Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
18. nov 2009

čafte..kua tak to slnko zas vyšlo a tak som musela zastreť 😠 😠
termix viem že neskor očkovanie je v pohode aj ked je babo náh choré abo čo ale jeho práveže očkovali o dosť skor..no posunula som mu kupkanie s nádejou že v noci sa vstávanie posunie a prd makovičkovitý 😀 vstal tak isto ☹
jáj mi hovor o čižmičkách ja ich mám teda celkove topánok snád ako mojsejová a stále malo..no presne len teraz sa nedá na opatočkoch ☹ velmi ja si zas zhánam niečo ako snehulky ale nie celkom snehulky ale že ked napadne sneh tak na kočíkovanie ale aby boli aj trocha šik a niiššštt 😠 som nenašla tiež..kua to už nie len na aute všade to už mosím aj s kožuškom kupiť niečo na kočíkovanie nie akopanička ohromná elegantná ale ako mamina na MD 😀

presne ako ti píše termix..zákl veci ako mydlo atd a príbor nezabudni a háájjjzllákku more 😀 a pre malinké čiapočku inak ti daju všetko ak ovšem nechceš svoje mu obliekať ale ja myslím že je to zbytočné si nosiť pre babo svoje..dá sa to tam vydržať aj ked vždy je čo vylepšovať.. 🙂

peti a ty ju prečo tak dlho uspávaš?ju bolieva bruško či sa chce nosiť?uff teda nezávidím tak nech sa umudri malinké

petulig
18. nov 2009

cafteee
mala uz von s maminou a ja prcham do europy rifle si kupit.

siaa uspavame tak dlho lebo vymysla. Vcera ale zaspala za pol hodku lenze potom o pol hodku znova hore a zas dalsia pol hodina kym zaspi. Ona proste nevie zaspat kua , cumel nechce, len mna ako dudel. Jeme aj 40 min kym sa konecne dotlaci a unavi a zavre oko 🙂 ale uz som si zvykla, aspon si vecer oddychnem pri nej.

skusala som ju aj nechat, ale ona si 15 min somre a potom pusti vresk. A je schopna vrestat aj hodinu kym neprideme.

klimka17
18. nov 2009

ahojte nemáte niektorá skúsenosť s homeopat. liekom Influenzimum 15ch. chcela by som ho dávať deťom ako prevenciu na posilnenie imunity. hlavne ako sa dávkuje. Adriána

iwusca
18. nov 2009

ahojte
no nasa mala sa uz s nami aj rozprava take zvuky pekne vydava a aj sa smeje 🙂 a hlavne v noci ked ma spat...inak mala nezaspi skor ako o 22.00 ...to ma asi po mne ja som tiez taky nocny vtak 😎 😀
my ideme do poradne v pondelok tak som zvedava kolko sme pribrali....sa mi zda ze teraz narastla viac do dlzky ako do sirky 😀

michaela tak ako pisali baby podla toho zoznamu sa riad...ale napriklad tie podlozky do postele som vobec nepotrebovala a teraz ich vyuzivam na prebalovanie...zober si toaletak,pribor, hrncek a ostatne veci zo zoznamu..
a ked som tam bola ja tak moja spolubyvajuca chcela obliect babo do svojho a sestricka ju sprdla ze ked beru deti na sono a tak ze sa im to tazko vyzlieka a pod...

a doktor co rodil mna bol v pohode sestricky horsie ale da sa to vydrzat....ved tam budes len par dni 😀

klimka skus si najst na nete nejakeho homeopata to bude asi najlepsie....

evita221
18. nov 2009

ahoj Michaela,tak aj ja rodím asi v polovici decembra,už mám skoro pobalenú tašku a psychicky sa pripravujem.Rodila som v Rooseveltke pred siedmimi rokmi,lekári v pohode,sestry už menej,ale vtedy ma zaujímali iné veci.Tých 5 dní sa to dá vydržat a ked vydržali všetky,tak my nevydržíme 😠 😠 😠 ?Hlavne nech to dobre a rýchlo dopadne a nech nieje chríííípka. 😝 😝 😝

aine04
autor
19. nov 2009

cav kočky 🙂
hlasim sa po asi tyzdni nepritomnosti, ako sa mate? a drobceky?

akurat som miu a termixicek poziadala na FB o priatelstvo a uz je maly hore 🙂 ale aky vesely sa zobudil... bola som mu chrbtom tak sa obratil na brusko, podoprel sa riadne vystretymi rucickami a zacal na mna dzavotkat 😀 . taky krasny bol... a aky pysny sam na seba, ze co dokaze 🙂

termixicek
19. nov 2009

😀 ahojte kocky...
no tak nam sa teda naozaj tie zubky zacali prerezavat :D uz to mame riadne spuchnute a dasienka sa nam uz pomaly otvaraju 🙂 budeme selma zubata 😀 😀 😀
hlavne, ze o tom ani nevie, obcas je mrzutejsi, ale inak je frajer, v noci spinka, takze ho tie zubky netrapia...

ako sa inak mate?

petulig s tebou som uz dnes volala...nooo hadam bambulka spinkala dlhsie ako pol hodku

jamaat ty daj vediet ze ides do mesta :D sa pridam nabuduce no vcera sme sa fakt ponahlali, lebo s malym bola svokra a bolo treba s nim ist von, tak nakupit a smitec domov...aj si ten svetrik kupila?

iwusca: to boli pre nas tie najkrajsie okamihy take prve, ked sa na nas Adamko zacal vyskierat a tak 😀 dovtedy sme sa na neho len pozerali ako na babiku, ale ked sa uz zacal skerit, vtedy sa to uz rozbehlo fituuuus maly to bol 😀
a pozeram, ze su tu aj buduce maminky 2...ci viac? to je mile 😀 aj ja chcem este jednu babu 😀 zelam vam kocky vela stastia v nemocnici...to budu krasne darceky na Vianoce 😀

nooo...Adamko spinka, ja mu idem uvarit obedik a nieco by som mala aj sebe, no vobec nie som hladna 😝

papa zatial

mia78
19. nov 2009

ahojte, my mame dnes nejaky nervozny volako tazko zaspi a zachvilu uz mrnci tak nic nerobin len malu hompalam aj teraz v kociku ....a ten cumel som sa smiala ze jej ho nejako priviazem lebo ked jej vypadne hned ho hlada hlavickou alebo si rucinku cucka.......ale ked ju dam pod kolotoc tak je zlata sa vykeca snim porozculuje zachivilu ze ho nemoze chitit..........

petulig
19. nov 2009

cafte my dnes strasny den, cely den rukot,. u doktorky pohoda a ked sme odisli tak hruza panika stres. A presne o tom case ako sa narodila pred dvoma mesiacmi zacala rucat ako pominuta, ako keby citila ze ma vymesacnik dnes🙂 dufam ze vecer bude lepsia.

termix a spala asi 15 min 🙂 a nakoniec sme sli predsa len von kua neviem ako to vymyslime s tym spanim doma , na nervy

michaela999
19. nov 2009

Ďakujem za rady 🙂 ste zlaté 😉 ...ako som písala som prvorodička a mám riadne obavy...a ešte viac keď sú zakázané návštevy ☹ neviem do kedy to bude trvať....na doktorov som počula len to dobré, ale na sestričky to už bolo horšie....... 😉

jacka
19. nov 2009

michaela.....niektore sestričky su dobré.....niektré maju len zlý den..........a niekotré su šiši............a je tam aj vadná jedna detská dr.....iwusca by somnou suhlasila.............a ja mám na nu tiež zlé spomienky 😠

peti...tak blahoželám k mesačníku 😵 😵 😵 ...juj to letí.......a ako u dr.?....pochválte sa 🙂

ale máme pekne počasie...sme vkuse vonku.......aj tak nespíííííme 😝 .........sme asi na tom tak ako mia 😝 😝

jamaat
19. nov 2009

petu, gratulujem k výmesačníku.

termixka, zobrala som ten svetrík, bohový je taký farebný. Len je náchylný na vytrhávanie. Ale za tú cenu, no čo už.

aine, ty si sa riadne stratila.

petulig
20. nov 2009

prvaaa🙂 no narastli sme o 4 cm a pribrali na 4950 som myslela ze uz viac bude mat ale doki nekomentovala tak asi staci. akurat somrala ze hlavicka sa jej nechce dvihat na bruchu, ze na buducu kontrolu musi uz lebo bude chodit na rehabilitacie, co ju mam kua ako donutit. a ozaj ockovanie bude nabuduce a sa ma pytala ze ci chcem proti rotavirusom ockovat. Davali ste to ? ja neviem ci ju zbytocne zatazovat ved uz aj tak toho bude dost a dva dni pred vianocami kua.

inak som prave ududlala dieta v postielke, som bohovo zvedava ako dlho bude spat 🙂drzte mi palce

jamaat
20. nov 2009

Druhá.

petu, riadne ste narástli. A váha je OK, si myslím. ......To dvíhanie hlavičky: Skús ju stimulovať tak, že ju dáš na bruško a budeš hladkať zhora dole po chrbátiku.
Ja Emke na spanie púšťam teraz relaxačnu hudbu, mám pocit, že to trochen aj zaberá.

Proti rotavírusom som nedala očkovať, väčšina prípadov má ľahký priebeh, len najťažšie skončia v nemocnici na infúzkach. A nekončí to smrťou alebo nejakým trvalým poškodením.

My máme dnes pol roka. Teda o 10 minút presne bude mať.
A včera som jej zavrzla pršteky do dverí. Katastrofa! Krásny darček som jej dala! Našťastie je to OK, ešteže majú detičky také mäkké kosti. ☹ ....Bola som v miernom šoku, ani som si nevedela spomenúť, či sa dvere úplne zavreli a musela som ich otvárať kľúčom. Ale asi ano. Boli to totiž vchodové dvere do paneláka, ťažké plastové s branom.

petulig
20. nov 2009

no skusame tri krat denne jeduje sa ale nic ine jej neostava🙂
kurnik kazdu chvilu beham do izby vrazar jej naspat cumel. spala pol hodku a odvtedy kazdu chvilu hore .

chudatko emka ale deti zabudnu rychlo. Strasne rychlo to leti. za chvilu budes mat doma maleho leguana, uz len voditka aby ti neutekala po styroch kade tade🙂

termixicek
20. nov 2009

Caute zenusky !!!

Hlasim balenie! O tretej vyrazame do RS 😀 😀 😀 Jaaaaj ako sa tesiiiim na mamku 😀 😀 😀
Este som muzovi ozehlila rifle a tricka a som hotovo !

Petulig: Miska by mala byt viac na brusku ako tri krat denne, uz ma 2 mesiace, je velka, hlavicku by uz mala drzat. Vsak ju nechaj nech sa vyzuri, ked hlavicku zdvihne a bude vidiet, ze vsetko vidi z inej strany, urcite sa jej to zapaci...nenechaj to dojst na rehabilitacie, to su zase len doktori a da sa tomu vyhnut, len treba cvicit. My sme tiez musime cvicit, ale s nozickou a maly kopal a jacal 😀 a zvykol si...este sa mame ist ukazat doktorovi, ked zacne chodit, ci spravne drzi nozky, tak hadam nam nedaju nic na nu. Som videla v telke, ze deticky nosia aj take kadejake topanky zvlastne na noc. To ja nechcem, radsej cvicime...
A tu vahu mate krasnu 🙂 pekne rastiete...

Jamaat tiez sme mali minule na male s dverami, no stihla som...ale vcera sme si nostek odrali do krvi, tak sa nam uz robi chrasta. Ja neviem...hral sa a naraz plac, asi si nieco tvrde pchal do ust a sa mu vysmyklo a rovno po nose...inak si to neviem vysvetlit, tak nam aj krvicka kus tiekla co si kozu odral ☹

Michaela: vies, niektore sestricky su ok, niektore nie, no ja som ten typ, ze ked je niekto ku mne drzi, tak to riesim a vyriesila som to s jednou aj tam a uz som s nou nemala problem. Ja som bola po svojom prvom porode, plna emocii, dojmov, rozklepana z toho, co to lezi vedla mna v postielke... Jednoducho som jej povedala, ze sa mi nepaci, ako sa ku mne sprava a asi pochopila, ze ja na jej nalady zvedava nie som 😀 a mala som klud. No bohuzial som mala na izbe babu, ktora telefonovala od rana do vecera, ja neprahanam...od rana do vecera, mala tri telefony, babo mala v inkubatore tazko chore na srdiecko, cize sa nemala comu venovat, nepotrebovala ani spat cez den, lebo spala v noci, neprikladala male, tak cely den kvakala s kamoskami a muzom, ja som mala sto chuti jej nieco urobit, no brala som ohlad na jej psychicky stav koly dietatku... ale pustili ma rychlo domov, rodila som v utorok a v sobotu na obed sme uz boli doma...no nevydrzis 4 dni??? Mne nic tak nevadilo, ako to, ze si neviem sadnut na "kacuru"...len tak bokom...inak vsetko v poho, tak nemaj obavy, potlacis, par krat sa vyspis a budes mat doma najvacsi poklad na svete 🙂

A tu gratulujem detickam k vymasnikom a pol rockom 🙂

no babenky moje, ja idem, treba sa mi dobalit, maly spinka od 10, hadam este potiahne hodku a mala by som aj nieco zjest...

Ozvem sa ked sa mi bude dat, mamka nema pocitac, tak uz len ked budem na navsteve pri ocinovi...jaaaj sa tesim na braskov 😀
Davajte na seba pozor a piste piste, nech mam co citat, ked sa vratim 😀

Papa

jamaat
20. nov 2009

Tak šťastnú cestu, termix.

petulig
20. nov 2009

taakmy dnes lameme rekolrdy dve hodiny v postielke aj ked spanok tak hodku max zvysok podavanie cumla,ale mala si asi zobrala ponaucenie a uplne krasne pasla koniky. sama bola z toho vyjavena 🙂 a t som skusala rano a nic a teraz na obed a ake prekvapko.supnem aj foto na fb

a ide sa von pomaly ked je tak pekne

petulig
20. nov 2009

otaazka pouzivate niektora plienky babylove? stoja za nieco? rozmyslam ci nevyskusame, cenovo su fajn.

jamaat
20. nov 2009

petu, ja ich používam a sú OK. Ja medzi tými plienkami v podstate žiadne rozdiely nevidím, len niektoré majú na chrbátiku pružný ten pás. Ale ak má kaka pretiecť, tak pretečie aj tak. Nám tradične popri nôžkach. A Huggies sú nejaké menej priedušné, tie som na noc ani nemohla dávať, hneď sa zaparila. Skúšala som Babylove, Tesco, Huggies, Pampers, Toujours. Huggies už nechcem, ostatné pohoda.

sia222
20. nov 2009

čafte babky..jamat tak všetko naj a peti..my máme zajtra tri mesiace🙂) riadne to letí čo? šakmne sa zdá jamat že si len teraz rodila ako si nám to popisovala..
kolko stoja tie babylove plienky?ja používam papmpers a inak na hugies som to už od voaver počula..ja som šupla paťka do postielky poobede že ako vždy hodku zdriemne a pojdeme von a on už tam pí dve hodky🙂no nakonec bude chceť spávať len v postielke🙂)

jamat a tá smotana sa ti v tej pečienke nesekne?som rozmýšlal že to skusim urobiť..

jamaat
20. nov 2009

sia, ďakujeme. A vám tiež gratulko. 🙂 ............Už neviem, koľko stáli DM plienky, lebo som kupovala dávno v akcii celú krabicu, medzitým som ešte ďalšie už nakúpené míňala. A máte tie kupóny do DM? S rodným listom treba ísť. Tam sú zľavy aj na DM plienky, tak to využite. Ja som mala k tomu ešte ďalších 10% dole, tak ma vyšli kus na 3 Sk. Ale normálne neviem cenu.

sia, nesekne sa tá smotana. Treba to dať úplne na konci. Ono sa to zmieša s tou šťavou a je to také trošku zrnité, ale nie seknuté. Ani neviem, odkiaľ som recept vyhrabala, ale je to fakt dobré. Určite vyskúšaj.

jamaat
20. nov 2009

Inak som pozerala do starej témy a po našom odchode to tam zdochlo. 🙂

mia78
20. nov 2009

ahojky ,
jamaat a v tom DM si musela aj prefoteny rodny list doniest ci si len ukazala....lebo mne ho kazala prefotit a to sa my nezda ved su tam vsetky nase udaje......

a kto by tam pisal ked nie my ...... 😅

sia to uteka uz tri mesiaciky zachvilu budu uz cupitat....... jaj to ti zavidim ze ho polozis a spi a este dve hodiny to ja nepoznam ja ju neham aj vyrevat ale ked je toho uz vela tak sum na ruky alebo do koca a pohojdat 😝 a ked pospi tak pol hodinku niekedy aj menej a uz mrnci a hlada dudu pohojdat a zase spi atak dokola 😝

michaela999
20. nov 2009

termixicek ......ďakujem veľmi pekne potešila si ma...strašne sa teším na ten malý uzlíček 🙂 .....vydržali iné, vydržím aj ja 😅 .....

mia78
20. nov 2009

ahojky ,
jamaat a v tom DM si musela aj prefoteny rodny list doniest ci si len ukazala....lebo mne ho kazala prefotit a to sa my nezda ved su tam vsetky nase udaje......

a kto by tam pisal ked nie my ...... 😅

sia to uteka uz tri mesiaciky zachvilu budu uz cupitat....... jaj to ti zavidim ze ho polozis a spi a este dve hodiny to ja nepoznam ja ju neham aj vyrevat ale ked je toho uz vela tak sum na ruky alebo do koca a pohojdat 😝 a ked pospi tak pol hodinku niekedy aj menej a uz mrnci a hlada dudu pohojdat a zase spi atak dokola 😝

my mame cez vykend oslavu Mirko ma v pondelok roky a uz mam pocit niekedy ze ho puberta chita jeho vyrokmi 😀

petulig
20. nov 2009

ja som kukala cenu a stoja 165 sk tusim a je tam 42 ks preto sa mi to zdalo celkom fajn.
ja som s tym rodnym listom tiez este nebola, stale na to zabudnem a to som v dmke kazdu chvilu.

sia222
21. nov 2009

čafte..som len narýchlo..miuš ja som im dala prefotený ale sa mat tá kočka pýtala či im ho možem nechať mne to tiež až potom došlo že tam je všetkoa potom som si bola vybaviť tu fialovú kartu čo je traz miesto tých nálepiek a som sa na to pýtala a my povedali že tam je dakde v tých ich podmienkach že to nezneužiju..
ja ich mám rada ako fírmu tak dufam že nesklamu aj kamoška mi tobí pre nich manažerku ale nie tu v BB a su fer..no ale snád sa nik k tomu nedotane nekompetentný..
ale pravdu povediac som z toho ani vela nevyužiala..už mám tých kadejakých kariet ako šafranu🙂najviac sa dere aj tak dráčikovská no amužíkova🙂)

jamat dík skusim urobiť..ja som teraz kupovala v teskáči pampers ale skusim tie babylove amožno a to aku velkosť kupujete oni sa tak isto odlišuju velkostne ako pampersky?a su len jeden druh?pojdem na poradnu bud týž tak kuknem..aj pri starom priore otvorili 3tiu dm-ku
bola som kuken nedávno v tom starom priore ale nič moc obchody teda riadne nevyužitý priestor

jamaat
21. nov 2009

mia, doniesla som prefotený, ale nepamätám sa, či si ho nechali alebo nie. Nejak nerobím z toho tragédiu, že sú tam údaje. Veď na koľké úrady tiež posielaš doklady, prejde to iks rukami.

sia, všetky plienky sa veľkosti označujú rovnako. V DM majú dva druhy, jedny sú Babylove a druhé neviem názov, ale to sú akože ekologické a sú drahšie samozrejme. Pri starom priore je tá DMka už dááávno 🙂 ....aj v Sásovej je. Takže v BB už štyri.

petulig
22. nov 2009

cafteee jaa uz ake nervy mam. toto dieta ani bohovi spat doma ani pri okne ani v postielke ani nikde. ruci ako slon, ja ju hodim z okna 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre