Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jamaat
19. júl 2010

@bobocka Prvý pôrod som mala podobný ako ty. TAkže poznám obidva typy 🙂

bobocka
19. júl 2010

@jamaat mo a co je lepsie? aj si medzi kontrakciou schrupnut,ci to mat chytro za sebou? inak pockaj pockaj.ty si mala prvy rychly a druhy dlhy?????vsak to naopak byva sa hovori.ja sa uz teraz tesim ,ze druhe mimi do 3 hodin mat budem!!!ci nie tak bude? vravi sa ,ze je to tak kazdy druhy porod.prvy dlhsi,druhy rychlejsi...jedna maminka tam mala stvrte mimi a porodila ho do 2 hodin.povodne mala rodit vo zvolene,no tam by uz nestihli dojst 😉

jamaat
19. júl 2010

@bobocka No tak na to sa nespoliehaj. 🙂 .....Rýchly bol lepší, tiež som to necítila ako bolesť, len ako neustály tlak. Pri tomto pomalom to bolo náročné na psychiku.

bobocka
19. júl 2010

@jamaat jaaaj,dokelu.si ma nepotesila. 😒 ale aspon viem a nebudem zaskocena ked ani po 15 hodinach sa nebude chciet drobcovi von 🙂 .ja som taky typ,ze radsej viem co ma caka,aspon sa viem na to pripravit,nerada byvam zaskocena 🙂 .ked som mala pred porodom,tak som sa kazdej znamej co rodila pytala,nech mi to opisu a ony,ze radsej nie,ze strasit nechcu a tak.podla mna to nebolo strasenie.aspon som vedela co a ako 😉.a aj tak to nebolo take strasne ako mi opisali.asi som fakt stastie mala.akoze nebolo to skrabkanie pod pazuchou 😀 ,ale ani take strasne to nebolo.skricala som asi len raz a aj to nebolo od bolesti,ale od nervov,ze sa mi tie kontrakcie zlievali,tak som si zanadavala trosken 😀

bobocka
19. júl 2010

inak kocky,skusali ste niekto jonasovu metodu?
http://www.chlapecdievca.sk/index-2.html
ja som teraz cez vikend o nom pozerala profil na ta3 a fakt to bolo zaujimave.ked je tam percento uspesnosti 99.8% a chlap to robi uz 50 rokov,tak na tom asi nieco bude 🙂 ja sa stale rozhodujem,zi to necham pri druhom mimi na nahodu,alebo ci vyuzijem jeho rady...asi len teraz som z toho taka nadsena,lebo je to cerstve co som ho pozerala.my sa budeme snazit az takto o rok,som zvedava ako to potom budem brat.ale moj muz chce dievcatko a mne sa zas nechce rodit do padesiatky len aby diovka bola 😀 .mozno to fakt potom vyuzijeme

petulig
20. júl 2010

@bobocka no neviem ten jonas, su statistiky ze to vychadzza, ale co mam ja zname tak ani jednej to zatial nevyslo. Ale skus, ak to vyjde tak skusim aj ja 😎 . Lebo druhy musi byt chlapec, abz som nemusela do patdesiatky rodit 😀

tak ja asi mozem byt rada s tym porodom. Mne sa to zacalo o piatej rano, a kontrakcie po 6 min. potom sa skratili na 4 min. ale kratsie uz neboli.a o 12:00 sa narodila. Tak celkom pohoda. Medzi nimi som smskovala a pri nich som nadavala ako pes 😀 😀 .Ale najhorsie boli asi tie tlaky na krize ku koncu. To bolo masaker.

a inak aj sia tusim mala prve dva porody celkom pohoda a treti skoro dva dni rodila. Takze radsej sa netesit 😅

mia78
20. júl 2010

no ani ja netuším ako je to s Jonášom tiež som uvažovala otom predtým ale naštstie nám to vyšlo bez neho ,
tak je to na tebe ..... 😅 možno by som si to dala spraviť keby že mám viac detí rovnekeho pohlavia ... 😝 😅

mia78
20. júl 2010

a ozaj som sa ja dnes dozvedela ze už robia 4D sono aj tu http://www.mammacentrum.sk/gynekologicka-ambula... a za 4Oeuri Trška.......to nove zdravotnicke centrum za europou......to len tak pre tehulky čo sú tu a pre búdúcnosť...... 😀 😀 😀 😀

petulig
21. júl 2010

@mia78 a tu cenu mas odkail? to by bola parada, lebo my sme davali tusim 60 .

katrin31
21. júl 2010

ahojte baby..chcela by som vas poprosit o radu..poradili by ste mi nejaku pediatricku pre dieta? najlepsie v radvani. do bb som sa len pristahovala a vobec neviem kde su tu detski doktori

mia78
21. júl 2010

@petulig bola som na gynde u Vodeckeho a tam mala sestricka na plagatiku toto aj cenu tak hadam to platí.....možno že pojdu s cenami dole ked je toho už viac.......

@katrin31 v radvani neviem možno v novamede ....ale na fončorde na Tulskej tam je aj pošta je Dinajova alebo ja chodím na červený kríž to je pri bývalej slovenke tam su detske doktorky tiež.......

marion
21. júl 2010

Ahojte kocky, ano s tym sonom 4D a cenou 40eur je pravda. Ja som bola v mamacentre na sono pred 3 tyzdnami. Trska sa mi venoval dost dlho. Skoro 45minut pozeral na 2D ci je vsetko OK a ci je vsetko vyvinute. A potom prepol na 4D.Sice mi urobil len jednu foto, lebo malinka mala stale rucicky pred tvarou, ale nevadi hlavne ze je mala v poriadku. Sono robi kazdy den okrem stredy. A objednava vzdy na 12,30 - 13,00.Skor ani neskor nie. Nakolko to trva 1,5 hodiny. 🙂 🙂 🙂 Som rada ze som usetrila 20eur, len 60eur je dost palka a Fruhwald bude musiet s cenou dole. 🙂

marion
21. júl 2010

@katrin31 ja byvam Kralovej, a maleho sme dali k doktorke Soltesovej ta je v Radvani pri skolke. Nakolko som ale nebola spokojna, tak sme od nej odisli k Dinajovej, ta je na Kyjevskom. 🙂

dadka.
21. júl 2010

@katrin31 Ja bývam síce v Sásovej, ale ku detskej chodíme na Hušták, k Oravcovej. Je tam viacej pediatriciek, môžes si vybrat. Je to v novej budove, hned pri Baby-svete....da sa tam pekne zaparkovat, budova má aj výtah, takže nie je problém s kočíkom.Je tam všetko novucke...odporucam...

katrin31
21. júl 2010

@dadka. dakujem za radu, pojdem sa tam pozriet. a ta Oravcova je dobra?

dadka.
21. júl 2010

@katrin31 Ked som bola tehotná, tak som sa radila s jednou pani, čo má na starosti všetky pediatričky🙂) A táto pani mi odporučila práve Oravcovú. Tiež som ju nepoznala, ale je dobra. Veľmi dobra, som s nou spokojna. Tieto pediatričky čo su v novej budove na Huštáku, tak boli kedysi pri Slovenke, a tam bola nevýhoda tá, že som mala problém s kočíkom....teraz je to super. Hned ako vojdeš do budovy, tak mas vytah,lekaren...su tam WCka čistučke...takže ked mala alebo malý vyrastie určite to oceniš...a Ty si z kadial? Myslím kde tu v BB bývate, budeš to mat daleko?

katrin31
21. júl 2010

@dadka. byvame v radvani, takze to je v pohode..nie je to pre mna daleko..vyzera to tak ze ju budem kontaktovat. myslis ze staci telefonicky? a ak by si bola tak dobra, poslala by si mi na nu tel. kontakt cez IP? dakujem vopred..a je mila?

dadka.
21. júl 2010

@katrin31 pytaj sa ešte dnes, lebo večer dávam PC do opravy🙂)

lenka_da
21. júl 2010

katrin, tiez chodime k oravcovej az zo sasovej, je to rozumna osoba, pred tym sme chodili k "starej skole", co mala byt uz davno na dochodku ale po pol roku sme ju vymenili za oravcovu a zatial som spokojna, klop-klop-klop

dadka.
21. júl 2010

@dadka. Dala som Ti do IP pošty pevnú linku, aj mobil. Je mila 🙂

lenka_da
21. júl 2010

ozaj a oravcova ma cely august dovolenku, tak ju kontaktuj cim skor. A co povazujem za vyhodu - kedykolvek dviha mobil, raz som jej volala v zufalstve o 5 rano a vobec sa nehnevala

dadka.
21. júl 2010

@katrin31 To malo byt pre Teba, už si píšem sama sebe 😀 😀

katrin31
21. júl 2010

dakujem vam, strasne ste zlate..zajtra jej hned zavolam..ked ma cely august dovolenku..strasne som vam vdacna

marys001
22. júl 2010

ahojte babenky som tu nova mozem sa pridat?

bobocka
22. júl 2010

@marys001 jasne,ani sa nepytaj 😉 vitaj 😉

jacka
23. júl 2010

@marys001 ...vitaj 🙂

vidím že máš tak staré bábo ako my 😉

petulig
23. júl 2010

cawte...@marys001 vitaj medzi nami..rodila si v BB?

@jacka ten tvoj maly na com fici? sa postavi uz hocikde a nemusi sa drzat? to je frajer maly 😀

petulig
23. júl 2010

@jacka ozaj ma napadlo, bola som u nasich cez tyzden a sli sme cez vasu viesku. Neparkuje Vam pred domov taky modry dabel? Na zadnych oknach boli tie tienidla detske. Aj som chcela ze pridem kuk konecne, ale dieta hučalo , hic mu bol tak sme utekali dom.

jacka
23. júl 2010

@petulig ..fičí na MM.......ale len po nociach 😀 😀 😔

nie nie..náš dábel parkuje vo dvore....a máme čiernu feldu......však si mohla cink.....sme tearz viac menj na dvore v bazene... to je výpek vonku 😝 😝 ...sa teším na ochladenie..ale také mierne.....

vy máte čo nové 🙂 ...už ste boli na dovolenke?

jéj my máme dnes presne 10 mes.-.......do kelu to je rýchlosť 😔 😅

marys001
23. júl 2010

bobocka a jacka dakujem no sme sa trosku trafili lebo mame rovnako stare babatka! petulig nie nerodila som tu ale vo zvolene ja som tam byvala a som sa prestahovala sem do bb . Kocky aj vam tak zle spavaju deti alebo to iba mne????A chcem sa vs opytat prosim vas chcela by som odstavovat pomaly tak sme kupili sunar ale ani za boha nechce teda uz druhy druhy den sme skusali a nic neviem ci to len chce cas alebo to nema ani zymsel ju na to ucit! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre