Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
6. jan 2010

raaanko..🙂 tak my sme spali do polnoci potom do tretej a do stvrt na osem..Ci si zo mna robi srandu, alebo zabrali tie homeo bohvie. Ako krasne snezi, asi poslem svokru kocikovat 😀
Co idete dnes varit? Ja uz netusim co by som.

jamaat
6. jan 2010

petu, na FB som dala fotky s receptami, skús sa inšpirovať 🙂 ................Koľko guličiek ti kázali dávať homeo?

jacka
6. jan 2010

petu...vraj svokru.....sa fakt ide super s kočíkom 😀 😀

ja som robila francuzke zemiaky 😉

adamica
6. jan 2010

ahojte.viete mi poradiť dobrý detský obchod v BB? kde by som kúpila všetko pre bábätko pod jednou strechou? a nie moc drahé.čakám dvojičky, tak mám dvojité výdavky.diky

jamaat
6. jan 2010

adamica, vybavenie je najlepšie v Alltoys v Europe alebo na Huštáku v Babysvete v OCA (len tam je dosť protivný personál). Oblečenie by som ale tam nekupovala, dá sa zohnať lacnejšie. Hneď na začiatku Dolnej ulice v žltej budove máš Antonyfashion, ale podľa mňa najkrajšie a najlacnejšie háby máš v Tescu. A najlacnejšie všetko zoženieš na nete.

petulig
6. jan 2010

mnam francuzaky musim aj ja urobit.tak ja som vytiahla posledne zasoby z mrazaku. Mala ist svokra von, ale nakoniec ju muz zrusil ze pojdeme spolu a ked som sa zacala obliekat tak zrazu bol strasne unaveny. Tak som kua bola sama boa nasrata jak brok. Tito chlapi niekedy uzas.
guliciek davam pat rano a pat vecer roztopit do cajika. Co ja viem ci to pomaha, kamoska vravi ze hej ale tak berieme to len druhy den takze asi tazko zatial.

sia222
6. jan 2010

čafte..
ja som tiež robila dnes francuzáky🙂)
peti asi mi uniklo veim že milujeme tieto opakovačky🙂ked o stranu dozadu to nájdem ..ale čo za homeopatiká berete guličkovaté načo to je?
v tej oce som dnes náh bola amilujem jednu čo tam robí aj dnes robila jedla pri pokladni polivku a na to že tam boli zákazníci mala neskutočne pekný slovník s koleg..ale čo ked inde niekt veci nekupiš ...tak som tam išla

sia222
6. jan 2010

jaci my už sme v piatom mesiaci a pojdeme na rotarix znova a aj pichanice vraj..aj jedna kočka čo poznám má od nás o 3týž staršieho a ešte ho neočkovali po druhé až teraz niekedy v jan..
už som ťa čítala peti znova to tie guličky do čaju su na zubky či som nechápava??

jacka
7. jan 2010

dobré ránko.....

prváááá

no my bdueme zachvilu vstávať už o 4...a potom vobec spať...však načo..spať 😝 😠

mia78
7. jan 2010

ahojky, tak faj to riadne skoro vstavate....mne mala aspon rano spi o7 napapala a buva ale zase Mirko vstal 😅 ,

Petu aj ja chcem vediet co su to za gulicky homeo ...my sme uz dve noci riadne nespali co ju zubky bolia uz som aj nurofen jej dala tak sa potom ukludnila

baby aj ja som mala skusenost v babysvete neochota doslovne ma odhovarala od kocika spotoveho nie draheho ktory som chcela na doma a potom vynosit na jar az som mala chut ist niegde inde kupit.....nerada tam chodim ....

dari3
7. jan 2010

ahojky bystričanky. 🙂 chcela by som sa vás opýtať, ak mi viete niektorá poradiť, ako sa dostanem do novamedu. pravdepodobne pôjdem zo zvolena busom. neviem ale, ani kde mi je najlepšie vystúpiť, či na huštáku alebo kde? totálne neviem, kde novamed je, ako sa tam pešo dostať. a dnes kol obeda tam potrebujem ísť. prosím, ak mi viete poradiť, tak poraďte ☹

mia78
7. jan 2010

dari najlepsie je vystupit na hustaku a trolejom cis.2 a 4sa dostanes k novamedu to vystupis na tretej zastavke sa opitaj ti niekdo povie............

sia222
7. jan 2010

čafte.
dari novamed je v radvani ale ako sa tam dostať dopravou netuším z huštáku napešo je to dosť daleko aspon podla mna..ak vieš kde je mekáč čo iste vieš tak novamed je na tej strane ale smerom na zvolen a s rýchl cestou ide subežne cesta kt tam vedie..ked ideš o rýchlostnej do BB tak na tej strane pred mekáčom su paneláky a za nimi je to..len ako s busom ti neviem poradiť to by sa ti z huštáku oplatilo taxíkom asi tam stoja

petulig
7. jan 2010

baby vola sa to chamomila vulgaris, ono to je aj na zubky aj na ukludnenie celkove pred spanim. Davam rano a vecer 5 guliciek rozpustim do cajiku. Este natriem dasna tym gelom an zubky a sice sa vnoci budime ale na papanie a nie na nervozitu.

ja som si v baby svete kupovala lyzicke plastove a sa pytam ze ci nemaju v baleni viac ako po jednom a zenicka kuka ako na debila na mna ze to si mam ist kupit do kuchynky a ten vyraz k tomu. No dakujem pekne, ja radsej chodim do ZV do bambina tam maju tiez fajn vyber.
My sme dnes o pol siestej do pol iedmej sas chceli vypravat. Silou mocou aj cez cumel. Nastastie este pred siedmou zalomila do osmej.

evabb35
7. jan 2010

dari3, neviem, kde má zastávky autobus so Zvolena, ale spojek NOVAMEDU si nájdeš na stránke -http://www.imhd.zoznam.sk/bb/ hľadaj zastávku - vystupovať budeš na ulici Sládkovičova, pri kostole, pri POŠTE. Keď vystúpiš, tak prejdeš na druhú stranu - je tam oranžová budova MEDIKLIN/ K NOVAMEDU Ťa povedie smerová tabuľa, ale orientovať sa môžeš aj podľa MEDIKLINU - ten je na pravej strane cesty a po ľavej strane máš obchod - potraviny tuším COOP, cesta vedie k dvom budovám na ľavej strane - jedna je zelená a druhá modrá - to je NOVAMED a oproti NOVAMEDU sú paneláky - Bernolákova ulica, ktorou sa dostaneš aj k TESCU. Inak na internetovej stránke http://www.novamed.sk/ je mapka.

jamaat
7. jan 2010

petu, tiež mám doma chammomilu (znie to hrdo, ale je to vlastne len harmanček/kamilky) a idem asi vyskúšať, lebo dnešná noc a deň katastrofa. Inak ja už som skúšala raz homeo na tú jej nervozitu, keď mala 2 mesiace, a prdlajz to pomohlo. No skúsim znovu, keď už to mám, nech nevyhadzujem .-)

lulu26
7. jan 2010

Caute babky,

tak co sa tyka babysvetu, my sme tam kupovali kocik, ale zase naopak, boli velmi mile..zabudla mi slecna vypisat zakaznicku kartu, tak este utekala za nami... ☹
my spinkame zatial dobre, ale je tiez niekedy nervozna....ale ako jamaat pise, pomaha to vobec?
podla mna je to vsetko len obchodny biznis<
pocujte, nepapate tu niektore Nutrilon? Mam Nutrilon 1, 800g, chcela som malej dat miesto HA, ale nejako jej to asi nechuti? kludne to niektorej podarujem, zbytocne to budem mat tu a ako pisete, treba to po otvoreni spotrebovat..
idem sa ucit, ach tie skusky...

jamaat
7. jan 2010

No neviem si predstaviť, ako by som sa učila pri Emke...jedine po večeroch. Ale ja už mám študovanie na materskej za sebou. Pri Monike sa dalo, tá je spavá po mne.

lulu26
7. jan 2010

Jamaat a aku skolu mas?
ja som rada, ze uz mam Bc a robim 4 rocnik, nech to mam za sebou a mam pokoj..je to fakt narocnejsie a ked mam tie skusky, tak sa malej az tak nevenujem a to ma mrzi ☹

jamaat
7. jan 2010

lulu, ja mám Ekonomickú VŠ tu v Bystrici.

lulu26
8. jan 2010

Caute,
co dnes nikto nepise? isli ste s detmi von do toho snehu?vravim, keby mala bola vacsia, tak vyberieme sanky a hajde..a aky obor mas jamaat? byvala kolegyna tam chodila na cestovny ruch Tamara Kleinova, nepoznas?

zuzik25
8. jan 2010

petulig, homeo sa zasadne do cajika nedavaju, rozpusti to v cistej vode. a tiez minimalne 15 minut pred a 15 minut po spapani sa nema pit ani papat.
homeo sa vseobecne nesmu kombinovat s teinom, kofeinom a mentolom.

petulig
8. jan 2010

tak hlavne ze mi v lekarni povedala ze do caju rozpustit takpotom kde je pravda. Uzas..no mne je to uz asi aj tak jedno nic nezabera. Kazdu hodinu hore, hladna. A ja uz ani mliekko poriadne nemam z toho ako som nevyspata. Dnes som do nej napchala nutrilonu 60ml a to bol vrchol viac ani bohovi. A flasku uz vobec nie. Ake flasky pouzivate? ja uz som skusila tri druhy a nic nezabera.

lulu26
8. jan 2010

Peti,

nam vyhovovali tie klasicke dudliky, latexove, tie silikonove a rozne tvarovane jej nechutili...a to uz aj flasku som vymenila, ale dudlik nechavam z tej prvej flase Disney co sme mali..
no, asi sa natrapis, kedze doteraz len mala cicu a aky nutrilon si dala? ten obycajny? 800g?
skus HA, tie sa najviac podobaju materskemu mlieku, aj tak vo flasi ostava..nasej to chutilo hned od zaciatku a to som ju aj kojila aj dokrmovala..

petulig
8. jan 2010

lu ja som skusila v takej mensej plechovke doniesla mi mamina to je tusim na zapchy a bruska bolenia 400g , ono mi to zo striekacky aj vypije ale ten cumel nevie co snim robit. Skusala som aj bebu ale to uz davnejsie ta jej vobc nesla. Ono to ide do penazi kupovat stalenove a aj tak mi to tu ostane.Ale krpec si zvyknut musi ved nebude vecne kojenaô.

lulu26
8. jan 2010

hej, viem ktore...skus to HA,ak ti ju nebude pit,ja ju kupim potom od teba,,,

petulig
8. jan 2010

no skusim uvidim este co vecer bude vymyslat

sia222
8. jan 2010

čafte.
peti mne tiež nechcel flašku a ked chcel tak ho bolelo ruško zozačiatku a kupila som od fi MAM maju v DM ke protikolikovu a má aj super cumlík aj sa super umýv bo sa zospodu šrobuje ešte..aj ten plast je taký iný ja som s nou velmi spokojná mám modru neviem či aj iné tam boli je taká tučná iná protikoliková tam nebola myslím od tejto fi..aj na čajík som mu kupila..hoc sme mali ortodon cumlík s tým sys air aj tak je tato ovela lepšia..tak bohvie či to bude vo flaši či v cumlíku..
v tých lekárnach na volnom predaji dnes robia samé nekvalifik osobky to je des tam isť niekedy a to je jedno kam každý ti povie niečo iné a niekedy mám pocit že na nete si nájdeš sama viac ako ti tam povedia..len na receptoch maju farmaciu..
lulu si inak prvá čo počujem pozit na personal baby svetu tiež som tam kupovala ten golfáč a ako dovi dopo ahlavne taká jedna na tu mám šťastie tmavovláska..zabudla mi dať to madlo ku kočiku bo ked ho dávala dolu ho praštila na iný kočík a ja som na to došla až doma tak som sa vrátila a ona nič ani bu ani mu len že a de ostalo? a to keby pepka nebola so mnou a nespomenula si ona že videla ako ho teta pokladá niekam inam tak mi ho asi nedá a bolo v cene ku kočíku inak je dosť drahéé za taký kusok plastíku či čoho..

evabb35
8. jan 2010

petulig, my sme používal fľašky AVENT - novorodenecký cumel. Skús si odstriekať materské mlieko do fľašky. Musíš si odstriekavať - každé 3 h, prikladať pravidelne, ak si chceš zvýšiť tvorbu mlieka. Inej cesty niet. Teraz sa nachádzate v období laktačnej krízy /tých Ťa ešte čaká niekoľko/, takže hor sa do boja. Len to nesmieš vzdať. Deficit spánku si skús vykryť spánkom počas dňa. Skús fungovať v tých trojhodinových intervaloch a medzitým skús dačo pospať.
U nás najviac chutilo MM. UM - tak to jedine SUNAR. S Nutrilonom, či Bebou sme nepochodili.

evabb35
8. jan 2010

Vieš petulig, s tými fľaškami a s cumľami je toľko roboty - musíš ich čistiť, sterilizovať. Dojčenie Ti ušetrí veľa času a námahy. Radšej by som krmila striekačkou, či lyžičkou, aby sa nenaučila na cumel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre