Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
23. júl 2010

@jacka ved pojdem este budui tyzden aj na noc tak uz sa hadam ozvem. Ak bude pekne supnem malu k chlapom do bazena 😀 na dovolenku ideme az 14 augusta, este je cas. Dufam ze cas vydrzi.

@marys001 len vydrzat, ja som moju ucila vyse dvoch tyzdnov kym si zvykla. A zvykla si tak , ze sa odstavila uplne sama po mesiaci aj pol tusim.

jacka
23. júl 2010

@petulig ..dufam že bude aspon na kupanie v bazene...strašie nás zimou 😖

@marys001 ...ešte vydrž do roka.....potom budeme spolu odstavovať 😀 😀 ..ale nie....ked chceš....tak odstav...ja si zatial kojenie vychutnávam 😉
a spanie.....ja už sa nevyjadrujem......či cez den ...či v noci.......
spokojná si z porodnicou vo ZV..

petulig
23. júl 2010

@jacka jeej a teraz kukam ze petko ma dnes vymesacie. Gratulujemeee

bobocka
23. júl 2010

@marys001 a preco chces odstavovat?ci uz mas kojenia dost? ja som na tom ako jacka.no ja chcem vydrzat este dlhsie ako ona.ak sa podari,tak do 2rokov.ja nemam dovod s tym prestat.miskovi to prospieva(kojim asi 5x denne-tam ratam kompletku den a noc).je to zadarmo a mna kojit bavi.moj krtko je pri tom taky zlaty 🙂 mne by to chybalo.ale ak chces teda uz prestat,tak skus podavat sunar po lyzickach.staci aj par lyziciek 5-10.iba nech si zvykne na chut.potom to pojde podla mna lahsie.no vsak uviis.inak aj mna by zaujimalo co hovoris na zvolensku nemocnicu.viem ze vela kociek od nas tam chodi rodit,ze vraj je to tam fajn a hlavne vraj pristup lekarov a sestier je o dost lepsi.ja som bansku stiavnicu uplne zavrhla,s rooseveltkou som bola spokojna(teda viem si predstavit aj lepsie,ale mne je jedno,hlavne ze sa o nas postarali a doniesla som si odtial krasne zdrave dieta),no v buducnosti tiez chcem v rooseveltke rodit (to uz by som si ale dr. jenca zabookovala.taka pohoda porod u neho.senzacny doktor) no mozno by som aj zvolen zvazila ale asi v pomere 85:15 pre rooseveltku.
@petulig a ty si preco restala kojit? mna dovody odstavenia a samotny prechod z mm na um zaujima.moj nazor na kojenie poznas,ale ja osobne vobec nie som proti um.moj misko mal sam denne jednu flasku nutrilonu dokym mal 5 mesiacov.odvtedy je plne kojeny.ja som s kojenim spokojna,no myslim si,ze ak to danej maminke nevyhovuje,tak ma pravo s tym nieco robit.kazde dieta i matka su ine a nevidim dovod v tom aby matka kojila len preto,ze si spolocnost mysli,ze by mala.mna len zaujima ten prechod a dovody nat to.
inak kocky co si myslite o zavadzani kravskeho mlieka do stravy po roku...my sme to vcera rozoberali s maminkami na inom fore.ja mam info,ze kravske mlieko sa moze pridavat do varenia po roku,ale pit az po troch.no a vraj uz to neplati a moze sa kravske mliecko davat detickam aj po roku pit.co si o tom myslite?ake mate info? a ak,tak ake mliecko?v krabici z obchodu,ci to z automatu?

petulig
23. júl 2010

@bobocka my sme to mali take kadejake s tym kojenim, najprv pohoda potom horor a dokolecka. Okolo piateho mesiaca jej proste bolo malo. Budila sa mi kazdych 45 min v noci. max. vydrzala hodinu spat. A po dvoch tyzdnoch som to uz jednoducho nevydrzala a skusila flasu vecer pred spanim. Najprv sme bojovali kym sa chytila. A potom to zrazu bolo uplne ine. Pokojne spala, nebudila sa, nevrestala atd. Kojila som uz len v noci a na konci siedmeho mesiaca proste odmietla, vrestala ked som nanu vytiahla ,,jedlo,, a po flaske sa vrhla. Tak sme to ukoncili.

petulig
23. júl 2010

a k tomu mlieku kravskemu. Kamoska dava uz teraz do krupice. Mala ide mat rok o par dni. A viem ze sa chysta okolo 14-15 mesiacov dat jej normalne mliecko. Ja si myslim ze okolo toho rok a pol je akurat a kludne to uz mozme skusit. a som za mlieko z automatov. Samozrejme prevarit poriadne.

bobocka
23. júl 2010

@petulig no mne sa misko tiez budil kazdu hodinu,niekedy vydrzal spat ľ v kuse,ale malokedy a ked mal osem mesiacov,tak akoby utlo,zo dna na den zacal spavat.akurat ked som bola odhodlana zacat s metodou z knizky kazde dieta sa vie naucit spat,tak akoby to citil a zrazu zacal spavat 😀
a to si fajn vydrzala s kojenim.hovori sa,ze do polrok je to najdolezitejsie a po polroku je to uz v podstate na maminke 😉
inak ja ti niesom nejaky fanusik mlieka z automatov.nejak tomu neverim este.my sme stale na krabicovom. a co sa miska tyka,tak tomu neplanujem este mliecko zaradit,takze to nejak neriesim.ale ked uz budem v stadiu ked mu mliecko budem chciet dat,tak ho ochutnam,zistim vsetko info o tom a uvidim.mozno sa potom pren rozhodnem.no teraz u mna vyhrava to krabicove 🙂

petulig
23. júl 2010

@bobocka ja tie zmlieko zatial nerieseim. Ja sama mlieko nepijem, nemusim ho. Max tak kakao sem tam. A zatial si vystacime zo sunarom. Ved uz toho mlieka nejak vela nevypije takze to az take horibilne sumy nie su. Uvidim tak okolo roka a pol ked to zacnem riesit ze ake mlieko zavedieme.

bobocka
23. júl 2010

@petulig no vsak ja som tiez tak na tom a uvidime.mozno potom zas nejaku novinku pediatri zavedu.furt menia nazory co sa stravy,ockovania,starostlivosti o dieta tyka 😠 kto sa v tom ma vyznat??? 😠

marys001
23. júl 2010

Tak kocky ja som rodila vo zv nemocke a bolo to ok , ja som 2 tyzdne prenasala , a ked som prisla do nemocnice tak nevideli to velmi dobre lebo malej sa na svet nechcelo priist a nakoniec som musela ist cisarskym .Operaciu my robil Taufer (primar oddelenia ) a prislo my ze ma v tom jasno co robi aj jazvu mam chvala bohu uplne malu nezasivaju tam klasicky ale takymy sponkami a celkom sa my tato novinka u nich pacila!! sestricky na oddeleni uplne zlate , na novorodeneckom boli tiez dobre az na jednu staru dievku ta bola velmi mudra a velmi neprijemna , k tej rodicke ktora si to nechala . Po tyzdni ma pustili domou ked my stehy vybrali . Ten tyzden tam sa dal ale predsa 4 dni su lepsie ked sa rodi klasicky.Mne tam vyhovovali aj navstevy hocikedy , neviem ako je to tu v nemocnici. A co sa tyka oducania tak mam pocit ze sa malinka budi aj koli tomu ze je hladna v noci , na jej vek uz by mala prespat alebo len 1 az 2 krat kojit a my sa hocikedy kojime aj 6 krat podla toho aka je noc . Uz ma to nahnevalo a preto som zvolila tuto metodu a verim ze to nepojde tak lahko ju odnaucit od kojenia lebo my sme taky maly zavistacikovia!!!tak preto sme zacali uz teraz .

bobocka
23. júl 2010

@marys001 hmmm,oducania od kojenia sa neboj.je na to milion sposobov a pokial nemas vysloveny dovod (zdravotny napr)teraz hned prestat,tak tomu daj volny priebeh.kojenie 6x v noci nie je v simonkinom veku nic neobvykle.mozno jej vadia tieto teploty.moj misko sa sem tam v noci preberie ked sa otaca a tak,zaplace,ja mu dam dudku,pohladkam ho a spi dalej.ono ked sa miminko v noci zobudi,tak je vsade tma,ono je rozospate tak sa da ho rychlo utisit.ja som predtym ked sa misko v noci prebral ho vzdy z postielky vytahovala von a kojila,lebo on mi pri kojeni zaspi.no a potom sa mi raz nechcelo,tak som mu dala dudku iba a pomohlo. a tak sa mi naucil,ze zaspava medzi 21:00-22:00 a spi do dakej piatej siestej niekedy aj dlhsie bez kojenia.potom ho kojim a spime este do desiatej rana 😉 zo zaciatku sa aj 5x za ten cas prebral,no dala som mu dudku a zaspal.teraz sa tie intervaly predlzili a niekedy prespi aj 8 hodin bez akehokolvek prebudenia.ale aj teraz sa mi stane,ze sa niekedy par krat v noci preberie.kazda noc je ina.ale kojim vzdy az nadranom.tak skus tak.mozno to aj na simonku zaberiek a potom sa mozno nebudes musiet kojenia tak skoro vzdat.inak dievcatka sa vraj lahsie oducaju ako chlapci.no mam sa na na co tesit 😀
a ta zvolenska nemocnica znie ok teda.som este nepocula o tych sponkach a nie stehoch...hmmm asi preto,ze som rodila klasicky a nemala som dovod rozne nove vychytavky ohladom cisarskeho rezu zhanat.ale dobre ze viem 😉 .mozno sa mi tato info zide do buducnosti 😉

marys001
23. júl 2010

bobocka dakujem za radu si zlata ze my takto radis ja o urcite vyskusam tak teda do deiatej sme my nespali uz si ani nepametam my sa budime tak oklo 6.30 nikedy aj skor .Ale urcite poskusam nejake rady ktore vam ucinkovali mozno zaberu aj u nas , aj ked Simonka je velky vymyselnik!!Bobocka a nechcete mat aj druhe babatko? 😝

marys001
23. júl 2010

@jacka gratulujeme Petkovi k 10 mesiacikom !

bobocka
23. júl 2010

@marys001 ale ano.urciet je aj druhe mimi na plane.teraz by to bolo este asi moc skoro.ja by som si chcela uzit miska,iba jemu sa teraz venovat a potom od buduceho leta sa zacat snazit.ak by som otehotnela buduci oktober november,tak by som bola super stastna.trojrocny rozdiel medzi detickami je podla mna idealny.teraz ale antikoncepciu neberiem,kondomy neriesime...no uvidime ci sa aj skor nieco nepritrafi 😀 .
a neboj nic.nemusis hned radikalne riesenia robit.vsak ked mas nejaky problem s malickou,tak to tu zdielaj a my ti napiseme co si o tom myslime,poradime.je vzdy dobre mat vela moznosti a z tych si vybrat co tebe najviac vyhovuje.a kto ti lepsie poradi ako maminka co si tym presla? 😉
a aj ja sa pripajam a zelam petkovi krasne vymesacie 🙂

marys001
23. júl 2010

@bobocka tak to si krasne napisala mozno sa nieco pritrafi tak ja by som chcela mat maly vekovy rozdiel este v tom nemame uplne jasno ze kolko ale babtku by som sa nebranila!!! chceme mat 2 deticky tak dufam ze to vyjde.a jasne ze to je super ked my ma kto poradit lebo clovek skusa vela ale niekedy potrebuje pocut aj rady a skusenosti inych. asi sme tu len my dve alebo vsetci spinkaju???? 😅

jamaat
23. júl 2010

Ahojte.
Ja som začala brať mlieko z automatu a je chuťove lepšie ako krabicové. Krabicové trvanlivé dávam len do varenia. Nehovoriac o tom, že v automatovom je totál plnotučné, normálne vo fľaši smotana vysadne. Emke som už pár krát dala mlieko piť (grís varím už dávnejšie) - 2 x som jej rozmixovala s banánom a pila to z hrnčeka, raz som jej dala normálne z fľašky, ale vypila len deci. Možno je to aj chyba fľašky, lebo jej veľmi nesedia. To, že kravské mlieko dávať deťom až od 3 rokov je podľa mňa výsledkom lobby výrobcov UM. Ak sa zistí intolerancia laktózy, tak potom dávať umelé a do 3 rokov zvyčajne intolerancia prejde. Ale inak nevidím dôvod. V Nemecku napríklad vôbec tak nepreferujú UM. A keď si to tak človek vezme, veď to je ako keby sme my mali jesť umelý rezeň kompletne niekde v továrni vyrobený.

Dnes sme boli celý deň na plážku, ideál počasie bolo. Som zvedavá, ako bude budúci týždeň, keď bude ochladenie.

bobocka
24. júl 2010

baby!!!!! vcera som sa dozvedela,ze nasa nova bystricka plavaren bude uzasna!!!!.budu tam tri nove bazeny,novy detsky,nejaku super technologiu pouzivaju,bude tam minimum chloru,nejake uv panely a ja neviem co este a vstup bude vraj za 1euro!!!!!!!!!!!!!!!je mi jasne,ze tam bude urcite nejaky zadrhel v tom,ale aj tak teraz sa veeeelmi tesiiim!!!!vraj niekedy v septembri by to mali spustit 😉.huraaaa!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

petulig
24. júl 2010

@bobocka to vstupne je hovadina, ma vraj ostat take iste ako bolo a bolo tusim 50 sk takze urcite znizovat nebudu.,Ale tie bazeny to vraj je pravda. Teda aspon ten detsky a klasicky plavecky. Este sa hovorilo ze to prepoja s bazenom na plazi suchackou ale nejak nevyzera ze by sa to tam dialo. Ale kazdopaadne sa uz vytesujem. Budem isto s malou chodievat raz do tyzdna minimalne.

bobocka
24. júl 2010

@petulig ja som tiez hned povedala,ze ked do toho tak zaivestovali,tak predsa nemoze byt vstupne len euro.od niekial sa im naklady musia vratit a euro je dako malinko.no to je jedno,hlavne ze to bude. aj ja budem s malym isto chodievat.na kurz plavania chcem ist uz len v septembri a potom budem s malym sama chodit plavat.ja som s megagymom spokojna,ale 90euro mesacne skutocne nemam.este jeden kurz a hotovo. ta plavaren sa teraz sikne ako sol 🙂

sia222
24. júl 2010

čafte.teda vy stíhate babky🙂)
ja mám pocit že nič nestíham akosi resp popri všetkom nestíham net 🙂
asi až prídu zimne večere ale to zas sa budeme magať v snehu už teraz sa teším ako sa bude čudovať čo to čudo je🙂
ja som tiež malemu skusila dať mlieko a chutilo mu tak mu chcem občas dať nech si pomaly zvykne na to..ked už papkaju kaddečo a ja mám tiež taký nazor že do 3 r um je blud riadny a komercia..
moji velkáči milovali a miluju mlieko a pili ho od malička asi od nejakého 8 mes vypili aj 2 l mlieka za den a ked som sa vtedy pýtala dr či je to normálne tak mi povedala že nech som len a len rada ..
ale poznám baby čo davali deťom um do 2-3 rokov tak absolutne nechcu normal mlieko bo im to nechutí ani ked ich oklamu troškou kakavka...fakt sa to mení z hodiny na hodinu tie nazory ale asi treba zobrať z každeho rožka troška a ked dieťa nemá probl tak prečo nie..ja som velkáčom dávala aj priamo od kravičky občas a všetko ok..je to vec názoru ale podla mna človek mlieko potrebuje ono sa to prejaví možno až v starobe ked h dakto nepije..
ale poznám vela ludí čo maju odpor vyslovene k mlieku..
naše vnučatá budu asi už šeeecko len v práškoch jesť aj chleba ak to pojde takto dalej🙂)
nič v zlom ´baby ale to kupkoplážové tu to je des teda..som bola raz a dovi dopo..voda špinava nič tam neni ešte sa pak dozviem že dobre že sa mi na smyklavke nedokatovali deti neviem možno je to náhoda že sa tam ludia zranili ale aj tak ma majitel odvahu prevádzkovať niečo také ked nemá kolaudačne rozhodnutie na to.na kováčke sa mi to zdá krajšie aspon pre deti čistá voda..
už aby tá plavka bola len zas tam bude asi vela ludí potom..

bobocka
24. júl 2010

@sia222 no plazove kupalisko ja vobec neriesim.to mna nelaka.sice by som rada sla s malym sa vyclapkat,no tam nie.ja tej hygiene neverim.to je moj osobny nazor.vela ludi si pochvaluje...ja som sa tam nikdy dobre necitila.preto sa tak tesim na tu nasu novu plavaren.ja som chcela ist do dixonu ,no tolko zleho som na to pocula,ze ani tam ja veru nepojdem.poradili mi "fugerov dvor"tak sa to myslim vola,ale tam je vraj dost studena voda pre mimi.a potom kaskady a tie su zas vraj zbytocne predrazene.a este vraj turcianske teplice su ok..no ale to co uz je 😠 bystricania ak sa chcu normalne ist okupat,tak sa musia kilometre z mesta trepat??? 😠 😠 😠 riadna hanba 😠 ale vyskusame tu kovacku.tiez sice od ruky,no na to som negativa este nepocula 😉

jacka
25. júl 2010

@bobocka .....tak ja budem prvá s negatívom.....do detského bazéne potrebujú detičky topánky..alebo niečo do vody....je tam hnusný spodok....my ked sme tam boli prvý krát som nevedela....a ked sme prišli domov tak sme mali krvavé nohy....teda prsty 😝..ja viem že nevedomosť neospravednuje..ale si myslím že detský by mať byť v poriadku
@sia222 ..aj na Kováčke je špinavá voda....... 😉...len akurát že je lepšia ako v BB 🙂

a k tým urazom.....na kupku ....keby sa ludia šuchali tak ako maju sa nič nestane.....ten čo si tam dolámal krk....šiel vraj na stojáka.... 😝 ..mna osobne by tam nik nedostal......nie

k mliečku....si neviem predstaviť čo za hnus dávaju do neho ked vydrží pol roka.......my si tu kupujeme od susedky domáce...mnam.....starší vyrastá len na tom.....neviem aku bude mať reakciu ked mu dám kupované 😖 .....lebo sa to nedá porovať

bobocka
25. júl 2010

@jacka parada,tak uz ani kovacka sa mi nepozdava teda 😒 to je riadne na nervy 😠 pokial clovek nema prachy a dom so zahradou a bazenom,tak sa tu v bystrici poriadne dobre neokupe.raz hygiena naprd,raz kvalita ,... 😠 no dnes vecer musim v lote vyhrat nech si ten barak s bazenom mozem zadovazit 😀

jamaat
25. júl 2010

Pridám sa s nie nadšenou reakciou na Kováčovú. S Emkou sme tam ešte neboli, ale pár krát predtým a nikdy som nechápala, čo na tom ľudia tak vidia. Voda o nič čistejšia ako v Bystrici, akurát, že bola teplejšia. Bazény ošarpané. Stánky sa dali, to tiež lepšie ako v BB, ale kvôli tomu ja na kúpalisko nechodím. Málo plochy na ležanie, všade kopec, to tiež nie je pre malé deti bohviečo. No a tú hrdú ceduľu, ako to bude už onedlho vyzerať, tam majú bohove dlho. Len akosi sa nič nedeje.
No a teraz trochu pozitív na bystrické plážko. V tomto roku sa to jednoznačne ZLEPŠILO!!! Kúpalisko sa stalo termálnym, síce im trošku trvalo, kým nastavili dobrú teplotu vody, ale posledne to už bolo super vo všetkých bazénoch. Nový bazénik pre najmenšie detičky je tiež fajn, dookola lehátka so slnečníkmi a sú v cene. Tobogány tiež v cene.
@bobocka Myslím, že ty si nedávno písala, vraj raz odmerali v bazéne 60% moču a 40% vody. Tak to je podľa mňa pekná blbosť, veď tá voda by smrdela a nikto by do nej nevliezol. Netvrdím, že bola hygiena vždy v poriadku, len toto sa mi zdá prehnané. V detskom bazéne vyzerá voda dosť kadejako a možno aj "močoidne", lenže to je minerálna voda a preto je tak sfarbená. V starom detskom bazéne urobili teraz platené atrakcie. Jazero je úplne úžasné, neviem, či teraz aj vodu nemenili, lebo bola úplne priezračná, žiadne riasy a povlaky. Keď sa človek pozrie od bazénov na jazero s kačkami a smutnými vŕbami okolo, no veru neviem, či je v niektorom meste krajšie. Úplne perfektné na prechádzku s kočíkom, keď má dieťa spať. Je tam kľud, tieň. Aj piesková pláž je bohová, stále sa chystám, že tam pôjdeme s vedierkom a formičkami, len zatiaľ nevydalo, lebo Emka by len vo vode chcela byť. Minule sa tam nejaký chlap vybláznil a postavil 2-metrového chameleóna - dám foto na FB. Alebo aj sem. V stánkoch predávajú aj normálne obedné menu za necelé 3 euri, dá sa sadnúť do tieňa pod prístreškom.
Nevynovili to kompletne, nie je to nádherné, moderné a čojaviemčo. Ale keby to urobili, tak vstupné nebude 3 eurá, ale 13. A to by som si teda sakra rozmyslela, či tam pôjdem 3x do týždňa.

jamaat
25. júl 2010

Je ešte viac priestoru na ležanie, pretože urobili volejbalové ihriská, takže mladí už nehrajú volejbal na tráve pri vchode od plavárne, už tam normálne ľudia ležali. Spravili aj prezliekárne priamo pri bazénoch. Akurát že som tam nejakému dedovi vbehla, lebo som si nevšimla, že je obsadené a skoro ma zbil. 😀 Neviem, čo sa tak rozčúlil, veď už bol v plavkách. A tváril sa, ako keby som schválne vbehla. No už len na starého deda som zvedavá!

iwusca
25. júl 2010

no ahojte konecne mam net 🙂
som totiz na chalupe v Krpelanoch a comp s netom tu nemam....ale zato je tu fajne velka zahrada takze pre malu idealne lebo u nas je to teraz rozkopane a neda sa nic robit....tak tu asi zakvasim este na par tyzdnov 😀 ak sa budete nudit tak ma pridte kuknut 😀 ale som len na mobile lebo ako vravim net nic moc...len teraz na vikend ma prisli pozriet tak okupujem pocitac 😎

mi trosku trvalo kym som to tu docitala za tie 2tyzdne a vidim aj nove tvare tak vitajte 😎
jacka vsetko naj k vymesaciu aj my sme mali 😉

a vidim ze ste rozoberali dr v nemocke no ja mam asi podobny nazor na ne....hlavne ta Hilarova no koniec sveta...ze jacka? sme si s nou uzili...taku dr by som ani na patologiu nepustila nie este robit s novorodencami 🙄

btw cislo na mobil mam na FB v profile

jamaat
25. júl 2010

@iwusca No nehovor dvakrát, lebo ozaj prídeme. Ešte keby som tak vedela, kde tie Krpelany sú 🙂

bobocka
25. júl 2010

@jamaat nie ono je to fakt pravda.bolo to pred rokmi ale,este za mojich pubertalnych cias 😀 .vtedy pocas leta museli asi na tyzden zavriet a bolo z toho velke halo.ale fakt dakych10-15 rokov je tomu.ja som nikdy ale namala vztah k nasej plazi.jedno leto som tam robila a to mi stacilo.to bolo ale 12 rokov dozadu a vtedy tam bola hygiena otrasna(no to nebolo to leto,co zavreli koli tej spinavej vode).vela mojich znamich chodi na plaz a teraz si velmi pochvaluju(tak ako ty),to len ja osobne mam k tomu negativny vztah.ja vlastne ani nemam pravo komentovat ked tam nechodim 😉 .len neviem ci niekto dava pozor pri detskom bazene,ci tam deticky nosia plienky na plavanie.ten musia asi poriadne casto menit.kazde dieta si rado do vody cvrkne 😀

mia78
25. júl 2010

ahojte,@sia nič si stoho nerob ja tiež nič nestíham,o upratovaní hračiek ani nevravím nemám šancu a kopa jedna na žehlenie ma ešte čaka, sadnem sen len ked je malí u starkej lebo sa on hra na pc a ked malá spí... 😝 😀

čítam že mliečko preberáte ja som malému skúšala niečo po roku sa my zdá......ved malá my teraz vypije vyše litra denne takže sunár nevydrží dlho 😀

a na plážove som malénu slúbila že ho zoberem tam pozreť ,tak sa kvám niekedy pridám ,len nevim či plafky naseba natiahnem 😖 už my to moje brucho ide na nerve všade de idem vraj a v kolkom mesiaci ste nooo ja že v desiatom po pôrode 😠 😀 😀 😀 😀

sia222
25. júl 2010

čafte.
no miuš aj ja som na tom podobe občas všade všetko a furt bordel a dookola🙂)snád ked budu mať 20 už budu robiť aj poriadok tak by som si želala mať stále upratané všetko🙂
jamat možno som len nemala šťastie tu na kupku bola som len raz že koli deťom lebo doma nemáme šmyklavky na zahrade:D ale aj kočky čo tam asi chodili vraveli že v ten den je voda hnus tam plavali od vlasov po muchy a neviem čo všetko a tiež niekt maminky detičky naholo bez plienok a šmykalo sa to dno filip tam vkročil a hned sa vytrel:D neviem to ale porovnať s minul rokmi bo som tam bola poprve ale na to na akom krásnom mieste to tam je a aké by to mohlo byť teda na tak velké mesto ako je BB je to des..to bolo v tom malinkom bazene taký bordel ked som bola ja a voda studená..
na kováčke sa mi to zdalo krajšie a omnoho čistejšie aj ked je pravda že v tej časti pri tobogane bolo dno zošuchane trocha ale prostredie sa mi pači ale to zato že moj ešte nechodí inak by mi možno tiež ten kopčok vadil keby tade lozil:D ale ja tiež nemusím tieto verejne kupka velmi radšej doma bazenikovať len človek občas aj z domu chce vypadnuť s deťmi
ale je pravda že pokial nema dakto inu možnosť čo má robiť ked chce niekam isť troška..u nás bolo super kupko ale ho predali a tiež to tak vypadá že je to kulturna pamiatka a v strede bazena je už strom bo nefunguje nejaký čas bo v tomto štate je asi už všetko na predaj zachvílu..
tam davali také vecičky že ked si tam dakto cikol tak išiel červený pas za nim a všetci vedeli takže to ludia nerobili to by mohlo byť všade ale to už bolo davno..
miuš to je dobre že v desiatom po porode:DD ja mám tiež akosi brušando stále po tomto porode a akosi nechce het..D
ale fio bol v tej guli aj som sa bala že tam nebude mať dostatok vzduchu ale mal:D bolo to super🙂 a je to do nejakých myslím 75 kg ale nenabrala som odvahu z toho uzavr priestoru🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre