Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
28. nov 2009

čaf aj my kuken slávika..ak myslíš to kde je aj takko ale asi to neviem tam o ničom inom tak tam som bola ale tam su také obchody ako tu v BB nie deichmann a myslím že esprit je tam atu nie ale tam nemaju detské abo myslíš niečo iné?

termixicek
28. nov 2009

Babenky moje, ja som nieco zavesila na mimibazar, ze zaciname predavat hracky, tak pekne postupne, zajtra budeme pokracovat...
Petka moja ako ti pomoct. Ked tak citam, co prezivate...joj. Hovorila si o tom s doktorkou? Asi som uz spominala, ze ja mam uzastnu sestricku, ta vie vsetko, predsa maju niekolkorocne skusenosti, opytaj sa, zavolaj tam alebo chod, mozno vas niekam poslu alebo niekoho odporucia co vam pomoze a malu ukludni, podla mna to nie je v poriadku ked tri hodiny nevie zaspinkat, skus vsetko...
My mame problem jediny a to grckanie. Maleho zacalo skoro zo vsetkeho nadrapovat. Ak mu jedlo nezmixujem na kasicku, nezje nic, lebo co par lyziciek zje, to vygrcka. Ja nemam problem mu to mixovat, ale co som citala, 9 mesacne deti uz jedia tak, ze im daju cele kusky ovocia do ruky a cmulaju a hryzkaju a tak, no ja ked dam Adamkovi do ruky len obycajnu susienku pre deti od 6 mesiacov, tak je do pol minuty pogrckany. Ani jablcko nemozem postruhat, banan rozpucim vydlickou, to je jedine, co zje nie uplne kasovite. Som z toho zufala, no je to moje prve dieta, nemam s tym skusenosti a mam pocit, ze sa snad nikdy nenauci papat inak iba zmixovane jedla ☹ som z toho chora...
Idem buvat, som unavena...
prajem krasnu noc

jamaat
29. nov 2009

termix, a to ho len teraz začalo? Predtým jedol normálne? ........Ak ano, nebude to tými zúbkami?

sia, jeden obchod tam zrušili a namiesto toho je KIK. Ale neviem, či to bude obchod pre teba 🙂

termixicek
29. nov 2009

pred tym som mu nemohla davat ine ako kasicky, no uz aj doktorka vravela, ze je cas ucit ho na jedlo pretlacene len vidlickou, no nejde to. Kamaratka vravela, ze malej mixovala az do 14 mesiaca, lebo tiez ju iba nadrapovalo a ze potom utlo a mala zacala hryzkat. Tak ja neviem co robit.
Dnes je taky kadejaky den...nic sa nam nechce...

sia222
29. nov 2009

čafte..jamat mne sa vačš páči to čo nikomu🙂 a to čo nik nemá🙂)ale nevadí mi ak srtretnem niekoho kto to má🙂) niekt veci asi také extravagantnejšie mám rada ale nie zas uplne..
a čo tam maju v tom KIK detské či pre dospelákov?

termixíi to som ani nepočula že v takom veku maju deti problém s papkaním také..inak tie kekse pre deti ako že origoš som si minule kupila že ake su a ja kozina stará som sa z nich drhla..neviem či už sa nedávaju piškotky a také vecičky..
a nie je to tým že tie detičky neskoro prejdu na taku stravu že dlho papkaju len pomixované?ono ja som aj čítala že ani pomixované nie je moc dobre dlho na črievka bo tá sustava si potrebuje zvyknuť aj na takú stravu a konzistenciu..no ale čo narobíš..kamoška má syn akt má 13r a doteraz nevie zjesť a ani nechce tvrdý cukrík a žuvačku..🙂)
peti ako už lepšie? či už sa ti ani nechce písať že tak isto?budú vianoce tak si aspon tak vylepšíš náladičku troška..

mia78
29. nov 2009

ahojky, dnes ani neviem ako ubehol den nic sa my nechcelo a volako sme sa premotkali....mala my spi teda zaspava na rukach tak dufam ze zaspi ......... a sia tam maju na vsetkych a chodi im kazdy utorok tovar a vravela ze ho tak do stvrtku vylozia.........ja som malemu davala piskotky ale tie normalne dlhe nie tie detske tie su take tvrdsie nie.....

jamaat
29. nov 2009

Ja už teraz malej pučím len vidličkou zeleninu. Veď také malé množstvá sa mi ani nedajú pomixovať ručným mixérom. Nemá s tým problém, papá pekne.

Sia, piškóty sa najnovšie nedávajú, lebo je tam vajce. Ale už sa zase dáva skôr lepok. No pozvŕtajú to furt hocijako, raz tak, raz onak...a ty si vyber.

sia222
30. nov 2009

prvááá 😀
prvej mi dieťa zaspáva ale asi aj vstáva 😀

babky dala vám dr užívať pre deti vitamín C? volá sa to ceboin mi kázala že je dobré to dávať aby malo bábo prísum vit C že si to mám kupiť....ked boli velkáči sa koli tomu cčku dávala mrkvová šťava a teraz samé chemikálie by do nich cpali sa mi to akosi nepáči asi mu dám mrkvičku 😀
jaj ja že piškoty sa nedávaju koli lepku 😀 a ved vajce sa dáva aj do polievočiek nie? jaj toto je doba asi ich pustím len na záhradu nech sa popasu potom bude ok🙂
inak rozprávaju o najnovš výzkumoch a tak mna by zaujímalo či to skumaju tak že zo statistík abo chcem videť mamu kt dovolí ab skumali na dieťatku..ja by som som to nedovolila..
už som počula aj že biele pečivo nie ale cerealne no nviem to u nás zafarbené akože čierne a tie zrnká deťom to už aj oriešky hádam možu potom 😀 😀 😀
no asi ja troška posluchnem aj dr a troška dosť si urobím po svojom ako bolo pri velkáčoch našťatie im nikdy nič vážne nebolo alergie sa nás našťastie netýkaju a papkali všetko od mala a le jasko že niečo s mierou

jamat a už máte zubále?mne sa malinký najnovšie v noci vyzlieka🙂dávala som mu tie polovič dupky na noc a tak sa v noci hádze že si ic povyzlieka tak mu musím dávať na tráčky🙂
ozik su už na námestí trhy neviete? že by sme išli vianočnej atmošky čuchnuť

petulig
30. nov 2009

cafte,no predvcerom sme sa vyspali fajn,5 hod vkuse dala ale vcera zs prdiky tak kazdu chviluhore.To zaspavanie rovnake.Ona aj zaspi za 15 min a vyzera tuha ale za polhodku je hore a potom uz nevie zabrat.Zuzle ten cumel do nepricetna.
trhy este nie su.od mikulasa az

sia222
30. nov 2009

muš a to v tom zvolene je ekáč či normál obchod?

jamaat
30. nov 2009

sia, ešte nemáme zúbky. Ale chvalabohu, lebo aj bez nich ma vie riadne uhryznúť. .............Čo je to ekáč??? ...........Vo ZV je to taký lacný obchod. Pre deti tam majú celkom fajn veci, pre dospelákov o ničom.

petu, a už ti chce cumel?

Joooj, Emča sa práve zobudila ani nie po polhodine. 😖

sia222
30. nov 2009

čaf..nenapísalo mi s takže sekáč ako druhá tretia 4,5 ruka 😀 😀 keby bol lacný by mi nevadilo 😀 len aby to nebol nejaký čínsky aušus ja sa im bojím dávať tie smrdlavé veci od šikmáčov koli tým farbám ale teraz ked už su vypredaje tak tak sa daju pekné a kvalitnejšie pokupiť vecičky možno tam pojdem kuken s mamou

sia222
30. nov 2009

už som to kuken na nete ak je to ono také červené logo kik a ved tam maju celkom peknédebilinky aj dekoračné to zas možem 😀

lenca89
30. nov 2009

ahojte 🙂 ,
som tu nova a chcela by som aj radu od vas 😉 a to taku, ze co take mi treba do porodnice, lebo v piatok mi sestricka povedala, ze zakladne veci, lenze prvorodicka to ma o to tazsie,ze poriadne ani netusim co pokladaju za zakladne veci a co som pozerala alebo pytala sa tak kazdy mi povie nieco ine a chcela by som vediet ze ako to je momentalne teraz v nemocnici, kedze uz v pondelok asi pojdem na prev. hospitalizaciu 🙂

mia78
30. nov 2009

ahojky ,,sia no tak to je ono co si videla na nete.........

my pojdeme mozno aj do europy pozret na mikulasa ak bude muzik doma....... a vianocny kamion musime ist s malim ale ten bude az 12steho.......

aine04
autor
30. nov 2009

ahoj 🙂
uz som tu nebola tak dlho ze ani nestiham vsetko precitat...

tak len v skratke k tomu co som si vsimla:
termixi gratulujem k zubkom, joj bodaj by uz aj nam vysli, Maty so zubkami nejak meska sa mi vidi. tak ty uz mozes malemu aj rezne vyprazat 😀

v kiku vo Zv som bola par krat kuki, ale vecicky som nejak nevybrala, zato sa tam oplatia detske pancusky aj decky a tieto somarinky, to mavaju v akcii

a inak mesto je uz pomaly plne outletov, v kapitulskej otvorili ze gaudí. aj som kupila rifle, celkom sa dali povyberat 😉

lenca89 ked trosku polistujes, uz sa to v tejto teme pisalo, ale aj v nemocke to maju v ambulanciach vacsinou na dverach vylepene (zvnutra)

sia222
30. nov 2009

čafte
miuš a kde a kolkej bude ten kamion ja som to ešte naživo nevidela ale asi býva vela ludí ..

do tej nemocky zákl potreb myslela že pastu kefku uterák hajzlák pyžamo župan mydlo (pre bábo len čiapku) príbor hrnček hreben a také osobné veci čo bežne používaš..vieš ale za posl týžden snád sa to tu stále niekto pýta preto sa už nikomu nechce z nás stálic vypisovať pretože asi dve strany dozadu to je napísané ale keby ti niečo chybalo tak ti lahkoo donesu navšteva je povolená stále a nejaku vodu na pitie poporodné nohavičky..a už neviem prečítaj si spatne čo sme písali

mia78
30. nov 2009

minuli rok to bolo pred europou normalne si tam nacuval jaze de ide a on sa tam zmestil,je pekný potom ho otvoria a deti chodia k jeziskovi dnu aj nieco dostanu sa my vidi ............teraz ma byt na namesti..http://www.vianocnykamion.sk/ale nepisu okolkej ale to bude len potme aby svietil pekne.....

mia78
30. nov 2009

a pozeram ze mas kýblik na kupkanie, dobre sa ti vnom malinky umyva?

kiva23
30. nov 2009

Ahojte! Aj ked som nerodila v Roosveltke ( z presvedcenia), ale vo Zvolene, predsalen som rodena banskobystricanka a zijem tu. Je to Môlča - dedinka pri BB, ale polovicu zivota som prezila na Bernolacke 🙂 . Som tu viac-menej nova a tak sa rada pridam k zenuskam z BB a okolia. Zacali sme s prikrmami a je to zatial boj - ked ide o zeleninku. Ovocicko je super!!! To by sme jedli v jednom kuse, len nam sem nedavajte zeleninu bez chuti!!! Tu nechceme!!!!!! Tak ak nejaka rada overena pomoze, potesime sa, ked poradite ;)

jamaat
30. nov 2009

kiva, ja som sa nemohla pozerať, ako moju malú nadrapuje, keď som jej dávala zeleninu. Tak som sa vykašlala na múdre a zdravé aktuálne odporúčania a trošku som jej začala zeleninu prisládzať hroznovým cukrom (glukózou). Postupne toho dávam čoraz menej, dnes mi už papala v podstate bez cukru. A je to bez nadrapovania a grckania. Ovocie som ešte nedávala, ale už idem skúsiť.

petulig
1. dec 2009

prvaaa...jaamat cumel uz berie, ked je velmi nervozna tak ho zuje o dusu.Aspon ze to. Vecer to uspavanie, trosku sa to skratilo, ale ona je vecer nervozna bije sa rukami kym ju nezviazem do plienky. A potom jej musim drzat cumel kym sa ucumli🙂 vacsinou za 15 min spi ale po pol hodine je hore a od znova.
a dnes paradne pocasie kua, to zas bude cely den doma.
baby a kedy ste zacali s prvou kasou ? mne mama hovori ze kludne mozem uz v stvrtom mesiaci co je uz onedlho a neviem ci cakat dlhsie alebo skusit. Nejaku co sa s vodou robi , ci je to este skoro?

sia222
1. dec 2009

čafte..
jamat ja som toto presne dakde čítala že sa može troška ale hr cukrom..(potom riadna energia bolačo)
a ešte trolinku soli ale morskej vraj ked tak..petu to je indi vindi tie kaše su od 4mes..ale neviem či je najvhodnejšie začať kaašou asi skor troška najprv zeleninku abo ovocie teda neviem ale robilo sa to tak ale naše maminky davali kašu snád hned z porodnice nie? 😀 😀 😀
miuš dobre sa mi na počudovanie v tom kupe..myslela som že sa nebude ale super a on je taký kludný ked ho odtiel vyberem uplneneuveritelné ked som z vaničky vybrala a oblekala pišťal zakaždým nemá rad obliekanie a ked ho vyberem z kýbla tak je uplne iný akoby ešte v hlave rozjímal že aké to tam bolo super🙂)
ja som to kupila koli tomu že mám taku vaničku a na tom prebalovák lenže on sa mi tam strašne hádze rybičky ja ho mám problém udržať sedieť ešte šak nevie a my máme také nevhodné kupelne na také babo kupať bo máme sprch kuty s dvierkami tak to nehrozí a vanu rohovu do kt sa ide po schdkoch a aj keby som tam vložila niečo nemám šancu tak sommusela niečo vymyslieť kým bude sedieť

peti ma napadlo že tie kaše aj čo sa robia s mlečkom možeš aj ked kojíš sa tam dáva mater mliečko nemusíš um

petulig
1. dec 2009

spime na kolenach ale aspon nemusim von. no ved prave mne mama vravela ze mi gris davala a kasicky uz skoro,ale nechem jej este brusko zatazit,este pockam aspon mesiac a uvidime.Kamosky stavicky davali uz od tretieho ale boli na UM. Inak ja neodsavam,mam tak akurat mlieka,takze mliecne kase neviem ci by mi s bebou zjedla.

my uz tiez kupeme v normalnej vani,vanicka je mala co sa spliecha krpec nema kde nohami kopat 😀
zeby som aj ja vedro skusila? ju potrebujem na vecer uludnit 😎 ozaj zmenil sa patko nejak po 3 mesiavci?badas nieco?
inak vcera stavali stanky na punc na namesti, a fajnotkytypu horuca cokolada s umom..no mozem snivat 😀

sia222
1. dec 2009

čaf.
peti musím zaklopať zmenil a hlavne spanie ide buvať okolo 7 a spí do pol 6 a to papká stále rovnako a žiedne kaše nič zobudí sa zo dvakrát ale dám mu dudku a buva do tej pol 6 dam mu papkať a ja idem robiť desaite ešte sii tak do 7 skrupne potom papká okolo 9 pol 10 a zas si hodku skrupne potom je zo dve hodky hore a zas si skrupne niekedy aj poobede ešte včera sme boli von a v kočíku len pozeral a nebuval ale bol ticho..ale ked je hore nemože byť sám všade ide so mou a musí vidieť aj ked riadim a naj zábavka teraz je si naťahovať v ruke plat plienku🙂je uplne iný večer je trocha mrzutý ked už má svoj čas sa kupkať už si t žiada..by som si myslela že ked by som mu dala dačoho najesť že vtedy bude tak dlho spať ale papá stále rovnako žiadne prejedačky už asi 5ty den mi tak spí..ale aj niekt deti na UM zjedia viac ako on a neprespia tolko..aje to už iné lebo tým že nie som každu chvílu hore a že už aj moje telo si zvyklo asi na tenjeho režim som určite oddýchnutejšia a to babo to cíti..mám pocit že on teraz bude buvať len v postielke a v kčíku vonku nie🙂 aj mám pocit že dlhší čas vydrží bez jedla a neručí hned tak nekompromisne ked je hladný...juj mohlo by mu to ostať..ale vraj niekt deti prespia od dvoch mes celu noc no my sme začali od troch/to som čítala v tom mama a ja čo nam dali v nemocke/

sia222
1. dec 2009

teraz su tie kaše také lahšie strávitelné aj pri veláčoch som dával obyč kašu bo nebolo tolko ako teraz výber a to som dávala najprv nabobtnať do pohára..tie instantné su lepšie ako tá muká obyčajná🙂)ja chcem počkať ešte o dva týžd ideme na preočkovanie a potom mu ačnem tak pravidelnejšie dávať šťavičky..

petulig
1. dec 2009

pekne,tak ja si pockam na tu zmenu🙂 dufam,ze k lepsiemu.My sme spali hodku potom pol hodku hore a uz zas spi sice na mne ale aspon nieco.ja som tozmyslala ze od noveho roku nejaku stavicku,uvidime,nech si zvyka abynebola len na cicke zavisla.aJ TAksa mi zda ze malo pribera z mlieka a cez den vydrzi uz dlhsie bez jedla a hlavne sa za 5_10 min nadlabne a je pokoj.Uz nezaspava.

kiva23
1. dec 2009

Sia vidim ze sa ti podarilo krpca skludnit. Nasa Viktorka doteraz spavaala tiez dobre, ale posledne dva tyzdne neustale vymysla. Hlavne vecer. Nic jej nie je len spekuluje, ako byt este s nami. A najhorsie je, ze vecer nie je sanca, ze by sme si v klude s muzom pozreli filmik a povenovali sa 😉 Viktoria totiz chodi spavat az tesen pred polnocou. Som uz taka vycerpana, ze neviem co robit... Cez den si pospi. V noci, ked uz konecne zaspi tak pekne spinka. Zobudi sa az okolo 7-8ej. Cumell nehrozi, ten uz vypluvala od 2 mesiaca. Ale bol klud. No teraz neviem. Mozno to bude tiez tym, ze nemame vanu ani vedro na kuanie Mame len malu vanicku, kde ma stiesenny pocit a mame len sprchac, tak ze to je pas. Vcera konecne isla spinkat uz o 22ej. HURA!!! Tak som si aspon kusok z knizky precitala a o 23ej uz hajat aj ja..lebo cez den potom cervene oci.. 😒 Porad nieco ak vies co by zabralo...
A este jedna otazocka: ako dosiahnut to ,aby jej chutili zeleninove kasicky (zemiak, kalerab, petrzlen, mrkva dokopy) samozrejme bez prisladzovania... Dikes baby
Coze? PUNCIK? Uz sa to chysta, Tesim sa... Urcite si pojdem na jeden, dva? 😉

sia222
1. dec 2009

čafte.
Kiva

a kolko má viktorka?ja myslím že ti jamat dobre poradila s tou glukozou čo iné sa dá urobiť ja myslím že nič len to ochutiť proste jej to nechutí ja som tiež ako decko nela rada špenát a teraz ho milujem tak počkaj 😀
ale u nás to nebolo kupanímja som ho kupala normálne vo vaničke ja som to vedro kupila koli tomu že sa hádze ale proste vidím že je taký kludný ked ho z toho vyberem a neplače pri obliekani..moj starší syn nechcel vobec masko ked už aj do polievočky ani šunku nič a teraz by nič iné nejedol🙂 a dcéru som tiež nekupala vo vedierku možno tak v lavooriku a bola anjel babo..takže to vedro je len moj postreh čo som si všimla na patíkovi..
možno je to jedlo nechutí všetko v kope ked jej to tak chceš dávať ako píšeš..mna napadlo že ja napr neznášam sviečkovu ale všetko čo tam ide mám rada len ta kombinácia je bllee premna a nechutí mi 😀 a prečo jej to nechceš troška ochutit ved tým jej neublížiš..každe dieťatko je uplne iné..
ja dám patíkovi papkať grgíka dá dame pá pá všetkým pustím kolotoč dám pusinku pohladkám po hlavinke dám mu do ručky rožtek plienky🙂 on hodí uškrn a buva za chvílu ked sa mu nechce ešte si tam čosi pohundre sám sebe a zabuva

peti prajem ti to lbo už si sa teda natrápila..a dr ti nepovedala že máš prikrmovať ak málo priberá abo to sa len tebe zdá že málo..a kolko ste pribrali?

petulig
1. dec 2009

doktorka podla tabulky vraj ok. Ale to sa zmenilo len posledne dni, ako sme nabehli na treti mesiac. Menej papa a ked sme sa vazili tak od 19ho novembra pribrala tak 100 g aj ked to neni malo, ale vidim ze menej papa. No ved uvidime.
snad sa aj ja dockam takeho zaspavania ako mas ty s malym. Teraz moj denkonci o siedmej ked si idem s malou lahnut a papame a papame a potom jej vraciam cumel do pusy kym sa ucumlime. Ale som si povedala ze ak sa to po tretommesiaci nezmeni pojdem na to tvrdsie. 😀 len este neviem ako.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre