastie sa naucila sama. Ona celkovo v noci spala, cez den to olo horsie ale aspon v noci v pohode.A ked sme mali krizu tak po mesiaci som to zatrhla, ty si vydrzala pekne dlho 🙂 drzim palce aby jej to vydrzalo.

ynez75
22. jan 2011

@petulig ci spi?ci papa?nepapa.spi celuuuuuuuuuuuuuu noc 🙂 od 17.30 do 6.30 a hodinu si rozprava v postielke do 7.30.v noci sa zobudi obcas,to len pomrnka,ani ju nepocut,po chvili zaspi,sama,vcera prvykrat sa zobudila na hodinu a pol ale cely cas rozpravala hrackam rozpravky a spievala im.ja som sa len smiala na posteli.zasa sama zaspala,ani som k nej nesla 🙂 uz len tie denne spanky musime dat do poriadku.to stale nespi nic

petulig
22. jan 2011

@ynez75 no akaa paraada, to ani mne tak nespi. Teda ako kedy. Co ides robit s tolkou energiou ? 😀 a spavas pri nej v izbe? starsia spi s ocikom ? 😎 my mame dnes teplotu zas.sice len 37,5 ale aj tak. zas tie zuby kua

ynez75
22. jan 2011

@petulig davam malej chamomillu na zuby.nam pomaha.do prevarenej vody 10 ml dam 10 guliciek.ale mame chamomillu 9 ch a davam pocas celeho dna.kajka zatial spava na nasej posteli,vladko chudak na koberci v obyvacke a ja s malou.ked budem mat istotu,ze uz ma nepotrebuje,zasa to pomenime 🙂 sa hadame tam na tom fore.nepozeras?som neschopna mater.mi jedna nadava tam vkuse 🙂 🙂

iwusca
22. jan 2011

@ynez75 tak gratulujem nech jej to vydrzi 😎 u nas sa dnes stal zazrak mala mi po 5minutach zaspala...normalne cumim a som zvedava kedy sa zobudi, ale dufam ze az rano 😀 ale dnes som bola od rana prec a MM vravel ze cez den spala len 20min cize o hodinu menej 😒

mia78
22. jan 2011

@petulig my sme podobne natom horúčka jeje večer vyskočila a mám pocit že jej idu tiež už hádam posledné zuby a soply a strašne kašle.......
a stým spánkom naštastie už malá zaspáva sama ani neviem ako sme ktomu prišli 😀 dám jej mlieko to vypije zobere cumel a do minúty spí 😀 snou mám pokoj ale chlapík ma vyšťavý aj do n oci 😝
a davate cez noc malinkým piť čajík ? lebo akurát nato sa budí aj tri krát napiť ........

petulig
22. jan 2011

:@ynez75 bol tu akruat nakukat 🙂 ze ta pozdravuje, asi mu uz chybas 😀 ja som tu chamomilu davala ale nejak nezabralo, ale nebola to tusim 9ch. Pojdem to este okuknut. a co tu este kukas? treba ti dospat osem mesiacov tak sup do postele
@iwusca a kde si sa tarala? my sme dnes vyse dvoch hodin spali poobede, som myslela ze vecer pojde o osmej najskor a uz o stvr na osem spala. sama sa pytala ze ,,buuuva,, : a kde si sa tarala cely den?

petulig
22. jan 2011

@mia78 mne sa mala posledny tyzden v noci nebudi, teda mechri sa ale to len si strci cumel a spi dalej. Okolo pol siestej sa mechri uz viac a to jej strcim flasu a spi tak do pol osmej. Ked nestrcim flasu tak o pol siedmej sme hore. Ale su noci ked ju boli brucho, alebo bohvieco jej je a to sa budi castejsie, ale na smad nemam pocit ze by sa budila. Ona ani cez den nejak extra vela nepije. Snazim sa ju nalievat, ale ked nechce tak nechce.
a so zaspavanim ja som nidky pri nej nesedela, jednoducho som ju polozila, pohladkala dala vsetky plysaky, ktore nutne potrebuje a odisla. Ked nebola unavena tak prevratila postielku hore nohami, ale vzdy zaspala. Nejku polohu si uz nasla, najcastejsie na alaha 😀 terz uz na mna krici, mama mama, ja pridem ona tak sladko povie mamaaa🙂 a zaspi .

ynez75
22. jan 2011

@petulig sa ti neviem nejak este nastavit ci co 🙂 a ze su dobre aj cipky viburcol sa volaju,tiez homeopatika.tie su na celkovy neklud pri zubkoch...ale pocula som aj to,ze nie na kazde dieta zabera rovnaka homeopatia.tak kup daco a vyskusaj
@iwusca dakujeme pekne...ale ja sa z toho tak tesim,ze sa bojim,ze to zakriknem

petulig
22. jan 2011

@ynez75 to uz sa hadam nezmeni, jedine nejaka choroba to moze rozhodit, ale to vratis do starych kolaji ked uz vies ako na nu. musi byt aj cez den ina, nie? ked je uz vybuvana.

mia78
22. jan 2011

no ved mne tiež nepije cez den málo ..tak jej dám aspon v noci ked chce ,dávam jej flašku do postielky a ona sa sama napije a spí dalej .....

iwusca
22. jan 2011

@petulig bola som sa skolit 😎 cize som od 10:00 do 13:00 pocuvala mudre reci, ze co a ako a potom som do 16:00 licila baby 😀 tak som tolko energy nacerpala, ze neviem kedy dnes pojdem spat 😀 😀

petulig
22. jan 2011

@iwusca a kde si bola licit baby? ja som dnes niekde na obchode v meste zahliadla nejake licenie mary kaay. kurnik ale neviem uz kde to bolo. dakedy musis aj mna. pojdeme do herne a vymachlis ma🙂) mne sa velmo pacili tie kremiky na ruky melonove, ale drahee, musim nasetrit

iwusca
22. jan 2011

@mia78 u nas mlieko ani caj v noci nefunfje hadam od 3 mesiacov....ja som bola leniva ist v noci robit mlieko tak si na to nezvykla 😀 😀 , ale zase ked sa zobudi okolo polnoci tak si ju berem k sebe a spime do 9:00 😀

ynez75
22. jan 2011

@petulig ale je.tancuje mi v obyvacke.staci,ze bucham lyzickou o pohar a mame diskoteku hned 🙂 joj,zlata je.este tie dni,lebo aj to jej chyba

petulig
22. jan 2011

@ynez75 a v kociku nespi? tam sme vzdy zaspali, ked bolo uz doma velmi zle. Teraz sa to otocilo a lepsie sa buva v postielke.Este by som ju chcela naucit spat v hocijakej posteli, aby u starkej nemuseli chodit do kocika spat, ale to bude asi tazsie. ale pridete aj na to ako cez den spat. Skusaj rozne intervaly casove a uvidis. citam tu vasu diskusiu, no mamicky su rozne veru.ale vacsinou tie ktorym deti v pohode spia, takze nepotrebuju nieco taketo skusat

ynez75
22. jan 2011

@petulig ved to je uplne detinske...ta layla je ta,co nam pomaha.aj mne pomohla.velmi,preto som nastvana,ze do nej rypu....nespi ani v kociku.20 minut a dost...ale ako vravis,posuvame casy na spanie,skusame.ved este len 6.den hadamsa to zmeni...kedy davas misku spavat ?

iwusca
22. jan 2011

@petulig to bolo asi ine lebo my sme to mali tak sukromne skolenie 😎 ved ma to minule napadlo ze malu necham doma s niekym, a pridem do toho MC sadnem si a budem machlit vsetkych 😀 😀
inak to na tie ruky nie je az take drahe ked si zoberies ze to vydrzi pol roka....len je vela dat naraz tolko 😒

petulig
22. jan 2011

@ynez75 cez den to bolo kadejako, v osmich mesiacoch sa nam to asi akurat preklapalo z troch spankoch an dva. Tiez sme spavali tak 35 min. /doobeda okolo desiatej a poobede o druhej podla toho ako dlho spala, dlhsie ako tri hodiny nevydrzala hore v dobrej naladea ked som presvihla cas spania uz bol problem zo zaspanim/ potom sa dostala to tej fazy lahkeho spania a bola hore. Potom som zistila, ze ked naklusem hned v tej 35 minute a nenecham ju prebrat, strcim cumel alebo cajik tak zaspi. A spavala aj hodinu a pol. Potom dva spanky po 45 kazdy to bolo max. A postupne se presli na jeden. Teraz chodi spavat o pol jednej a spi do pol tretej - tretej ako kedy. Ale to len v posteilke, von spi tak hodinu a dost.A vecer sme do 10 mesiacov chodili spavat o siestej. teda kupat a pol siedmej spala. Potom zacalo leto a dlho bolo svetlo tak som to posunula postupne na siedmu. A to aj doteraz tak funguje. Uz sa tak asi nastavila o siedmej kupeme a o pol osmej spi, niekedy aj skor.

ynez75
22. jan 2011

@petulig tak to mate dobre.my sme to mali uplne domotane kvoli tomu jej spaniu,nespaniu...katastrofa. a vadilo aj to,ze spavala s nami.kazdy suchot ju budil...takze spinka teraz...a to sa ti dvaja nevedeli dohodnut na inom case,kedy akvarko robit?otcovia!dufam,ze ju nezobudia

petulig
22. jan 2011

@ynez75 ale v pohode, ona uz ked spi tak spi tvrdo.sem tam nieco zo sna rozprava, ale to sa otoci a pokracuje dalej v spani. Uz skoncili, uz debatuju.ákurat ze bude isto dva razy tak docikana rano ako zvykne byt. Ja som uz bola tri razy na wc ako tu vodu tam nalievali 🙂)

ynez75
22. jan 2011

@petulig 😀

iwusca
22. jan 2011

@ynez75 teraz som si tak prebehla asi 3 stranky tej disuksie a mam dost teda 😒 to co su za zeny tam? si potrebuju dokazovat nieco alebo co? nechapem, ved svoj nazor si inteligentny clovek vie povedat aj slusne a bez urazok a slovnych utokov... 😝 😔

ynez75
22. jan 2011

@iwusca chapes?ja nechapem.uz som prestala reagovat verejne,piseme si len IP s maminkami,s ktorymi si piseme dlhsie...to ja nechapem normalne.to akokeby sa stretli niekde pri 2 dcl vina a povedali si A NA NEEEEEEEEEEE!som sa aj docitala,aka som ja mater neschopna,vsetky,co ucime deti normalne spat,treba na nas socialku...ty kokos.j a som sa s niecim takym este nestretla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre