Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jacka
30. sep 2011

@mia78 🙂 🙂 ...super že ste už doma...............ty si tam bola s ním?....aj si tam spala?...........tak sa rýchlo vyliečte.....aby ste si konečne oddýchli od liekov......kedy idete na kontrolu.....ako sa má Mirko?...
zlatá je......si jej asi ani nechýbala..... 😀 😀 😀 ........to bol bleskový spánok....... 🙂 ....

zatial zdravý..........klop klop........ale ved vieš ako to beží v školke...... 😝 ..................sme boli dnes na autosalone v NR.....som unavená ako kon.......deti zaspali hádam ešte cestou do postele......a muž s nimi 😀 😀 😀

mia78
2. okt 2011

@jacka Mirko ide na kontrolu o mesiac ale este týžden doma a ide do škôlky 😀 najhoršie je že nemá mesiac skákať ani cvičiť a behať a toho udržať je asi nemožné 😝 lebo mu je už lepšie tak sa pozabudne a behá behá.........bola som sním cez den a večer som šla domov ,bolo na izbe 6postelí ale boli traja a potom prímali a prepúšťali ležal na chirurgii....................tak dobre že sa zatial držíte 😎

jacka
3. okt 2011

@mia78nezávidím ti..... ☹ ..udržať Mirka v klude................tak to ležal asi v tej poslednej izbe...nie?......
a Ninka sa má ako?....

som zvedavá dokedy im to vydrží...zachvilu sa rozprší.....a choroby su tu 😠 😠

jamaat
8. okt 2011

Rozpršalo sa a sople sa okamžite dostavili.
@jacka

jacka
8. okt 2011

@jamaat presne.....Maťko mi už vravel že ho bolí hrdielko ked preglga.....tak som mu akurát dala tamtum....aj paralen...a zaspal len čo lahol....super ☹ ...vidím že aj vy ste na tom tak.... ☹

jacka
8. okt 2011

a maličká sa ako drží v školke?

jamaat
8. okt 2011

@jacka Už sa trochu rozkukala a začína ráno špekulovať. Zatiaľ revy ešte neboli, ale keď dôjdeme pred škôlku, tak sa pýta preč, nechce ísť dnu. Do triedy ju už potom učiteľky vtiahnu a hneď niečím zaujmú.

jacka
18. okt 2011

@jamaat hlavne že neplače......kto s nou ráno chodí len ty?....a ako tam spinká?

@mia78 ako sa máš?.....

jamaat
18. okt 2011

@jacka Len ja s ňou chodím. Dnes išla po vyše týždni, lebo bola doteraz soplavá, tak som myslela, že sa aj tešiť bude. Ale figu, doma protestovala, že nechce ísť. Tam už potom šla, aj keď nadšením neskákala.

jacka
18. okt 2011

@jamaat ......aj si bola u dr. ?.......to ju možeš takto normálne nechať doma aj týžden?...my len tri dni......a potom chcu papier od dr......neviem prečo robia okolo toho caviky........aj teraz ho potrebujem nechať doma aspon na týden...som zvedavá čo mi na to povedia.....
ale neplakala ked šla?........to chodí do jasličiek či do školky?
vyzerá to tak že aj ten starší bude mať celiakiu....ideme na gastrofibro......tak mám stresy-.-....ani neviem aký je den ☹

mia78
18. okt 2011

@jacka tak sa zase trápite a ako sa to prejavilo u neho? mali ste aj v rodine celiakiu? ☹

no my tak že Mirko ešte nebol v škôlke tento rok len prvé štyri dni po operacii mal antibiot. na zápal a ked ich dobral bol bez liekov dva dni a hned sme ochoreli kašel sople ale našťastie zatial bez antibiotik tak už ideme na kontrolu ku krčiarke už dúfam že od pondelka pôjde do škôlky aj ked ho dám len na štyri hodiny 😎
v novembri ide na testy na trávu ,kvety tak dúfam že vydržíme zdravý.........
Ninka pohoda trocha soplila ale jej vyšli zuby stoličky na krčnom jej doktorka trocha pomohla jej to prerezala 😝

jacka
19. okt 2011

@mia78 nijak.....vyšli mu zlé výsledky z krvi...a kedže je aj on na diete tak by nemalo.....preto ideme na biopsiu čreva....už aby sme mali po.....

sa tešíš že pojde do školky?....aj 4h sú niečo 🙂 ........to musela Ninka plakať...a to len tak je prerezali?......chudatko ---sa natrápiš s nimi.....a maličké v brušku poslúcha?

mia78
19. okt 2011

@jacka ved aj ty sa natrápiš ,čo už deti s chorobami rastú 😒
teším sa potichu že pojde lebo ešte je do pondelka daleko u neho aj vtedy ochorel cez výkend.......

Ninka mrnčala len preto že som ju silno držala inak to takou paličkou železnou čo pozerá usta raz dva to bolomyslí že to ju nebolele iba jej vadilo ked jej uško vyplachovala lebo tam mala velmo zatečené.........a ešte Ninka som asi nespomenula sa okolo pusinky vyhádzala a už je to dlho tak sme na kožnom boli tak niečo take ako atopický ekzém má a nevim čo jej zle robí máme zakázene citrusi zatial a máme sa cumla zbaviť čo je problém 😝
a dnes sa mi po jogurte vyhodila tak dúfam že to nebude aj s mlieka 😝

jacka
20. okt 2011

@mia78 bodaj by s nich aj vyrástli ☹

juj teda vás sa tie choroby držia ako kliešť.........ale statočná je 🙂 ...................vy máte cumlík?....moji nechceli ani jeden....a som celkom rada...... 😉
dufam že to nebude z mliečka....že jej len uškodil....aj jej robili nejaké vyšetrenia?

mia78
20. okt 2011

@jacka hej cumlíkuje cez den ho musím schovavať lebo je schopná sním behať celý deň a bez neho nezaspí už sme to skúšali hodinu revala vtedy.........................nerobili jej ešte vyšetrenia teraz začíname ,ideme na krv a na alergologiu a na kožné ak jej to nebude prechádzať s tých mastí čo nám dali.....

jamaat
21. okt 2011

@jacka Nemusím ísť k lekárke, len po vymeškaní viac ako 3 dni podpíšem v škôlke nejaký papier, že bola chorá.
@mia78 No ako vás tak obe čítam, tak som rada, že u nás len sople a kašeľ. Držte sa, nech to všetko dobre dopadne.

jacka
22. okt 2011

@mia78 a kde má tie vyrážky....po celom tele?......lebo Peťulo ked zje niečo s lepkom tak sa povyhadzje.....po chrbátiku......to je ešte ten leoší prípad...teraz mi už od pondelka hnačkuje.....dufam že len vírus 😔

@jamaat ja pevne verím že ten straší bol len omyl...a že mu nič nie je.....dufam v zázrak ......ja ked mám dobru náladu....tak si uvedomuje že má ešte celkom dobru chorobu.....nemusí lieky......dieta je najzdravšia.......nechýbaj u mu žiadne vitamíny.....a tak...ale ked ma chytí depka.....že nemože zmrzku...lentilky a tak....no hruza 😔 ..............................ja tiež verím že všetko zlé je na niečo dobré
ja som sa rozhodla že Maťka nechám celý týžden doma aby mi neochorel pred zákrokom.....som čakala že budu pindať a nič...dobre dobre..len nechajte.....tak neviem o čom to celé je 😝
Emka ti ešte stále chodí tak neskoro spávať či sa jej to upravilo ako šla do školky?

mia78
23. okt 2011

@jacka iba ukolo úst a už aj na líčja jej to ide a pod očkom na viečku niekedy je to lepšie a niekedy také červene zapálené.....už som sa aj nato pítala doktorky či jej múka nemôže vadiť lebo má obdobia ked ju prehana a povedala že to by neprospievala že váhu má dobru , tak neviem..........
Mirko konečne do škôlky ide tak som zvedava kolko vydržíme 😎
Dnes sme s Ninkou na pohotovosti strávili zase má očko zapálene 😒 a piatok ideme dat pečistiť kanáliky ☹ aboli tam lude s anginou tak dúfam že o týžden nebudeme angínovať 😖

jamaat
23. okt 2011

@jacka Už zaspáva večer normálne okolo ôsmej.
A je zase chorá, 4 dni bola v škôlke, v piatok som ju už s teplotou odtiaľ brala. Zajtra ideme k doktorke, som zvedavá, čo povie. Lebo okrem horúčky, malátnosti a trošku soplov nemá iné príznaky. Jesť a piť jej ešte nechutí.

jacka
24. okt 2011

@mia78 celiakia je zákerná v tom že príznaky nie sú všetkých yrovnaké.....vid Peťko......nemal ani jeden..len zvracal a to vraj nie je príznak....a to že má váhu dobrú je aj preto že nemá hnačky a nezvracia.....a obvodné dr. vedia.......figu drevenú.....mne povedala že Peťko bude mať hádam aj 4 st........ 😠 ....a to je už ten posledný ....rakovina 😠 😠 😠 ......veida liečiť len chripky a angíny.......ja im už proste neverím 😅 😅

@jamaat juj to ma mrzí že vás zas trápia choroby....aj ja som bola dnes s Peťkom....dala nám biseptol....ten v kuse nejaké liečiky papá.......ja ich tak nerada dávam ☹ ...................čo ste vybavili u dr,?

jamaat
24. okt 2011

@jacka Máme atb, vraj hrdlo má škaredé, ale neviem, či akože angína, či čo. Lekárka nebola veľmi zhovorčivá, veľa pacientov mala. Robili jej CRP a bolo vysoké.

jacka
25. okt 2011

@jamaat aj nám dal atb..ale nedala som mu zatial...nezdá sa mi žeby bol až taký chorý..ved uvidím......super že tam má ten prístroj..táto tresne atb ...akoby sa v tých liekoch vyžívala...........a má aj teplotu?

jacka
25. nov 2011

@mia78 ....ako sa máte?.....už vieš čo máš v brušku?.........detičky ako..Mirko je zdravý?.....

jasmihka
28. nov 2011

Ahojte Bystričanky, viete mi poradiť dobrú a príjemnú detskú zubárku v rámci BB? Ďakujem 🙂

lenka_da
28. nov 2011

@jasmihka Pocula som, ze mudr. Minkova (na namesti) je vyborna zubarka ale bohuzial, uz ma plny stav, ani nas neprijala. Tak sme zacali chodit k mudr. Sintajovej (v Radvani, blizko Novamedu, vedla nabytku Mikusincova. Neviem presny nazov, je to nova budova s mnohymi ordinaciami). Ci je dobra lekarka, to ukaze cas. Ale je prijemna, urobila na mna dobry dojem. Bola som u nej s dcerkou 2x na preventivke, zatial vsetko vpohode.

jacka
30. nov 2011

@jasmihka dr.Šintajová....v Radvani ..velmi zlatá je 🙂

jamaat
1. dec 2011

Aj my chodíme ku Šintajovej. Predtým sme chodili k Minkovej, má síce skvelú povesť, ale ja s ňou nemám dobrú skúsenosť. Každý zub, ktorý mi zaplombovala, ma potom bolel. A je drahá. Postupne sme sa celá rodina presunuli ku Šintajovej a som navýsosť spokojná. Už sme u nej asi 4- 5 rokov.

jasmihka
4. dec 2011

lenka_da, jacka, jamaat, ďakujem! To znie výborne a Radvaň nám aj vyhovuje 🙂

1maruska
21. dec 2011

Ahojte, prosim o informaciu, nie som z BB, ale chystam sa tu rodit. Neviem kde sa mam hlasit od 36tt. Nejaky kontakt. Vobec netusim kam mam ist. Dakujem

mia78
21. dec 2011

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre