Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
15. apr 2010

jani nevadi, teplaky prezijem. A tie gate pre malu si tiez predala? 😀 😀 tie zelene 😵 ci? Emka je sikovnica, sak do roka ma este kopu casu, kam sa tie deti ponahlaju 😀
veru krasne sedi Petko a to uz sa sam posadi ? Riadna chlapina je to a tie dva zubale krasne 😀

marion vitaj kludne sa pridaj. Odkial z BB si ?

marion
16. apr 2010

Petuli, ja som z Kralovej, byvam oproti ZVT. Na Sladkovicovej ulici. A ty? 🙂

sia222
16. apr 2010

čafte..
jamat dík ale s tým nemám problém lebo šport obchodov je vela a výber ok dá sa povedať velký aj pre taku nohu ako ma Fio.. tie sa petine páčili za to že HSM letí 😀 a nikde sme také nevideli a číslo sadlo takže tak..inak im chodím kupovať boty aj tenisky najradšej že si skusia a vyberu sami a potom nemožu povedať nič negat na ne🙂)
jáj fakt su deti šikovníci všetky to maju asi z tých vln čo sme tu presedeli cez tehu tak su nabite poriadne do života🙂))
peti saunička ti pomohla tak je dobre..
miuš dobre ste zvládli šikovník mirko..no to aj náš špliech ako divoch niekedy sa musím prezlikať ked ho dokupem bo som celá mokrá..
dnes bude asi pekne konečne..
no jasko jamat to tie vačšie deti nechcu nikam s rodičmi už veru velmi..mojich ešte bavia takéto vyjazdy..
hej ten rozpravkov zámok je pekný len tie rady na lístky 😢
ja chcem aj dáku jaskynu obehnúť tento rok..a isť či neisť na dovču toť otázka..aj chcem aj sa bojím s drobcom či by to zvládol už v takom malom veku..
plánujete niečo babky?
marion vitaj v klube 😀

sia222
16. apr 2010

marion som kuken tvoje foto krásne babo teda to už velkáč a tá torta..no úžasná kde si dala robiť?

marion
16. apr 2010

Sia, piekla ju moja sikovna svagrina....ak budes chciet dam ti na nu stranku kde ma svsetky voje diela a kusky...je velmi sikovna....ja som je povedala ze chceme nieco s Patom a Matom, a ona doniesla tuto nadheru...maly ju nechcel ani jest, alenakoniec nam dovolil zjest aspon ten spodok kde je akoze trava... 🙂 🙂

iwusca
16. apr 2010

ahoj marion ja som z Kremnicky tak to mame blizko dakedy sa mozme dohodnut a ist von aj s deturencami 😀
a ta torta je fakt paradna ona sa tomu aj venuje alebo to ma len ako hobby? ja by som teda tiez poprosila kontakt ak mozes 🙂

no krasne pocasie fakt akurat teraz trosku slnko vykuklo ale posledne dva dni katastrofa... 😒 musim sa aj ja dokopat k tomu plavaniu predsa len to asi je na nieco dobre ...

a neviete ako je to s korculovanim na zimaku?ci tam poziciavaju korcule a kedy je to pre verejnost....

mia78
16. apr 2010

ahojky , sia my sa chistame do zoo cez leto ale do BA disosarou pozret este sme tam neboli......a na dovolenku by sme tiez chceli sa mylí chista stale že kedy už pojdeme tak uvidíme.....

iwu už verejne nieje zimak je už zatvoreny.......

marion vitaj....

petulig
16. apr 2010

cafteee..iwus sak sezona uz skoncila uz je to tam zavrete. A korcule nepoziciavali veru. Aku mas nohu , ja ti poziciam v zime🙂

my s dovolenkou nevieme, chceli sme ze do chorvatska aspon , to je blizko, ale ci sa odvazim s malou, uvidime.

no idem ja do perin, choroba ma stalenepresla, tak sa idem potit

marion
17. apr 2010

Maminky, viete mi poradit nejaky sprej alebo kvapky do nosa,na soplik aby som nemusela zase letiet k doktorke? Maly dnes zase vstal s plnym nosom. Uz ma to stve. Tyzden v skolke dobre a zase sopel. Sice sme zacali chodit do skolky len v marci, ale uz bol 3x doma...sila ☹

A este jedna vec...maly sa v noci stale odkopava. My sme ho v roku dali sameho spat do izby, co je super, ale v noci idem aj 2x ho zakryt. A rano ho najdem zase odkryteho a studeneho. Mame doma aj ten vak na spanie, zohnala som v UK take do 6 rokov dlhe, no ale uz mi v nom nechce byt. tak ako ho prinutit..dakujem za kazdu pomoc...

Pekny den 🙂 🙂

iwusca
17. apr 2010

marion ked mala emka asi 3 mesiace tak mala nadchu kupila som jej v lekarni nasivin kvapky pre dojcata. ked sa spytas v lekarni tak ti poradia a este aj libenar pre deti je fajn hlavne ked je suchy vzduch lebo to je vlastne len slany roztok

skus nezakryvat mozn mu je teplo

marion
17. apr 2010

dakujem, iwu...skusim inu znacku..lebo quixxx, nejako nezabral minule. A co sa tyka toho odkryvania, ked ho pridem v noci zakryt je uplne studeny. On uz spi vo velkej posteli, zakryty velkym paplonom, a asi sa nevie este zakryt, podvedome. Uz som rohodnuta, ze dnes ked zaspi, tak ho obleciem do toho vaku a uvidim... 🙂

mia78
17. apr 2010

AHOJKY
marion ja mam doma to isté malý sa my stale odkopava.....je mu teplo nedavaj ho do vaku bude sa ti budit a spoteny daj mu na noc ponozky alebo aj teplejsie pyžamko a nehaj ho takľ....ja ho skontrolujem ked ideme spat ak treba ho prikrijem a neham ho tak .......

a na sopliky my povedali ze prestrekovat Marom alebo Vincentka a ja mu este Olynth striekam ked sa mu upchava noštek...a ak uz má hnisave (zelene ,žlté) tak to treba íst doktorke.......

peti skoré uzdravenie a potom dake kafé v meste 😀 ......aj ked hlasia prsat na druhy týžden.......

marion
17. apr 2010

mia uvidim ako bude spat v tom vreci, skusim....ked bude vo vreci tak je istota ze je zakryty,. On sa este nevie podvedome zakryt ako dospely a este je dost zivy aj ked spi, takze je celu noc skoro odkryty... 🙂 🙂 🙂

mia78
17. apr 2010

no ved on sa my tiez sám nezakrije ale ked ho zakrijem zachvílu je hore a odkope sa , jasne ze ked som hore tak ho chodim zakrívať alebo mužo ked ide neskor spat ako ja tak on skontroluje ..... noved uvidis možno ti bude vtom spat ....

marion
18. apr 2010

Ahoj mia, tak spanie vo vreci dopadlo super. Ked zaspal, obliekla som ho do vreca, a bez problemov prespal celu noc. Nepocula som vedla z izby ziadne zvuky. Mozno som sa toho viac bala, ale dopadlo to super. Luky je v teple a ja mozem pokojne spat. 🙂 🙂 🙂

mia78
18. apr 2010

tak super 😀

petulig
18. apr 2010

caftee, vidno ze bol pekny vikend, nikto tu poriadne nie je. ale zas sa to ma pokaslat kurnik.

my sme mali dnes do rana horucky 38,5 neviem co sa dialo, museli sme dat cipok dva krat. Ale aj tak sme nic nenaspali.
Mam pocit, ze zuby sa znova hlasia. Chvilku bolo dobre a uz sa vraciame do starych kolaji 🙂
dnes sme nespali od pol druhej na obed a vydrzala do pol siedmej a potom s vreskom odpadla. To uz daavno nebolo.

ivi ten libenar to sa dava cela ta ampulka? som to chcela dnes nastudovat, ale nebolo kedy. Sa mi to zda vela.

iwusca
18. apr 2010

nie ved to by sa jej tam nezmestila cela ampulka 😀 po jednej kvapke do kazdej dierky a ked treba tak pred kazdym jedlom ci ako to tam je...ale treba tu ampulku spotrebovat do 48hodin od otvorenia

jacka
18. apr 2010

aj my sme chorý.....hádam skočím zajtra k dr...........

juj peti ....a klesla teplota?...... ☹

a už máme dalšie dva horne zubky 😵 😵 ....ale mrzutučký sme poriadne....ešte choroba....to je na Kremnicu 😝 😉

idem už sa zase budí 😒 😖

petulig
19. apr 2010

ahojte, tak uz je dobre. To bolo nejake divne, lebo uz vcera jej nic nebolo. Ale ked jej chcem pozriet do pusy to je vresk a ani bohovi sa tam neprepracujem prstom 😀 tak to bude chrup .

jani to vy ste nejaky rychly nie? Tolko zubov naraz. A my stale nic , len sme nervozny cele dni. 😔

petulig
19. apr 2010

ozaj davali ste uz krpcom jogurty? ak ano tak akee??

petulig
19. apr 2010

este som zabudla 🙂 nepoznate nejaku babu co zhana robotu? Aby vedela aspon trosku nemecky prip. anglicky. Ale nemcina by bola lepsia. Robota kancelarska- logistika-

sia222
19. apr 2010

čafte..teda ste sa rozpísali cez víkend🙂) ja nič nestíham klasika🙂)
jáj tak a vyliečte riadne všetky..mna tiež čosi chytalo tak som fukla teraflu mne to zaberá tak dufam že zabralo to toto vymrzkané počasie raz tak raz tak..
aj ten je ok od maru pre male deti do nošteka a odávačka..
náš sa tiež odkopáva ale ked ma také dni tak ho lepšie oblečiem na noc lebo to by som ho každu chvílu musela..

peti my dávame activiu bielu sladku občas a občas pribináčika..dr mi povedala že v 8 mes možem..

že robotu? 😀 má tu niekto malo roboty? 🙂)
peti a to nemčinu chcu asi slovom aj písmom že? a na akej urovni nevieš?myslím nemčinu..aje to v BB?ja mám jednu kamošku čo si hladá ale neviem či vie po nemecky tak sa jej opýtam či už niečo má..ak sa ti chce napíš mi o tom viac do IP dik

sia222
19. apr 2010

marion ale s tým treba rátať ked ide dieťa do kolektívu skoro každe tým prejde že je chorlavejšie vtedy..skus mu dať ten imunal su to len prirodne veci ja a zopár kamošiek nedame na to dopustit 😀 😀
ked boli velkáči v školke davala som im to pravidelne v takých obdobiach ked bola chorobnosť velká a bolo ok

mia78
19. apr 2010

peti ja som jej dala skusit jogurt smotanovy Zvolensky al to len na malu lyžičku .....najpr sa zmraštila a potom pítala ....uz aj chlebík jej štipkam potroske to ked vidi tak si pita najradsej by si to strčila cele do pusi 😀

jacka
19. apr 2010

ahojte

ja som už dala Peťkovi zvolenský....ale nezje toho vela...len pár lyžičiek,................a s pribináčkom by som počkala do jedneho roka.....obsahuje vela tukov a cukrov.....a o nič nepríde........

peti ani náznak zubku?.......

petulig
19. apr 2010

ahojte..dala som dnes zvolensky aj ja na skusku, ale obycajny biely, tak som jej tam supla za lyzicku vyzivy jablkovej.A celkom chutilo, ale ta plienka pred kupanim to bolo teda 😀

jani ja uz neviem ako to ma vyzerat ten zubok. Doktorka povedala uz pred dvomi mesiacmi na poradni ze najblizsie prideme so zubom a nic. Ma to cele biele, od soboty este viac, ani prst jej tam nemozem strcit a ciarky nevidno 🙄

petulig
20. apr 2010

no my sme aky zly kua, v noci na nervy kazdu chvilu hore s revom a cez den to isteee. Ked bolo velmi zle davali ste detom nieco na noc? Nejaky sirup od bolesti, ci? 😠

jacka
20. apr 2010

peti....skus dať paralen....čípok....tie ssu najlepšie....len daj ked je taká nepokojná.....určite to ani tebe nepridá 😉

iwusca
20. apr 2010

ahojte ani my este nemame zuby...aspon dlhsie vydrzia 🙂
a to sa uz moze jogurt? by som jej aj ja dala lebo ona je taky pazros maly a zje vsetko 😎 ...som myslela ze to az od roka sa moze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre