Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
4. mar 2010

no konecne niekto 🙂
nebol dnes nahodou spln? kua som bola kazdu chvilu hore a dieta tiez do polnoci v pohode a potom kazde dve hodinky na mna kuk 😀
sia a uz sedite sami? ci rovno idete liezt a behat a kaslat na sedenie. A uz sa tocite poriadne ? my tak raz za den ked sa jej chce, ale to skor tak omylom 😀

som volala na to plavanie a ze kurz zacina teraz 16 marca, a potom o 4 tyzdne. A ze je tolko zien ze sa bude plavat po polhodinach. od deviatej . Tak na nas vyjde cas tak okolo obeda pocitam 😎

mia78
4. mar 2010

ahojky, tak vidis len prehanaju ale asi lepsie ako by sa malo nieco stat.......... ani sa nenazdas a maly ti pride po styroch 😀 .........
ja som tiez dnes rano mala v postielke sa valala a pridem a ona na brusku prevratena 😀 a ruku pod sebou ani sa nepohla co bola vyhukana ze co to 😀

inak my stale chory uz dva tyzne uz my ide doma na nervy vsetko a maly sa nejde spratat do kozi hruza 😠

sia222
4. mar 2010

spln bol v nedelu🙂)my sami nesedíme ale gulame sa po celej obyvačke šak načo deka 2x2 metre ked sa možme aj po parketách aj hlavu si už tresol do nabytku..on sa gula stale sa divím že negrca asi ho pustím z nejakej luky nech sa gula ked to má tak rad🙂)ale začína si sadať sám beztoho aby sa chytil niečoho...a v postielke sa gula tak že neviem dokedy vydrží ta postielka v celku pri tých manevroch jeho 😀

no už bude asi loziť len musí ešte prísť na to ako sa hýbe rukami lebo nohami už ide..jaj to bude všade🙂)
miuš neviem koho máš stále choreho či mirka či maličku ale kamoška mala takto dceru stále a dala imunal kvapky neviem či poznáš a bolo ok a ked malo isť obdobie chorob dava už dlhé obdobie a su ok..ona mala tiež malá vtedy okolo 4r ale neviem akmalinká či sa to aj tak maličkým može dať mirkovi isto..to je bylinkové..

peti že no konečne niekto🙂)lebo si nás tu vela maminiek číta čo sem akože nechodia ale nenapíšu vieš?🙂)tak som musela nech maju čo čítať🙂)

petulig
4. mar 2010

ved sa cudujem, nedavno som stretla jednu znamu a ta mi zacala vykladat ze citala bla bla bla na nete a vyslo z toho ze cita nasu temu 😀

my mame namiesto gulania, lietadlo. Ruky hore nohy ako na plavani a ide sa rotujeme do kruhu. Dam ju rovno pridem za 2 minuty a ona krizom cez deku a prrrrr .Prisla na to ze sa da z kresla zdvihnut ked sa chyti bokov tak som zvedava kedy ju najdem preklopenu 😀

sia voditko uz mas? zacne lozit priviazes dosah 5 metrov a vzdy ho najdes 😀 😀

no idem ja obed malej urobit,poobede ide svokra von tak mozem upratovat

sia222
4. mar 2010

tak sme založili riadny bulvár baby🙂)no takých čitateliek sem chodí viac len nechápem prečo sa ku nám normálne nepridaju 😀 sme banda ksantííp vari??? 😀 😀 inak nebde už aj rok čo sem chodíme? ja som išla od mája na PN tuším a to už som tu iste vysedávala🙂)
nie my sa netočíme ako lietadlo ešte nevie on asi bude robiť iný doprav prostriedok 😀 😀
priviažem ho a sa mi omoce čo si?nech si lozí ale ked postrha debilinky musím to dať peč aby ho volačo neoskalpovalo..

sia222
4. mar 2010

kamoška mi poradila nenormálne dobru hubovu polievku som ju urobila obžrala sa a je mi zle ale je skvelá ma ju MMB fakt

mia78
4. mar 2010

veru zienky nehryzeme 😀

my sme tuto noc praveze dobre spali mala vypila mlieko okolo deviatej a potom az rano o polsiestej no jasne ze ale cumel sme stale podavali a dala som jej vecer trocha cajiku namiesto mlieka , lebo ona my nechce pit vobec cajik uz som skusala aj lyzickom okostuje a ked zisti ze caj zavre usta a hotovo.........

ja sa malej dohovaram ze je leniva lebo tiez dviha ritulu tocisa na brusku ale nevidrzi dlho ona chce ist hore a ked sa pretoci z bruska na chrbat uz zacne vrestat alebo si natahuje pancuchae a ozuva nohy 😀

tak ked uz vyzdravieme dufam ze uz neochoreme tak sa konecne pridam kvam nekam vypadnut do mesta uz by malo byt pekne tak uvidime... 😀

petulig
4. mar 2010

sia posli recept ja hubovu milujem.Je to sranda tieto ich pokroky. Kazdy den nieco nove ale tie vykriky skreky a spev to jej ostalo kua. Vidno ze baba ukecana, ked vecer zalahne nastane uzasne ticho 😀 😀

mia paradne ste spali. Tie dudlovacky to mi ide paradne na nervy, ale uz som si aj zvykla.

malo by uz byt celkom pekne tak si mozme dat zraz niekde v meste. Uz si aj krpce uvidime, ked nebudu take zafusakovane. My uz jazdime v sportaku 😀 tak vacsinou kukame na svet miesto spania.

jamaat
4. mar 2010

Čaute, no idem konečne aj ja niečo napísať. Nejaká som rozlietaná v poslednom čase.
O tom zarastaní cikulky som aj ja čítala, ale ja som aj Monike už čistila, nejak mi to tak sedliacky rozum prikázal, aj Emke čistím. Raz za čas jej nalejem oleja a vatovým tampónom povytieram.

petu, teba vidno z kilometra vďaka tvojmu žiarivému kočíku 🙂 ...Dnes som bola na námestí kočíkovať a nemala som rukavice, skoro mi paprče odmrzli.

Ako tak čítam, riadne pokroky vám detváky robia. Už to nie sú len larvičky, už sú človiečikovia k svetu.
A tie váhy čo hádžete? Emka ešte stále nemá 8 kíl, jedine že by som ju vážila ráno napapanú a nevykakanú 🙂. Za posledný mesiac pribrala až hin 15g. No ohromne! Menej papá kvôli zubom a stále je v pohybe. Mám besné dieťa. 😅

mia78
4. mar 2010

aj ja som rozmyslal ze uz hodim do sportoveho ale ona my hned v koci zaspi a ma polohovatelny chrbatik tak ju neham hore a ked zaspi dole , este kym je zima zo tyzden vydrzi uz sa tam ledva naprace.....

mia78
4. mar 2010

pre mamicky a buduce mamicky:-*

Na materskej tretím rokom cítim sa byť už otrokom.

Každé ráno pripravená,že ma čaká dáka zmena,

ale večer s hrôzou zistím,že to bol deň zas ten istý:

Plienky, hračky, kašičky a dve zlaté detičky.

Starší o pol šiestej vstáva,pyžamko si dole dáva.

Do práce sa s tatom strojí,ten sa toho právom bojí:

"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,veľa roboty má tatko.

Mamička má času more,pozri sa, už vstala hore!"

Ja strapatá, pomalá,nočnú som zas ťahala,

lebo malý nechcel spať,iba cicík cumľovať.

Manžel zdrhá: "Láska idem.Navar niečo, hladný prídem!"

Tak bez seba od radosti,začnem plniť povinnosti.

V ruke nočník, v druhej plienka:"Pozri, v knižočke je lienka!

Chvíľu si tu čítaj, seď,malého prebalím hneď."

Tvár umytá, zúbky čisté,musia niečo papať iste.

Smerujem ich do kuchyne,cestou otvárajú skrine.

Šaty, šperky, knihy, spreje,zrazu nič na mieste nie je.

Dve stoličky, podbradníky,k tomu svorný krik veliký.

Jeden nechce kašu jesť,pritom reve o 106,

druhému sa šunky máli a čajík vraj strašne páli.

Po raňajkách hrôza čistá,na vychádzku oboch chystám.

Obliekaciu vojnu zvediem a keď ich už pred dom vediem,

pri malom mi nos vykrúti,nervovo sa takmer zrútim,

cítim to aj cez pančuchy,pos... sa až pod pazuchy!

Druhý pokus upotená,zvládnem ako superžena,

do auta ich oboch pútam,"Kam ich dneska zobrať?" hútam.

"Už viem, k rieke pri kačičky,to je ten raj pre detičky!"

Ubieha nám rýchlo cesta,na sedačkách divo vreštia.

O hračku sa naťahujú,zvyšných dvesto ignorujú.

V parku je to čistý des,holub, kačka, mačka, pes -

na všetkých sa s chuťou chystámôj dvojročný terorista.

Nemôžem ho spustiť z očí,do jazera by hneď skočil.

Z kočíka sa rev ozýva,celý park sa na nás díva.

Malý mi chce zvestovať,že ho musím pestovať.

Na rukách ho teda vláčim,ťahám tašku,kočík tlačím.

Na staršieho pritom vrieskam,nech nespadne na preliezkach.

Keď lavičku voľnú zbadám,od únavy na ňu padám.

A pre moje detičky,vyťahujem čajíčky,mandarínky, keksíky,

veď majú hlad veliký.Po desiatich minútach,

dogebrení sú až strach.Tak oznámim: "Moji milí,

výlet sa ku koncu chýli."Cestou domov - radosť veľká,

zaspia obe strašidielka.Do postieľok ich vyklopím,

varešky sa s chuťou chopím.A pre blaho rodiny,

varím zo dve hodiny.Priebežne periem a suším,

upratať nestihnem, tuším.A hľa - už sú krpci hore,

musím sa mať na pozore,výtržnosti totiž množia,

snáď len požiar nezaložia.Vo dverách sa manžel zjaví:

"Hotový som" smutne vraví."Daj mi niečo na večeru,

to bol zas deň, namôjveru!"Kým papá ja kŕmim deti,

umývam riad, zhŕňam smeti.Posťažovať sa mu snažím,

že po chvíľke kľudu bažím.Chápavo mi hlavou kýva,

do novín sa pritom díva.Vytratí sa nenápadne,

na mňa ďalšia šichta padne.Že mal prácu, musím chápať,

počujem ho z gauča chrápať.Chalanov do vane súrim,

"Zas nestihnem seriál!" zúrim.Mydla, šampónu sa stránia,

do postele sa ísť bránia.V pyžamách (mám radosť veľkú)

chcú sa hrať a kukať telku.O polnoci, chvalabohu

nevidno už ani nohu.Hore je len mamička

a kamoška žehlička.O pol druhej zbitá líham,

vlasy si zmyť zas nestíham.Sníva sa mi krásny sen,

že mám zajtra voľný deň.

petulig
5. mar 2010

mia pekne co nas caka 🙂)
my sme dnes zaspali o osmej a prebrala sa na papanie o pol stvrtej, parada by bola keby som jej aspon desatrazy nepodavala cumel 😀 😀 a budicek o siestej.Este ze je vonku svetlo,lebo by ma porazilo.

jamaat to je tak ked sa kupuje cez net kočik, tie farby skresluju. A este ked si dam fialovu alebo cervenu bundu tak som ako semafor 😀 😀

n idem, dieta je hore kua

sia222
5. mar 2010

muiš to nemá chybu!!!tak jemne napísané občas ked je človek unavený by niektore slovká aj pritvrdil🙂))
skoré uzdravenie detičiek🙂

veru jamat pokroky už začínam mysleť na teba že emka kým lozila bolo dobre ja si idem asi vychutnávať kým nelozíme bo aj toto bude bežec a čertík isto šak on neni v klude minutu..teraz sa pregulal hodil na seba deku a sa mi škeri spod nej zlatý je a chvílu hlavne ticho🙂)
polievka!!! mnááám fakt

sušené huby(najlepšie sušené s inými neviem)
kolko chceš ja mám rada vela! tak som dala viac ako pol pohára 7dec čo v nom mám huby zaleješ horucou vodou necháš asi 20min
ošupeš zemiaky primerane🙂huby vybereš z vody na troške oleja opražíš na panvici voduz nich nevyleješ šupneš do nej zemiaky pridáš ešte vodu kolko chceš huby opražene trocha čierne korenie vegetu
dáš variť všetko ..na masle (na inom tuku nie) opažíš dozlatova cibulu(žiadna muka) ked su zemiaky tak napol uvarené šupneš to k tomu tu cibulu necháš ešte variť a ked su zemiaky ok pridáš šlahačkovu smotanu30%
dosolíš abo dovegetíš podla chuti
a obžieraš sa!!!
neviem či som to zrozumitelne napísala

iwusca
5. mar 2010

ahojte no tak ta basnicka je super nedavno mi prislo nieco podobne mailom 🙂

inak uz sme zacali davat zemiacik, mrkvicku a podobne a chuti jej to len mam pocit ze sa jej tazko kaka.... ☹ aj vy ste to tak mali?

a zacina byt daka moc nervozna tak uz mozno aj zuby pojdu von 😎

jamaat
5. mar 2010

Básnička super! 😀

sia, recept prečítam ešte druhý raz a možno pochopím 😀

sia222
5. mar 2010

skusim ešte raz🙂)

potrebujeme

sušene huby kolko chceš
zemiaky kolko chceš
vegeta
sol abo len vegeta
čierne korenie
cibula
olej
maslo
smotana na šlahanie 30%

huby zalejeme vriacou vodou (do hrnca v ktorom budeme variť polievku)asi na 15-20min vybereme ich z vody (vodu nevylievame necháme si)
huby opražíme na troche oleja šupneme ich nazad do tej vody pridáme nakrájané zemiaky dolejeme vodu kolko
chceme pridáme korenie sol troška vegetu podla chuti a dáme to variť ked je to asi v polke varenia teda zemiaky ked su tak napol uvarene šupneme k tomu dosklovata upraženu pokrájanu cibulu kt upražime na masle(žiadna muka)ked su zemiaky makke pridáme smotanu a kratko povaríme

lepšie?

jamaat
5. mar 2010

sia, už je to úplne jasné! Hubovo-krumplovú polievku robievam, ale bez smotany. Tak možno vyskúšam aj tvoju verziu.

iwusca, keď malá ťažko kaká, pridávaj jej do zeleninky pár kvapiek olejového oleja.

jamaat
5. mar 2010

Booože, čo to trepem! OLIVOVÉHO oleja! 😅

sia222
6. mar 2010

jamat aj ja robím ale inak ako jetento recept..a je fakt ok skus

inak som rada že nie som sama ako to slušne povedať postihnutá na hlavu?🙂)na MD
olejového oleja je dobrééé!!!

vieš čo sa mne stalo? muž držal malého a išla som zobrať podbradník že mu dám lenže ja som ho nedala malému ale staremu som ho začala obopínať okolo krku a ten si myslel že si robím srandu a ešte mu hovorím že drž ! a až po chvíli mi došlo že čo robím🙂))a najhoršie je že ja som si fakt nerobila srandu🙂))

ivuš my sme inak mali tiež zozačiatku problem ked prešiel na tuhu stravu ja som davala zas pár kvapiek čerstvej mrkv šťavičky ale už sa to upravilo potom a teraz máme aj 3x poklady za den v plienočke..metabolizmus ukážkov

mia78
6. mar 2010

ivu aj my teraz bojejeme volako ju zacalo zapekat ,dnes taka bobka snej vysla skusam feniklovy caj ale nevie ci pomaha ale vyskusam asi ako baby pisu......

jacy aj tebe malý stale skace akolo maleho?

mna uz ide niekedy rozdrapit od jedu , ja malu nemozem nahat na sekundu z dohladu hned ju nadrapuje a ruky natahuje minule som ju polozila na postel hral sa idem mlieko zobrat a uz sa smeje a pridem a ona sedi a on ju drzi skoro som 😠 ......dam ju do postielky uz my krici maminka Ninuska sa otocila a som jej rucku napravil ale jasne ze to on ju otocil tak spolu bojujeme uz ho zabam ako mozem a tak.........

petulig
6. mar 2010

sia pekne 😀 😀 nic si z toho nerob. Ja som tiez dementa v tychto smeroch, ale radsej to tu nebudem opisovat. Aj ked toto sa mi este nepodarilo.

mia mala papa sunar?Lebo nas z neho tiez strasne zapeka. Ked mi vypije viac cajiku tak je to lepsie ale inak ledva vytlaci bobok. Rozmyslam, ze skusim ine mliecko napr. Hami ale neviem ci to je tym, alebo tym ze papa uz inu stravu.

sia davas stale probiotika malemu? Ja som prestala nejak, ale asi znova zacnem.Mozno sa to upravi to kakanie trosku.

sia222
6. mar 2010

peti nedávam už proboi mám ich v chladničke ale vždy si hovorím že dám aby neprešli do záruky a zabudnem..
je možne že to mate zo sunaru ja ked som nan prešla tiež som sa toho balala lebo dosť deti som počula že zapeká ale námnašťastie sadol aj sme prešli už na ten od 6 mes a musím zaklopať nemame probl s týmto vobec..a v plienočke máme naložene dokonca skoro na hodinu presne🙂)každý den takže je to ok v tom že viem kedy asi bude z neho smradoško a neplanujem vtedy niečo mimo 🙂)
ale on už ma v tom papkani sa dá povedať taký upravený režim cez den..
už dvakrát som mu dala bielu aktiviu jemu to tak chutí že ked dopapká celu začne vrčať a jedovať sa žeby si ešte dal ale vaic ako jednu mu nedám🙂)včera som skusila chlebík s masielkom a pluval ho🙂)asi chcel aj klobasku🙂)
peti len napíš🙂)
muž sa mi smial že ale ked si kojila si sa nepomýlila že??cico jeden 🙂)
no som ja zvedavá čo sa mi ešte stane
na zmakčenie stolice su aj lanove semienka ok odvar..fakt super pomáha skus jej občas doto zarobiť mliečko ..ale ja pridávam olej olivov aj ked varím papku abo masileko troška..
ale velkáči si pamatám amli problém s vyprázdnovaním

petulig
7. mar 2010

som to vysledovala ze ked mi vypije viac tekutin tak aj kaka lepsie. Dnes sme uz mali dve a riadne slehy. Vacsinou aj my kakame skoro presne pred obedom 🙂 ale ked jej dam jablcko tak sa to pusti aj skor 😀 😀
chlebik nechuti ? no nema zubky chudatko to je na nic take papanie. My tiez zatial nic, len sa to tam tlaci a tlaci
Dnes sme od stvrt na sest hore, neviem co sa jej porobilo kua. Kedysi vstavala o siedmej, potom o pol siedmej, o stvrt a teraz kua no super.
a tie jogurty sa uz mozu ? Aj ked po siestom mesiaci uz hadam postupne zacnem zaradovat kadeco.

A uz si vybral patko nejaky dopravny prostriedok? Ci zatial stale gulanie vyhrava? 😀 mne sa dnes v kresle posadila, chytila sa bokov a sup, kebyze som nie je pri nej tak hodi papulu 😀 a spekuluje ako by sa odpasala. 😀 😀

a tie semiacka lanove to vo vode uvarit normalne a pridat trosku tej vody do mlieka? ci z tej vody urobit komplet mliecko?
maly nemal problem ked ste presli z nutrilonu na sunar? a preco vlastne? co nutrilon nevyhovoval?

sia222
7. mar 2010

peti my sme papkali bebu a nejako ho z nej bolievalo bruško resp nejak mu to plyny vyvolávalo a potom bola aj bolesť..to skus len troška tých semienok dať vyvariť do vody v kt mu robíš mliečko ostane to trochu mastne sa nezlakni..abo skus najprvten olej olejoví🙂)
no tak my sme asi trolejbus alebo autobus ale v tom že si asimyslí že treba vstávať ked ide rano prvy spoj🙂))
u nás je tento čas vstávania uplne bežný..začne mrmlať a niekedy sa podarí že aspon telku pustím a kuká zpostielky troška a je ticho že zadriemnem aspon ale on zas spí okolo pol9 potom a cez obed a večer o pol7 tuhý🙂)takže on spí dosť hodín len horšie že sa mu to akosi nedá narežimovať troška inak🙂)

mia78
7. mar 2010

ahojky ,peti skusala som aj sunar ale ju sneho zapekalo tak teraz sme kupili Nutrilon a zatiel ok ale sme vyskusali aj France A Bebu.......

demencia nas asi vsetky postihuje 😀 😀 😀

mala tiez vydrzi trocha same sediet a potom bac ......este keby tak vydrzala sa sama pogulat tio sa jej nechce len hore by bola ale asi je to tym ze ju musim mat stale pri sebe alebo na rukach kvoli malemu......

no a konecne my zacala caj pit tak som rada 😀

mia78
7. mar 2010

peti dala som jej probiotikum Biopron junior ...je to prasok a dava sa do mlieka to je pomohlo....

petulig
7. mar 2010

ja mam kupene tie infant neviem co, ale furt na to zabudnem jej to dat do mliecka. Niekedy je to lepsie niekedy horsie. Rozmyslam, ze skusim Hami, kedze nutri ani beba u nas nefici. Len nechcem na nej robit pokusy a stale skusat nove mlieka ked si uz ako tak zvykla.Mam este aj tri kupony do DM, tak ma sunar vyjde len na sto korun 3 krat tak hadam to minieme a potom uvidime.

sia to mas teda pekne dlhe dni, ale posunie sa cas tak sa nam to zase zmeni. Moj den vacsinou konci o deviatej. Pozriem panelak a idem si citat do postele. Neviem ale preco som na tej istej strane uz tyzden 😀 😀

a tie semienka maju kde?

jacka
8. mar 2010

ahojte.....

mia....detto.....do bodky...............mne už cestuje z jeden izby do druhej 😠 ..nemožem ísť bez neho nikam......oči aj na zadku aby som mala 😒 ..................................už len čakámn kedy mu ublíži 😅 ...

iwusca
9. mar 2010

tak sme sa vratili z kardiologie a nastasite je to OK ze len daky mini selest ma a ze to sa upravi same....no ale bala som sa riadne teda... 😝

inak tie kvapky imunal su fakt dobre ked citim ze na mna nieco ide tak si dam a do rana mi nic nie je ....odporuca sa to uzivat aj ako prevencia ked je take obdobie chorobne len neviem ci to mozu aj take male deticky 😒 to sa asi treba spytat v lekarni alebo dr ale su to bylinky tak by to hadam nemao uskodit

mia78
9. mar 2010

iwus tak super ze je vsetko ok......

tato zima snad ani neodyde za se dalsi tyzden hlasia zimu uz som stoho pomali ☹ ale raz musi no ved sa dockame.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre