Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

veronnie
12. dec 2010

ahojte Bystricanky 🙂 to aka riadna zima k nam prisla? 😕 je to sice super, ale obavam sa, ze nenajdeme o chvilu auto na parkovisku 😉 da sa vam v takomto smehu ist von s detmi? mala mi kocik bojkotuje a ja ju uz nemozem nosit na rukach, tak je to riadny kamikadze boj vzdy...
inak sme boli skoro dva tyzdne chori - vsetci do jedneho. boli ste uz na punci? my sme sa do mesta este nedostali, ale dufam, ze tento alebo najneskor buduci tyzden sa nam podari...
dnes ma caka pecenie medovnikov - poprvykrat to idem skusit, lebo my sme doma zvykli skor kysnute cesto alebo listkove naslano...som zvedava ako to dopadne a hlavne, ako mi bude "pomahat" to moje male sidlo 😵
tak prajem krasnu nedelu a prijemne pripravy na sviatky - nech sa vsetko podari upiect, vyzdobit a nech maju hlavne drobci z toho radost 🙂

mia78
12. dec 2010

ahojky my chodíme von bez kočíka asi sane oprášime ked nám tak sype..............inak malá ja chorá a malý asi začína tiež tak dúfam že vianoce nebudú choré 😒 tak sme sa tiež do mesta nedostali chceli sme ísť pozrieť kamion no smola 😒
@petulig v utorok neviem či pôjdeme čo povie doktorka ako je natom ale asi nie aby detičky neochoreli........

perníky som včera dopiekla mnamky 😝 😀 a mala som aj pomocníka 😀

Ninka objavila znova čaro kresielka vysedáva v nom cele dni 😀

bobocka
12. dec 2010

joooj,slak ho traf aj so snehom!!!!z okna je krasny pohlad,ale pre mamicky fest neprakticky je ten sneh 😠 s kocikom sa nikam clovek nedostane.ja chodim teraz s malym len tak okolo baraku,nech je trosku na vzduchu,no jemu sa sneh nejak nepozdava ☹ nerad chodi po snehu,stale sa na ruky driape 😒
my sme boli v stredu v meste a kamaratka si aj puncik dala hore pri vezi-ja kojim,tak len horuci cajik 🙂 punc som inak nikdy nepila.esteze mam 28rokov 😀 😀 😀
a aky kamion?zmeskala som nejaku atrakciu po sto rokoch???
ja nepeciem,trubu nemam,mame len vstavanu varnu dosku a na ruru nam este peniazky nevysli 😒 ,takze u nas budu len nepecene nejake grilazky ci suhajdy 😉 ale to az buduci vikend budem robit,lebo na vianocny stol by nebolo co dat 😀

petulig
12. dec 2010

ahojtee.. @bobocka aki ste krasni na fotke. Ty si riadna šťava🙂)
@mia78 my sme uz konecne zdravi, teda negrckame, ale teraz ma sopliky. Tak uvidim ci mi pojdeme nakoniec v utorok. Zajtra by som sa mala dostat konecne do mesta uz a hadam uz aj ostanemdole. Ide ma porazit, idu Vianoce a doma ako na stavbe kuaa.

tak kedy dame ten punc dievky?

bobocka
12. dec 2010

@petulig dakujem a ze stava 😀 😀 😀 by si ma mala vidiet po rane 😀
inak punc bude podla mna az do silvestra. a este aj po nom 😉
a zhanas sane? vsak skus hodit papier na kocikaren a napis,ze ci niekto sane nepreda.isto sa dakto najde.ak ovsem nejake superkrasne a moderne nechces 🙂.my sane nemame,ale budeme mat pozicane od bratranca maleho,oni sa do prahy prestahovali a sane isto so sebou brat nebudu 🙂 .a ja to kupovat nove nebudem.vsak ako nas poznam,tak pojdene ma sane 2x tento rok,misko aj tak sneh nejak nemusi a 60 euri za to je podla mna dost.to uz radsej kupim boby za par euri 😉
inak akurat bolo v spravach,ze sa dnes 2 deticky utopili v rieke-sankovali sa a neubrzdili ☹ chudiatka ☹ strasna smrt-utopit sa v zime v rieke ☹ ☹ ☹

mia78
12. dec 2010

@bobocka bol v piatok vianočný kamion coca-cola 😉

sanky máme už asi tri roky a sušia sa v pivnici nové tak hádam vytiahneme 😀 😝

bobocka
12. dec 2010

@mia78 fiha,to som vobec nevedela ☹ by som si sla po pollitrovku. a malemu by sa iste ladovy macko usiel.dokelu ☹

iwusca
12. dec 2010

tak to tu tochu ozilo po dlhom case 😀
u nas uz kocik stoji zapraseny v kute mala ho len vidi a vresti....som zvedava ako pojdeme ku dr. 😝 a malej sa sneh paci az moc chodime len po dvore a po ulici ale hadze sa do kazdej kopy co vidi 😀 😀 musiem sanky zniest z povaly a budeme sankovat 😎 a to su uz historicke pomaly to este ja som sa na nich vozila 😀

bobocka
12. dec 2010

@iwusca take su najlepsie 😉 ked to prezilo tolko rokov,aspon vies,ze je to kvalitne. 😉 ja vdakabohu s kocikom problem nemam,teda maly nema,ale teraz sa proste neda ist von s kocikom.by som daleko nezasla v tomto snehu 😠 v stredu ideme na plavaren,tak dufam,ze dovtedy sa to nejak da do poriadku vonku,lebo neviem neviem 😅
ty teda asi nebudes na jar riesit golfac,ked ti tam malicka byt nechce,vsak? ja uz teraz obzeram stranky,ze ktory asi by sme kupili...uvidime,ci sa potom este bude chciet misko vozit 😝

mikailla
13. dec 2010

Ahojte mamicky,prosim Vas mozete mi poradit ako funguje v BB prepichovanie usiek u babatka? Zijem v Anglicku,takze ani netusim ako to doma chodi,ked pojdeme domov mala bude mat 4mes. Robi sa to v salone alebo u doktorky? ak v salone mate nejaky,ktory mi mozte odporucit,ze je hygienicky cisty a tiez ohladuplny ludia(nie len arogantny co vrazia dieru do ucha ) ,ci si vyzaduju doniest vlastne nausnice a tak...Dakujem Vam 😵 😵

petulig
13. dec 2010

@bobocka ved ja nove nechcem, sa mi to zda strasne vela tolko penazi. Najlepsie nejake starsie kvalitne. Teraz sme sa len prestahovali a veru netusim kde co je a daka kocikaren to asi ani nemame🙂 ale ja nejake zozeniem.

@mikailla ja som malej prepichovala v novamede. objednas sa telefonicky na plastickej chirurgii, takz stary dedo to tam robi. Najlepsie co najskor, my sme boli v 5 mesiaci a uz to bola dost trauma hlavne pre mna. Chudatko ako plakala. Treba vlastne nausnicky dat do liehu na 24 hod a prist. Urobia to za chvilu. Teba s malou dnu nepustia, podjes zatial zaplatit vedla do budovy za zakrok a ked prides uz bude hotovo a daju ti plakajuce dieta do ruk.neviem uz kolko som platila tusim okolo 20 eur. a zober ciapocku aj bavlnenu tu bude mat mala aj v noci

mia78
13. dec 2010

sa my vidí že aj doktori na krčnom prepichujú ušká....a zaušničky svoje

iwusca
13. dec 2010

@bobocka my uz mame sportovy kocik davno som ho vydrazila na aukcii 😀 je super nieco medzi sportakom a golfacom aj ho sama nalozim do busu cize pohodicka len mala v nom nechce byt 😒 ale asi bude musiet lebo peso s nou k dr urcite nezajdem...to by sme mali celodennu turu 😀

mikailla
13. dec 2010

@petulig @mia78 dakujem velmi pekne.Tak ja sa objednam do novamedu,urcite mam z toho lepsi pocit ako salon,a prepichuju to tam alebo prestreluju? Boze preco ma nepustia k malej? ☹ ☹ ☹ kto ju tam bude utisovat☹ och uz teraz sa s tym trapim.Petulig nevies mi povedat kolko vopred sa treba objednat?ci sa dlho caka... 😉

bobocka
13. dec 2010

@mikailla inak aj na bottovej pri slovenkse na cervenom krizi prepichuju.ale novamed je isto tiez fajn 🙂 a do novamedu by som si teda isto aspon mesiac dopredu zavolala.ja som tam sice nebola prepichovat uska,mam synceka 😀 ,ale boli sme tam na koznom a poprosim objednali nas o mesiac a pol.cakanie riadne veru.tak ak uz vies,kedy asi pridete,tak by som tam zavolala a objednala sa dopredu 😉 http://www.novamed.sk/ tu mas link na nich.dole sedi kocka na recepciia vsetkych tam objednava.priamo u lekara sa neobjednava.
@iwusca a aky sportak si kupila,ked ho das v pohode do busu?ja mam sportak tiez,ale graco a to je tazky kocik nehovoriac o tom,ze v nom sedi moje vyse 10kg tazke dieta 😀 ja som chcela golfacik a najviac ma asi chicco multiway zaujal,ale aj hauck jet 6.uvidim ci sa ten moj drobec bude chciet vobec este na jar vozit 😉

petulig
13. dec 2010

@mikailla mna objednali vp ohode o tyzden ako som volala. a volala som priamo doktorovi, lebo na recepcii mi to nikto nedvihal. Nepamatam sa meno presne tusim Pikula? no su tam dvoje dveri oproti sebe a v tych pravych. Ale ked sa dovolas tej druhej doktorke ta ti povie kto to robi u nich. A oni vedia preco ta k malej nepustia. Mozno keby si sa pytala tak ti to dovolia, ale ja som bola rada ze som to nevidela. Ked som prisla mala uz bol a vpohode, sestricka ju mala na rukach, ale ako ma zbadala tak spustila taky strasny plac a plakala mi cely cas ako som ju obliekala a este aj von mi totalne vzlykala cela cervena. Som mala z toho riadnu traumu chudatko moje. Ale inak sa to neda. Takymto malym vraj neprestreluju.

@mia78 zajrtra ides s malou na robika? my uz hadam konecnce pojdeme ak nic do toho nepride

mia78
14. dec 2010

@petulig nešli sme na robíka sme všetci chorý malá tak strašne kašlala vecer že sa nešla nadýchnuť už som sa aj ja vystrašila ..................a ja som tiež chorá nevládze nič ☹ už my tie choroby na nervy idú nejdu vymrznúť 😖

mia78
14. dec 2010

darujem niekomu penové puzzle velké aj malé ak viete o niekom ...........chýbajú nejaké časti a treba ich očistiť............

denisa82
14. dec 2010
evinkal
14. dec 2010

ahojte no,ja som s deťmi zmeškala kamion coca cola 😢
@mia78 ja by som si rada od vás kúpila puzzle,pre deti di izbičky.

iwusca
14. dec 2010
evinkal
14. dec 2010

@iwusca dáte mi tip ako sa hrabkať s ním do autobusu?Ja mám taký istý kočík asi 4 deň a zdá sa mi dosť ťažký,vždy natrafím na vysoký autobus a tie nové neviem dáko vystihnúť 😢

bobocka
14. dec 2010

@iwusca no veru mas pravdu,je to nieco medzi golfacom a sportakom.vyzera,ze ma lahsiu konstrukciu,co je super.ja by som velmo chcela klasicky golfac http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2618... toto je moj favorit asi.vyzera byt fakt senzacny 😉 no uvidime co na jar bude.mozno sa misko bude dalej v sportovom vozit a mozno sa uz nebude vozit vobec.ale teraz si uz golface prezeram a ulietam si na funkciach a hlavne na dizajne 😉

kvojtanikova
14. dec 2010

@evinkal najlepsie sa tento kocik vezme tak, ze stojite vedla neho tvarou k dietatu nohami smerom k rucke kocika a vezmete ho za stred a zdvihnete. Tak sa s nim da celkom dobre manipulovat. Samozrejme, najlepsie je, ked vam nejaky ochotny cestujuci pomoze a vy normalne drzite za rucku, ale v dnesnej dobe je to s tymi ochotnymi cestujucimi asi pobiedne... Drzim palce. My sme tento kocik pouzivali dost dlho, takze ja uz som bola naucena vsetky finty 🙂

bobocka
14. dec 2010

@evinkal no normalne,poprosit o pomoc spolucestujucich.ja som ani raz nedavala kocik do autobusu sama a ani sa nechystam.vsak si staci pomoc vypytat ,ak sa sama neponukne. 😉

bobocka
14. dec 2010

@kvojtanikova ja sa vozim po celej bystrici hadam denne a vzdy si o pomoc poziadam.nie je s tym problem a vacsinou mam skusenost,ze mladi fagani radi pomozu,sami sa ponuknu.to som bola velmo prekvapena.mozno to s nasou mladezou az take zle nebude 😀 .zeny sa vacsinou odvratia,na prechode mi ziadna zena neda prednost,ale muz zastane a muz aj v autobuse pomoze.to mna dost zaskocilo,lebo by som skor povedala,ze zeny budu sucitiet s mamickami a nie je to tak.

evinkal
14. dec 2010

@bobocka včera som bola čakať muža pri TBB a nastupovala som v Sásovej.jedného mladého som poprosila a odbil ma stým,že mám ísť pešo 😢 .už pred robotou,bol jeden asi 70 ročný pán ochotnejší...je málo ľudí čo pomôžu...

kvojtanikova
14. dec 2010

@bobocka hej aj mne sa vacsinou ponukali muzi, ale tu u nas v KE som veru obcas aj musela sama brat kociar. Hlavne doobeda, ked cestovali vacsinou dochodcovia a inak bol autobus poloprazdny... Som zvedava ci sa to za 4 roky zmenilo, uz sa tesim ako budem cestovat teraz s druhym babatkom🙂

bobocka
14. dec 2010

@evinkal no asi to bola nahoda,lebo ja fakt od dakeho marca v buse s malym chodim a zatial sa stazovat nemozem.raz ma vytocila jedna zenska,ale netykalo sa to mna.boli sme v autobude dve mamicky,bolo leto a jej babatko plakalo.fakt nemalo viac ,nez 2 mesiace. a jedna hnusna bosorka zacala vrieskat na cely autobus,ze to sa pocuvat neda,ze co trepe take male dieta do autobusu a ze ona si musi presadnut,ze je to nehorazne...no mne nebolo viac treba. 😠 som do nej zhucala,ze ked sa jej nepaci,moze si vystupit a odkracat to domov !!!!tupana sprosta!!!!akoze maminky teraz maju sediet doma na zadku a s dietatom nikam neist ,aby nahodou spoluobcania s tym problem nemali ci co??? ta maminka sa chuda hanbila jak pes za to,ze jej dietatko plakalo a pritom vobec nebol na to dovod.jedine co mne na mhd vadi je,ze sa vela krat stretneme viacere s kocikom a potom tam v strede v buse manevrovat veru nie je sranda.ale co sa tyka ochoty pomoct s kocikom,tak mam zatial fajn skusenosti.su ludia co na mna pozru ako keby som ich o oblicku ziadala,ale mne je to jedno,hlavne ze mi pomozu s malym do busu. 🙂

bobocka
14. dec 2010

@kvojtanikova joooj,tak ja som tiez uz take zazila,no vtedy nastupuje sofer na scenu.nie raz som uz sofera ziadala ,aby mi pomohol 😉 .ja sa urcite nebudem s tazkym kocikom trepat sama a riskovat,ze sa smyknem alebo co a malemu ublizim.ja si pomoc vzdy vypytam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre