Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
14. jan 2010

raanko..no my stale rovnako. takze do tesca uz ani nemusim ist? inak tie plienky zas az taka super cena nie su.mi nosi kolega z trencina tam ich maju normalne po 12,80evri tak im kaslem na ne aj tak tam uz nic nebude.

no dokina povedala ze jednu davku mlieka nahradit inym, kasou alebo sunarom a neskor normalne zemiak mrkvu. sunar mi zobrala na milost,aj vcera ryzovu kadu papala max co vytiahne je ale 80ml na jeden sup potom trosku zchrupnut a znova ale nema to ucinok. budime sa prvu hodinu na cumel a o hodinu dalsiu na papanie a tak dokola Este źe niekto mudry vynasiel make up 🙂)musim do nej cez den natlacit viac, ona si vobec nepyta cez den a optom vecer nevie sa dojest.najnovsie jej pri jedeni zakryjem tvar plienkou aby sa nerozptylovala to zatial ako tak funguje 😀
jackaa nemam auto kua inak by som ta dosla pozriet by sme sli na prechadzku ale kym prejdem k vam peso od nasich tak mozem rovno naspak🙂

mia78
14. jan 2010

ahojky .....

jamat aj ja sa ju chystám kupit dufam ze este dostaneme.......

nasa mala vcera zaspala celkom vpoho ale zase o poljednej buntosila az do poltretej a to zedla vecer kasu a flasu mlieka .....

jaci veru slniecko sa ziada 😀 taka prechadzka v teplucku 😀 ........

jaj sia tie speky vraj mne sa smeju ci my doktor este jedno nezabudol vybrat take my brucho ostalo ako pred porodom 😠

sia222
14. jan 2010

čafte..
prečosa ti nezdá peti tá cena papmpersiek ok?ved je jedno balenie máš zadara a kde v tn maju také ceny za pampersky ?ale oni nezmenili cenu balenia len máš ku dvom balíkom tretie zadara..a aké používaš 3?

miuš aj mne brucho a boky ostali inak by sa dalovydržať..aj mne to vravel muž s tým bruchom a teraz mi hovorí že mi v krížovej časti rastie druhý zadok🙂)

mne to patík nerobí pri papkaní lyžičkou len pri flaške..ked papká lyžicou to sa mu páči🙂)my aso prejdeme z mlieka na rezeň 😀

iwusca
14. jan 2010

ahojte
tak mi sme sa dnes boli ockovat 😝 chudinka tak tam vrieskala ze az...nastastie uz je ok teraz ju dedo kocikuje tak to hadam nebude az take strasne...

ja som tiez tie plienky v tesku kukala ale tie Tesco plienky zelene pouzivame a tie maju za 9.99 sa mi vidi a su OK alebo este z -DM tie su tiez lacnejsie

joj peti drzim palce nech vam to skoro prejde...asi treba dobre nervy a hovorit si stale dokola ze to raz prejde...
a videla som niekde kasu na dobru noc a sa mi vidi ze bola uz od 4.mesiaca tak sa skus pokukat...

mia78
14. jan 2010

iwu my davame tu na dobru noc a aj tak sa po dvoch hodinach zobudi napit este

petulig
14. jan 2010

sia nevravim ze sa mi to nezda, je to ok, ale ja sa len utesujem kedze ich uz aj takmat nebudu, ze tu my ich donesie za skoro tu istu cenu
http://www.webareal.sk/najlacnejsieplienky/esho...
akruat neviem kolko kusove boli tie v tescu.Ja tiez chcem vyskusat tie z DM, vraj su dobre a aj cenovo vychadzaju.

iwus a tie zelene maju vsetky velkosti??
ja uz si pockam na to zlepsenie, cele je to divne, teraz sa utesujem ze to prejde po dalsom ockovani ako povedala jaamat. Potom si najdem iny termin 😀 co uz.

jacka
14. jan 2010

peti....však sa hádam niekdy stretneme....dufam že nie v domove dochodcov 😀 😀 😀 😀

mne sa tiež muž smeje......že mi v bruchu niečo nechali...... 😠 😠 .......však by som aj cvičila....ale to sa mi dá len večer...a to zabudnem...som aj muž nahovárala....prehovorila.....však dvom sa lepšie maká.......ale čo ked zabudam......raz aj deti niekde nechám 😀 😀 😀

to zlepšenie ja viem kedy príde.....moja....až po prvom roku života........uvidíš...... 😉 ...ale....nádej zomiera posledná 😀 😀 😀

petulig
14. jan 2010

ani mi nehovor jacka, do roka ?? no tak to budem mat 40 kil a pat vlasov na hlave🙂) ale tak toto sme chceli 😀 Ja nie som narocna, mne stacia aspon 3 vkuse prespate hodiny 😵

jamaat
14. jan 2010

petu, ty si ma zle pochopila. Ja som vravela, že po druhom očkovaní sa to zhoršuje! Ale že to nebude tým očkovaním, len vekom, lebo sa očkujú približne v rovnakom čase všetky bábätká. Preto sa ti to zhoršilo aj bez očkovania. A zlepší sa, keď jej vylezú zuby. Potešila som ťa? 🙂

jacka
14. jan 2010

tak peti...a máš to tu.....to si chcela 😀 😀 😀 😀

no moj muž je vtipálek....povedal že mi kupi predčasný darček k meninám..parochnu 😠 😠 😠 ...............veru 3h v kuse......to už ani neviem čo je.....ale dožijem sa aj toho 😉

sia222
15. jan 2010

čafte..
jamat ty veštica jedna 😀 že díky🙂
ale máš pravdu je to tak čo poznám babky každá to vraví a aj naše zlatíčko je už menšie zlatíčko a možem mu dať kašu rezen ATD večer aj tak sa zobudí a buntoší v noci bud puká do gatí lebo pije rýchlo mliečko abo žužle dudu a ide ju roztrhať🙂
aj my sme mali isť na očovanie a neboli sme bo ked bol nachladnutý tak čakáme ešte ..takže to je vekom🙂)
som čítala na jednom fore maminka písala že to trhanie od jedla resp cumla abo prsa je ked dieťa bolia ušká že ked prehlta ale to sa mi zdá divné ved to by 50perc detí boleli uši?vela deti to robí ja si myslím že je to tými zbalkami

peti je ich tam 96 ks..a oni maju ta fi sklad v TN? bo by som kamoškam poradila nech si idu kupiť čo tam bývaju..dik

no jamat ja si vždy pomyslím na teba bo si tu tak prvá rodila že ako to uteká ..fuknem kafe rano a vybavená vec a zachvílu budeme len spomínať snád na prebdené noci🙂ja som dnes o 5tej robila chlaba vo vajci🙂)ale ja ked zrátam noc aj den on buva tých 13-14 hodín spolu..tak čo ja možem chcieť aké zlepšenie u mna už len zhoršenie asi:((bude
že aký pekný den sa črtá

petulig
15. jan 2010

😀 😀 ja som to pochopila tak ako som ja chcela asi 🙂)
noo dnes to bolo fajn, keby jej to ostalo od siedmej do polnoci aj ked sem tam hore na cumel ale to zo spanku. potom o druhej a vstala a siedmej-.Kua tak cim to potom je ? 😀
ale natlacila sa cez den viac, aj kasu a vecer aj z flasky

aaa sak ja si pockaam 🙂

ada73
15. jan 2010

Ahojte. Chcem sa opytat, ci ste niektora rodila s epiduralkou v BB. A ake ste mali skusenosti

mia78
15. jan 2010

ahojte

jaci sme si visnivali slniecko tak ho mame 😀 .....ale ma zacat raj snezit od pondelka 😖

my sme sa boli konecne potarat v europe bola som pozret tu knihu ale este ju nedodali........

petu co nam uz ostava len cakat 😅 .........ja nechapem aku to dieta ma vydrz ona my nespala od 20:00 do 00:30skoro to medzi zaspala na rukach asi petnast minut a hotovo som uz posediaci zaspavala nastastie nerevala len kukala a kecala

ada baby tu tak nerodili myslim aj ked chceli......oni to doktori neradi davaju a niekedy to naschcal natahuju a potom povedia ze je neskoro.....vraj to predlzuje porod.....

jamaat
15. jan 2010

sia, už mi to trhanie od prsníka dosť dlho nerobila, tak dúfam, že už ani nebude.

Aj u nás bola fajná noc. Keď sa mi hneď po zaspatí v priebehu hodiny 2x zobudila s plačom, tak som jej švacla Panadol sirup a takáááá krásna noc bola! Ale keď som videla, aký obrat nastal po sirupe cez deň, keď nespala, tak som pochopila, ako veľmi musia tie zuby trápiť. Z nervózneho a zúrivého urevanca sa stalo kľudné dieťa a z kľudného veselé a vyškerené v priebehu polhodiny. No 180 stupňov!

mia, hlavne že v letáku tá kniha už je! Kuknem v Kapitule v IKARe. Na klubovú kartu je aj zľava 3 euráče.

sia222
15. jan 2010

ada ja som chcela rodiť s epiduralkou..zohnať info o tom už bol problém ale podarilo sa mi to..bohužial tu maju divný prístup k epidurálom aj ked to propaguju že to je bežne..hovorím to uprimne že ked ma prijali všetci dr ktorí sa vystriedali sa ma nezabudli opýtať načo som si vybavovala epi a sestrička mi povedala či si myslím že mi ho pichnu..tak mi bolo skoro do revu pretože som rodila tretie babo..a to iste mi povedala aj anesteziologička že nech sa pripravím na to že ju nemusa dať lebo tak neradi rodia..ked chcu nájdu si dovod prečo ju nepichnuť neviem však prečo maju na stránke ako bežnu vec..takže ak chceš rodiť tu s epi sa priprav na to alebo si dohodni porodníka kt ti ju nabeton pichne..ja si myslím podla toho čo mi hovorila anesteziologička že mi to mohli dať uplne v pohode ale im sa s tým zle rodí..aj sestrička ma odpálila čo mala službu ked som mala kontrakcie a vravela som že nech mi zavolaju anesteziologa alebo mi daju ten papier mám na nom tel čísla anesteziologov kt prídu ..bohužial som sa nedočkala..jediná koho poznám a nemala problém je aine tu z koníka z našej temičky tak možno ak by si sa dohodla s dr kt ju rodil nebol by problém
možno som ťa tým vylakala to som nechcela ppíšem len realitu ako to tu s epi je..a nie som sama

ada73
15. jan 2010

sia dakujem za info. A kedy si rodila? Presne toto mi povedala anesteziologička - že doktori s tým majú problem... Ale že sa to už pomaly rozbieha.Ja som si ju dohodla, tak som zvedavá ako to bude prebiehať. Mám jej volať akonáhle začnem rodiť, takže dúfam, že sa tej epi nakoniec aj dožijem. Doktora nemám zazmluvneného, ale mám tak na 70% zazmluvnenú pôrodnú asistentku, tiež nebola až tak nadšená, ked som jej povedala, že chcem epidural. Ale že to nechá na mňa... vôbec nechápem prečo s tým robia taký problém, keď v Blave sa tak rodí bežne....

sia222
15. jan 2010

nemáš zač.rodila som v auguste..ako aj mne boli ochotní prísť anesteziologovia ale musí to schvaliť porodník a to je ten kamen urázu v BB..neviem tiež to nechápem..ja som rodila tretie dieťa a ešte sa na mna pozerala že prečo chcem epi ked už tretie tak jej vravím že preto že tretie a rada by som rodila bezbolestne príde mi logické keby odmietli prvorodičku kt nevie čo ju čaká a nech vie čo je porod nie? 😀
neviem nechápem to ani ja..no mne povedala uprimne tá čo ma prijímala a inak bola zlatá že nech s tým nerátam aj ked mám epi vybavenu..ale bola zlatá že mi to povedala bo ked som si vybavila anesteziloga tak som s tým ratala ona ma síce prekvapila a dorazila ale bola som s tým aspon psych vysporiadaná..ja som rodila prvé deti v trenčíne pred 9 a 10rokmi a tam to už vtedy bolo bežné síce len za prítomnosti primára ale kto to chcel zaplatil pozreli či zdr stav dovoloval a bolo..
ved práve že oni aby splnali naoko kadečo si to propaguju ako nadšatndart službu uplne v pohode a pritomje to tu inak..tak ak maju taký názor že to nie je dobre tak nech to tak aj verejne propaguju a nie že ženy to chcu a potom ťa odpalia to sa mi nepáčilo..nabehala som sa ako debo po aneteziologii od dverí po dvere všade ma poslai niekam inam na sone v nemocke mi dr povedal že nevie kto to picha ked som sa konečne dopátrala tak som zistila že rok to tá dr nepichá..a to bol gynekolog porodník .. 🙂 ale inak sa dalo pohoda personál neboj aj ked ti ju nepichnu dalo sa to tam vydržať 🙂 držím palčoky ked porodíš napíš naám🙂)
sranda že sa to tu rozbieha 😀 inde už aj zabudli že to pichaju a robia to ako na páse 😀 😀 no čo už iný kraj iný mrav

jacka
15. jan 2010

ahojte...aj my sme mali desnu noc.....ledva teraz žijem...sa v noci rozhodol že bude dve hodky kecať a mrviť sa.....potom že kakať.....konečne zaaspal zobudil sa druhý že už je ráno.....ťažko som mu vysvetlila že su len 3h....a všetci ešte spia.....tak s ním dalšiu hodku......konečne zaspal ten....a Peťko sa zobudil že je hladný...no ...hroza 😝

presne preto nechu pichať epi..ako písala sia......predlžuje to porod.......ešte sa maju velmi vela učiť 😝

ada...držím palce...aby ti porod dobre dopadol..... 🙂..a hlavne rýchlo 😉

jamaat
15. jan 2010

Jaaaj Ada, však to už máš za pár! Tak držíme palce.

ada73
16. jan 2010

dakujem za podporu. Ste zlaté 🙂 dám vam vedieť ako som dopadla s tou epidurálkou... a samozrejme s pôrodom 😉

jacka
16. jan 2010

len daj.....som zvedavá...či ti ju spravia.... 😉

božinku druhá noc navlas rovnaká .....ešte jedna a odapnem od unavy......ešte že je sobota a muž doma....aspon vzal toho staršieho von........a ja niežeby som oddychovala.....ale musela som si poriadiť..... 😝 ,....však kedy by som to potom zase stihla 😠

no idem robím palacinky aby som potom nemusela vola hasičov 😉

sia222
16. jan 2010

čafte..
jaci nezufaj:ň
aj ja už som v klube vašom budiacich sadetí v noci..ledva sa držím na nohách..ale ja si źato možem sama bo on buva od 7 do 12tej ale ja straším pri telke. dnes mi aj káva vyletela z ruky šeecko som obliala 😀
ale už mám navarené aj poriadené..muža som poslala do roboty lebo by om po nom po takom nespatí iste hučala..

jacka
16. jan 2010

nezufam......su aj horšie veci..ako nespavé dieťa 😉

však s toho vyrastie.....a nech sa teší...ked bude chodiť po diskotekach tak ho budem bud aj ja...obidvoch 😀 😀 😀

dufam že tá káva už bola spon vychladnutá.......no ti nezávidm riadiť to po nej 😀 😀

mia78
16. jan 2010

ahojte

aj aj som chitro si aspon povisavyla ,prach utrela kym my svokrovci deti zobrali von a este zehlit musim ale to sa my teraz nechce treba aj odychnut zachvilu.... 😀

petulig
16. jan 2010

babyyy uz ste rozmyslali aku stolicku krpcovi na krmenie? ja som to teraz kukala na nete a kua tolko druhov ze veru neviem. Plastovu , drevenu, ci ? 😀 Kym vyberiem dieta uz aj chodit bude 😵

termixicek
17. jan 2010

Peti, ak ti mozem poradit, tak kupte tu klasicku drevenu, co sa da rozlozit. My sme kupili umelu a teraz tak lutujem, lebo pri mame v RS mame tu drevenu a to je parada, ze ho tam mozem dat napriklad ked musim nieco urobit a ma tam ten stolcek, dam mu tam hracky a v pohode sa hra, tu ked ho zapnem do tej umelej, tak vsetko hadze na zem s tej vysky sa mu to paci. No ja by som si uz inak rozmyslela, ale darmo, clovek na to pride az ked vyskusa a asi mu ideme kupit aj drevenu so stolcekom, pozerala som teraz na nete aj ja a maju v akcii na nejakej strane do 30 euro, tak velmi rozmyslam. Len musim vyspekulovat tam v RS, ako ho tam priviazem, lebo v umelej su na to popruhy uz z vyroby, ale z drevenej mi uz vylieza a musim davat uz aj pozor...

mia78
17. jan 2010

peti ja mam takuto este od maleho a som snou spokojna, vyuzije sa dlhsie lebo sa da rozlozit na stolik........

mia78
17. jan 2010

peti ja mam takuto este od maleho a som snou spokojna, vyuzije sa dlhsie lebo sa da rozlozit na

stolik...............http://www.interstore.sk/katalog/predeti-stolic...

jamaat
17. jan 2010

Ja mám plastovú, zatiaľ používam iba na papanie. Dá sa aj znížiť a hrací pultík dať - mám tú multifunkčnú. Najskôr som chcela drevenú, ale potom som si to rozmyslela. Neviem, ako by som ju do tej drevenej posadila polročnú, to len vypchať nejako. A táto sa dá aj sklopiť opierka, to mi je tiež lepšie pri kŕmení. Potom jej kúpim samostatnú stoličku a stolík na hranie a kreslenie, keď bude väčšia a bude aj chodiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre