Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

marion
31. jan 2011

@lucia2207 pravda je taka ze keby sa dalo rodit pri porodnej asistentke tak je to lepsie. Lebo doktor uz len dobehne a ,,odstrihne snuru,, 🙂 🙂 a vsetko robia sestricky. Ale urcite budu zlate. Ja som na sestricky v porodnici nic zle nepocula. 🙂 Skor na sestonedeli je to horsie, ale aj to sa da prezit.

Inac ak budes mat stastie a bude robit taka vysoka a tucnjesia sestricka, vola sa Inez, tak budes mat uzasny porod. Je to jedna skvela, uzasna sestricka aka nikde inde nerobi. 🙂 🙂 Ja som ju zazila a je to dobra a laskava zena. 🙂

Tak prajem vsetko dobre, nech to mas rychlo za takmer bez bolesti za sebou. 🙂 Ale az ked pride ten stravny cas.

marion
31. jan 2011

@smolka tak to je coskoro. 🙂 Tesim sa s tebou. Je to krasny pocit. Ja so slzami v ociah spominam na tu krasnu chvilu. Malicka mi tak rychlo rastie, ze si to ani nestiham uvedomovat. 🙂 Vsetko dobre.

smolka
31. jan 2011

@marion veru, veru blizi sa to..Babo uz ma do porodnice vsetko nachystane, ja nic 🙂 Ale nevadi, chystam sa nato tento tyzden. No ja len dufam, ze to bude rychle a co najmenej bolestive, kedze dost zle znasam bolest a dost, ze teraz ma bolia lonove kosti a krize..tak som zvedava.

marion
31. jan 2011

@smolka nemozem povedat ze to neboli, ale da sa to prezit 😀 Ak ale zle znasat blest, nechcela si ten epidural? Ale ak si maval bolestivu menstruaciu, tak kontrakcie su take krce. Tak by si vedela aka je to bolest. Ale ta bolest tak rychlo prejde, lebo ten plac babetka bude vacsi. Nasa mala rucala tak ze ju bolo urcite aj von pocut 😀 😀 😀 😀

lucia2207
31. jan 2011

@marion ...tak ak si zazmluvním PA tak sa dá aj INez? 🙂

marion
31. jan 2011

@lucia2207 ja mam na nu aj kontakt, tak ak chces zavolaj jej a opytaj sa. Ja to teraz od vas pocujem prvykrat, ze sa da zazmluvnit aj asistent porodny. 🙂 Poslem ti cislo cez IP ak chces. 🙂

smolka
31. jan 2011

@marion rozmyslam nad EPI..to mam tiez v diari zapisane, ze vybavit tento tyzden 😀 No od roku 2009 som mavala dost bolestivu vratane krcov..Tak uvidim,co mi povie Dr. Hlavne, aby som nasla Dr.Masarykovu v tej nemocnici a aby ma vobec zobrala..

lucia2207
31. jan 2011

@marion budem ti veťmi vďačná, no ja som to tiež len počula, tak dúfam, že je to pravda 😉 sa mi zdá že cena je cca 190€

marion
31. jan 2011

@smolka tak ak si mavala bolestivu tak potom by si to mohla vydrzat, ale este to zavisi od toho ako ,dlho. V rodine ste mali tazke porody? Lebo je to aj dedicna vec. U nas boli rychle porody. A aj moje obidva boli rychle. Tak skus sa opytat maminy. 🙂

Pozerala som na stranku nemocnice a nikde nie je uvedena. Teda ze nema ambulanicu. Jedine toto som nasla. Tak sa musis popytat. Ona je vlastasi stale na sestonedeli. Ja som tam bola 5 dni a stale som ju tam videla behat.

http://www.fnspfdr.sk/index.php/nemocnica/klini...

smolka
31. jan 2011

@marion hej presne toto som si nasla aj ja. Zajtra ak stihnem obehnut urady casovo niako normalne, tak tam rovno pojdem ak nie tak stredu..aj mne sa zda,ze len bude hore vtych vyskovych budovach..Podam info potom 🙂

marion
31. jan 2011

@smolka ok drz sa...

mimusik
1. feb 2011

Ahojte dievčatá,
chcela by som sa vás poprosiť o radu ohľadom dobrého praktického lekára pre dospelých v BB, najlepšie niekde v centra mesta. Akých obvoďákov navštevujete vy a aká je spokojnosť? Ďakujem za všetky odpovede.

iwusca
1. feb 2011

@mimusik ahoj ja chodim k mudr. svedovej ta je sice na kyjevskom namesti na foncorde ale ja som s nou spokojna 🙂

iwusca
6. feb 2011

no baby kde ste sa stratili? idete niekto cez tyzden do centra? ja pojdem asi v pondelok a stvrtok este uvidim 😉

petulig
6. feb 2011

@iwusca my sme furt u nasich takze mne to nehrozi tzatial, a konecne sme ako tak zdravi, sa bojim tam ist teraz

mia78
6. feb 2011

ahojky no my tiež zatial nie do mesta teraz je konečne zdrava a ešte inhaluje ....tak až po chrípkovej 😝 ,lebo nás ešte očkovanie čaká .... 😝
konečne trocha teplejšie ktovie dokedy nám to vydrží 😝 😀

bobocka
6. feb 2011

baby istotne teraz nechodte s drobcami do detskeho kolektivu.aj v spravach vraveli,ze by sa najma matky mali vyhybat takymto aktivitam a ani do obchodakov s detmi chodit,ze hlavne deti su teraz riadne chore.my sme chori stale.boze sa mi ani verit nechce,ze takto pred tyzdnom sme do nemocnice utekali a aj si nas tam nechali ☹ uz sa mi to zda byt ovela davnejsie.misko este stale nie je zdravy.zajtra ideme na kontrolu k nasej pediatricke,no na liekoch istotne budeme aj nadalej 😒 .ja som tiez stale chora a aj bobco ☹ sme dopadli,cela rodina ☹

mia78
7. feb 2011

@ bobocka a co sa stalo ze ste ostali v nemocke? čo mal malý laringitýdu? veru my len tu trocha vibehneme von ked je pekne co sme skoro tri týžne nikde neboli.......... tak skoré uzdravenie

iwusca
7. feb 2011

baby no tak to vam teda nezavidim tie choroby Emka nebola este ani raz chora nastastie tak dufam ze som to teraz nezakrikla 😅 ...ja ani neviem ze je chripkove obdobie nejako to nesledujem....ale chcela som ist dnes s malou do tesca nieco nakupit tak radsej pojdem sama...
skore uzdravenie vam prajem a hadam sa skoro uvidime 😀

mia78
8. feb 2011

bolí ma hlava 😖 Ninka dnes očkovanie a Mirko ostal doma lebo nanho niečo lezie 🙄 sa tej choroby nezbavíme 😖

iwusca
8. feb 2011

@mia78 skus sa v lekarni spytat na Imunal kvapky. Su to bylinky na posilnenie imunity my si na tom doma ficime vsetci ked na nas nieco lezie a do druheho dna sme ok...len neviem ci to mozu aj take male deti.. 😒

mia78
8. feb 2011

@iwusca my bereme tie z hlivy ustricovej , a mirko ma na imunitu od imunologičky isoprinosin lebo je často chorý tak chodíme tam...........ale uz ma aj hrdlo draplo tak som dala paralen tak uvidíme 😒

iwusca
8. feb 2011

@mia78 tak to nepoznam, ale viem ze hliva je tiez dobra na imunitu...tak sa liecte a nech vam to skoro prejde 🙂

bobocka
8. feb 2011

@mia78 no s laryngitidou sme veru v nemocnici ostali ☹ nic prijemne-fakt nikomu nezelam ☹ .misko to ale strasne statocne zvladal.neplakal,bol fakt poslusny (iste k tomu pomohli aj tie utlmujuce lieky co dostaval).ja som to ovela tazsie znasala ako on ☹ ale uz je fajn.este nie je uplne zdravy,ale par dni a bude ako rybicka 😉
@ivusca ty mas riadne stastie,ze emak este chora nebola a ze ani teraz nic nevychytala 😉 dufamz,e to aj tak ostane.ale veru radsej stastie nepokusaj a nevod ju teraz moc medzi ludi 😒 opatrnosti nikdy nie je dost 😉
@mia78 neboj nic,ockovanie hadam ok bude 😉 celkovo to poslednou dobou celkom ok deticky znasaju. a veru maly nech vela ovocia a zeleniny je a inak na podporu imunity su aj martankovia 😉 tych on uz moze 😉

bobocka
8. feb 2011

@iwusca nie emak ale emka 😉 trosku rychlejsie som prsty mala 🙂

mia78
8. feb 2011

@bobočka viem lebo s laringitídou mám skúsenosti mesiac čo mesiac sme snou bojovali aj v nemocke malí raz ostal a sám chudák ale zvládol to super ako vravíš my to horšie znášame ked sú deti choré.......
a martankovia su preneho slabý preto chodíme na alergo-imunologiu ...zatial ho to drží čo mu tam predpísala naposledy sme mali v septembri larin. a dúfam že už nebude .......

bobocka
8. feb 2011

@mia78 fuha,tak potom vies cim sme si presli,kedze aj ty si si tym s malym presla ☹ fakt riadne neprijemne.laryngitida sa vraj mrcha vracia a pmoze len vybratie nosnych mandli ☹ dufamz,e tak daleko to nedojde. a ked mas lieky z imuno amb,tak to bude fajn a malemu istotne pekne zaberu 😉 .dufamz,e bude coskoro fit a ze bambulka nebude mat ziadne negativne reakcie na ockovanie 😉 hlavne vela zdravia zelam 🙂

mia78
8. feb 2011

@ bobocka mala je vpohode ani neplakala ked ju pichli som bola prekvapená 😀
a mandle sme mu dali vybrať ale ani to nepomohlo 😢 tak neviem , povedali že stoho vyrastie ....

iwusca
8. feb 2011

@bobocka ved ja som len rada, ze je zdrava...ono je to mozno aj genetikou lebo ani ja som ako dieta nebyvala chora a ATB som brala asi 5x v zivote a v nemocnici som bola prvykrat ked sa narodila mala 😀 ...a ako som pisala ked na mna nieco lezie tak si supnem ten imunal a som ok...
nech sa ti maly skoro uzdravi a ze ho pozdravujeme 😎

bobocka
8. feb 2011

@iwusca ty si dieta stasteny potom ked si taka zdrava.nech ti to len ostane a nech to emka po tebe zdedi 😉 dufam,ze sa nam podari sa skoro stretnut.aj ked to plavanie ja vidim na dobu veeeelmi nedohladnu.vcera mi vyberali stehy a vecer pri sprchovani sa mi jedna cela jazva otvorila-normalne to cele prasklo. ☹ nebolelo to,ale akoze strasny pohlad na otvorenu ranu-normalne som si brucho zvnutra videla-ble ble.tak sme utekal na urgent a obrezali mi to a zasili znova ale,ze toto sa moze zas otovrit,ze si musim davat pozor a bla bla bla.no sila ☹ o 2 tyzdne mi teda z toho vyberu stehy a o 4 tyzdne idem na dalsie vyberanie znamienok,takze neverending story u mna toto 😠 ale hadam na leto uz budem mat pokoj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre