Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

termixicek
18. dec 2009

baby ja nemam teraz cas, tak len potvrdzujem, ze pridem do mesta, o 3 tam budem urcite, zaparkujem na hustaku, este pred tym nakup v tescu musim absolvovat.
ze zehlit...booooze aj mne treba a sa mi to kopi a kopi a niet tej dobrej duse, co by to vyzehlila, ale cez vikend uz musim...
tak papa tesim sa na vas, volam vam, ked zaparkujem, tak majte telefonny na ociach, lebo vo vrecku nembudete pocut :D

petulig
18. dec 2009

moja v tescu ti drzim palce piatok poobede, ja ani nahodou tam nejdem. Ked tak niekde nejake male potraviny. 😕

termixicek
18. dec 2009

spinkame...
ja potrebujem ist hlavne do lekarne v tescu, lebo tam maju lacnejsi nutrilon ako inde a hlavne mi to vyhovuje v tom, ze maleho necham pri ockovi na pumpe a ja sa s nim nemusim trepat ani do tesca ani do malich potravin.
ked som dnes volala s mamkou, vravela, ze v RS snezi v kuse uz niekolko dni, ze cez mesto je problem prejst, ze snehu je vela, minuly rok vraj za celu zimu nenapadlo tolko co teraz za par dni, tak sa netesim velmi na tie prechadzky v RS na Vianoce...hadam sa to dovtedy trochu spusti, ved som uz pozerala aj pocasie na niekolko dni dopredu, tak ma byt po vianociach 6 stupnov, takze sa to bude topit.
Idem malemu varit obed, zemiaciky so spenatikom :D mnam mnam aj maminka bude :D
Zatial papa

kiva23
18. dec 2009

NO pekne! Takze nam ten sniezicok dlho nevydrzi, co? Skoda.. SOm sa tesila a dufala, ze mala sa mi kazdu chvilu uz bude snazit sediet a hned potom ju hodim na sanky a hura hore dedinou... ci kopcom.. Nehc si trochu aj ja zamakam... NIc len jem, obcas cosi porobim a zase... Furt dokola. Ale Viktorecka je strasne fajn. Je to anjelik, aj ked obcas si povymysla.. a najkrajsie je, ze uz vidim ako pomaly zacina vymyslat a spekulovat. Clovek by si pomylsel, ze j eeste malicka na taketo vymysly, ale veru vie uz ona velmi dobre co pre nu gut.. 🙂 Je to strasne zabavne...
Zavidim vam, ze doma varite zeleninku malym, lebo ta moja mi domacu vbec nechce. Vzdy ked som uvarila, zjedla som si ju pekne krasne sama. Len kupovane jej smakuju.. Len dost su drahe... No ale co. Ina moznost nie je.. Najadsej by som vypadla von, len mala je este chora - od vcera jej to sadlo na hlasivky, tak je chudiatenko zachripnute... Ale aspon na chvilku ju vytiahnem...🙂

sia222
18. dec 2009

čafte.
peti ja mám stale 12kg nadváhu🙂)tak z toho ale ja som lenivá a včera som to prehnala som si nadávala..
luci povedz vieš aký jeto kopec dobre mi hráblo že? a ešte kočík tlačiť🙂
do motýla sa dostaneš s kočíkom a predavačky su tam zlaté dole maju malé veci ale hore pre vačšie deti a strážili mi malého dole boli tam asi 3kočíky a normlne že chodte si hore ja vám pohojdám ke bude plakať alebo zakričím..mi príde že to tam má niekto iný asi🙂
tie nohavice čo mám su tiež zo sport obch a su to oteplovačky na traky hore tiež na lyžovanie lenže ako som tak pribrala tak som v nich narvanejšia tak preto sa ti zdali možno nie velké🙂som sa aj divila že som sa do nich narvala akurát🙂
ale po športov obchodoch sa dá myslím vybrať kadejaké tu je dosť takých obchodov.

petulig
18. dec 2009

no musim pobehat, hadam budu zlavy po vianociach tak pockam, tak mi to nesuri. A kde mas tu nadvahu mica? sak na tebe nic nevidiet. To si kolko pribrala pocas tehotenstva?
ale sme dnes vymrzli poriadne . Ja som este musela malu v garazi v robote nakojit a sup domov🙂 peciem klobasku a mozem sa na nu akurat tak kukat🙂

kiva nabuduce sa k nam pridat, ked budete zdrave. Dnes sme boli len tri a vsetky zelene kociky🙂

sia222
18. dec 2009

čafte.tak malinká bude spať ako dudek čo ked si dala punč? 🙂
ja som pribrala ehm ehm 20kileiek pri patikovi no a kedže som mala vždy 50 a nejak sa mi tá blbá váha zastavila na62 tak to aj cítim a hlavne ked sa snažím natiahnuť gate a oni kua len po stehná idu 😀 ja som si kupovala kedysi teda si tak pred troma rokmi oangamin tie kvasnice aby som pribrala pretože ja som jedla ako kyselin a nič..no a teraz nejem 😀 teda pmenej ako vtedy a nechudnem..si kupim asi pásomnicu nachvílu🙂)
najviac mi je luto tých vecí:(čo mám rada
asi idem kopnuť mangela bo velice mi stále že načo tolko vypekáš a odkedy došiel nič iné nerobí len to vyžiera..som ešte linecké kokosové rožky a idem ešte šuhajdy včul drobec už zaspal tak sa možem realizovať..akurát ukazuju bankomat čo elektrizuje v správach to by som ja potrebovala aby všetky kopali🙂))

petulig
19. dec 2009

😀 no moja krpana si zmyslela ze o tretej jej staci spanku, tak do stvrtej kikirikala.Jej asi ten cumel zahodim, lebo co ta doraba ked jej vypadne. Ja uz piect radsej nejdem, lebo to aj tak vsetko pozerieme do stvrtku 🙂
a neboj, zacne patko lozit a behat tak kila pojdu dole len taka radost

jamaat
19. dec 2009

petu, môžem ťa utešiť, že príde obdobie, keď si bude ten cumel sama vyberať a vzápätí jačať. 😀

sia222
19. dec 2009

jamat potvrdzujem🙂
to moje nočné vstávanie je aj koli tomu🙂 a pre patíka zábavka jak hovado vybrať ten cumel už om ho učila ako si ho má našmátrať má dva adať nazad a on nie je učenlivý voobeecc!!!! 😀 ma moje vysvetlovania na háku 😀
mne je najhoršie ked si zvyknem že trebars vstáva od 3tej sa mrví moje telo si na to zvykne tak je to celkom ok lenže najhoršie je ked to patík zmení vtedy som nervná akási..bo mi naruší boirytmus na kt ma týžden učil krpček malinký a potom si zmyslí že to zmení🙂)

petulig
19. dec 2009

🙂 no sak ja som bola zvyknuta ze zaspava uplne na prd a ked uz zaspi tak sa zobudi po 4 hodkach naje a spi dalej a teraz zaspi lepsie ale ked sa vnoci naje tak zacina vymyslat. Som ju vzala na ruky a usmev, polozila do postele a rev no bohovo 🙂 tak sa tesim dievcata. Uz nech maju aspon dva roky 😀
a keby aspon clovek vedel ze ci chce jest to dieta alebo len cumel , alebo co vlastne chce 🙂 sa mrvim v posteli ako rozok celu noc

onka
19. dec 2009

Ahojte
ja som tiez Bystricanka a mam to uz za sebou. Len som chcela napisat, ze som rodila v BB u p. doktora Belana a bolo super. Por. asistentka p. Pieckova je anjel na zemi, tu vsetkym odporucam, je super. Inak vsetky tam boli na mna dobre, aj detske aj zenske sestry. Maleho mi doki ukazal a ja som ho aj stihla pohladit a potom mi ho do pol hodky doniesli a prilozili na prsnik. Sice sa neprisal, ale skusali sme a teraz v pohode kojim uz 5 mesiac. Ja si nestazujem, ak tak na jedlo 😖 , total nevhodne pre kojace maminy. Neda mi vsak nespomenut, ze v praxi Baby friendly hospital vyzera stale trosicku inak - napr. ze babatko sa najprv da mamine a az potom sa mera, vazi.... nechapem, preco to nemozu v BB tak robit, ale co uz. V celku sa mi tam ale pacilo.

termixicek
19. dec 2009

zeny pozerate pocasie na jojke??? v piatok ma byt 8 stupnov...to bude ina pecka...teraz cez den -8 a o tyzden +8 to 16 stupnovy rozdiel...no nemam rada zimu, ale tych chorych bude pekne vela ked budu taketo vykyvy pocasia...
jaj idem vas docitat...

termixicek
19. dec 2009

ahoj onka 🙂 🙂 🙂 aj ja som rodila pri Belanovi..ze aka parada 😀 😀 😀 hadam si ho budem zelat aj pri druhom, hadam este bude v nemocnici.
Zeny...dnes som s kocikom vyslala mangela vonku a ja som pozehlila a malemu postielku prezliekla, Adamko ma doteraz licka vystipane od mrazu 😀 len nech vsetky bacili vystipe 😀
Akurat vcera sme sa bavili vonku o tom, ze nadvaha...ja mam opacny problem. Otehotnela som 49 kg, rodila som 69 kg a myslela som, ze hadam to ustojim na 55 kg, ale prd. Uz mam zas 50 a neviem to zastavit. za chvilu zabudnem, ze som mala aj nejake cicky. to bola parada, ked som Adamka kojila 😀 take dudy 😀 a teraz nic 😠 😠 😠
do debaty s cumlom sa neviem zapojit, lebo mi cumel nemame, nechcel cumel, mal ho asi 3 tyzdne ked sa narodil a potom uz nechcel...
kiva...ja si neviem predstavit, ze by som malemu davala tie kupovane veci, to ti je priserne drahe...ako jasne, kupujeme vyzivy a kasicky, jogurty, ale myslim take tie obedy, to mi este nezjedol nikdy, skusila som, ale nechcel, teraz si hovorim ze dobre ze sa na to nenaucil. ale znama mala to iste, mala jej jedla len kupovane veci, predsa to robia tak, aby to detom chutilo a potom z toho mala vyrastla, ked mala rok a pol, uz papala normalne...
Adamko tu este vystraja, ale hadam ho uz za chvilu zlomi a pojdeme pekne spinkat, este natrieme gelikom dasienka, v noci nas zubky trapili a o 2 gelik zabral, spinkal potom do 8, tak hadam teraz nebude v noci hore.
Zelam vam dobru a hlavne pokojnu nocku...

jamaat
19. dec 2009

Aj ja som bola dnes celkom usilovná a aj môj chlop. Nová záclona mi ale ešte nevisí. Emka je umrnčaná, tak sa mi horšie robia užitočné činnosti. Vlastne aj neužitočné. Dnes by som sa mala už konečne aj ja odpratať skôr do postele, každý deň chodím spať okolo polnoci.

onka, BB pôrodnica má od BFH ďaleko.

sia222
20. dec 2009

čafte.babky odkedy sa dávaju deťom jogurty a aké nazačiatok?už som zabudla dík

petulig
20. dec 2009

my sme dnes dali tri lyzicky mrkvovej stavy🙂 celkom v pohode sa tvarila. SSia jogurty az niekedy v siestom siedmom nie?
jaamat to sa aj daco vyspis ked chodis o polnoci spat? Mala sa ti vnoci nebudi na papanie casto?

jamaat
20. dec 2009

sia, ja ešte jogurty vôbec nedávam a ani sa zatiaľ nechystám. A to nie som nejaká úzkostlivá.

petulig, Emka sa budí len raz nadránom, to sa napapá a väčšinou spí ešte zhruba do pol ôsmej. Bývajú však aj horšie noci, ale nie veľmi často našťastie. Zaspáva medzi siedmou a ôsmou.

termixicek
20. dec 2009

sia mne sestricka povedala v siestom mesiaci, ze mozem zacat davat bielu activiu, nie tu sladku, ale bielu, ze ak by mu nechutila, tak mozem aj sladku, ale predsa cukor...tak sme zacali v polke 6 a teraz v poradni mi vravela, ze o 9 uz mozme vsetky ovocne, tak uz sme papali jogobelu aj zvolenke papame. tu activiu mozem len a len odporucit, Adamko sa po nej stale po niekolkych hodinach pekne vykakal a ziadne nafukovanie, ked som videla, ze mi kaka na niekolko krat a tvrde, hned som mu dala activiu a super.
Ale podotikam, my sme na UM od 2 mesiaca, pri kojenych dedickach je to vraj ine, tam sa s jogurtami zacina niekedy okolo 9 mesiaca...co mam teda info. Ale moji bratia boli kojeni do roka a obidvaja papali jogurty a pribinacika od pol roka. Je to podla mna na kazdom, ako da. Ale ja by som asi nedavala, keby som ho kojila.

sia222
20. dec 2009

díkes.
my smet iež na UM..a také ako monte?no jasko že sa vykaká kes su tam probiotiká..
bože teraz je to všetko narub ako bejvávalo..v pol 6mes myslíš 5 a pol hej?
baby že ked sa povie od ukončeného napr 4 mesiaca je to ked sa ptulo napr narodil 21 zajtra má teda 4 mes tak to sa považuje za ukončený 4 mes..
bo mi jedna kočka povedala že ukonč štvrtý je vlastne piaty🙂
ale mne to tak nevychádza🙂)že? či som už ozaj osprostela na tej MD?🙂
kua to je kosa že -15
som si dnes odfotila stromčok sme robili a moj mužo že čo máte na koníkovi suťaž kto ma krajší ? 🙂)

jamaat
20. dec 2009

Sia, ukončený štvrtý mesiac znamená, že má Paťo za sebou 4 mesiace. Takže 4 mesiace a jeden deň je vlastne už prebiehajúci piaty mesiac.

mia78
20. dec 2009

ahojte už sa aj ja ozývam po case nejak som nestihala a bolo my dost zle lebo som aj ja chora ale uz je dobre....
dnes som normalne ze lineske napiekla ale urcite do vanoc nevidrzia 😀
mala my cez den zle spi tak po 15minut a hrozne place niekedy az krici a zubak nechce vinst 😠 aspon ze gelig trocha zabera.......a aspon uz v noci celkom dobre spinka........

-no to som aj ja nikdy nevedela ako je to ukoncenie tak uz budem 😀

- jogurtik je asi este skoro davat ved ak chces tak mu skus a uvidis ako bude reagovat.....

-no tie teplotne výkivi su rriadne 😅 a to este sa oteplit má fak super........

iwusca
20. dec 2009

ahojte
no tak my uz spime som zvedava do kedy lebo papala o 19 a zvykne az tak o 22 a potom uz spi do rana...
inak v stredu 23.12. ideme do poradne a asi sa spytam ci ju uz nemam niecim dokrmovat lebo keby sm vobec nekojila tak ona vypije 180ml a o dve hodiny je zase hladna 😒 tak jej mlieko uz asi nestaci alebo co....

a inak asi uz aj nam idu zuby lebo cez den si riadne pokrici tak uvidime co nam povie doktorka

termix vy ked ste od 2 mesiaca na UM kolko ml ti spapala naraz? lebo mne sa to zda fakt vela....a to si este aj kojila alebo vobec?

termixicek
21. dec 2009

iwusca...ja si uz nepamatam, kolko sme pili ked mal 2 mesiace, ale bolo to tolko, co je na krabici od mlieka a papal kazde 3, 3 a pol hodinky, v noci vobec od 2 a pol mesiaca. Teraz? teraz som rada, ked do neho dostanem nieco rano :D my uz velmi mlieko nepijeme, rano este vypije z donutenia a vecer to uz riesim kasou. My uz papame vsetko.
No dalsia noc, co sme nespali poriadne, vedela som, ze doktorka sa myli, ked mi v poradni povedala, ze tie horne zubky su do tyzdna vonku, zajtra je ten tyzden a je to len opuchnute, vobec sa este netlacia von, bobik moj...tie dolne zvladol bravurne a tieto horne ho hrozne bolia, kazdu chvilu sa budi a place. Dala som mu vecer aj paralen cipok a zabral len do 1 hodiny a potom cirkusy do rana do 5. Ja uz neviem ako mu pomoct, ani gelik mu velmi nepomaha krucinal.
Idem ja nieco papat, hladna som ci co...

sia222
21. dec 2009

čafte..
miuš tak rýchle uzdravenie..ja si len myslím že je to tak s tými mesiacmi ako som napísala neviem ako to je naozaj ale príde mi to logické my dnes máme 4mes-takže ukončený 4mes nee?

ivuš mne tiež malinký papkal podla krabice mliečko dokonca menej mal by 180 a pije 150 niekedy po 3hodkách niekedy po 4..ked celu noc nepapká tak rano si dá a za tri hodky znova potom už dlhie vydrží a teraz mu miesto obedne dávky dávam nejkú zeeleninku to tak okolo pol 12 a asi po hodke to zapije mliečkom a potom a tak okolo pol 5 chce pak sa okupká a tak okolo pol7 a si dá mlečko a pak az o 5tej ale budí sa na dudu uf tisíckrát 😀
a aký gelík dávate na zubky ja som nejaký kupila ale neviem kde somho dala ale mi v tej lekárni nechceli dať bo všetky čo tam mali okrem tohto bol od 6mes tak neviem či sa to može dať skor tam mi povedali že nie a ten čo som kupila je len bylinkov vraj nemá žiadne utlmujuce liečivá v sebe..no nám sa tie zuby deru už dva mesiace a najnovšie si chceme sadnúť už sa šulame dám ho do lehátka a on sa ťahá strašne do sedu sám zdvihne si hlavu a ide dopredu

termixicek
21. dec 2009

ano sia, ak mate dnes 4 mesiace, ukoncite dnes 4 mesiac
Mame calgel, ale asi vyskusame nieco ine...

petulig
21. dec 2009

caftee..to tie zubaky dako skoro idu. Mne sa tiez zdalo ze ma cele dasna zdurene a cervene a rucala ako slon dva dni v kuse, ale uz to preslo tak neviem.
Vcera sme dali prvy krat 3 lyzicky mrkvovej stavy, celkom smakovala, ale viac ani bohovi, tak dnes pokracujeme.

sia s tym sedenim to ako vyzera ked sa taha hore? Bo tato krpana sa prehyna do mostiku rovno 🙂 vcera sa mi na bok prevalila kua to uz ani na chvilu ju samu nechat. Aj v kresle keby som ju nezapla tak za par minut je na zemi co sa mrvi ako rozok .sikovnik je Pato, za chvilu ti behat bude pockaj 😀

my mame teraz skor obdobie ze nejak jest nechceme. Niekedy do nej nenatlacim absolutne nic. Skor ako po troch hodinach nehrozi.

jacka
21. dec 2009

ahojte.....

peti......ani moj velmi nechce.....len podudká ...niečo si zapije...a stačí.....však čo už...nutiť ho nemožem

ja som dala okoštovat tak na prštek maličký zemiakovu kašu....ten na mna kukala že čo sa deje...zaliziaval sa ešte 10minut 😉 .................a tei jogurty...to záleží od každej ..indi vindi.....ja som prvemu dával skor.....a nič sa nestalo...jasne že opatrne......

no ja pochybujem že to budu zubky......fakt je to ešte skoro......najskor okolo 4mes.......ale ona vie najlepšie 😉

sa mi zda že to teta zima trochu prehána 😠 ....no ideme sa nababuškať a šup do kočíka nech nás vyštípe............ale sa mi nechce 😝 😒

sia222
21. dec 2009

čafte.
no ja tiež tie mesiace ukončené chapem ak vy..neviem prečo niekto potom zmotáva že je to ten další a už som to počula od viac žien..
pati to vyzerá tak 😀 že ked je v lehátku tak ide normálne hlavinkou hore do sedu ako ked robíš brušáky sa divím že ho brucho nebolí sa naťahuje furt tak aj ked ho mám na rukách tak sa ťahá strašne do sedu..no neviem či bude skoro chodiť velkáči chodili v 15mes vedeli chodiť ale zistili že po kolenách je to naj tak lozili všade 😀
no to s tým uvazovaním už aj my musíme dávno bo to už by sme ho nemali..strašne vyvádza a rehoce sa sám na sebe🙂 ja už ho ak to bude takto pokračovať ani uviazaného nebudem mocť nechať v lehátku strašne kope nohami ..ja ked ho odokryjem v postielke prvé čo je začne kopať nohami ako divoch a rehoce sa na tom a to robí stále sestrička ho ani odvážiť riadne nevie🙂...on sa zas ked leží odráža od postele abo kde leží nohami a vyšupáva sa hore🙂 to tiež už bez dozoru nehrozí ho nechať
peti ale to ti tej šťavičky nemusí naraz vela to sa len po troške dáva aby to by ti ju aj prehnať mohlo ked jej dáš vela zas..

petulig
21. dec 2009

ja som dala len par lyziciek 🙂 aj tak viac nechcela. Viac sa jej paci olizovat gumenych medvedikov. ja sa niekedy nemozem na nu pozerat ako hladi na nas ked jeme. 😀
a sak takto to mam bez roboty kojit, este sa kasiciek navarim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre