Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
26. apr 2010

iwus tak fajne, pekna vaha. Inak aj naam povedala ze idu zuby uz pred dvomi mesiacmi, ale zatial jej to nevyslo 🙂

nas pozrela stylom, ze si malu polozila na lozko a ze ,,no ukaz mi co vies,, a mala na nu kukla a zakrutila hlavou ze nie nie nie🙂 tak jej treba. No bol piatok pol tretej uz sa doktorke zjavne nechcelo 😎

sia222
27. apr 2010

velmi pekné a pravdivéé 🙂

jacka
27. apr 2010

mala som čo robiť..ja slepana aby som to mohla prečítať 😀 😀 😀

ale krásne 🙂 😵 😵

mne sa malý začína stava na nohy.....ja neviem či ho nechať.....sa mi zdá že to skoro.....však ho hádže na všetky svetové 😕 🙄

už dávať detom aj vajíčka?:..a ako často mäsko...

iwus...super......hlavne že ste zdravučký 🙂

petulig
27. apr 2010

cawte...jacky my sme sa dnes tiez v postielke vytrepali na nohy. Drzala sa tych tyciek, dobre ze prsty biele nemala, ale nepustila. Neviem kam sa ponahlaju. Ale ked sa stavia sam, tak ho nechaj. Kamoska co chodi s nami plavat ma o mesiac starsiu a ta uz stvornozkuje jedna radost, postavila sa tusim v siedmom mesiaci v postielke.A teraz jej uz lobzuje po byte 😀

petulig
27. apr 2010

fuuu tak zistujem, ze aj ja som poriadne slepa. Sia to si kde stukla? Kde taketo piekne maju? 😵

mia78
27. apr 2010

ahojky .......tak ja som to ani neprecitala sa my to marý tie písmenka odseba ci co ani som nevedela že som taká slepá 😀 😀 😀

jacy ako PETA píše kludne ho nahaj ..... a vajíčko sa može ale iba žltko raz týždenne .........

mia78
27. apr 2010

tak som sa dočitala som si to zvedšila ...pekné 😉 🙂

osusko
29. apr 2010

no babenky ste teda pokročili v tej rozprave od kedy som tu bola posledne

jacka
29. apr 2010

mia ja viem že len žltko...a varit aspon 2O min........len neviem či možem už..... 🙂

veru peti.....aj ten moj ..silno silno......už som myslela že sa mu ručka odkrví...ale ho kmásalo s jednej strany do druhej 😀 😀

tak nám začína krásne počasie...... 😎 😎

nás čaká ešte jedna kontrola u ortopeda........tak som zvedavá.......

ešte som niečo chcela ...si neviem spomenuť 😔 🙄 😝

mia78
29. apr 2010

novidíš ja som zase nevedela ze až 20minút variť.........

sia222
29. apr 2010

čafte..
to som dostala už nafotene takto preto som to šupla teka aké som dostala🙂ste si zrak precvičili..inak aj ja už zisťujem že akosi slepnem..
ni ja som nevedela že 20 min variť a asi to ni tak dlho nevarím pri konci to tam šupnem na par minut len
kua kombinácia splnu sopla a lezucich zubov v noci je total desss:(( dnes sme buvali asi že 2 hodky hore dve hodky spanok medzitým hra🙂)
osusko práveže to tu zanedbávame akosi nie?no neni tolko času..
miuš už zas nemaju jahody nikde :(((
jaci ved a moj sa stavia odkey už a s tým podla mna nič človek nenarobí a jasko že už mu to ide super a ked vidí že sa nepozerám padá rýchlo k telke a tak sa rýchlo postaví akoby mal papriku v zadku aby niečo stihol 🙂)kusok kablika🙂)omakať

petulig
29. apr 2010

jaaaj si ho viem predstavit patika, krpajz jeden. Na nohach sa im asi paci, to my mame usmev od ucha k uchu a tie komentaare k tomu. A najnovsie padnut na rit a znova hore a dokola a ja sa kukam a bavim.
A tie kable to je asi celkovo uchylka, sto razy ju odtial posuniem a furt je za chvilku znova tam.

my sme sa vyhadzali dako, neviem ci to z nejakeho jedla, alebo z kremu co som ju natrela.Rozmyslam, ze zajdem aj k doktorke s nou, ale ako poznam nasu mudru tak mi k tomu prd povie.

sia aspon sa nenudis v noci, hadam by si nechcela celu noc spat. Sak si to uz ani predstavit nevieme 😀
my najnovsie vonku uz vobec nespime, max. pol hodka a koniec. Poraziiiiiiiiii maa.

jani my sme boli minuly tyzden na kontrole a konecne vsetko ok s klbikmi. Budete uz aj vy konecne mat pokoj. Furt mysliet na kadejake kontroly .Asp=on ze tie poradne su uz len kazde dva mesiace. A ake mate miery najnovsie? 😵

jacka
29. apr 2010

no neviem či mu to stavanie nezatrhnem.........však mu nožička jedna ide na krivo....sa bojím aby som mu neublížila....na ortopediu pojdeme asi buduci piatok........tak sa tam popýtam či to tak može 😅

sa tu stresujem za každým ked sa niečo udeje.....prvé som si ani nevšimla kedy sa postavil ...nieto mu pozerať ako stojí....a to maličko kontrolujem stále 😔 ...asi mi tá materské niekam lezia 😀 😀

veru tie káble......ked ich vidí tak by sa za nimi rozutekal keby vedel 😠

peti mne nespí nikde.....či v postielke ...či v kočíku...po pol hodke dvíha hlavu....a maminka skončil som 😠 😠 .......takto zle spáva......3x denne po pol hodke....som na nervy ....doma nič nestíham......teraz sme aspon na dvore.......sa opaluleme.......sa nech aj dom spadne 😝

veru sia...čoby si nechcela...hádam spať celu noc 😀 😀 😉 .................................

ja som ako jamaat.....preložím ho ku mne v noci......napaušká sa ...zaspí....ja tiež.......ešte som sa sám obslužil......len ma zobudil ako dudká.....opica malá

vy nevaríte tak dlho dlho vajíčka pre nich?.......ja som to robila aj pri prvom......ale pokial vaše prežili........ 😉 🙂

mia78
29. apr 2010

jaj mate šikovníčkou doma ved už všetci na nohach ....moja by aj chcela sa driape ked ju rukami idem zobrat ale este neprišla nato že sa aj sama može 😅 ved nakoniec má ešte čas........ 😅

vajíčka varím klasika 12min na tvrdo ..... aj my trávime celý den skoro von a doma nič spravené 😒 ved ma to počka 🙄

neviete niekto malej sčernali zaušničky v ušku prečo to? 😕 či je nekvalitné zlato alebo som počula že aj vitamíny jej nejaké chíbajú ale to je asi povera hmmmm.............

jamaat
29. apr 2010

Ahojte. U nás boli katastrofálne dni a noci, z tých zubov ma raz šľahne. No a aj šiestu chorobu máme za sebou. Včera sa vyhádzala a ešte jej to nezmizlo. Tak sme ani plávať neboli.

petu, ale v utorok sa už hádam stretneme.

mia78
30. apr 2010

zajtra je v Mcdonald pragram pre deti od16:00....malovanie na tvár, bábkové divadlo a dáke hry.........................asi pojdeme pozreť ak nebude pršať.......... 😀 😀 😀

jamaat
30. apr 2010

A tá súťaž lezúňov kedy má byť? Či to už aj bolo?

sia222
30. apr 2010

čafte..veru spala by som v noci a tuto to bolo ešte horšie kua fix🙂mu tie zubky asi vytiahnem sama🙂
jaci ale ja ked ho aj chcem dať ku mne do postele on tam nechce byť ma proste svoju..
ja som tie vajíčka tak dlho asi ani pri velkáčoch nevarila..šak sa ni nenazdám a dám mu tatarák🙂)šak ho mal rad ked bol v bruchu 😀 😀 až si ho doslova pýtal raz za mesiac opatrne🙂
jaci a to mu chceš ako zabraniť aby sa staval?teda mne by to neprešlo by som ho musela sekud lepidlom prilepiť o zem asi..
miuš aj z vody možu nebola si dakde? ale s tým zlatom podla mna to neni povera poznám také pripady teda nie že vitamíny chybaju ale nie každy to má rad a znese moja babka nemohla mať v uchu bo odpadávala a ja ked mám teplotu tak si musím preložiť zl prsten na inu ruku lebo ma na nej bolia žily a už som aj čula že ked je v nejakom debilkovatom bode prepichnute uško tak možu sčernať abo hlava bolievať..ale jej asi len v ušku tá časť to aj moja pepa máva vberem vyčistím neriešim🙂)

jacka
30. apr 2010

sia...prilepť o stenu....tam bude v bezpečí pred všetkými nástrahami...... 😀 😀 😀 ...jasné že sa mi to nepodarí.......však sa zlostí .....jeduje....ked nie je po jeho 😠

tak nejdem ani ja tak dlho variť.....aj tak mu to nebudem často variť........

inak super že ti nechce byť v tvojej posteli ....čo by som ja za to dala.... ☹ ...dolámamá nevyspatá...... 😅 😝 😝 ..moja chyba 😝 😠

mia78
30. apr 2010

už som jej to skúšala čistit takto na ušku lebo neviem ako jej to idem hore dole zapínat...............

sia vy chodíte na kone.... ževraj má byt na plážovom parkur asi na druhy týžden nevieš kedy?

sia222
30. apr 2010

čafte..hej bude na bud týž parkur..naša peťa je koniarka🙂) čuchá hnoj ked ho zacíti ako fialky🙂) miluje kone a ked nejakého drží tak sa nechce umyť🙂) a bozkáva ich
ked chodí k tatovi tam chodí jazdiť do klubu a tu na šachty ale uvidím či toto leto a bo na bud koli malému ju dám do nejakého tu len musím najsť že kde je ok klub tu nejaký ale chcem isť na pony farmu kuken neviem či tam je škola..strašne miluje kone a nebojí sa jazdí asi 2roky..ale aj čistí a všetko ..najradšej by mala kona aj v zahrade..alebo aspon hnoj 😀 už mám doma asi 30kg podkovičiek z mrciniek🙂 čo podonášala

mia78
30. apr 2010

aspon má nejakú zálubu...a podkovičky ti nosí pre šťastie 😀 😀 😀

jamaat
30. apr 2010

Aj u nás bola katastrofálna noc. Idem si nachystať sirup proti bolesti k posteli.

petulig
1. máj 2010

cafteee, no vidim, ze nas je viac s tym spanim. Ako som ju vychvalila, ze mi spi aj dve hodiny v postielke, tak tie casy su uz asi prec. Pol hodka a tri hodiniy hore , dalsia pol hodka a zas hore , to je na nervyyyyy. Celu prechadzku sedi a cuci von z kocika 😝

o tom vajci som to ani len netusila, ja varim len normalne aby bolo na tvrdo, zo 10 min.

Davate pit nejake dzusiky alebo len vodu a caj? Toto dieta vymysla a nechce cajiky ani vodu , vlastne skoro nic. Tento tyzden bol zaujimavy aj s jedenim aj s pitim kua.

jani ta siesta choroba sa prejavuje len tym vyhadzanim? Lebo my sme tiez vyhadzany, aj ked uz jej to trosku mizne, ale cely chrbatik a brusko ma. A daj mi vediet potom v utorok, ci mam brat penaze.a ta sutaz je 9 maja v europe tusim. Osmeho je ta mila za mamu .

mia78
1. máj 2010

ja som jej skúšala dávať džúsy ale nechce to ledva si cucne caju a nepoje toho moc trocha zje a potom jači za mliekom tak musí byť mlieko........

iwusca
3. máj 2010

kurnik to je pocasie akurat som malu obliekla ze ideme von a este ani v kociku nebola a zacalo liat 😝 🙄 ....
aka je to siesta choroba? o je akoze 6. v poradi alebo? neviem v tom to sa nevyznam a zatial sme chori neboli klopklopklop 🙂
inak ja malej davam pit len vodu alebo cajik ale rada by som jej uz aj daku stavu ovocnu dala ale neviem aku....kupujete to alebo doma odstavujete? a kolko by asi mala vypit? mne vypije cca 2 tie 125ml flasky za den...

mia78
3. máj 2010

tak to ti pekne celkom vypije mne za den ani tu malú flašku nevipije tak ju cez noc oklamem cajom tak vypije malu flašku........

inak ja si tak už vravím že nech už behá aj ked bude všade ale nič nerobí len na rukách by bola a ked ju položím jačí mama mama a to ani rev nieje ale taký krik že až 😲 tak radšej travime von ako sa dá aspoň obzerá ked už trocha pospí 😅 hodíme plášť mama dáždnik a hybaj von ked sa už neda vydržať........a to má celý tyždeň pršať ☹

a v sobotu by mohlo nepršať aby sme mohli isť do parku alebo v nedelu na lezúnou čo...........

jamaat
3. máj 2010

Neviem, prečo sa to volá šiesta choroba. Sú to 3-4 dni teploty až horúčky a potom sa vysype po celom tele, no a tým vlastne choroba skončila.

petu, no velice podobné deti máme. 🙂 Zajtra sa chystám na to plávanie, ešte sa zahlásim tete inštruktorke. .......Inak Emka sa mi vyhádzala, keď sme začali na plávanie chodiť. A aj veľa ostatných detí. Je to ekzém. Nie je to vyslovene spôsobené plávacou vodou, ale to vymáganie napomáha citlivej pokožke vyhádzať sa. Ako sme prestali plávať, aj doma som kúpanie obmedzila, tak jej hneď ekzém zmizol. Budem ju musieť aj teraz po plávaní riadne krémovať.

petulig
3. máj 2010

no tak super a ja som tam trosku somrala vo vode ze sa vyhadzala a tetka hned ze to urcite nie od toho, lebo ze tam chlor nie je . Ale uvidime zajtra. Trosku sa to zlepsilo od stvrtku lebo sme neplavali. Som zvedava
inak my sme zacali liezt uz aj dopredu kua , vsade je to dieta. A presne ten styl ako tvoja emka jani 🙂 podla toho videa co mas na fb. Cisty break dance🙂
a v sobotu by uz malo len sem tam prehanky co som teraz kukala pocasie tak dufam, lebo na milu chceme ist aj my a aj na lezunov pozriet. Nech naberie inspiraciu dieta

mia ja som kupila raz v kauflande taky dzus v sklenenej flaske little bee sa to volalo, fajne to bolo karotka jablko a este broskyna tusim, vylogala to za tyzden, s vodou som jej to riedila. To mi bola schopna aj dve flasky vypit, ale cajik tiez nic moc. Cela flasa sa nam malokedy podari.

jamaat
3. máj 2010

petu, tak ideme zajtra na plávanie. Dúfam, že nezabudnem veci doniesť.
Inak Emka mi tiež nechce piť. Iba keď jej urobím granulovaný čaj Hipp, ale musí byť dosť sladký, inak na to kašle. Pritom aj ciká dosť málo, takže mala by piť viac. Skúsim ten džús z kauflandu teda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre