Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

marion
20. apr 2010

baby, nam tiez vysiel prvy zub v 13 mesiacoch, co bolo super,aspon nehryzol pri kojeni, no a potom do polroka mu vyslo dalsich 10, ani sme ich nestihali pocitat.... 🙂 nastastie bolesti neboli... 🙂 ale za to teraz mu ide stolicka, tak zuje vsetky rohy obliecok, vankusov, obhryza si rukavy atd.... 😉 😉 😉

jacka
20. apr 2010

iwus...pomaličky postupne...ked dáš.....moj sa ide zabiť za jogurtom..aj ked má plne bruško tak sa mu tam vždy ešte zmestí 🙂 😉

marion...mna raz uhryzol....ale teda......na druhý krát som sa ho bála priložiť.....tak som mu no no no...pochopil a už to nespravil zatial 😉 ......klop.klop.... 😉

iwusca
20. apr 2010

a aky jogurt? cisty biely alebo moze byt aj ovocny? a neskusali ste aktiviu? ta je podla reklamy s robiotikami 😀

jacka
20. apr 2010

iwi...najsor začni z bielym....niekto tam zvykne dať aj ovocie ale mne to nechutilo tak som nedala.......aktiviu som neskušala.....sia alebo ktorá písala....že dáva......

marion
20. apr 2010

jacka, tak ja neviem co to je, lebo v tych 13 mesiacoch som ho prestala kojit, takze o ten zazitok zo zahryznutia som prisla. Ale viem z pocutia mamiciek, ze je to strasne. Ved uz len tie prve dni po narodeni si pamatam, ako som vzdychala od bolesti, a to boli len dasna... 🙂 ale zvykla som si... 😉

baby, ja si na jogurt nepamatam, ale my sme ako prve skusili vyzivu a ta chutila... 🙂

jamaat
20. apr 2010

Čaute, zase mám resty, zanedbávam vás. Ale naobjednávala som zase vecí z UK a roboty je s tým, kým to preberiem, pofotím, nahodím atď.

Petu, zelené gate máš odložené. A tepláky budú ešte.

marion, ukázala som chlopovi tvoje fotky, tak si spomenul 🙂 ..........a tá torta - no teda!!! Paráda!

A čo som to ešte chcela? O jogurtoch.....dávam zvolenský ovocný, ide sa za ním zabiť.

A zuby trápia aj nás. Pred pár dňami sa jej prerezala hore jednotka a pôjde aj dvojka, tak zle spáva v noci. Cez deň je OK. Len sa bojím, že si ju naučím spať so mnou v posteli, lebo keď si ju zoberiem na kojenie, okamžite zaspím a zobudím sa len vtedy, keď sa zase mrví, alebo až nadránom a to viem, že ak by som ju vtedy preložila do postieľky, tak je prúser a budíček by sme mali už o tej piatej.

jacka
21. apr 2010

juj jamaat......ja mám to isté...bojím bojím že ho už neviem preložiť...... 😔

aj u nás idu zvolenské na dračku 😉

marion tak si prišla o veľa...taký zážitok 😉 😉 🙂 .......srandujem 😉

jamaat...ty stále kojíš.....ako ti v noci spinká?......lebo ja som toho staršieho dlho kojila....ale nespával v kuse celé noci...mám strach že pri tomto to bude detto 😅 😔

iwusca
21. apr 2010

ja tiez okolo 4 ked sa mala zobudi ju zoberiem a dam k nam do postele a potom spi este do 8 😎 o 4 by sa mi fakt nechcelo vstavat

petulig
21. apr 2010

jaaj iwus to mozes byt rada ze ti este zaspi ked ju prenasas, a ani nepapa medzi tym? to je dobre dieta🙂 my sme dnes vstali o siestej kua, lebo sak treba kakat o siestej 😀 😀
a uz nekojim, moje dieta sa rozhodlo ze dost, vresti o zivot ked vytrcim tak smola ☹

iwusca
21. apr 2010

nie papa az potom o tej osmej a este niekedy potiahne do 10 😀 stavim sa ze druhe dieta mi to vynahradi 😎

jacka
21. apr 2010

toto sa nedá počúvať ako pekne spinká.......to mne ani jedno takto ....ja proste mám nespavcov.........čo s tým narobím

peti..u nás zvykol o 5h...ešte že si to rozmyslel a posunul si čas 😒 .........a už nemáš mliečko?......aby sa ti nezapálil prsník.....

sia222
21. apr 2010

čafte..peti dik za IP ale to nebude pre nu je po MD ma malé deco a techn veci takže eee ale aj tak dík za info..
idte do cirkusu?🙂 bude asi ok dnes sme boli kuken zverinec čo tam maju pekné levíky ťavíky koníky🙂)
niekto sa tu rozčuluje(peti) 🙂) že dieťa vstáva o 6 a kadí? moje vstáva medzi pol5 a 5 a kadí🙂)
mne to o týchjogurtoch vravela dr že tak okolo 8 mes možem a ona´mi vravela že aktiviu..peti mne by sa tiež asi po..keby som mu do toho dala presnidavku🙂 ja mu tam dám občas tie kekse od sunaru abo piškotu pomrvím
my tiež nemámje zubalé ni jedon zato sme všade a stojíme všade kde sa dá vydriapať🙂)
a ako jamat písala 10x vstane pred spaním v postielke ale len cez den večer je unavený tak už asi nevládze a musím klopen že večer okolo pol10 si dá mliečko ešte aj ked buva od pol7 len naraz ho vela nevypije tak sa doráža a do tej 5 spí v kuse🙂)snád som to nezariekla že som to napísala🙂)
naj je ked sa postaví v tej postielke že odlepiť sa nevie odtial niekedy a je tam ako opica a reve..
ale musím uznať že sa prehrá na zemi hlavne so špagatmi flaškami podobne..za loptičkami sa plazí tak sa to celkom dá vydržať ešte v pohode..

peti su také čipky na ukludnenie neviem ako sa to volá homeopatické to ti v lek povedia ja som mu to raz dala ale nevidela som rozdiel:((( ked su take obdobia asi nič velmi nepomože si myslím len to prežiť ale u vás to budu asi tie zubky..ja mu dám cez den rožok ked potrebujem niečo urobiť tak to je zábavka potom hned vysavač ale urobím čo treba🙂)

iwusca
21. apr 2010

jacka neboj druhe bude urcitce za dvoch 😀 ja som bola taka ista a brat uplnu opak mamina mi vravela ze keby bol moj brat prvy tak na druhe sa uz neodhodlaju 😀

jacka
21. apr 2010

iwi.....srdečná vdaka 😀 😀 😀 ........ja som myslela že prvý je taký nespavec....a čertisko....a teraz fakt neviem čo je potom Peťko..... 😝 ......3x denne spí po pol hodke.......a o noci ani nevravím.... 😔 😅 🙄

jacka
21. apr 2010

aha stratená sia sa našla...... 🙂

jamaat
21. apr 2010

jacka, nespáva mi celú noc. Teraz máme dosť besné noci, lebo jej idú horné zuby. Keď sa mi zobudí 2x, tak to beriem ako dobrú noc. Ale to teraz nehrozí.

petu, naučila sa Miška na fľašku, zistila, že odtiaľ to ide ľahšie, tak prso už nechce.

jacka
22. apr 2010

dobré ránko.....

aj nám idu horné....a zistil že može s nimi škrípať....tak mi to trhá uši 😝 .....juj 2x bodaj by.......ale ju nemáš celu noc v posteli pri sebe??.....

veru tak ako jamaat píše.....vie s kade ide lepšie aby sa nemusela namáhať 🙂

ozaj jamaat....už chodí sama... 🙂

marion
22. apr 2010

babule, tak to vam nezavidim s tymi malymi...a nejake gely na zubky nezaberaju? Ja mam osvedceny aj na sebe, mundisal....ten strpol aj mne na jazyku. 🙂 🙂 🙂 ale musite vydrzat... 🙂 mozno tie prve pojdu tazko a ostane jeden za druhym, ani nebudete vediet... 😀 😀 😀

petulig
22. apr 2010

raaanko, tak teda sia dnes sme kadili o tretej v noci, aby mi luto nebolo. A uz druhy den mame hnacky, kuaaa kde su tie zuby 😕 ja davam calgel ale nezabera podla mna. Uz len vydrzat a pocuvat ten narek cez den. Musi ich to , ale poriadne boliet ked vidim co doraba s tymi hryzatkami.Sa bojim, ze si pusu natrhne 😀 😀

s tym mliekom to uz neriesim, dost som sa natrapila od zaciatku a ked nechce tak ma smolu. Sunarujeme, aspon ze si vybrala to najlacnejsie 😀

sia222
22. apr 2010

čafte..tak smes i mohla peti písať noci my sme boli o pol 3 hore 🙂)
aj my sme mali hnačky minul týž tiež neviem či zo zubalov abo niečo proti rotavír sme dali očkovaciu ale kadečo je teraz ale dala som mu ryž odvarík a dietku a mlieko pomenej a probiotiká a prešlo..takže to nič asi nebolo také..
sunar je lacny je ok mliečko oni su už všetky ok len niekt fi maju vela zamestnancov atd atd aby si robili reklamku chodia lobuju🙂 a kedže chcu vyplatu tak to sa na cene prejaví🙂) šáák a maminky zaplatia nee🙂
jaj ja len dufam že zubale budu ako u velkáčov som ni nevdela že im idu akurát sa slintali len a zrazu bol zub na svete všetky išli akosi lahko u oboch tak snad to bude aj teraz tak..
jaj jaci ti nezávidím šak ja som ako trdlo teraz a to relat dobre buva ..a prečo nespinká len tak malo?abo si unavená a citi nevozitu a začarovaný kruh? jaj máš to pestre teda dvoch drobčekov tiež tak naraz..ja som si pri velkáčoch nejednu noc poplakala🙂) a teraz sa na tom smejuušáci ked im to vravím aki boli...

marion
22. apr 2010

babenky, ked pisete o tych hnackach, tak aj ja si spominam na jeden den, mal vtedy maly asi 5 mesiacov, a strasnu hnacku. V ten den sme spotrebovali cca 15 plienok. Ale dieta potom pomohla. A prvy zub aj tak vysiel az o 8 mesiacov... 🙂 🙂

Takze Petu, hlavu hore a zubky necakaj...mozno si este pockas. My sme tiez cakali od 4 mesiaca, lebo si hryzol ruky, hracky, vsetko....a nakoniec prvy krat cinkol na lyzicke az v tych 13 mesiacoch 🙂 🙂 🙂

Ale drzim paste aby babetkam konecene vysli tie zubky a spokojne sa vyspinkali, a vy s nimi 🙂

mia78
22. apr 2010

Ahojky.........aj my sme si vybrali sunar a chuti a do výživy dávame piškotky od sunaru.......

a aj zúbky nás trapia cez deň spí tak po pol hodke aj štyri krát.....a večer potrieme gelom zatial zabral a ked nie tak sirup Nurofen aj ten zabral.........

dnes som kúpila jahody tak sme si pochutili 😀 ....som si spomenula ako sme ich vyjedali pred rokom ešte s bruškami 😀 😀 😀

petulig
22. apr 2010

ahojtee, babky ake pleinky pouzivate a obrusky a za kolko ich kupujete? mam moznost kupit lacnejsie aj pampeersky aj huggiesky aj take nove jedny, tak ak by ste chceli napiste mi do IP supnem vam cenu.

sia222
22. apr 2010

čafte..
miuš presne ma to napadlo dnes som pri nemocke kupila jahody ..ako som si ich tam pravidelne kupovala pred rokom a jedla na kilá teraz mi až tak neberu aj ked ich mám rada min rok to bol brutus sa divím že nemá malinký hlavu v tvare jahody a usb pripojenie na zadku🙂)mali by sme sa pohrabať v starej teme kedy sme to tu vlasne začali bačovať🙂)

mia78
23. apr 2010

ahojky ..no som to pozrela tak okolo januara2009 sme zacali 😀 😀 😀 😀

dnes ma tak bolí hlava už som na liekoch asi nejaka zmena bude čičo 😒

jacka
23. apr 2010

jáj jahodky................ale najlpešie su takú ...domáce odtrhnuté zo záhrady...mňamky mňam 🙂

mia....mna bolela po dva dni hlava..........nechcela som veľmi tbl.jesť kedže stále kojím......ale nedalo sa paralen som dala ja tak neprestalo......................ale zmena by mohla prísť dnes je kosa vonku poriadna 😝

petulig
23. apr 2010

hojteeee, tak konecne sme sa prehupli na 7 kil 🙂) inak som sa dnes pytala mudry a ta mi jogurty povedala , ze az v deviatom mesiaci a aj to biele. Kazdy nieco ine kua.
a zuby furt nic, hnackujeme uz stvrty den , vrestime, zujeme vsetko co je v okoli 😀

idete niektora na tu vystavu prveho maja? do blavy? ci sa to vobec oplati tam trepat 😕

mia78
23. apr 2010

no vidiš tak pekne pomaličky si naberá 😀 😀 😀 uvidíš ako ti priberie teraz ked ste presli na umelé mléko 😅 ....aspon my sme pribrali viac ked sme presly na um........
a ja jej nedavam jogurty to som jej dala len vtedy trocha okúsiť lebo tak pozerala chúda namňa ked som jedla 😀 😀
ale kupujem výživku maju jogurtovu s bananom myslím že sunarka vyraba neviem presne.......

a na tu vystavu som chcela ísť ale kvoli malému to nepojde tam bude vela ludí a nemože teraz ochoret aj tak stále pokašlieva.... 😒 a ci sa oplatí neviem..........

jamaat
25. apr 2010

Ahojte.

jacka, večer uložím Emku do postieľky, okolo jednej v noci sa zvykne prebrať, to si ju zoberiem k sebe na kojenie a keďže v tej minúte hneď zaspím, tak u mňa aj zostane. Vtedy ešte zvykne tak 2 hodiny potiahnuť, ale od štvrtej je to už bieda, stále je hore a mrnčí. Tak furt len prso natrčím a tak po polhodinkách ešte do šiestej podrieme. Čiže od tej jednej do rána je so mnou v posteli a bojím sa, že si na to zvykne. Ale nedokážem nezaspať. Minule som sa zobudila na to, že spadla z postele. 😕

A už druhý deň má teplotu, to zatiaľ nebolo pri zuboch.

iwusca
26. apr 2010

Ahojte tak sme sa vratili z poradne a mame 70cm a 8390g 🙂 dr povedala ze uz jej idu zuby no zatial sa tvari spokojne tak dufam ze to tak aj ostane a aj ju pochvalila aka je pekna velka a hlavne zdrava tak som rada ze ma nesprdla ze este nesedi a tak 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre