Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

termixicek
14. nov 2009

maminky kde ste vsetky???

jamaat
14. nov 2009

Ja doma. 🙂 ..........Dnes som robila dukátové buchtičky. Buchtičky kúpené a krém spravený za 10 minút. Paráda! 🙂

termixicek
14. nov 2009

joooj...ja dukatove nemusim, zjem naozaj skoro vsetko, len nie dukatove, tvarohove rezance a cokolvek s lecom mi nedavajte 😝
ja som dnes kupila pecienku, aj maly bude papat a aj my mame radi...fajnotka 😀
teraz sme sa vratili z vecere, chceli sme sa aj poprechadzat kade-tade a zas pocasie na figu, tak sme prisli domkov...maly spinka od pol 9, asi aj ja pojdem...
prajem dobru nocku

jacka
15. nov 2009

dobré ránko..... 😉

ste počuli v nemocke su zakázane návštevy?....ešte že som tam teraz nie 😝 ........

s tým varením ...ja mám pocit že stále varím jedlá dookola.....a ked niečo nove zbucham tak mi to zase nechutí 😝 😝

jamaat
15. nov 2009

Dobré ráno.

Kuraciu pečienku som robila v piatok. Tiež rýchlovka - len opiecť, pridať kyslú smotanu, múkou zahustiť a je to. S cestovinami fajnééé a hlavne rýchle.

jacka, ja keď listujem v nejakej kuchárskej knihe, tak stále niečo nájdem, že toto musíme niekedy vyskúšať, toto, toto. A keď mám variť, tak za toho boha nejdem niečo vymyslieť a tiež mám pocit, že robím všetko dokola. Ale občas vyskúšame aj nové a väčšinou nám to aj chutí.

termixicek
15. nov 2009

ahojte mamulienky..
no pocula som, aj citala, koly cerstvej mamicke, co ma prasaciu chripku...vsetci chodia na gynde v ruskach a zakaz je tam navstev a potom sa to rozsirilo na celu nemocnicu....

noooo...pecienocka, jamaat to som tak este nerobila, ale urcite vyskusam, my mame radi pecenu v rure ako maso. na spodok vela cibulky a cesnaku, olej, poukladat na pekac, okorenit...ja davam vsetko co mam po ruke cez kadejake omacky...sojovu a tak, no vsetko okrem soli, tu az ked je hotovo a peciem kym nie je enonuno 😀
no parada!

akurat pozeram vonku, ze sa vycasilo, hadam to vydrzi kym pojdeme von.

jacka obcas skusam aj ja varit nove veci, ale nie raz to skoncilo v zachode 😀 hlavne zozaciatku

petulig kde si???

termixicek
15. nov 2009

a som zabudla dodat ze papam ladovu cokoladku a pozeram na youtube LAMBADU a je mi super 😀

jamaat
15. nov 2009

Ja môžem s týmto mojim netom pozerať na youtube tak akurát prdlajz! 😠

sia222
15. nov 2009

čafte babky tak vy ste sa rozpísali🙂)
bože my sme nachrchlaní všetci okrem malinkého..no to už človek ani neie kde tu presačinu chytí fakt..chudák žena..aspon mám vyhovorku prečo som nebola na gynde ked som už mala🙂)))
ale na mimi su dobre recepty..u mna vačš v záchode skončia koláče ked robím niečo neosvedčené neviem prečo..ale ja tieťž rada varím len to čo poznám ale zas napr z maskom rada experimentujrm..
jamat ja som napr pečienku so smotanou ešte nerobila ani som nepočula ešte..

petulig
16. nov 2009

prvaaaa, vcera somnestihla, boli sme kade tade a ked sme uz prisli tak kupat a spat. Vecerne uspavanie vcera tri aj pol hodiny, dobre nie? Pridem o chrbat takto kua.
a dnes pocasie parada zas pojdem von s dazdnikom 😠

termixicek
16. nov 2009

druha, ale len na skok, hrame sa s Adamkom, potom napisem, ked pojde spinkat. Vcera mi nesiel net ☹

jacka
16. nov 2009

tretia....

sme prišli z von..ale Petulo ešte odfukuje v kočíku.....dnes máme poradnu..tak sa teším 😵

petulig
16. nov 2009

aj ja som prisla akurat a o druhej mozme znova von, hadam aspon najest sa stihnem. My budeme vysportovane do leta z tychto dvojfazovych prechadzok🙂

jacka
16. nov 2009

tak už vážime 6130g.......a neviem prečo nemerraju...ale velkost na oblečku máme 68......tak neviem

ja som aj zabudla že je zajtra sviatok....však ja ho mám každý den 😉

peti...kedy ty varíš?...ked stále kočíkuješ?...........................mne sa petko budí v kočíku skoro každých 2Omin...už som zufalá sa nalietam ked je odparkovaný.....proste nestíhačka 😝

evita221
16. nov 2009

Ahojte maminky,tak ste sa riadne rozpísali,Jacka detičky vám krásne rastú a ja mám pocit,že všetky žienky okolo mna porodili len ja nič a každým dnom vážim tonu.Tiež si moéhol ten moj mužík švihnúť a už som to mohla mať za sebou. 😅 😅 😅 Dnes som bola na kontrole,doki tam samozrejme nebol,ale nevidela som nikoho pobehovať v rúškach,aj ked návštevy sú zakázané.Tak už len čumím do akého obdobia to idem rodiť a dúfam,že sa to trochu ukludní.Maminky,pili ste ten čaj z mlinových listov?Lebo ja by som už asi aj začala,ale beriem ešte magnézium a neviem,či jedno nevylučuje druhé.Tak vám dík za rady,prajem vám zdravé detičky a hodne spánku. 😉 😉 😉

jamaat
16. nov 2009

Petu, ty tiež žiješ z hotových mrazených jedál ako ja na začiatku? 🙂 .........3 a pol hodiny uspávať, ježišíííííí! Ja som bola zúfalá z 2 hodín!

termixka, dnes mi kontrolovali net, ale vraj zatiaľ všetko v poriadku. Ešte to preklepnú ďalší technici, tak som zvedavá. 😒

sia, rýchle odchrchlenie prajem.

termixicek
16. nov 2009

No caute mamicky...tak ja mam nejake nestihacky ci co??? Maly kuse jak divy do vsetkeho, neviem, ci sa nam hadam zubky nepohli konecne...ach ved keby sa uz pohli a vysli :(
Nooo...vcera bola este nedela, od rana mi strajkoval net a potom uplne odisiel, ja uz na to nemam nervy. Potom obedik, poobede dvojhodinkova prechadzka a tak ako kazdy den...
Dnes sme mali budicek o 6:15, ale vyspala som sa dostatocne, lebo som odspala polku superstar :D
A potom ako vzdy...hrat sa, spinkat, obedovat, vonku, hrat sa spinkat :D Tesim sa, ze bude zajtra sviatok :D
Muzicka budem mat domka :D

Jamaat: tak super potom, net nejde, ale chyba nie je nikde..no co ine mozes cakat???

Evita: preco chces pit ten caj z malinovych listov??? Ak mam dobre info, maliny vo vacsom mnozstve mozu vyvolat predcasny porod, preto by sa nemal pit v teho malinovy caj, ale ako pozeram, vy cakate babo az 24. decembra, keby si prenasala tak nepoviem...alebo je to inak? A magnezium tehotenstvo udrziava, teda udrziava maternicu pevnejsiu, mne ho pichali po operacii, ked som bola v 3.tyzdni aby som nepotratila a potom som ho brala do konca tehotenstva v tabletkach. Este ma napchavali okrem toho aj inymi hovadinami, aby mi udrzali tehotenstvo, ale to je uz vedlajsie...

Jacka tak to je krasna vaha :D nech len rastie chlapisko :D

Nooo...ja sa idem vyvalit pred telku a oddychovat....xi xi teda spat, ja vzdy zaspim :D
Prajem pekny vecer a dobru noc.

jamaat
16. nov 2009

termix, maliníkový čas sa zvykne piť na konci tehotenstva práve preto, aby sa neprenášalo. 🙂 ..........ale nepila som ho a čo viem, tak asi ani až tak nezaberá.
Ten net mi majú ešte skontrolovať a keď nič, technici sa ozvú a vraj dohodneme výjazd. Dúfam, že budem za to ešte aj platiť. 😒 .........Tvoj muž ešte nič nevybavil? Odkedy máte T-com net?

No idem aj ja pomaly do postele, dobrú noc.

petulig
17. nov 2009

cafte..noo ze 6 kilo jacka? to ste kedy stihli? my budeme mat slabych pat podla mna.

jamaat vytahujem este z mraznicky zasoby co som si nadobudla este za tehotnosti 🙂 dnes som stihla francuzaky urobit. Dala som dieta do postielky, vresk 15 min dlhsie som nevydrzala , zobrala na ruky a do minuty spala. Tak som ju prehodila do nasej postele 15 min spanok a oci hore, ale necham ju tam pokial cusi. Dnes v noci mala nejaky prestrih od tretej do stvrtej hore, ale cusala tak som ju enchala tak a o piatej som kukla a ona spii. Tak mrska mala ona vie aj sama zabuvat, len sa jej nechce kua.
zacala som sa nalievat tym cajom pre kojace a ciernym pivom, dieta prdi ako lion, len horsie je ze aj ja 😀 😀

jamat odkoho mas net ?

mia78
17. nov 2009

Ahojky, moja mala sa prekonava alebo sa pomaly meni vecer okupkame napapame a do polhodky spinka uz par dní nam to tak ide az sa cudujem ,nechcem zakriknut ale dufam ze je j to vydrzi,......len cez den menej spí asi to bude tým hmmm.........

my ideme do poradne az 7decembra lebo sme boli teraz chory a budu ju aj ockovat tak dufam ze nas horucky obydu........

sia vy ste este neboli na ockovani?

termixicek
17. nov 2009

Ahojte :D
nooo tak o malinikovom caji som nepocula, ale o malinovom tolko, ze moze vyvolat porod, tak ja neviem, ja som radsej nic malinove nedusila v tehotenstve, lebo som mala potrat na male zo zaciatku...
Net mame od T-comu od zaciatku, teda roky. Nie, este tam nebol a myslim, ze tento tyzden to ani nestihne, ma toho dost a v piatok by som mala odist do RS a on hned po mne...
Dnes mam pokoj od varenia, ideme ku svokrovcom na obedik a zajtra vobec neviem co navarit...mna uz z toho porazi. Keby Icko aspon zjedol cokolvek, ale on je masozravec...len maso a maso a maso...vrrrrrrr

Petka ja som tiez pila cierne pivo a prd to pomohlo. Na kojenie je najlepsia psichycka pohoda a mliecka bude habadej :D

Idem kocky, maly sa mi zobudil skor, parchanti pod nami buchaju, tak ho zobudili. UZ tam pojdem narobit cirkus.

jamaat
17. nov 2009

petu, netreba utekať pri každom zamrnkaní k bábätku, lebo si na to zvykne a potom je prúúúúser! Ale ani prísť stále, keď už plače, lebo sa zase naučí, že treba plakať, aby si prišla. No nie je to jednoduché 🙂
Aj ja som dnes stihla obed v pohode spraviť, malá mi spí už 1 a 3/4 hodiny a som z toho dosť v šoku. Pozitívnom! 🙂
Net mám od T-comu, bola som spokojná, ale pred 2 týždňami sa to poserikalo.

mia, tak nech vám to čo najdlhšie vydrží.

termixka, ten čaj sa volá maliníkový, lebo je z listov malinového kríka, nie z plodov. Ale myslíme ten istý 🙂

petulig
17. nov 2009

tak moje dieta cusalo v spalni dve hodiny ze rekord cez den. sem tam som nakukla tak si nieco somrala potom zase spala ale isiel k nej muz ze si ide zdriemnut a dovi uz je hore🙂 spanok nebude 😀

mia tak super, dufam ze aj ja sa dockam lepsieho zaspavania vecer. Ale myslim ze to pojde len tak ze ju necham vyrevat chvilu, unavi sa a zaspi.

petulig
17. nov 2009

http://www.ceknito.sk/video/388196
dufam ze nedopadnem takto vecer🙂

evita221
17. nov 2009

Ahojte,ten maliníkový čaj som chcela začat pit postupne,pozvolna,aby sa maternica uvolnovala pomaly.Má sa pit od 34.tt,ale zatial ho nepijem.Syna som dlho prenášala,už to bolo fakt o hubu,ale chcem ho trošku na ulahčenie porodu,aj ked viem,že je to individuálne.Lenže prvý porod bol dost brutálny,tak sa snažím si pomoct aspon bylinkami a spoliehat sa na placebo efekt 🙂 🙂 🙂 .Takže asi tak Termixka na objasnenie,určite nechcem rodit skor,radšej budem zas prenášat.Ved uvidím ako sa malé rozhodne,ale ja mam pocit,že to bude skor ako na Vianoce.No uvidím,zatial sa majte. 😀 😀

jacka
17. nov 2009

peti 😀 😀 😀

sia222
17. nov 2009

čafte..juj vy píšete babky..jamat dík🙂
peti teda ty prdola 😀 ja sa dnes snažím malému posunuť kupkanie aspon na 8mu tak uvidíme..
miuš neboli sme ešte na očkovaní 21 mame 3 mes a očkovať ideme 27..inak sranda že známa porodila dva týž po mne a už min týž ho očkovali iem že je tam nejaké rozpatie ale ešte nemal ani 3mes a píšu že to je v 3-4 mes..no čo dr to názor..
jaci riadny chlap🙂)počítam že aj my tak budeme mať ale my sme aj nejako dlhučký🙂)

evita ja som aj čitala aj som tak urobila už ku koncu som magne vysadila čitala som na mamaaja názor gyndoša a ten ho mal taký že už ku koncu netteba koli prenášaniu s tým čajíkom nemám skusenosti..umy okná pred vianočné a ona sa ti uvolní neboj 😀 😀
kua baby ja mám také špinavé okná že neviem či mám umyť či zastreť a ked zasvieti slnko uf rolety dole 😀

no náš patík by mohol tiež už pobuvať vaic v noci šak cel den behá ako divoch sa rehlíme neviem kam ide ale keby mal v zadku nejaké meradlo tak tam má za den pár kilometrov čo robí s nožkami nerobia to vaše deti? 😀

jacka
17. nov 2009

sia.....zastri.. 😀 😀 😀 😀 .však je ráno tam a poobede tiež 😀 😀 😀 ...........ja by som ich najradše umyla kladivom....ledvy si navaríma porobím poriadky doma......fakt neviem ani kedy budem piecť...a riadiť na vianoce

niekde som čitala o tom čaji.....že nikto netuší čo všetko je tam posušené....známa pila a prenášala ešte týžden...takže zase indi vindi

no musím padať..niekto dáva o sebe vedieť že s nami býyva............

sia ty mu to chceš posunuť na 8h.......a ja Petka kupem o 6 aj tak zaspí len okolo7-pol osmej

michaela999
17. nov 2009

Ahojte...prosím vás o radu....rodili ste v BB, aký je váš názor na túto nemocnicu? Som prvorodička a termín mám v polovici decembra...čo si mám zo sebou zabaliť? pre mňa a pre malého....ako to tam prebieha a aký je personál? Vopred vám všetkým ďakujem....

termixicek
18. nov 2009

prvaaaaa 🙂
caute babenky, zelam dobre rano a pekny den 🙂

vcera sme mali sviatok, muzicek bol s nami domka a uz je zas v praci. mali sme celkom pekny dnik, predvecerom som skocila do europy pozriet ci dostali nejake nove cizmy, ale co sa mi pacilo, to bolo na obrovskych opatkoch alebo jesenne tenke a ja potrebujem zimne. Ja som uz z toho na nervy, dva mesiace si neviem kupit cizmy.

sia nas ockovali tiez inak ako ine deticky, ale to len koly tomu, ze sme mali zapalenu rucicku po ockovani a museli sme cakat kym nam to prestane hnisat. a aj druhe ockovanie bolo to iste, az teraz nedavno sa nam rucicka zahojila.

baby...ze okna umyvat...to ani nepiste...ja mam hrozu ked si predstavim, ze sa mam postavit na okno na 7 poschodi...kde uuuuuuz 😀 to ja musim inak vyspekulovat...zatial som tu v tomto byte okna neumyvala, byvame tu 3 mesiace a pred tym sem nabehli kocky z nasej firmy a riadili to tu komplet po vymalovani, no ale teraz fakt musim nieco vyspekulovat....

ja maleho kupem o 19:15, to sa hrame vo vani pol hodku a potom o 8 pijeme mliecko a spinkat...

michaela999: no rodila som tu v BB....ja som bola celkovo spokojna aj so starostlivostou, personal v pohode, doktor pri ktorom som rodila ste viac v pohode a ja som si zobrala so sebou to, co bolo napisane na takom letaciku, ten mi dal doktor ked som chodila do poradne...v ja som uz bola mesiac pred porodom zbalena 🙂 for istota...
hlavne WC papier 🙂 a teplomer si zober..
su tu baby, co rodili nedavno, ony ti urcite este napisu ze co...

no tak babenky ja idem, maly uz robi neplechu 😀

papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre