Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

lulu26
4. dec 2009

ahojte,

ano petulig normal korenie.su dva typy cajikov od ukoncenia 1tyzdna, ten harmancekovy a fenyklovy, ale ten vraj detom nechuti, tak preto davam korenie do toho harmancekoveho. ja by som kvapky nedavala, lebo si zvykne a to nie je dobre..
kup si nove cislo casopisu mama a ja, pisu tam o spanku maleho dietata, celkom zaujimave, mne to pomohlo..
a ked sa ti tak mrmci, nie je hladna? ja davam nutrilon ha 120ml, ale stane sa, ze dorabam 30ml a spinkala minule od 21,00 do 5,00...jasne, ze neprehanat...

jacka
4. dec 2009

ahojte...

peti...poradť s sa dr. ......ja som jej vravela že ako zle spáva....cez den len v kočiku...aj to hopasť...a vieš čo mi povedala?....že pokial je zdravý a spokojný tak do jedneho roku dietatka je to dovolené......ale že ja som ako citron....vyštavená.... tak vraj treba vydržať........pokial asi nepadnem na hubu od unavy 😀 😀 😀 😝 ...a to nevraím že sa treba ešte starať o domácnosť

neviete mi povedať či už schválili ten zákon na zvyšenie RP?....dobre by to bodlo 😉

lulu a ty ešte kojíš???

no mna švihne..zas možem ísť hopsať 😠 😠

jamaat
4. dec 2009

jacka, schválili ho.

petu, ten fenykel účinkuje aj tak, že ty vypiješ fenyklový čaj a cez mlieko to prejde malej.

lulu26
4. dec 2009

jacka nekojim, bola cisto kojena len tyzden, tak stavali sme kazdy hod..a aj tak jej bolo malo, tak sme zacali prikrmovat a nejako sa mliecko vytratilo..presne ako vravis, nestihala som niekedy ani ranajky, tak domacnost, navarit, zehlit, ja som sama na vsetko, manzel pracuje v zahranici, mam tu mamku, ale tiez bola aj doma v PP..a k tomu teraz skusky zacinaju..ak by som mala mat mlieko tak asi nic nerobit, len sediet, oddychovat a dobre a zdravo sa stravovat...jasne, ze u niektorych to neplati.. 🙂 a maju mliecka dost..
ale vcera som bola v ambulancii u gyndosa, a je tam mlada gyndoska z materskej a ked sa pytala, ci kojim, vravim, ze nie..ze si nemam z toho nic robit, ze tiez to prehanaju v tych casakoch, kojit co najdlhsie atd..ze tie mliecka su naozaj dnes tak robene, ze je to nahrada za materske a urcite v niektorych pripadoch aj zdravsie..
petulig uz mate prepichnute uska? jedna baba mi pisala, ze ak chcem, vo zvolene v nemocke uska nastreluju, stoji to 15eur a urcite je to bezpolestnejsie ako prepichovanie a nehnisa tak usko, tak asi tam pojdem..
ze je dobre pockat dva mesiace a tak..ja tu dobu nechapem, nam prepichovali v poradni, mala som mozno 2tt a som tu..a dnes, tam imunita, tam pozor, boze moj..to aby sme dali vsetky odporucacie ockovania..

sia222
4. dec 2009

čafte.babky ja ničšt nestíham práves som došla s romatikuš výletu z mesta s mužíkom a jeho kamošmi jaj som sa po dlhom čase zasmiala s ludmi kt mám rada🙂
lulu dnes som musela dávať bacha aby som ti neooodrela auto tak šikmo parkuješ🙂)bola som tam doobeda s mamou chcela ísť kuken do toho čínaka ale som nestíhala ani zazvoniť..ja idem tiež 11 na očkovanie a o kolkej ideš? a o 15 ale možem aj skor ju ooto že som sa pomýlila 😀 kua a utekala som s pepkou do ESC kua a tá moja krava 10tonové auto ma tam nehalo a debilkovia za mnou si asi mysleli že cice skapalo a vypisovalo mi dojazd 90km a kua parkovala som uuplne hore a v polke že dovi dopo a za mnou 4 autá a kedže automat a ťažke auto brzda že dovi dopo váhou išlo dole a už som videla že kua ten favorit to asi nerozchodí za mnou tak som dupla na tu krepu nožnu brzdu auto ani cink naštarovať nejako som to vyklučkovala smrť vočiach z takého kopca cuvaním odstavila tam a volala mužíkovi a nakonec zistili chapci že to tak vcuclo benzín asi tým kopcom a senzor nestíhal tak ja kua panička ano že pepka mánarodky zajtra si akože na nákup vyrazím a benzín minem po ceste 😀 😀 ale mi teda nebolo všetko jedno ako som sa na nich rutila ale našťastie to dopadlo ok ..kua a že volvo najbezpečnejšie auto len asi nie v mojich rukách 😀 😀 😀
ale už som aj tortičku stihal dnes urobiť masko naložené oslava sa može zajtra začať..
lulu ja som dala proti rota zaočkovať..nie som oc za ale občas tu zajdem s takou kočkou pokočíkovať a jej starší chlapče k to mal a boli v nemocke tak to ma naštartovalo aby som dala inak som bola že nedám

sia222
4. dec 2009

lulu čo sa týka ušiek ti poviem moju skusenosť že ja ako decko mi mama dala jasné a stále mi hniali uši tak naušnička dolu mala som asi 14ked mi dala znova a v poho len nemožem mať dlho bižutku len zalto abo striebro inak mispuchnú a v 16 som si dala nastreliť dalšiu dierku s kamoškou každá jednu že na znak priatelstva ale pravda je že sme ajnemali ako študentky prachy aby sme si dali obe uši prestreliť tak sme to takto vymysleli 😀 ale chcela som tým povedať že v tej dierke nemám 5r naušku vobec mi nezarástla možem si dať do nej aj špáratko a v pohodenič mi nezahnisá neopuchne nikdy mi to ani po tom vpichu nič nerobilo problém ..takže si aj ja myslím že to prestrelenie je lepšie.moja ex svokra to ako detská sestrička robila že prestrelovala na ambulke prepichovala tiež mi vravela že to e lepšie čo má skusenosť prestreliť..
no ja tu mám aj našich takže dve deti naviac ale kua lietam ako špinavé prádlo..mesto toho aby lietali oni okolo mna..kua ja varím chystám kočíkujem a oni na dochodku sedia kukaju telenovelky čítaju a ešte sa budu sťažovať ☹ ako je dochodku..no a nebodaj príde leták z lidlu 😀 a po nom z klaufladu 😀 to hned do koša hádžem aby tam nechceli isť 😀 😀 bo šak tu maju iný tovar ako v TN..takže teraz nemám robotu s malkáčom ale s nimi ☹

jaci s tou svokrou to OK 😀 enem aby psovi zle nebolo daj bacha 😀 😀

lulu26
5. dec 2009

caute,

sia, ta si dobra, nevyhovaraj sa na moje auto, ty mas velke 😀
idem do poradne na 14,00 tak sa mozme dohodnut a stretunut na chvilku aspon tam pokecame...
dam jej tie uska nastrelit, mas pravdu..jaj, tak to ti nezavidim tu navstevu, mas toho vela..ja tu mam maminu este stale, ale to je opak ty kokso...ja sa dnes musim ucit, 12.12. mam dve skusky, tak fakt ona robi vsetko okolo domacnosti, malej..no zlata to zena.. 🙂
mas ten facebook? dala som tam aj foto zo svadby..ked tak napis mi tvoje meno do IP a najdem si ta..

petulig
5. dec 2009

cafteee..nestiham, pecieme s kamoskou a malu uspava drahy🙂 bola som dnes na prechadzke a co sa dialo okolo europy neskutocne, superstaristi tam boli hrooza..
nausnicky tiez dam nastrelit, ja mam nastrelene a nemam ziadny problem. ozvem zajtra pojdem knasim bude viac casu

mia78
5. dec 2009

ahojky , tak mas riadne fofri sia 😒 ,tak im navrhni nech sa idu prejst aspon s malinkym ci ani to nie.......

lulu vsetci sme tu prepojeny aj cez facebook 😀

ma dnes celkom pohoda aj ked som nemusela varit 😀 my svokra obcas navari 😀 tak sa da , malí ma prinutil stromcek vytiahnut tak uz aj ten nam uz stoji ozdobeny este ze je taky mensi..........

lulu26
5. dec 2009

Ahojky,

aj ja chcem byt s vami prepojena na facebook ☹
jaj, ja snorim v skriptach, mamina sa stara o malicku...a ani nevravim ako pripravim vianoce muzovi, kedze mam poslednu skusku v tomto roku 19.12. tak cely januar, kazdu sobotu.. ☹ chudak mala, ta ma uvidi asi len v noci, ked ju budem krmit 😒
jej, mia a vy uz mate aj stromcek? ja to asi stihnem po 19.12.
dnes v meste salenota, superstar, este ze mala ma mesiac a nie 15 rokov 😀

sia222
5. dec 2009

čafte..miuš bohužial aj v tom kočíkovaní su nepoužitelní ☹ to oni boli takí aj pri velkáčoch len človek občas dufa že dozreju a nič:(( sa mi ten výraz strašne zapáčil raz ho tu jamat použila v tomto zmysle
my sme mali min rok od takéhoto času stromček už tiež koli deťom.ja už mám girladičku som si urobila ..
ale stromček asi tiež zachvílu postavíme..
lulu ja ťa obdivujem so školou že sa vieš na to sustrediť pri malinkej to by som asi nevedela ale ked to chceš skončiť a zrazu bola emilly ako kusok najrýchlejšej spermie tak aj musíš to by bola škoda nedorobiť..
luci už ťa mám na FB mám tam aj baby odtialto medzi priatelmi tak ich nájdeš a ked nie pšlem ti

lulu26
5. dec 2009

sia,

uz ta mam na FB, ale baby nie, to neviem najst, nemas tam nicky 😀

mia78
6. dec 2009

juj normalne prva 😀 , no neviem ako ja idem dnes zit 😒 som celu no hore ani oka som nezazmurila, mala zaspala najprv o osmej ale to mali az o desiatej, zachvilu zacala mala mrncat napapala pokecala a hajat ledva som si lahla a bola hore najprv som ju nehala v postielke ci nezaspi ale taky vreskot spustila ze by celi dom zobudila tak sup naruky a hned spala pochvile som ju ulozila spala pol hoku a zase a tak dookola az do rana 😖 teraz zaspala o polsiedmej a uz spi hodinku a sa my uz neoplati ani lahnut lebo mali bude zachvilu stavat tak hadam prezijem tento den bez ujmy 😅 ..............

lulu poslala som ti na FB pridanie tak to som ja aby si vedela 😀

jacka
6. dec 2009

normálne druhá

no miuš..som na tom tak isto.......keby som tak mohla spat 24 h v kuse aj tak by to bolo málo.....a to nielen noc...aj cez den nespí...a neviem či dvojmesačne dieťa nepotrebuje spať...a cez den spí len 4 h.....a funguj.... 😝 ....ja som ho dala do kočíka.....tak som zvedavá kolko potiahne 😝

teba aspon ten druhy teraz spí....ale moj buntoší už od 6.......asi sa nikdy nevyspím ☹

neboj ...prežiješ....lebo musíš.... 🙂 ...škoda že nie je vonku slniečko..aby bolo príjemnejšie 😒

a ten moj chlap sa chodí domov len vyspať....tak že aj u mna je nepoužitelný 😠

sia222
6. dec 2009

čafte..
lulu baby tam maju na fb normálne svoje mená myslím len jamat nie tak ked nevieš podla foto napíš im do ip ktorej chceš svoje meno a daju si ťa abo ťa najdu umna lulu je lucia a na foto má na rukách malé bábo čuduj sa svete 😀 😀 také zlaté..inu luciu tam nemám tak si pridajte 🙂

jáj babky tak každá mame niečo nejaké trápenie ☹
jaci moj mužík je zas použitelný len tiež chodí domov neskoro ale ked je doma je zlatý dokonca aj riad začal umývať prádlo vešať variť nevie ale aspon kafe mi urobí..akurát jesť mu nevie dať ale prebalí ho v pohode na rozdiel od mojej mami ☹ von ho vyženem cez víkend on zas uzná že je to dosť práce s babom..

miuš tak máš perno teda vy to máte o to horšie že tie druhé detičky máte ešte pomerne malé..moji velkáči už su tak inak na tom už samostatni v podstate
tak pekný dník ja som dala o 6tej kafe už nech som svieža

petulig
6. dec 2009

ahojte..no my sme mali posledne dve noci celkom fajn, klop klop. podarilo sa jej zaspat za 20 min. vcera sa sice este zobudila a dalsiu hodinu trvalo kym zaspala, ale od desiatej a vstala o o pol piatej na papanie 😀 . keby jej to tak ostalo. Dnes je mikulas na namesti, chystate sa niektora? ozaj ten kamion mia to bude kde v meste ci pri europe niekde?
jacka zajtra sa ti ozvem ak budes sama doobeda alebo poobede este neviem by som dobehla kuk nespavca 😵
inak vcera som si dala punc na namesti a mala spala ako dudok 😀 donesiem aj tebe ?vyskusas 😀

jacka
6. dec 2009

peti...aspon liter dones 😀 😀 😀 ....dufam že zajtra nič nebude.....lebo sa ani nestretnem.. 😉

sia......však ty si mala detičky tiež za sebou..tak vieš čo to je...a sa mi zdá že menší vekový rozdiel.......inak aj men pomože....ale len cez víkend....pokial niečo nie je a je doma...aj včera sme boli sami...som revala už druhý den.....a normálne sa mi ulavilo....pokial som zase s kočíka nepočula vreskot..... 😝 ..keby nebola vonku zima tak ho nechám aspon 5min.vyvrieskať..ale takto..... 😖

ja by som šla .....ale neviem kde je ten kamion...Matko by mal radosť........neviete to zistiť? 😉 😕

jacka
6. dec 2009

tak ten kamion je až buduci týžden na námestí...škoda... 😝

mia78
6. dec 2009

http://www.vianocnykamion.sk/trasa-kamionu.php

unas je 12steho ale nepisu okolkej , a je aj vo Zvolene 11steho na namesti o 16:30pisu, mne muzik cez vykend robi tak ak stihneme mozno pojdeme do Zvolena..........

termixicek
6. dec 2009

Ahojte babenky :D
Maly spinka, tak vam em rychlo nieco napisem...
Vcera sme boli s muzikom poriet v meste a dali sme si aj puncik v jednom stanocku ho robia vynikajuci :D
Mala som pocit, ze aspon podla foto som videla siu, ale asi sa mi to len zdalo :D
Ja mam doma toho teraz tolko, ze vobec neviem kde mi hlava stoji. Vcera na obed mi prisli braskovia z RS aj s ocinom a jeho manzelkou, takze upratat pred aj po :D, ale som rada, ze tu boli, mali si zobrali Mikulasa :D
Aj u nas uz bol Mikulas, doniesol mi dobrotky, asi som posluchala :D
So spinkanim sa nam to nejako kasle, maly sa mi v noci budi okolo 1, mrnci, ale spinka dalej, len nekludne, dnes som ho zase musela chvilu na rukach nosit kym sa upokojill a potom spal do pol 6, zase sa to opakovalo a zobudil sa o 8. Neviem co za obdobie je to, ale mohla by som nastavovat hodinky podla neho co sa tyka toho nocneho budenia...hadam ho to rychlo prejde...mózno sa nam pohli horne zubky a to ho v noci omina...no neviem.
No ja idem, zelam vam krasneho Mikulasa :D
papa

sia222
6. dec 2009

čafte.
jaci hej vekáči su po 16mesiacoch 😀 ved ked si na to spomeniem si vravím že som asi niečo požívala anepamatám si to ked som to v podstate zvládala vcelku v poho..lenže ked bola pepka filipo už chodil a pepka bola ako anjel ja som ani nevedela že mám babo..ale filipo bol urevanec a so spaním tiež bol problém asi do nejak 8mes som si aj ja neraz poplakala a ešte prvorodička vtedy žiadny systém na to nič tupá zo všetkého..ale potom už bolo ok..ale velkáči boli v pohde aj potom akurát som bola unavená ako fras ale neboli nejak mrchavunky oni ked vyviedli niečo tak také že lakovali mojim lakom na nehty nábytok abo mi šampony a všetko v dosahu povylievali do vane ale žeby mrnčali abo tak to si nepamatám zas ale vela času som s nimi trávila vonku..

termix..ja som nebola včera vonku len dnes na námestí..ale moj kočík može byť aj ofaj niekedy ja mám dva🙂))
my sme nevedeli že je tam mikuláš a už nám bola kosa tak sme nanho nečakali bo sme boli dlho
aj ja som dala puunnnčč bol fááájjjnn ale to bol detský v jednom stánku mali..mne ten dospelácky nechutí ja nemám rada alkohol velmi..

tak prejem peknu nocku všetkým maminkám

jamaat
7. dec 2009

Ja som len ohňostroj mikulášsky videla, kočíkovala som totiž práve vtedy nad Európou 🙂

mia78
7. dec 2009

ahojte dnes mame uprsany den a mne malinka celi den spinka iba sa napapa pokuka a spi som zvedava ci aj ceznon tak bude......

petulig
8. dec 2009

prvaaa..no a dnes zas daazd, na nervy. Lulu a v tom zvolene nastrelovanie to sa kupuju nejake speci nausky nie? to ti nemozu nastrelit take riadne uz. Teda aspon podla toho sudim, ako to mne robili. Len take nausky co su len male bodky som nikde nevidela pre babatka.

sia222
8. dec 2009

čafte..teda fakt počko ako na parádu🙂)
peti ja čo viem o nauškách bo ex svokra nastrelovala babatkám tak tam idu len tie malé naušky bo oni sa dávaju do tej pištole bo tá pištol ti streli naušku do ucha a zároven narazí šrobík zozadu..a pri normálnch to neide..to ti musia len ihlou..ale tie nastrelovačky tam musíš mať nejaký čas a potom možeš dať malinkej aké chceš..ale oni vačš tam kde nastreluju naušky aj maju
čp malinká lepšie?toto naše jačadlo nervačí v postielke nadáva si tam asi že som ho tam šupla buvať..bože ten si ide ruky zjesť ale vidím že mu zubále zas trocha vykukli viac a začína na nás cmukať ked jeme🙂)

jacka
8. dec 2009

ahojte....

no fajn počasko..... 😠 😠 ...toto nemá chybu.

som bola dnes u dvoch dr.......a ten moj najmenší čert....spal asi 10min.....ani auto ho neusapalo...tak ja to už nechápem......zato teraz už spinká pol hodku a bola som pri nom 2x......ale berem si slova dr. k srdcu...deťom do jedneho roka je dovolene všetko......ešteže je aj muž doma...inak by som bola zase jeden nerv................tak ja neviem...cez den nespí.....v noci nespí....

ked som bola na kontrole u Vodeckého...tak bol taký chutný...že ak nedostanem do 3-4 mesiacov mrchu tak mám príst urobiť kuk či som zas nie tehoška......no zlatý......už len by som chcela vedieť ako by sa to stalo...kežde na také veci nemám ani pomyslenia......a o čase ani nevravím 😀 😀

lulu26
8. dec 2009

Ahojte babky,

fakt super pocasie sakra, mne aspon mala spi vkuse..napocudovanie aj v noci, sice zaspala 22,30 ale az do 6,00 vau...
petulig, mne ta baba vravela, ze to stoji 15eur a vyberies si ake chces, oni tam maju, ako pise sia, to su take malicke a asi cca 2 mesiace ich tam musi mat, tak das svoje..my uz tiez mame kupene, dostali sme eura na krstiny, tak sme jej kupili taku peknu zlatu retiazku s priveskom anjelika, ten sa mi velmi pacil a nausnice, ale dame ich neskor, ak by jej teda nastrelili...
ja nechcem s tym dlho cakat, ak sa podari dam jej este do vianoc a ked tak hned po novom roku..ved bude mat 29.12, dva mesiace..a take dristy, ze cakat 3 mesiace, je blbost podla mna..ved nam kedy prepichovali a sme tu..
sia, tu sobotu mozme ist, ale ja uz aj s malickou, mamka odchadza po mojich skuskach na aute, berie ju spoluziacka..
teraz vecer mi to ne vychadza, lebo sa ucim, v sobotu 2 skusky..
ale po tej sobote kludne mozes aj kedykolvek dobehnut aj sama, cez den mozme aj s malymi niekde vybehnut..
jaj, mna caka o chvilu kontrola po sestonedeli, len neviem aku antikoncepciu mi da, kedze som otehotnela pocas nej 😀
viem, aka by bola najlepsia a najistejsia, ale to sa predsa neda, nie? 😉
jaj, jacka ani nestranduj, ja by som nechcela do roka a do dna dalsie, staci mi toto jedno 🙂

zuzik25
8. dec 2009

cafte, citam, ze rozoberate nausnicky.
my sme dali prepichnut ked mala Emmka 2 mesiace a do 2 tyzdnov sa uska uplne zahojili, ziadne hnisanie ani nic podobne, mozno trosku mierne zacali hnisat po ockovaniach (asi reakcia). a prepichovali nam v Novamede, bez objednania.

mia78
8. dec 2009

ahojky... ma sme boli dnes na ockovani mala to zvlada zatiel dobre uz hadam nebude mat horucku......aj nas odvazili a mame 5800g.......

jacy co uz nekojis? ze kedt ti nepridu mas prist.....ved ked kojis nemusis mat aj rok podla toho ako dlho kojis nie?

aj ja chcem malej dat zausnicky len este neviem ci nastrelit alebo normalne ale do vianoc by som to chcela stihnut....

jacka
8. dec 2009

mia kojím....len pri Matkovi som dostala mrchu dva týždne po šestonedelí.........ja viem že nemusia......tak dufam že tak skoro ani nedojdu 😝

pekne priberáte 😵 😵 ...veru nech je to bez teploty..my sme mali na druhy den.....ale nie velmi vysokú 😉 len 38

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre