Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
14. sep 2009

čafte.. no babky ja idem 22 na odelenie šestonedel s malinkým na taký testík na ušká bo nám to neukázalo (vraj sa to bežne stáva ale musia vykázať že to urobili aj ked zjavne nie je hluchy)tak po mesiaci sa to vraj robí znova.tak vás možem prísť pozrieť 😀 dufam že už tam niektorá z vás bude ležkať konečne..
lulu užívam si to akurát že ma tak bolia nohe z tých prechádzok..nezvyknutá panička len na nete som vysedávala 😀 aspon schudnem abo vyformujem 😀 trocha

jacka
14. sep 2009

no si ma s tým bruchom nepotešila ☹ 😒 ..ale raz to príde 😀

no super..to tam bude iwusca chodit ako na bežiacom páse pokial ju neprijmu......teda som zvedava čo mna čaká vo štvrtok...asi beriem aj tašku 😀 😀 ...aby som nechodila hore dole 😀 😀 😀

len pri prvom som nemala žiadne príznaky...žiadne krče....žiadne boldti...a zrazu ...ups a praskla plodová voda a bolo..a teraz..ledva dám nohy spolu 😀 😀

tak dufam že ti to spustil..aby si to mala rýchlo zas sebou..... 😵 ..hlavne daj vedieť 😉

petulig
14. sep 2009

ja uz tomu neverim, ze mi to spustil. Uz to prestalo. Ja uz sa psychicky pripravujem na vyvolavacku. No co uz prezijeme nejak.Len neviem naco mam prist na vikend, ked tipujem ze aj tak so mnou daco zacnu robit az v pondelok. To tam stvrdnem dva tyzdne to bude uuzas.

sia 22ho no tak to uz dufam budem mat za sebou 😎 tak prid. To tam isto uz aj jacka bude s iwou 😵

jacka ak ides autom tak tasku do auta, za to nic nedas. Ale tipujem, ze ak nic tak ta este necha prist v pondelok a potom uvidi. Mne vravel, ze tie moje terminy boli dake popletene, tak ze asi prenasam len stvrty den zatial od 10ho, bohvie podla coho to zistil.

iwusca
14. sep 2009

no ja tam budem chodit asi ako na klavir 2x do tyzdna 😝 ...sa mu nieco nezdalo na CTG lebo malinka bola leniva a spala tak ze v stredu mam len na kontrolne CTG prist vysetrovat ze ma nebude...a ze stale len na spicku prsta som .. a uz som aj povysavala a furt nic ☹ a to uz som tiez myslela ze mi povie to co petu ..mozno mi to povie ten co bude mat sluzbu v stredu 😀

jacka
14. sep 2009

no super..tak sa tam pomaličky stretneme..... 😀 😀 ........som velmi zvedavá čo mi povedia..inak aj moj drobec vkuse spí ked ho natáčaju...asi sa hanbí či čo 😝

ja sa nejdem na nič pripravovať....som sa chystala na sekciu...a predsa sa otočil..tak dufam že dostane rozum a pojde sa kuknuť aká som peknučká už čoskoro 😀 😀 😀

ako prišiel na zlý termín?

no idem autom..ale radšej sa pre tu tašku vrátim.... 😀 😀 😀

loren
14. sep 2009

ahojte tak my sme od dneska konecne doma dakujeme za gratulacie ste zlate a aj my gratulujeme k novopecenym maminkam 😉

jacka
14. sep 2009

ahoj loren........pekne že si sa ozvala.....no aký si mala porod? 😉

jamaat
14. sep 2009

Loren, pekné mená si vybrala.

Petu, to je normálne, keď na konci tehu po vyšetrení krvácaš. A tiež neviem, načo ti kázal v piatok prísť na víkend.

petulig
14. sep 2009

jacka ja tiez netusim ako prisiel na zly termin, ale daco somral ze nie je taka velka aka by mala byt na tyzden v ktorom som . No tam hadam vie.

ja tiez netusim naco tam mam prist na vikend, asi si mysli ze bude menej zien cez vikend ze budu mat na mna cas. AJ tak si myslim, ze si to tam len odlezim a v pondelok zacnu daco riesit. Nikomu sa nebude chciet kazit si vikend. 😠
inak mne sa strasne divne veci deju v crevach, normalne na celu izbu pocut ako mi tam skvrka a hrmi 😀 co sa tam deje 😵

loren gratulujem este raz, ako to tam vyzeralo? ked budes mat cas tak nieco napis.Kebyze su vsetky sestricky take zlate ako ta na ctgcku tak parada.

aine04
autor
14. sep 2009

caute kočky 😉 ,

petu tak to uz mas za par, kazdopadne najneskor buduci tyzden je malinka na svete 😉 . ak sa do piatku nenarodi, tak ti tiez budu zrejme davat injekcie na dozrievanie ako mne... niekomu uz to vyvola porod, mne to samozrejme nespravilo vobec nic 😅 . to davaju 3 dni, takze sa im oplati prijat ta aj v piatok. no ale lepsie by bolo keby sa to dovtedy spustilo, co tam budes este pred porodom tolko trcat, no nie? hups dnes rychlo na muzika.. 😀 😀 😀 inak, ja som krvacala ku koncu po kazdom vysetreni, ale mna na to aj upozornili a tie uplne posledne vysetrenia sa ma uz aj schvalne snazili rozbabrat. len na matuska to nezabralo, ha.

sia pocuj, ty kedy stihas s malym tolko lamfarit? ja som s novorodencom nestihala absolutne nic, nieze sa este niekam vybrat. ale ty uz mas aj prax, to je pravda... no ja som od zaciatku kojila kazde 2 hodiny, to som akurat tak do potravin medzitym stihla odbehnut. to az teraz asi tak 3 tyzdne kojime kazde 3 hodky, paaani to je pohodicka, tolko casu.... 😀 a co petka a filipko, tesia sa z maleho?
inak neviem co tam maju za pristroj ale ani nasmu krpcovi jedno usko nepreslo. potom sme prisli znova a znova nic. tak som volala na foniatriu a tam mi povedali ze ak nemame poruchy sluchu v rodine tak mame prist az po 3. mesiaci, len teraz maju furt dovolenky. skusime asi buduci tyzden... ale poradili mi ze mam skusit, ked bude na druhom usku spat, cinknut lyzickami. tak som skusila a iba som ho tym dobre nastvala, zobudil sa a ručal. takze pocuje urcite.

tak vsetkym kinderkam drzim palce, uz prosim vas porodte a hned sa ozvite 😀 😉

numa18
14. sep 2009

ahojte dievčatká,
prosím vás nevie niekto či náhodou Molitoris ešte pôsobí v nemocnici? Rodilia som pri ňom prvého a teraz uvažujem o inej nemocnici, len kôli tomu, že čo ak na neho zasa natrafím?No rodila ako rodila, ťahal 24 a vykašlal sa na mňa až ma odrodil Schwarz

petulig
14. sep 2009

aine tak to sa mam na co tesit. Ja som myslela, ze rovno daku vyvolavacku ci co. Ja vlastne ani neviem. Ani mi nepovedal kedy mam prist ci rano ci kedy. Este mame tri, ale velku sancu tomu nedavam ked doteraz nic.

a ozaj ked sa dava vyvolavacka neni potom problem s EPI? normalne ak budu ochotni teda mi ju mozu dat?

jamaat
14. sep 2009

numa18, si asi prvá, čo takto šomre na Molitorisa. Na mňa sa vykašlal Jenčo, musela som si na Molitorisa počkať, aby sa dačo začalo diať. Na Molitorisa nemôžem povedať ani pol krivého slova, skôr ja som bola protivná, keď došiel, lebo som už bola vynervovaná a vyrevaná z toľkého čakania. A všetky ženy hovoria, že keď sa niečo neobvyklé deje a je problém, tak Molitoris aj rieši, kým ostatní často bezradne čakajú. Takže kvôli nemu by som na tvojom mieste určite do inej nemocky nešla.

jacka
15. sep 2009

petu nevzdávaj sa...rodiť možeš každu chvilu...a čo drahý....nepomohol?? 😉

dufam že ja žiadne injekcie dostávať nebudem...neznášam ihly 😝 😝 😝 ....a dnes som si naplánovala že pojdem rodiť...a ☹

numa...tiež by som kvoli jednemu dr. nemenila nemocku.....a také zlé to hádam nebude 😉

halooooo tehošky hláste sa....

jamaat
15. sep 2009

jacka, dala si si aj pripomienku do mobilu, že dnes ideš rodiť? 🙂

petulig
15. sep 2009

hlasim sa 😀 zatial drahy nepomohol. Ale je si vedomy, ze take lahke to mat nebude 😀 😀

mne ihly nevadia, ja by som len bola rada,aby to zbytocne nezdrziavali a dali rovno vyvolavacku. Ked uz tak uz. Nerada by som sa tam zbytocne valala dva tyzdne.

loren
15. sep 2009

ahojte numa ja som teraz rodila u molitorisa a aj ked som lezala par dni v nemocke videla som ako sa snazil zenam co prenasali pomoct aby im vybavil cisarsky rez tym ktorim bolo treba a absolutna spokojnost,co sa tyka mojho porodu no bol kratsi a rychlejsi ako prvy ale ked mi poslednych 15 min pichli oxitoxin to som bola otvorena na 8-9 prstov tak som myslela ze tam od bolesti skecnem uz tlacenie bolo vykupenim na druhu kontrakciu bola mala von, inak sestricky su podla mna v pohode az na jednu ale ani ta nieje zla a skor taka odmerana ,takze dakujem este raz no teraz sem nebudem mat cas velmi chodit lebo mala mi dako nespi ani v noci ani cez den stale pyta jest 😉 a ozaj malu mi nosili len na kojenie pre tu zlomeninu 😉

petulig
15. sep 2009

loren a tebe vyvolavali porod ci si sla prirodzene? mam v tom chaos trosku.
ja som zatial zazila len Kamenskeho. Nejak velmi prijemny sa mi nezdal, ale prezijeme aj keby som jeho chytila.

aine04
autor
15. sep 2009

ahojte 🙂

petu, ved moznoze uz tie injekcie ti vyvolaju porod, oxytocin si fakt nepraj, jamaat je prva co som pocula ze sa na to nestazovala... ale ak to uz bude aj na vyvolavacku, tak sa bat nemusis, aspon na tomto vidis ze sme fakt vsetky ine, kazda to inak preziva, tiez ta to nemusi az tak boliet.
no epi s vyvolavackou asi problem je, to ti nebude chciet urobit kazdy dr., na to si musi fakt trufnut. asi aby tie kontrakcie neustali, no neviem, ja dr. nie som, takze ti tu nebudem kvakat nezmysly... 😒

numa, ja som tiez rodila u molitorisa, dokonca som si ho zazmluvnila a bola som maxi spokojna 😉

jaci no a ty co? hadam to ozaj nebude v tom oktobri....

jamaat to s tou pripomienkou bolo dobreeee 😀 😀 😉

jacka
15. sep 2009

jamaat...aj dve som si dala..aj do kalendára chcela napísať..a....NIČ!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 ja fakt poreodím až ked sneh napadne 😠

ja som veru o vyvolávačke tiež nič dobre nepočula..ale každa sme ine... 😉 .......len ju nechcem zažiť.....

aine..ako Matko? rastie ako z vody 😵

vám poviem že ja som zažila pri vyšetrení Macejku..ale pri porode ho nechcem......to si radšej počkám 😝

loren.....a teraz to ako riešiš ked máš zlomenu nohu...kto ti pomáha.....hlaven že ten druhy bol rýchly.....ja sa tka teším že za pár hodin budem mať po...len neviem kedy 😝

kde je iwusca????

petu hlás sa každy den....aby sme vedeli čo a ako...no..ale predbehnuť by som ťa mohla 😵 😉 😉

petulig
15. sep 2009

ainee ved ty si spominala, ze si mala EPI a tiez ti vyvolavali porod. Ci? som z toho nejaka popletena.
kua tak este aj tie najsamlepsie bolesti a este aj bez EPI no parada.
Ja uz mam niekedy taku naladu blbu, nasrana som uz aj na malu, ze trucuje takto. Uz to chcem mat cim skor za sebou.

iwusca
15. sep 2009

jacka stale som tu..... 😝 ......a stale nic ani bolesti ani nic ine iba spat sa mi neda... 😖

uz mi to pomaly ale isto ide na nervy lebo pri kazdom pohybe fucim jak slon 😀

petu drzim palce nech to mas skor ako ten piatok a bez vyvolavacky

jamaat
15. sep 2009

Čaute. Dnes som si boli skočiť s padákom, nech mám nadhľad na tieto naše malicherné problémy 🙂 ...aj nejaké fotky som pridala https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

iwusca
15. sep 2009

fuuha jamaat to si dobra ja by som si asi netrufla 😀

a ako vlastne vyzeraju tie kontrakcie? vobec netusim ako ich spoznam... 😒

jamaat
15. sep 2009

iwusca, myslíš normálne, či falošné kontrakcie?

sia222
15. sep 2009

ahojte.jáj babky tak vidím že tu ešte ste ☹

loren tak nech dobre doma buvkáte🙂 a čo je s miou nevieš?

aine viem že ste aj vy mali s tými uškami segra mi povedala.sestrička mi vysvetlovalal že to je pohode.kua furt nejaké pokusy robia na tých deťoch mne povedala že aj ked ma babo viac mazu v ušku a kadečo že to ovplynuje ten prístroj ale musia to robiť..no zas táto doba proste🙂ani náš neni evidentne hluchy.naj je že ma objednali na 14 a že má spať ked dojdem🙂) tak mu mám dať asi podla nich makového odvaru lebo šak mesačnému poviem macko o 14budeš spať a basta a on bude 😀 😀
unavená som občas ako pes bo ked buva miesto toho aby som odkvacla riadim dom kozina.on buva ked sa tulame🙂a naj má tušim ked naštartujem auto a pustím elán to som v tehu počuvala tak asi preto🙂ale to musím mať aj ja naladu na tulačky.no dnes bol hore skoro cele doobedie.len tak kuká a kuká🙂on sa tiež budí tak každe dve tri hodky.ale vonku vydrži tie tri hodky..jáj keby tie koliky nemal chudáčik ale to som si aj s filipkom odžila to bolo ešte horšie:(matušik ako?

jamat klobuk dolu to si fakt skočila??
mala si zobrať baby to by iste porodili🙂)
ivusca neboj kontrakcie spoznáš nič v zlom ani strašiť nechcem ale také bolesti sa fakt kua prehliadnuť nedajú🙂)ale babo to zahojí. ivusca ak si mavala bolesti pri menzes tak je to taká bolesť len o čosi vačšia

baby kašlite aj ked sa to nedá niekedy na to čo vám dr povedia male dieťa či zlý termín atd.naj je nad tým nerozmýšlať asi.všetko bude ok nebojte.čo dr to iný názor.ved my sme mali byť tiež malilinký a všetci tu považuju porod v 39tt za predčasný aj ked neviem prečo ešte aj detská mi čosi že ked sa skor narodil🙂 a o týžden ked videla ako sa šupal povedala že bol asi prenášaný🙂) malinký 2970 vážil tak nebol obor ale nema byť pokom velký aj prve deti mali 3150 zatial je všetko ok ..

tak vám držím palčeky a dufam že to už bude čo najskor

jacka
16. sep 2009

dobré ránko.....

sia....neboj..koliky prejdu...treba si dávať bacha čo spapáš..ja som si svoje tiež odžila s Matkom a ešte raz ma to čaká.....ale inak ti robí radosť..nie? 😵 .....hlavne že ti chce byť v kočíku....no a autíčka maju rady asi všetky detičky...citia sa ako v brušku 😉 .......sa teším ked budem mať doma tiež taký pokladík
je super že vládzeš sadnuť k pc...dufam že sa bude dať aj mne...a druhe bábo bude dobručké 😉

iwusca....na to prídeš že su tie kontrakcie pravé.....hlavne budu pravidelné...a potom šup štartovať auto 😵

sia222
16. sep 2009

čafte.tak my sme dnes boli dobručký každé 3hodka hore grg a spánok🙂mohlo by to tak už ostať.jaci ja už sníád nejem nič🙂)jemu to je ale zjavne jedno bo on hltavo strašne papá a potom má vela vzduchu a ešte som aj na to došla že ako má nožičky pri spánku nie každá poloha mu vyhovuje.a pritom grgne ako bača 😀
ale jasko že robí radosť..len je s ním ešte nuda 😀 už ked bude vačší to budu srandičky už sa na to teším.
ja už sedím ako nič ešte na šoferovanie si dávam ten vankuš ale doma už nie.myslím že mi to velmi pomohlo že som na tom sedela a prv sa zahojilo ked sa to tak nenamáhalo.
ale kámooška má chlapca kojila len jedla aj fazulu aj kapustu všetko doradu a jemu to nič absolutne nerobilo to mojich by roztrhlo..
tak možno bude tvoj synáčik tiež ok a koliky nebudú.
dnes ideme do poradne tak som zvedavá kolko sme pribrali..z čiapok nám už uši lezu čo sme malinazačiatku aj dupky akosi menšie aj vanička 😀

petulig
16. sep 2009

ahojtee...sa hlaasim, ze som furt tu. Co ine by som aj mala napisat 😀
sia pekne rastiete, len tak dalej. Lebo ja kym moju dievku porodim bude mat zo 5 kil a to neviem ci nas dobehnete 😵

jamaat teda ty si riadne akcna. Ja som chcela vzdy v tandeme si skocit, ale nejak odvahu neviem nabrat.

Iwusca daj vediet ako si dopadla dnes.

petulig
16. sep 2009

ozaj baby v aky termin vam chodi materska na ucet?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre