Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

iwusca
26. jan 2010

neboj peti aj to raz pride 🙂

my sme boli vcera na kontrole s nozickami a vsetko je ok nastastie 😉

mia78
26. jan 2010

cauko , konecne zaspala od rana spala 15minut......

sia asi mu pojdu von ked je nervozny aj mala my bola taka ja som jej aj na nac potom dala nurofenu a zaspala.......ja len dufam ze jej nenarastu pokazene ked jej tak rychlo idu lebo Mirkovi horne narastli pokazene.....

sia222
26. jan 2010

čafte
no veru dufam že už to dlho nepotrvá cez den je ok akurát furt ide ako tiger po všetkom🙂)čo dočiahne všetko je v puske ale tie noci su des chuda moje..dnes som kupila tie čípky homeo aj gelík od 5 mes tak uvidím..dnes som mu dala paralen číp bo sa bol očkovať..u pepky v triede je nejaká grcačka tak som sa pýtala dr že čo dať malemukeby nám to doniesla a mi vraví že toho e plná BB už dva týždne tak paráda..:(

moj filipko mal tiež velmi skoro v 4 mes do pol vonku a aj trvalémal skoro a má pekné aj mliečne mal aj teraz ma pekné..tak to hádam nie..mne sa vidí že raz mi dakto vravel že aj z liekov možu byť ale pepka mala asi 3 týž ked mala zápl moč ciest a mala antibiotiká a mala tiež pekné zubky aj teraz má..tak to je iste zas indi vindi🙂 neboj

ta kočka vieš čo s nami chodila k dr čo sme sa aj v lidli stretli ked ty si mala ešte bruško tak jej maličký večer nemal nič ani náznak len slintal a rano dva zubky von že sa smiali

jacka
26. jan 2010

ahojte................... 😉

to fakt...možu narásť pokazene zubky?......no ja mám odsť 😕 😅 ......................................veru aj moj je ako šelma drava.....všetko do pusiny......a Matkovi tiež vyšli v 4mes......tak som zvedava kedy tomto nespavcovi vyjdu.......... 😀 😀

mia.....tak moj sa rozhodol už po dva dni že poobede spávať nebude 😠 (ja mu dám 😠 😠 )......a podevč je mrzutý a ja tiež......a v noci toho tiež nenaspí........tak som velmi zvedavá kedy chce narásť ked v spánku deti rastú 😝

juj keby ste vedeli aký je j ten moj sumík ťažky...kríže necítim.....a v noci sa nemožem poriadne otočiť....čo ma bolí celý človek......a ráno vstávam unavená....večer chodím spať zo sliepkami....moj muž má zo mna radosť 😀 😀

sia222
26. jan 2010

ja som si dnes kupila protistresu čaj od zajtra som najlepšia žena na svete 😀 😀 😀
no toto o spaní cez den nevrav ani my sm dnes buvali akurát cestou od dr v aute:(( tak dufam že v tomto trende nebude pokračovať bo pojdem do velkoskladu po ten čaj s príves vozíkom 😀

jacka
27. jan 2010

dobré ránko......

sia však ma potom ber sebou.....ja beriem kamion 😉 😀 😀 😀

petulig
27. jan 2010

raaanko

kua zeny to aj vy mate doma take sireny? Asi objavila aky ma uzasny hlas tak spieva cely cas ako jehore. Ja som uz hluchaaaa. Neskutocne, to ako nejake zvieratko keby som tu mala 😀 😀

a vcera som junechala na bruchu, sla na wc a ked som prisla bola tak o 50 cm vpredu a plysovu mys v puse. Sice to viac vyzeralo ako ze ryje nosom do zeme ale posunula sa maska jedna 😀 😀 za chvilu si kupim voditko asi.

kedy pojdeme na to plavanie? netreba sa tam dopredu prihlasit? Isto bude len pre nas otvoreny jeden kurz 😀 😎

sia222
27. jan 2010

čafte..
jaj veru že asi kamion🙂)
ja chcem chodiť na plavanie až na jar ked pominu mrazíky..neviem ako často sa to strieda jamat by asi vedela kolko trvá jeden kurz či ako to funguje čo sa tohto týka či sa treba moc dopredu nahlasovať ale viem že papier od dr treba však..

petulig
27. jan 2010

papier od doktorky? a to na co? to prvy krat pocujem

ved my tiez na jar, ale to sa supne a ak to treba dopredu nahlasit . Ja mam tusim cislo na tu tetku tak jej skusim zavolat.

mia78
27. jan 2010

ahojky ,

no Petu to uz nemozes nahavat ani samu lebo ani nezbadas a bude lozit 😀 , aj mne mala sa tak nejak pechory a obcas si pokrci nozku ako by chcela sa nadvihnut 😀

papier od doktorky netreba aspon ked som ja chodila s malym tak nebol treba.......

aj my tak na jar zacneme ........ a uz sta sa rozhodli kde budete chodit ? budete na tie Stare Hory dochadzat alebo do Dixonu?

petulig
27. jan 2010

ten dixon vraj zatial nie je, teda kamoska mi spominala. Ale zistim, brat jej tam robi tak sa popyta.Ja by som asi na tie stare hory ked je tam aj sauna a autom to zas taky problem nie je ked sa nasupeme dve aj s krpcami 🙂

mia ako ti papa zeleninu krpec? Ja zatial len ryzovu kasu davam, ale skusim asi zemiak, lebo ked ju vidim ako na mna kuka ked jem tak mam chut jej spravit rezen 😀 😀

iwusca
27. jan 2010

huraaa tak mi konecne po 4 mesiacoch prisla materska z Cypru 😀 😎 keby sme nebyvali u nasich tak asi zijem zo vzduchu do teraz... 😒 no co hlavne ze to doslo 😎

a dnes som jej skusila dat kasicku tu od 4 mesiacov od nestle s bananovou prichutou tak sa isla potrhat za tym 🙂 ale len z 30 ml som jej zatial spravila a uvidime co to spravi s bruskom...dufam ze nic

inak petu ja som tiez niekde citala ze na to plavanie treba papier od dr ze je babo zdrave ze nema ziadnu infekciu hlavne a tak podla mna to je logicke lebo keby tam doslo chore dieta tak nakazi vsetky ostatne...
a ja tiez chcem chodit tak potom daj vediet co si sa dozvedela od tej tety

mia78
27. jan 2010

Petu chuti jej dala som jej uz zemiak z mrkvickou ale aj tie kase, tiez ked vidi ked niekto je tak sa mece rukamy nohami .......ako to vie ze uz papat to treba 😀

Iwus ale to je aj logicke ked ma niekto chore dieta tak snim nepojde plavat............ ved uvidime co nam povedia ....

ja by som sla do toho dixonu aj mozno ak by tam bolo a mozno sa inde prestahovali...lebo ja som s druheho konca a ked nemame stale auto k dispozici alebo su vsetci prec tak sa aj autobusom odvezem.......

jamaat
27. jan 2010

Ahojte. To čo tu za miery hádžete??? S Emkou som bola včera na poradni a má 72cm, 7915g. A to už má 8 mesiacov!

Na plávanie papier od lekára treba. A možno by nebolo zlé pomaly si aj zajednať termín, lebo na jar bude chcieť chodiť veľa mamičiek.

petulig
27. jan 2010

noo sak aj ja hovorim s tym terminom, kamoska zistuje ten dixon len teraz ma jej brat dva dni volno tak buduci tyzden budeme vediet tak hodim Info.Ze sa tam plava aj starsie deti tam maju nejaku plavecku skolu ci co a ze aj babatka robia. Mne je jedno kde, tiez aj ten dixon by nebol zly to by som aj peeso chodievala.

a mne matersku poslu az o mesiac, takze ma nechali mesiac bez penazi a nikoho to netrapi. Vynadala som im a teta mi zavesila ze to nie je jej problem ze inde sa stala chyba . tak kua uzas.

Ja som jej dnes dala zemiak, no netvarila sa velmi nadsene len par lyziciek nech si zvykne. Ale za to kasu my zje celu davku co je zazrak u nej, zacinali sme aj my iwus na polovicnej davke. Teraz uz 120 ml padne len taky rachot. ale zas mi bojkotuje mlieko tak niekde si to musi nahradit.

sia222
27. jan 2010

čafte..
no ja to viem od kočky čo am chodila že trebalo papier od dr ale oni prestali chodiť bo jej dcere nevyhovovala na kožu tá voda mala citlifka🙂)
miuš je to logické ale su aj maminky kt daju deti do školky napr a učke antibiotiká do ruky s papierikom o kolkej treba dať..nie každý je zodpovedný čo sa tohto týka ale to asi aj tie fi potrebuju koli hygienikom myslím..
my budeme tiež asi na hory bo tam aj dobre varia a už vidím ako buvame po plávaní a ja sa nadžgávam v reštike🙂)
juj no my pos noci des stále chuda sa ide obžuť za tie zubky..možme zjesť aj kilo jedla za den je to edno zuby su des..to mám as za tých dvoch velkáčov bo to len slintali a nič a zrazu som videla zubky..ale hádam vydržime nejako bolo nejako bude🙂)už som nakupila energy drinky🙂)

jacka
28. jan 2010

ahojte.......

to sa bude dnes dobre kočíkovať 😠 😠 ...............ja neviem načo to padá 😖

jamaat....čo sa ti nepáči..však máte peknu váhu 😉 🙂

jáj tie uradničky...nemaju chybu.......som zvedava ako by sa im páčilo keby nemali prachy mesiac....... 😠 😠 toto ma vie tak nas...ť.............však žiju z našich prachova nevie sa to ani správať 😠 😠

sai ....to s tými atb...je hroza......tu posielaju deti aj s nádchou domov......ja nechápem prečo potom maju deti ked sa o ne nestaruju a chore šupnu do školky..ach jaj

sia222
28. jan 2010

čafte..
jaj krsne počko pred garážou snahu a snahu kua zas mám čo robiť🙂)
jaci to tie mamičky vraj koli práci že sa im nedaloa nemaju u koho nechať deti ono je fakt že je taká drben doba a niekto nemá taku možnosť ale zas na druhu stranu ubližuju všetkým deťom a aj svojmu že to riadne nevyleží..
ja sa teším koli velkáčom zo sniežiku pojdeme sa vyjašiť🙂)

neviete ako sa robí ročné zučtovanie ked sme na MD? teda tie trt papierovačky kto ho robí posl zamestnávatel či ako to je? mosím opýtať našej ekonomky len ma to napadlo bo to davaju v telke ale jasne že na nás kašlu dať info🙂)

naj je že tie uradničky za to ani nemožu niekedy to tie drben predpisy ale su tam od toho podla mna kedže su priamo v praxi aby to pripomienkoavali svojim nadr a tí dalej ale tu má každý všetko v paži na tomto svete..

petulig
28. jan 2010

siaa pozor na smyklave schody 😀 😀 😀 pri tom odpratavani
nejak nemam casu dnes, idem sa dat vylepsit ku kadernicke

mysli ze to zuctovanie tvoj posledny zamestnavatel by mal urobit, veru musim aj ja zavolat do roboty.

jacka
28. jan 2010

sia..no aj som to myslela tak...že trochu ľudskosti..... 😉

peti...tak budeš kočka.... 🙂

obdivujem tie učitelky čo s tým suhlasia že dávaju atb..... 😉

ten moj nespavec.....je taký urevaný... 😠 😠 neviem čo mu je ...a či to vie vobec aj on 🙂

mia78
28. jan 2010

ahojky , tak to je sila ze ucke dat antib...a starajsa to som naastastie nezazila ale viem lebo ked vyidim vo skolke chore dieta a kasle ze ide priedusky vykaslat a otecko ho vyzlieka a dava ho dnu tam my len tlak zvisuje zase mozem cakat ze bude maly chory......no kazdy sme iny 🙄

ale nam krasne nasnezilo 😀 deturence sa vyjasia 😀 ......az na to ze sa nam neda zase prechadzat.........

no ked pitaju na uradoch penize tak to nezabudnu ale ked muju davat tak na to radi zabudnu.......

sia222
28. jan 2010

peti ja som netrtla na schodoch ale na rovine 😀 😀 😀 😀 😀

petulig
28. jan 2010

jaaj no nevadi, sak ale aj na schodoch davaj pozor 😀 😀
ale som piekna xi len skoda ze nemozem nikam vyrazit vecer 😀 akurat tak do postele s novou frizurou

sia222
28. jan 2010

no vyydiiš krasavyca🙂 mužo bude rád..
ja sa tiež chystám asi na radikal zmenu na kratko len ešte nie som na100pero o tom presvedčená ale snažím sa urovnať si to v hlave že aj tak sa nosia čiapky ked to nebude ok 😀 a do jara mi to dorastie 😀
a kde chodíš ku kadernici? hod foto rýchlo 🙂))

jacka
28. jan 2010

ja som bola minulý týžden......a moj drahý mi vraví že je zvedavý ako budem vyzerať ked sa vyspím 😝 😝

sia.........tak chytro sa daj....aby prišla rýchlo jar 😉

mia...a už ste boli tak chorý že nakazila aj malú?

parvitas
28. jan 2010

kočky, boli ste už na "uvítaní detí do života", čo organizuje mesto? ak áno, aj ste sa nejako špeciálne registrovali, či ako to prebiehalo?
mňa sa to svokruša pýtala už niekoľko krát a furt jej neviem povedať... navyše, ja som rodila vo Zvolene, ale v BB bývame, aj tu platíme smeti a tak...
dík vopred sa každú info..

sia222
28. jan 2010

pravitas smeti možeš platiť hockde 😀 podstatné je že či tu má tvoje dieťa trv pobyt a ak hej oni ťa zavolaju tak že ti to pošlu pisomne kedy kde a o kolkej..nikde sa neregistruj🙂 bud tam prídeš alebo nie
ale zaregistrovať sa možeš na FB s nami 😀

sia222
28. jan 2010

jaci ved o to ide chápeš o tie rána kua🙂 dosť takto že sa lakaju 😀 mi vždy otváraju dvere na kupelke že musia pustiť moju kočku čo mi sedí na pleci (akože ježibabe) von a robia šic šic moja...ale inak ma maju radi

parvitas
28. jan 2010

sia... vďaka.
veď hej, smeti môžem platiť aj 3x. ale to by mi tak chýbalo 😝
a kedy sa tie deti volajú? je to okolo pol roka? alebo aj skôr? inak, máme tu trvalý pobyt, aj malá má...
a na FB som registrovaná. kde máte skupinu?

jamaat
28. jan 2010

Nejak ste sa rozpísali 🙂

jacka, proti Emkinej váhe nič nemám, len nad tými vašimi sa čudujem! Emka je taká tabuľková. Ale nie čokoláda 🙂

Aj ja som bola u kaderníčky, hneď lepšie vyzerám, to môžem zodpovedne prehlásiť. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre