Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jamaat
8. aug 2010

@iwusca Už som si to pozrela na mape. No ak ma múza kopne, tak sa ti prípadne ozvem. Vlastne som bola v stredu v Martine pracovne, ale nenapadlo ma, že si tam. A aj tak som bola sama.

@petulig Nie je drahá, tak normálne. Predtým som chodila na námestie k Minkovej a bola drahá, strašne dlho sa čakalo na termín a ešte ma po jej blombovaní aj zuby boleli, lebo používala nejaké agresívnejšie vložky pod plomby a ja mám citlivé zuby. Vyskúšala som túto a nakoniec sme všetci prešli k nej.

@bobocka Nejak som nepostrehla, že máte takéto problémy. Tak sa rýchlo dajte do poriadku, inak na mokvavé zapareniny je dobrý Imazol.

bobocka
8. aug 2010

@jamaat ja viem.imazol je zazrak.ked bol michalko este malunky,tak som to pouzivala denne ako kremik na ritku a potom casom som presla na sudokrem.ten je ok,no imazol je taky,ze po naneseni sa z neho akoby taky puder stal.parada.zapareninky uz nemame 🙂 .sudokrem je zbytocne drahy a je len ok.imazol stoji euro,vydrzi dlho a je paradny!!!!

mia78
9. aug 2010

ten imazol je fakt super aj nám pomohol ked mala zaparenú ritulu lebo nás prehána teraz jej ide siedmy zúbok našťastie zatial bez horúčky 😀 ale je nervozna riadne...................

jamaat
9. aug 2010

@mia78 Aj Emke ide siedmy. 😅

jamaat
9. aug 2010

A o 2 týždne ideme na dovolenku do Egypta, tak dúfam, že ju tie zubiská nezačnú akurát najviac bolieť.

jacka
10. aug 2010

@mia78 ..aj nám ide 7kus......dufam že rýchlo ..ideme preč..... 😒

petulig
10. aug 2010

@jamaat super , tak predsa ste sa odhodlali? ja by som sa len o stravu bala pre malu. Budem zvedava ako dopadnete....
my mame stale len 2 zubale, ale uz to mame hore navrete, tak za dake 4 mesiace hadam vyjdu 😀 😀

mia78
10. aug 2010

zuby zuby len trápenie najprv bplia ked rastu potom sa kazia 😝

my máme dnes jedenásť mesiačikov a mála my dnes v strede izby sa hrá pozrem na ňu a ona stojí stojí a zrasu sa vybere spravý dva kroky a bás no infarktove stavy ale zlatá bola 😀

peti neboj že za štyri mesiace aby do týždňa nevyšli všetky zubále 😀

jacka
11. aug 2010

@mia78 ...blahoželám 😵

veru..potom zrazu šup...a bude plná pusa 🙂 ...................ja som teraz ráno zbalada 8ks....ešte nie je vonku..ale tlačí sa....to bude zase noc 😝

@jamaat ...čo berieš malej na jedlo?.....či jej tam budeš variť?...

@petulig ..vy kedy idete preč?......

jamaat
11. aug 2010

@jacka
@petulig Ešte som sa nezamyslela poriadne, čo s jej stravou. Ale v recenziách na tento hotel http://www.kartago.sk/hotel/index.php?hotel=173... píšu, že jedlo nie je veľmi korenené a že je tam plno zeleniny a jedál aj pre maličké deti. Musím zistiť, či sa dajú zobrať so sebou nejaké poháriky. Ak nie, tak bude jesť z ich jedla, veď zemiaky a ryža a zelenina tam býva stále. Na raňajky jogurty, ovocie, pečivo. No a mäso sa hádam tiež nejaké nájde.

petulig
11. aug 2010

@mia78 no super sikovna je krpana.No ja sudim podla tychprvych zubov. Tie sa tlacili strasne dlho.Ale uvidime

@jacka ideme teraz v sobotu. Len to vyzera na kadejake pocasie, nastastie sa tam da kupat aj dnu keby bolo velmi skaredo.

@jamaat podla mna pohariky isto mozes zobrat . Ja len ze oni to tam vsetko v tej ich vode umyvaju a ta robi problemy. ALe ved si dako poradite. Sla by som aj ja k moru jaaaaj veru aj hned.

sia222
11. aug 2010

čafte..vy zubači všetci my tiež len dva dole ale des čo robí s hor dasienkom sa mu to tisne všetko naraz chuda malé furt je nekludný v noci..veru raz som počula že zuby a ženy nie su doriešené:D ale to povedal samozrejme chlap
jamat tak si to užite a daj vedieť ako bolo my tam chceme isť na rok aj ked doma občas jeden člen spomína stále kubu ale počas tak dlhého letu by som asi bola šediváá:D ja tiež myslím že jej možeš zobrať jedlo ved ked to daš do velkej batožky by ti to nemali vybrať..emalejka riadny cestovatel teda🙂
miuš vy jedenásť mesiacov a moj pubiš dnes jedenásť rokov..bože to letí..

mia78
11. aug 2010

@sia tak gratulujeme pubišovy 😀 veru to letí ved Mirko zachvílu do školy ani si to neviem predstaviť 😝 tvoji začnú po diskách chodiť 😝 😀

my sme boli s malým konečne na alergo našťastie nič nezistili len mu dala sprej a inhalátor ked sa mu niekedy ťažšie dýcha a mával laryngitídu tak budeme zatial inhalovať..........

sia222
11. aug 2010

tak super miuš aspon že ma všetko ok..
juj veru na discu ale aj so mnou🙂) šak ma prerastie za dva roky ak nie skor 🙂sranda je že fio je od maleho starší o 10r 10 dní a drobec sa narodil rano za 5 pol 8 a fio večer za 5 pol 8..no never pak na nejaké numerologie a osudy🙂) a ked už nastupia do školy to letí ako šlak akosi..
čo ved jamat už može byť aj babka :D tod za pár ročkov :D ked by sa monča popnáhlala🙂)

petulig
11. aug 2010

sia222 haha si jej dala, ale fakt je ze jamaat by babkou mohla byt. Ale neprivolavaj🙂
inak krasna torta? kde si dala piect? Aj fajna bola tak ako dobre vyzera?? co ta vysla?
neviem ci dam malej upiect, stale som sa nerozhodla. Ale u nas by to musel byt asi gumi macko 🙂

lillytka
11. aug 2010

ahojte, mozem sa k vam pridat? nerodila som sice v rooseveltke, ale po porode som za definitivne prestahovala do bb, takze uz je zo mna bystricanka 🙂

marys001
11. aug 2010

@lillytka ahoj a vitaj a kde si rodila? ani ja om tu nerodila tak sme dve!!!a tiez tu byvam 😎

jamaat
11. aug 2010

@sia222 Nemaľuj čerta na stenu!!! 😝
@petulig Ovocie so šupkou umyjeme v pitnej vode a berieme aj kanvicu, bude sa voda aj prevárať. A vraj je Antinal tabletky aj pre deti, to musím ešte zistiť.

bobocka
11. aug 2010

@petulig http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/267/images&pa... tuto gumimackovu ideme mat asi my 😉 pani z bb pecie 😉 podla mna je kransa a super farebna 😉 este som jej ale nevolala,som zvedava co si vypyta.kocky u nas je uz 5 zubov von a siesty je na spadnutie 😉.inak,boli ste v tescu?teraz su tam super zlavy pre deticky.ja som tam dnes 60 euro nechala 😀 .15x body s dlhym rukavom,nejake tricka s dlhym,detske vyzivky...na cely detsky sortiment maju zlavu 🙂.do konca augusta to myslim je. a dnes som nasla v schranke deichmann letak a tam na zadnej strane su detske prezuvky,papucky.no su take oldschoolove ako sa kedysi nosili.mne sa take velmi pacia,no vyzeraju tvrde,dost tvrde.minuly rok som papucky neriesila,misko mal makkucke hunate a bol rad.no teraz ked uz drobec aj chodit bude,tak treba poriadne.zla obuv moze mat fakt velmi zle dosledky v buducnosti....kde vy idete kupovat papucky? a ake?

lillytka
12. aug 2010

@marys001 ja som rodila v liptovskom mikulasi...pochadzam odtial a mala som tam aj gynekologa. a kde si rodila ty?

petulig
12. aug 2010

@bobocka aj ja som tu tortu pozerala,a e tiez som este nevolala. Ci vobec bude mat cas teta.
Ja som bola vcera v tescu, maju zlavy aj na klasicke biele bodynka, tak tie som zobrala 5 ks a potom tie v akcii za 3 euri dva, velmi pekne boli. Ale haltovala som sa, takze len 17 euri som minula aj s vyzivkami. Ale maju veru kadecoho pre deti.

mia78
12. aug 2010

my sme tiez boli bodinka nakúpit a musela som sa tiež krotiť 😝 lebo by som pokúpila kadečo 😀
lillytka a kde teraz bývaš v ktorej časti mesta?

lillytka
12. aug 2010

@mia78 byvame na foncorde...celkom fajn byvanie az na tie rozbite chodniky...vzdy, ked sme s malou na prechadzke, tak v duchu dakujem manzelovi, ze nastojil na tom, ze na kociku musime mat velke nafukovacie a odpruzene kolesa, lebo inak by nasa lilly uz davno mala otras mozgu od tolkeho nadhadzovania 🙂
takze v tescu su zas zlavy na detske vecicky? to ste nemali spominat 🙂 myslim, ze zbalim malu a pojdeme na vylet do tesca....esteze manzel je z malej hotovy a nikdy neprotestuje, ked jej cem nieco kupit...a ja sa aspon riadne vytesim 🙂

bobocka
12. aug 2010

@lillytka hahaha,tak rozbite chodniky su aj mne dobre zname 🙂 byvam v sasovej a tu je to vsetko rozbite nacarach 😀 .no nam to aj vyhovovalo.ked bol michalko malicky,tak mi len v kociku zaspal a cim vacsia jama,tym zaspal lepsie ako ho to drgotalo 😀 . inak ja byvam v sasovej,vyrastala som tu,no nejak sa mi tu uz prestava pacit.mam ju cise rada,no keby bola moznost idem hned prec.ked byt tak na belvederi-tam je krasne(az na to hlupe jazierko co je podla mna risk pri malych detoch ) ale ked by som si uz mala vybrat,tak by to bol domcek na graniari.uz len v tom hlupom lote vyhrat.vcera som vyhrala 2,70 euro 😀 z toho domcek asi nebude 😀

sia222
12. aug 2010

čafte..
no kua u nás noc že des a dovi dopo:D ja že mu zmeníme režim tak som ho dala spať neskor bo poobede zalomil do 5 tej ..a jasné celu noc hore o pol 5 už definitv..bože cez den je ok chlapček ale noci to je akosi des každe dve hodky mleko..kamoška mi poradila že mám skusiť dať vodu a vydržať vresky chvílu kedže ju isto nebude chcieť a bude pokoj bo to ma len zvyk čo si aj ja myslím lebo hladný byť nemože..a jej svokruša je detská dr a že to tak radí maminkám a zabera..tak sa na to asi dám a dufam že to po prvej noci nevzdám ale to je des tie vstávačky horšie ako k mimi..
no jamat ale zas musím uznať že keby si sa tou bábi aj v takom rannom veku stala tak by si vypadala super..šak ty máš postavičku že aj 2Ocky by ti zavideli a nie to ešte že tod si rodila..
bože bodynká už aj ja musím pokupiť šak rasieme ako z vody len vytriedujem veci..
bobocka a čo sa ti na graniari tak páči? 😉

mia78
12. aug 2010

@sia skus cajík alebo tú vodu možno ho zatažuje mliečko ja dávam čaj asi tak dva krát sa zobudí cucne a spí a už iba ráno mliečko.....

@lillytka tak my chodíme na fončordu aj petulig tam býva tak pokočikujme niekedy na ktorej ulici si ? peta je moskovska a ja chodím na mládežnícku........

no sia ty máš skúsenosť s graniarom 😀 ale asi ten kto tam nebýval tak ho tam láka 😝 😀 ale ja by som tiež nie do toho kopca 😒

marys001
12. aug 2010

@lillytka ja som rodila vo zvolene a super nestazujem sa a prestahovala som sa sem uz davnejsie . a na tych vypredajoch som bola aj ja v tescu a da sa tam hocico nakupit v celkom dobrej cene .
@sia222 aj my spavame strasidelne to uz je hadam aj na tabletky a este jej zuby idu tak ma ide slak trafit.... a vies co ja to tiez vyskusam s tou vodou u nas caj nezabera nechce ho ale mozno je to len o zvyku a musim vydrzat tie vresky kym sa nauci . U nas v panelaku tri rodiny prerabaju na komplet byt takze u nas sa len vrta a vrta !!! takze v noci spime slabo a cez den vobec !! ☹

petulig
12. aug 2010

@lilytka vitaj, ja som tiez z foncordy..jedine kde su chodniky ok su v ulicke na gorkeho 😲

@sia222 a nejdu mu zuby? lebo to mi je divne, ved ti spaval uz pekne a teraz takto vymysla. Tak to mozem byt rada, ze spime ako spime. mne ked je dobra noc tak sa zobudi okolo stvtej piatej na mliecko a potom este o siestej niekedy zaspi po vode a do stvrt na osem max. a niekedy uz sme hore. Ale posledny cas sa mi mrvi strasne, hocikedy ju najdem ze spi a sedi.Polozim a za chvilu zase sedi kua a tak dokola.
@marys001 o tom vrtani mi nieco hovor. Tu sa zatepluje a este aj na skole strechu opravuju, takze ju to bordel a hluk nonstop. Za chvilu sa presunu uz na nase okna a to budeme musiet byt od rana do vecera von. To uz len bude.. a isto nam to vyda na september oktober ked uz bude skaredo a ja sa budem trtulit po vonku kuaa

lillytka
12. aug 2010

@bobocka domcek je aj moj sen...len bohuzial ja ani to loto nedavam, takze to budem mat este komplikovanejsie 🙂 inac, gratulujem k vyhre 😀
@mia78 @petulig ...my byvame na tulskej...na samom vrchu foncordy nad zakladnou skolou 🙂
@marys001 ja som tie vypredaje vzdala, kedze moja draha maminka ich uz navstivila a ako ju poznam vykupila polovicu tesca
baby, nie ste v tom same, ktore vstavaju a zaspavaju s buchanim a vrtanim... zatepluju nam strechu a kedze byvame na osmicke, tak pocujem vsetko a este k tomu ktosi kupil byt, s ktorym mame spolocny balkon a vo velkom prerabaju...kooopec radosti 🙂

evinkal
12. aug 2010

ahojte maminky,chcem sa opýtať aké máte skúsenosti z nemocnicou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre