Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
6. aug 2009

čafte.luci tak skoré uzdravenie.mne sa raz pepka prekotulala zo sedačky videla som ako padá neublížila si len sa lakla a nemohla lapiť dych už oko gulala a napadlo ma že mi niekto raz hovoril že otočiť dieťa dole hlavou za nohe a trepať aby dych lapila.tak som ju trepala sama som bola doma bo to by zachranka isto nestihla.ptom som sa klepala koby ma 220ovlažila a vyhulila snád kutnu horu..tie naše detičky nezbedné...
tak sa rýchlo dajte do kopy.

babky myslím že ten primár tam má bordel to je fakt a asi to inak nevie teraz vyriešiť len myslím že už sa mali dávnejšie nad týmto zamyslieť ved BB je velké mesto.ale ak chcete aj pozitívum tak ja som bola v nemocke koli tomu že mi práve na týchto prístrojoch čo tam maju sono a ctg namerali zlé hodnoty čím ma pekne vyplakali a vystrašili a nasledovalo pozorovanie a vela dr má nazor že su staré a zle im ukazuju.takže ja napr nevierm ako by som to riešila a budem riešiť ale rozhodne nemám chuť isť na boimetriou a na ctg po tom ako mi to tam viackrát zle nameralo a na oddelení bolo všetko ok na tie prístroje kt urobia 40žien za sebou.nech si hovorí čo kto chce každý diagnostický prístroj si potrebuje aj oddýchnuť.moj malinky zo dna na den pribral o pol kila tak ak to pojde takto do sept tak porodím asi 10kg dieťa🙂))to sono je naozaj orientačné vo vyššom štádiu a po tom ako ma vylakali vám poviem že som za radšej nan neisť.kedysi sa to tak vobec nerobilo.ved ak tí pakvia niečo uzákonili nech tie nemocnice aj patrične vybavia.načo je dobré to robiť na pristrojoch na kt nie je spolah pak dobre vyplašiť ženu hospitalizovať...ale oči mi prečistilo poriadne..na to je tam to sono ok🙂)

neviem či vzhladom k tmu prečo to robia aj prietoky je štatisticky viac zdrav.detí a vedia skor pomocť ale ja som bolaa pred 9r pri dcére na prietokoch iba raz a pri synovi sa to vobec nerobilo a to zas nebolo v dobe kamennej tak asi ťažko povedať.ved čo dr to názor
😕

ale ministrovi zdr by som priala to čo ženy v tehu prežívaju vdaka im priblbnutým zákonom a šetreniam av akom stave su nemocnice.hlavne že bude v blave nov štadion nie?? pritom každá platí do poisťovní.hajzlíci

jamaat
6. aug 2009

Tiež si myslím, že nie je nutné, aby sa chodilo posledný mesiac do nemocnice na kontroly. Aký to má význam? Keby ženu kontroloval lekár, ktorý ju potom aj odrodí, tak by som to brala. Ale toto bolo zbytočné. Väčšina lekárov už sono má a prietoky by stačilo kontrolovať len vtedy, keď niečo nie je v poriadku. V zahraničí to tiež tak funguje.
No a keď lekár sono nemá, tak odísť k takému, čo má, a potom sa už hádam aj ten prvý lekár spamätá a zariadi si poriadne ordináciu.
S Fruhwaldom sme sa o tomto bavili, vraj sú doktori na neho naštvaní, že im pacientky odlákal. Pritom on nikoho nenahováral, všetko je len jeho prístupom a vybavením ordinácie. Ten vie urobiť aj sono, aj 4D, aj prietoky. Ženy sa to rýchlo dozvedia a to je najlepšia reklama.

jamaat
6. aug 2009

A kde ste vy všetky? Na Pivnom feste na námestí? 🙂

petulig
6. aug 2009

tu som 🙂 dnes mal drahy volno tak sme sa flakali. Ale uz nic nevladzem. A to mame doma total bordel ako sa menilo okno este malovat chceme , ale ako to ja poriadim to veru netusim s tymto brusiskom.
a co je za festival? to takto cez tyzden?

jamaat a to ctg je vlastne co ? ked mi doktor robi prietoky u neho v ordinacii je toto take dolezite?
ja som s Fruhwaldom velmi spokojna, si neviem predstavit ako by som sa nervovala a chodila do nemocky na sono od mojho povodneho gynekologa kedze ten mal sono asi z pred dvadsiatich rokov co tam nic vidno nikdy nebolo .Tu je to paradne pohodlne, vsetko na jednom mieste.

jamaat
6. aug 2009

CTG sú ozvy srdiečka bábätka. To ti dajú také pásy okolo brucha, pripoja ťa na prístroj a ten zakresľuje, ako bábätku bije srdce.
Ak si u Fruhwalda, tak buď len rada, že nemusíš do nemocky chodiť.

Taký malý festivalík je dnes a zajtra. Každý deň 4 skupiny a pivo asi za dobrú cenu, čo som počula ľudí rozprávať. 🙂

sia222
7. aug 2009

čafte babky.teda akosi to tu flákate 🙂) petu ja začínam mať ten istý problém s bruchom🙂kua už aby to bolo🙂)keby sa to tak aspon na hodinku dalo hodiť na chrbát🙂jááj ja už tak zaávidím tým čo chodia s kočíkom

bože zas idu tuším teplučké dni:(
jaci!!! kde si????

petulig
7. aug 2009

cafte..sia ja som si to nepripustala. Mne sa nezda az take velke, ale nevladzem uz.Este dva tyzdne dozadu som po obchodoch behala a teraz europa pol hodinu a domov bo som k.o.
Musim si ja nahnat catu brigadnikov do bytu nech mi to daju do poriadku.
Jacka tu uz riadne dlho nebola veru. Ci jej net nejde alebo co.Dufam,ze je este stale 2 v 1.
sia a ty uz mas cisarak isty ci?

sia222
7. aug 2009

čaves.nemám istý resp neviem kde mám placentu🙂kedže sa teraz zaoberali velkosťou a ten dr čo k nemu chodím ma dva týž dovču.rada by som to počula od neho bo chcem rodiť pri nom ale ak nie tak chcem epi.bud týž idem ale k inému tak sa musím na toopýtať.kua dufam že ak nie cisar tak stihnem tu epi vybaviť bo ma dr...
ale niekedy mám už aj také stavy že mi je všetko jedno a nech už nemusím takto trpieť.ja sa síce rehlím ale mna ti nič nebaví už všetko ma bolí mám to akosi len v bruchu a ked sa pomrví mám pocit že mi vyletí nejaký orgán kríže si už asi ani necítim krče v lýtkach kyselina dýcha sa mi na dve veci🙂)no toto hypochonder nemá čo ja teraz🙂)ked stojím chvílu tak ma tlačí zospodu ked idem vstať z postele tak v duchu nadávam a niekedy sa odhodlávam aj 5min🙂 a kedd sa usalaším konečne nejako na spánok tak paťulko sa rozhodne že dá buchnát do mechura a celá procedura sa opakuje🙂)musím si tu tašku zbaliť.tým že som bola v nemocke som to poprala tak to musím narvať nazad🙂ved aj ja ked sa porovnám s inými ženami nie som až taký slon aj ked už mam 15kg na sebe ale fakt sa začínam cítiť total na h.... ešte chvílu a prasknem🙂)

petulig
7. aug 2009

no ako citam tak cim skor aby si to mala za sebou. Mna tiez cim dalej tym viac tlaci ked chodim, ja to este nejaky tyzden dva vydrzim ale potom by uz mohlii vyliezt krpce co ?🙂

boze akurat sa rozculujem nad zdravotnictvom, to je uzas. Otec caka na vysledky uz mesiac a stale nic.Brali ho na odber z jedneho dna na druhy ze je to surne a teraz caka ako blby. V nemoecnici nikto o nicom nevie, prehadzauju si to jeden na druheho. Este ho dodrbu, ze ako je mozne ze ho operovali ked mu nerobili take a hentake testy. Kua nakoniec sa budeme sami operovat, zasijeme sa a doktori sa budu pozerat. Sila toto 🙄

mia78
7. aug 2009

cafte babule, 😀 , jaj citam ako vam je na .....aj ja sa tak uz citim ,tiez ma tlaci dole ked dlhsie chodim a to stavanie s postele sila.....,dnes som presla s malim cele mesto od hustaku po park 😝 lebo sa uz nudi doma, tak som isla ako slimak by ma predbehol 😀
aked vidim kociky uz by som sa prechadzala tiez, len nech pride s dofci a mozme ist rodit 😅

sia ja som sa tam uz nedovolala nik mi to nedvihal ,ja uz neviem to kaslem asi pojdem ked pride s dovolenky,ked uz zrusili tu ordinaci tak co ,to uz mohol vediet vtedy ze sa to rusi.......

jamaat
7. aug 2009

Dievčatá, ešte pamätám, ako vám teraz je. Posledný mesiac bol najhorší! A tie, čo prenášali, tak už boli úplne zúfalé.

sia222
7. aug 2009

čafte.miuš tak to si dobráá taká prechádzka..lenže ja som taká truba včera som riadila tak viac asi akoby som mala a už je to tady že skapínam🙂
miuš oni zrušili len vraj tu že stredy a pondelky aspon tak mi to povedala tehule čo chodili z vonku teda vlastne vodeckého dni.neviem či to vedel ale asi mi pripadá že ani nie ved prečo by nám to nepovedal boh sa už v nich vyzná to ako by tam niekedy nevedela pravá ruka čo robí ľavá🙂
už sa možno sestričke nechcelo dvíhať tie telefony🙂)ako mne sa tiež velmo nechce isť k hentomu muž sa mi smial že ten ma tam náhodou zas nechá tak mu vravím že ja si ponesem tašku a on pojde za mnou s matracom.ale ja už som teraz v 37 tak už by malo byť všetko ok keby aj len nech ma netrápia dlho bo ich tam pohryzem 😠 😠 😠 😠 ešte keby tá moja padafka išla so mnou bolo by mi lepšie ale čo už s ním...

jamat to je des teda fakt tento posl mesiac🙂)ale sranda že ja si fakt pri velkáčoch takéto stavy blbé vobec nepamatám. daj pokoj s prenášaním pojdem vám umyť všetkým okná aby to bolo bez prenášania🙂)
peťu to sa človek len nase.e fakt ked myslí na to naše zdravotní v akom je satve a naj ked sa dr vyburia na pacientovi jáj fakt des

petulig
7. aug 2009

cAfte 🙂 ziadne prenasacky. Ja by som si to k narodkam pridelila 22.8 🙂 len neviem ci mala bude suhlasit 😀

sia aj moj je padavka. Zo zaciatku uplne tvrdohlavo, teraz uz taky neurcity, ale ked si to nezaplatime vopred asi ho tam ani nepustia potom kebyze si rozmysli. Isto ma necha na vratnici a bude utekat do krcmy 😀
. A ked pojdes k dokimu vyzisti tu EPI.Ty chodis do nemocky tak ci tak, tak ti hadam povedia koho s tym obtazovat. Mna sestricka odhovara, ale nedam sa 😵 strachopud som.

dnes sa kamoska vracia z porodky, dceru dalsiu si priniesla. Jaj zavidim, ze uz ma potom. Keby aspon pocasie sa umudrilo a ochladilo trosku, hned by nam lepsie bolo.

jamaat
7. aug 2009

sia, veď keď by si mala ísť cisárom, tak k tomu muža aj tak nepustia.
Ani ja si nepamätám, že by som pri prvom tak zle posledný mesiac znášala. No ale my už máme na to aj vek, aby sme sa blbšie cítili. 🙂

petu, no to by si veľmi rýchlo rodiť chcela. 🙂

sia222
8. aug 2009

čafte. peťu ty si topočko vymodlila🙂) díki.
inak ty by si 22? ja zas teraz 11 alebo 23 bo 11 sa mi narodil syn a 23 ma meniny🙂) no a ešte potom ostáva jeden trápny dátum a to 20 sept kedy má muž meniny a to teda nechcem!!!

no ved ale ja neviem kde mám placentu tak ja neviem či to je na cisár ešte vieš...ja viem že tam ho nepustia.ale jeho by nepustili ani k normál šak keby zbadali medzi dverami ten bledý obličej a kvapky potu na čele bolo by hed jasné že má k pádu na zem len pár sekund🙂) len by mi to bodlo fajn ale čo už s ním ..už som mu hovorila že potom je narade milenec🙂))

baby aj vám padá všetko z rúk??
peťu a ty mu to zaplatíš aby už nič nemohol odskočiť??🙂)
vraj nemaju moc radi epi ..
ja sa tiež bojím ako fras nenormálne a maju to v ponuke tak to chcem.to je aj tak asi vec názoru kamoška je porod asist v ba a tiež rodila s epi
moj švagor je veterinár a tiež ma odhovára tak sa smejem že ked je taký mudrc či mu zvieratá spomínali nejaké komlikácie ked im ju dával ked ich rodil 🙂)

petulig
8. aug 2009

😀 cafte
sia ja som si povedala, ze ked sa to da ulahcit tak preco neulahcit.Akurat aj aine mi pisala, ze niektori doktori proste nechcu robit s epi a ze ti ju ani nepichnu. By som sa pozrela na to 😎 ked to uz budem mat vybavene.
s tym drahym neviem, nejdem to radsej riesit. Ked tak pocka na chodbe , len aby necakal dva dni 😀 Jeho do saly aj tak nedostanem, to by mali viac roboty s nim ako so mnou. Ale chcela by som aby nejake fotky porobil cerstve. Ktovie, uvidime.

to pocko ani nehovor🙂 aj buduci tyzden hlasia tak okolo 25 co je znesitelne. Som sa aj podakovala tomu hore 😀 Aj ked ja sa potim aj v tychto teplotach.
Inak ty uz si 37 tyzden tak to by kludne toho 23 mohlo byt🙂

S tym padanim z ruk, mne sa to inak prejavuje. Zabudam a som nejak menej chapava. Uz sa mi smeje drahy, ze uz nech to vytlacim, lebo nie je rec so mnou. Aj trikrat mi opakuje niekedy. 😀 Ved ja by som uz rada, ale ako krpca presvedcit nak uz vylezie.

jamaat
8. aug 2009

Ahojte. To padanie z rúk som mala od začiatku tehotenstva, nielen na konci. Takže si ešte dobrá, sia. Ja som sa často aj drhla, lebo som jedlo do zlej rúry pustila. 🙂

Včera som si v sásovskom Lidli všimla, že vyložili kojacie vankúše zase. Sú za 10 euri, to je polovičná cena ako zvyčajná na nete. Nie je vyplnený guličkami, je taký mäkkučký. Ja ho mám a som s tým veľmi spokojná. Najskôr som ho používala len na kojenie a okrem toho mi malá na ňom rada spinká a má ho aj v postieľke pri hlávke, rada sa k nemu túli a lepšie tak spí.

mia78
8. aug 2009

cafte, no stym padanim to je tak nanervy,minule som chitila nieco v obchode a bac tak my to muzik podal ze nech to uz nepustim tak sme sa smiali...... 😀 stale nieco spadne alebo zabudnem........ 😀

rano bolo fajne chladnejsie ale teraz je zas nejako dusno ,ja sa potim aj ked sedim niekedy ufff 😝

no uz zachvilu uvidime kto znas septembroviek pojde prvy...... 😀

parvitas
8. aug 2009

ahojte,
to je dobry tip. neviete, ci to maju aj v tom lidli nad plazovym?
inak, nejako sa nam tehulky po BB rozrastaju 😉 - kam pozriem, tam baba v bruskom 😀
ozaj, aj dnes vecer bude v meste akcia - obrovske babky 6metrove...
paci sa mi, ze sa snazia a nieco sa teda aj deje.. ze program nerobi len europa 😀

mia78
8. aug 2009

videla som ten vankus aj nad plazovym ale neviem ci ho este maju lebo to bolo asi pre tyznom alebo viac uz nepametam.......

parvitas
8. aug 2009

aha... no to uz asi nebudu mat, ked to bolo pred tyzdnom. vzdy ked sa vyberiem do lidla s nejakym cielom, tak je to uz vypredane...

jamaat
8. aug 2009

ja som ich videla včera a nebolo to ako akciový tovar, takže ľudia o tom nevedia. Bolo to v regáloch, kam dávajú tovar, čo sa nepredá. Nechápem, prečo sa to tam objavilo 3 mesiace po akcii. Myslím ale, že by ich ešte mohli teda mať.

petulig
8. aug 2009

oni sem tam vylozia nieco co najdu na sklade. Takto sme nahodou kupili skrinku do kupelne co bola beznadejne vypredana po mesiaci. Bohvie kde ju nasli 😀 sla by som aj ja pozriet, ale drahy opravuje auto od rana a este nejak stale neprisiel a peso teda nejdem.

jamaat
8. aug 2009

Teraz som si uvedomila, že ho mám aj vo fotoalbume. Piata fotka.

parvitas
9. aug 2009

jeej, diky za fotku, jamaat. 🙂
tak skusim pozriet, babenky.
pocujte, kupovali ste obliecky do postielky niekde tu v BB? viete poradit, ze co kde maju? hladam take nie prilis besne farby a vzory.
ale drobne kococky ako ma jamaat ten kojaci vankus, sa mi pacia.

jamaat
9. aug 2009

Ja som objednávala cez net jedny, zvyšné mám ešte zdedené po mne 🙂 ...Odtiaľto som brala viacero vecí http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=39041

jamaat
9. aug 2009

A toto je tá istá pani, vie spraviť aj ceny v EUR, má slovenskú banku a posiela tiež zo Slovenska. http://www.ebutik.cz/index.php?men0=4&men1=46&l... ..........tie pásikavé obliečky sú nááádherné! Tie vtedy nemala, keď som ja objednávala.

sia222
9. aug 2009

čafte babky. vikendujete či sa balíte?? no ja som dnes normál pobalená kdyby neco🙂)bola som rano v tescu s mužíkom ale už som mala dosť to bol asi moj posl nákup.a celé poobedie lehním bo ma bolia kríže ako fras a v podbrušku a brucho ako skala občas. žeby nejaký poslíček či čo??no ešte ma takto za cele tehu nebolelo...
tak som vyriadila že keby náh nech tu nemá mrdník a ked si lahnem chodí na mna pozerať ako puk..
už je vylepkaný tuším teraz🙂)) velkáči sa narodili v 38 tak uvidím🙂)

jamat ten vak čo maš pre malinku sa mi páči akosi to teraz fičí ale ja by som sa obávala že to baboo si na to moc zvykne a potom si bude stále vyžadovať pozornosť a ani sa nepohnem.mala som taký probl so synom to bol des naučila som ho moc na ruky a ťááážko sa odúčalo...

petulig
9. aug 2009

siaa ty uz rodit sa chystas? To nas v tom nechas? Ja mam take divne bolesti do podbruska, ako na mrchu ale to takdva tri krat denne chvilku a prestane to. Bohvie co sa tam dnu odohrava 😵

ja mam veci pripravene, ale som zistila ze tasku mam malu sa mi tam zupan nevojde a kozmetika. Tak bude dve tasky alebo musim daku kupit. Viac veci ako na dovolenku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre