Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

bobocka
14. jan 2011

@alias313 ved ja prave preto,ze je tam aj to materkse centrum a je to hned za domom(ja byvam na rudohorskej-tie biele vysaky pod skolkou) a ja to spravim tak,ze sa tam pojdem opytat ze co a ako,uvidim ake ochotne budu tie ucitelky,uvidim ake spokojne ci nespokojne su deticky,prezriem si priestory a potom si tam vyhliadnem nejake maminky.vsak myslim si,ze kazda normlna zena-matka-poda inej matke strucne info o skolke.nebudem ich tam mat 20 zien nastupenych v rade a spovedat ich ako na vysuchu 😀 😀 😀 dakedy v marci-aprili by som tam chcela ist. inak ja sa pojdem popytat aj do skolky na starohorskej,to je tiez za rohom a tam som kedysi byvala,tak to tam poznam. 😉chcem si obehnut dake 2-3 skolky a uvidim ake su kde podmienky,ake su rocne poplatky atd.tieto sasovske skolky budem mat v zalohe,no ak sa nam financne polepsi,tak maly pojde do happy hippa 🙂 je to kamoskyna skolka a je super 😉 http://www.happyhippo.sk/english/indexeng.htm
@ynez75 jasne zazmurkame 😉

iwusca
14. jan 2011

@bobocka ta skolka vyzera super nevies ake su tam poplatky?

bobocka
14. jan 2011

@iwusca tu happy hippo myslis? tam je myslim 200euri mesacne.ale mozno sa to uz navysilo.ja sa s kamoskou velmi nebavim o tom kolko za to berie ,mozno mam stale info,no mozem zistit.neni problem 🙂

iwusca
14. jan 2011

@bobocka to je celkom mozne lebo co som kukala ine sukromne skolky a jasle tak to mali podobne a este plus 2,50e strava na den ....je to dost,ale radsej by som malu dala do takejto skolky....no nic musim zacat makat 😀 😀 😀

bobocka
14. jan 2011

@iwusca no ona je najlacnejsia z bystrice aspon co ja viem.ja sa jej popytam na cenu a blizsie info potom dam 😉

petulig
15. jan 2011

@bobocka ale pospi ziadny problem, len mne sa nechce prechadzat ked mi vie spat aj doma🙂 ale ziadny problem, dohodneme a ja pojdem o pol jednej pekne z domu nech sa vybuva mala a pridem sak to mam za 45 min do mesta.
@ynez75 inga vitaj 🙂 sa nepriznas ze aj ty sem chodis a citas nas 🙂))

petulig
15. jan 2011

@bobocka aj mna by ta cena zaujimala. som pozerala viacero skolok ale vsetko je to jedno, vyjde to okolo 250 evri, najmenej co som nasla bolo tusim 230. takze tam by som tak ci tak musela doplacat este k rodicaku.
a skolky? nam staci ist az buduci rok marec na zapis nie? aj tak nam dvojrocne deti nikde nevezmu, co je vraj taky natresk vsade. Asi zacnem zhanat znamosti,len v prvom rade musia byt krpce bez plienok a uz teraz mam z toho stres ako to idem dosiahnut

ynez75
15. jan 2011

@petulig ahoj peti 🙂 no,ja len nedavno,lebo mam depky riadne z toho,ako mala nechce spat.dnes nam trvalo len hodinu a pol,kym po nenormalnom reve zaspala.

petulig
15. jan 2011

@ynez75 ani v noci sa to nezlepsilo este? my mame teraz tiez uzasne noci. furt sme hore, mrvi sa, mrauci, zuby jej idu dalsie tak paraaada. Sak oni raz vyrastu 🙂 este ich budeme z postele vyhanat

iwusca
15. jan 2011

@ynez75 u nas to bolo to iste v tomveku...nezaspala inak iba u mna v posteli a potom som ju musela prenasat aby som sa moha ist aspon osprchovat, lebo som sa bala ju nechat na nasej posteli aby nespadla 😒 doslo to tak daleko ze uz ani po dvoch hodinach nespala, tak som ju na druhy den supla do jej postielky a dala som jej ruku.. prve dva dni strasny vresk, milionkrat sa posadila , ale potom uz zaspavala sice doteraz musim byt pri nej kym nezaspi, ale uz je to znesitelnejsie 🙂
@petulig no aj ja som zvedava ako ideme dosiahnut bezplienkovovst...ked ju dam na nocnik tak sa sice sem tam podari nieco, ale zeby sa pytala tak to ani nahodou...asi ma na to casu dost este 😀

mia78
15. jan 2011

ved to vám stačí až orok íst na zápis do školky ak nechcete dat dvojročné do jasiel.........
@petulig neboj od plienok si odvikne ked bude čas vôbec sa nestresuj tým mne malý mal ešte dva a pol ročný plienky ani zasvet nechcel sedieť a to v máji mal ešte plieny a septembri šiel do škôlky tak aj ja som stresovala a zrazu behom dvoch týždnov bol bez plien.................najlepšie sa odúča v lete ked behaju s holou ritulou🙂

bobocka
15. jan 2011

@iwusca @petulig no tak som pisala s tou kamaratkou a plati sa tam 200mesacne+2,50jedlo denne,takze to vyjde nejakych 250mesacne aj s jedlom a jedlo je desiata,obed,olovrant.viacej info mi da vo stvrtok,ked ku mne pride na navstevu na obed a potom ja na druhu idem do mesta(tam maly pospi) a okolo pol stvrtej-stvrtej pojdem do tej kapituly,tak bud sa tam vidime,alebo vam sem napisem podrobnejsie info. a ona berie deti od 2 -6 rokov,takze pohoda 🙂
@iwusca ja som chcela maleho uz teraz ucit poriadne,no teraz v tejto zime to nema vyznam,tak ked bude teplejsie(maj),tak prejdem na uplne oducenie. a teda tyzden dva ho budem davat na vecko kazdu polhodinku (ked budeme doma) a potom pride tyzden,ked mu uz plienku nedam.uz som pomaly zacala kupovat slipky v tescu a je mi jasne,ze bude stale pocikany,no takato sokova terapia zabera.kamaratka tak za tyzden maleho naucila sa pytat a dokonca aj v noci.ze tyzden nerobila nic ine,len ho prezliekala a prala a prala,no stalo to za to 🙂 tak sa ja tiez na to dam 🙂 ale to sa da az vtedy,ked je uz teplo a necham maleho doma len v slipkoch behat.na matrac kupim tu gumenu plachtu a bude.iste to bude riadne narocne,no dufam,ze aj u nas to maly tak chytro pochopi ako ten kamaratkyn syn 😉
inak baby v tescu su velike zlavy na detsky tovar,tak to chodte pozriet,kym tam este daco v tych regaloch je 😀

ynez75
15. jan 2011

@petulig ale kdeze.dni uz hadzem za hlavu,aj tak som hore,tak nech nespi,ale noci su horsie a horsie.zacala som jej davat homeopatika a ucim ju v postielke v detskej.starsiu som odpratala k nasim,nech sa vyspi a ja malu ucim spat.necham ju aj revat,ale cele noci,boze,to je aj na kona vela
@iwusca to ze v posteli.ved co nespravime pre deti a zaroven aj nase pohodlie.lenze my mame vyvysenu postel a ani nerozmyslam nad tym,co by sa stalo,keby oddial spadla.ucim ju uz samu,lebo 24 hod.som len jej otrokom.som si myslela,ze ked prestanem kojit,zlepsi sa to,ale vobec.by som potrebovala pit nejaky zazracny napoj,nec nepotrebujem spat a mam stale energiu

petulig
16. jan 2011

@ynez75 a neradila si sa s doktorkou? to nieje ok podla mna ked cez den vobec nespi. Tie noci, no moze vymyslat, ale predsa aj ona sa potrebuje vyspat. Homeopatika davas ake? ja som tiez skusala kadejake aj na zuby aj na spanie ale nam nic nezabralo. uz dlho skusate tu jej postielku v noci?co som citala tu knizku , kazde dieta sa vie naucit spat tak skus tu metodu. Nemoze ju to predsa bavit, vrestat celu noc a musi odpadnut, ci ?
jaaaj aj my sme si to zazili, ale v osmich mesiacoch to uz bolo fajn. A potom zacali ist zuby a je to naspat kua

ynez75
16. jan 2011

@petulig doktorka nam povedala,ze to je normalne,ze ona asi viac nepotrebuje.ale ked mi decko od narodenia spi len 20 minut cez den,mne sa to normalne nezda.zacala som jej davat chamomillu a odporucili mi baby tu cipky viburcol,ze to je na neklu,nervozitu,ale cisto na spanok neviem.nevies o niecom ty?v postielke spava,dnes to bude 3.noc,ale ten plac dvoj aj viac hodinovy....mne je je tak starsne luto,len chodim a kontrolujem ju,ci je v poriadku,ale to sa ona zbesniet ide,ked ma pocuje,ci vidi.tak reve v jednej izbe a ja v druhej

petulig
16. jan 2011

@ynez75 no mne doktorka tiez prd poradila, ked som sa trapila s kojenim tak ze len vydrzat. Aj kazdu pol hodinu v noci ked mala potrebuje. No urcite. a so spanim rovnako, ze ako sme si ju naucili tak mame. ked spi len v kociku za to mozme my. ALe nam v nocispavala nastastie, aj ked sa prebrala po troch styroch hodinach tak sa najedla a zaspala.
a neskusala si obycajny fenistil kvapky? to je na ukludnenie . Kamoska ma podobny problem, ale jej mala ide mat len tri mesiace tak to je este normal.alebo cajiky, nam zaberal ten na dobru noc od hippu. Alebo medovka.

ynez75
16. jan 2011

@petulig mame aj kadejake kvapky,boze uz sme zacali aj k jednemu alternativnemu liecitelovi chodit a nic nepomaha.ved ona place,akokeby jej islo o zivot.keby sa aspon ukludnila,ked je niekto pri nej,ale ona ani nevnima.aj svetielko ma zasvietene,aj cajiky davame kadejake no nic.medovku,tu idem zajtra kupit.ale uz ani neverim,ze nieco zaberie.kajka ta mi krasne spavala sama v postielke tiez ked som ju odstavila,par krat poplakala a bolo.ale ako place tato mala,to som este dieta ani nepocula tak plakat

iwusca
16. jan 2011

@ynez75 tak to mas fakt co robit...na tvojom mieste by som sa este poradila s nejakou inou dr.....aby dieta cez den 20min spalo a v noci takto vyvadzalo to sa mi nezda...ale mozno patri k tzv "narocnym detom" a naozaj to treba len vydrzat. v poslednych asi 6 cislach Mama a ja boli clanky o narocnych detoch. skus pozriet na ich stranke a ak to tam nebude tak ja to mam doma tak ti to mozem posunut...
moja sice zaspava v postielke, ale kazdy den ju min.hodinu uspavam 😝 uz som z toho tiez KO..ale potom nastastie uz spi a aj cez den pospi 1 a pol hodiny...stale si musim opakovat ze to raz prejde a o par rokov este budem rada ked sa pride pritulit 😀
@bobocka a ked uz zoberu dieta tak musi byt bez plienok? lebo co som nasla ie ine jasle tak tam v tej cene boli aj plienky a obrusky tak predpokladam ze este mozu mat plienky....

bobocka
16. jan 2011

@iwusca ona berie aj deti s plienkami.sama som tam videla,ze mala chlapceka co ho prebalovala.uplne v pohode 🙂 ono je to tak,ze jej sa rodici zahlasia a potom maju spolu nieco ako pohovor.ona sa im predstavi,predstavi skolku a oni trosku povedia o sebe a o dietatku.no a ona si potom vlastne vyberie,ktore dieta vezme.jasne,ze tam ma viac ziadosti ako ten pocet deti kolko berie,takze ono ani dostat sa do sukromnej skolky nie je najjednoduchsie.no ale ak by si tam malu chcela dat a pozdavalo by sa ti to,tak sa samozrejme prihovorim 😉

iwusca
16. jan 2011

@bobocka ako som pisala tak urcite dam malu radsej do skolky kde sa jej bude aj niekto venovat, ale este neviem ze kedy...ty chces dat maleho uz od septembra?

bobocka
16. jan 2011

@ynez75 ja mam taku skusenost,ze cim viac maly spi,tym je viac ospaly.my mame tych 14 hodin denne ten najlepsi spanok.viac a menej ho uz ovplyvni.mozno je mala uz chronicky nevyslata a uz ani nevie ako ma zaspat a je z toho preto taka podrazdena a place.ja mam doma tu knihu-kazde dieta sa vie naucit spat - a ta metoda je ok.vela matiek protireci,ze nechat dieta vyplakat je sialena krutost,ale vsak to dieta nenechame predsa plakat dve hodiny v kuse.po par minutach chodi rodic do izby a dava dietatku najavo,ze je tam,ze to dietatko lubi,no je cas spinkat .ja nevykrivam vidiet miska plakat,takze ja by som tuto metodu vyuzila uz v uplnej krajnosti. a myslim si,ze ty uz si s nervami mimo,tak by som to mozno aj skusila.vsak horsie to uz nebude.nemas velmi co stratit.ta medovka je super.to istotne skus. a chamomilla je na zubky.sedelia je myslim na spanok,no tam by malo mat dieta min rok,aby s tym zacalo myslim.to si treba poriadne pozistovat,aby si viac neuskodila ako pomohla.ja som teraz poradila mojej kamaratke (jej syn sa budi min 10x za noc),nech k nim v piatok pride jej mamka.nech sa nastahuje do ich spalne a nech daju postielku tak,aby maly z postielky nevidel na manzelku postel.kamaratka s muzom nech spia v obyvacke.mamka bude v noci s malym,ked bude vystrajat,tak dostane iba vodicku,ziadne mliecko.(kamaratka ho koji a on logicky v noci vrieska ,kym mu neda cucnut).takto nech je mamka u nich aspon do pondelka.cez den bude kamaratka s malym (mamka moze zatial dospat) a maly si tam pomaly navykne,ze v noci uz maminka ani tatinko k nemu proste vstavat nebudu.kamaratkyn maly ma 13 mesiacov a ona sa od jeho narodenia este nevyspala.je strasne chudunka a uz funguje len na baterky.ona aj skusala tu metodu z knihy,no maly jej ochorel a ona s tym musela seknut 😒 tak skus tu metodu ,alebo skus zavolat maminu na par noci k vam.mozno to zaberie 😉

ynez75
16. jan 2011

@iwusca nie,necitala som mamu,ale pozriem na ich stranku.dakujem.vies,ked mne je jej strasne lito ako neskutocne a dlho dokaze plakat.a tak srdcervuco.ja som slaboch.a mozno to zo mna citi

bobocka
16. jan 2011

@iwusca ja by som bola najradsej na materksej dozivotne 😀 mne je dobre 😀 maly senzacne spava,je to velmi nenarocne dietatko,fakt uplne minimalne hneva.ja ani neviem cim som si take uzasne dieta zasluzila 🙂 my sa chceme po lete o druhe babo snazit,aby bol 3 rocny rozdiel medzi detvakmi,takze u mna do prace ist este absolutne vobec do uvahy nepripada.od dakeho jula si zacnem platit dnp,aby mi aj nejaka fajn sumicka ako materska vysla a hadam na vianoce uz budem s fazulkou v brusku 😉
inak kamaratka berie celorocne v podstate.jasne,ze je ten klasicky septembrovy ternim,no aj teraz mi vravela,ze od januara ma nove deticky.a aj v lete berie deticky,to malokto berie.vsak ja ti pozistujem info vo stvrtok,ked sa s tou kamaratkou stretnem 😉

ynez75
16. jan 2011

@bobocka dakujem za radu.ja som nespala "len"8mesiacov.ale tiez som schudla na 48kg.kazdy do mna rype,ze nejem,aj moj chlap,ale nech si skusia 24 hod s dietatom cas travit a vkuse vymyslat kadeco a nespat.teraz spi,ale aj ja mam uz chronicky nedostatok spanku,tiez neviem zaspat na lusknutie prstom.ja si ale musim pomoct sama.moja mama mi povie len tolko,ze ani ona nespala,ked bol moj brat maly...asi tak.a moj chlap.ten tiez nikdy nepocuje malej plac,alebo ma metody,ze zacne vytlieskavat,lebo si mysli,ze tym malu preberie a ta prestane.teraz spavame v druhej izbe a ucim ju podla tejto knihy,co si spominala.lenze ona je naozaj ten typ,ktory place aj 3 hodiny a neprestane ani ked k nej dojdem a cicikam ju,my sa uz nekojime,takze mliecko neciti.ani papat uz v noci nechce,len vodicku pije.som z nervami v koncoch,ani nie tak z toho,ze som nevyspata,ako z toho,ze jej neviem pomoct.potom placem aj ja a tak nejako fungujem.je mi jej strasne luto.neviem,ako jej mam pomoct.ona ked place,velmi vrieska a nic nevnima.teraz uz spi.uvidime dokedy.dakujem pekne za pismenka 🙂

bobocka
16. jan 2011

@ynez75 moj maly spi v pohode,do nedavna zaspaval pri kojeni,no teraz sa nakoji,polozim ho do postielky,on sa na bok otoci a spi.no niekedy zacne mrnkat a to si k nemu lahnem (ja som na posteli,on v postielke) a zavriem oci,on na mna kuka a postupne zaspi,.nikdy to netrva viac,nez 10 min.tak si skus ku malej lahnut.nechaj ju plakat v postielke,no lahni si k nej.mozno to zaberie.bude vediet,ze si tam,no neostane jej nic ine,len zaspat.veeelmo ti drzim place.ja som nespavala do miskovych 8 mesiacov,to bol hore tych 6-10x za noc,no potom sa to extremne rychlo zlepsovalo,takmer z noci na noc.ked som si uz bola ista,ze zacnem s tou metodou,tak ako keby to citil a zacal lepsie spavat 😀 viem co je to sa nevyspat a je to otrasne.velmi drzim palce,nech sa to coskoro k lepsiemu premeni 🙂

ynez75
16. jan 2011

@bobocka strasne rada by som bola keby to fungovalo.aj to uz mame vyskusane.ona akonahle ma vidi,vrieska,vystiera ku mne rucky a ide sa zadusit.nic na nu neplati.este aj ked ju na ruky vezmem,nevie sa ukludnit.ona je tak na mna naviazana,ze ma asi pri spani nemoze vidiet,ci co.ona aj tak tazko zostava pocas dna s niekym.dokonca aj pri tatikovi place.stale ma hlada ocami,kde som.a ked ma najde,je dobre.ale pri zaspavani,nie som dobry partak.je v vo vrieskani strasne vytrvala.uz som chcela prstit s tou metodou,ale mamicky tu,ma odhovaraju od toho.lenze ja nemozem s malou zaspavat ani na posteli,kym zaspi a potom,ze ju ulozim do postielky,lebo ona sa hned na vsetko preberie ☹

bobocka
16. jan 2011

@ynez75 co ja viem.tak zvol to mensie zlo a spi s nou v posteli.ja viem,ze to nie je idealne,ale takto prides o nervy a budes taka vycerpana,ze ta niekde vystrie a co potom. 😖 misko dlho spaval s nami v posteli a ked som ho sla ucit na postielku,tak som sa toho bala,ze budu strasne kriky a nic.bol uplne v pohode.radsej by som asi spala s dietatom,ale bola by som aj ja aj ono vyspate,ako takto.je mi uuuplne jasne,ze to nie je idealne a nemalo by to tak byt,ale ked uz si na praskyz toho,tak ...zvol menise zlo 🙂 viem,ze mne sa hovori ked mam doma spachtosa,ale nebolo to tak vzdy a viem aj co je to sa nevyspat.

petulig
18. jan 2011

@bobocka tak pojdeme teda tento tyzden do tej kapitulY? Mohli by sme sa stretnut, zoberem aj kamosku nech nas je viac., asi najlepsie by bolo vo stvrtok .@ynez75 dufam ze sa aj ty pridas s krpcom. A dufam ze bude normalne pocasie lebo v dazdi sa motat von sa mi moc nechce.

bobocka
18. jan 2011

@petulig no ja sa jednoznacne chystam 🙂budem tam vo stvrtok medzi 15:00-16:00 do mejakej 16:45.podla toho,kedy sa mi maly zobudi 😉 tak sa teda uz hadam konecne aj nazivo stretneme 😉

iwusca
18. jan 2011

@bobocka no tak to hadam aj ja stihnem 🙂 mne sa mala budi okolo14:30 v kociku nechce spat ani zasvet, ale mozno vyskusam a pojdem sa aj ja prejst do parku 😎 ale to neslubujem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre