Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

zuzik25
10. nov 2009

sia, zacali sme s prikrmami ked mala 5 mesiacov aj ked je stale kojena, vraj to taky najnovsi trend udali vyskumnici z USA. 😀
no pouvazujem znova o tych SH, my uz mame za sebou 2 vanove kurzy a ked sme boli na tom Sliaci, malej sa strasne pacilo vo vode. Aj ked to budem mat od ruky (Sliac by bol najblizsie), vyskusame.

iwus je z Kremnicky, mia z Rakytovca a ja to uzavriem Badinom. 😉

sia222
10. nov 2009

jamat a som počula a to so ťa chcela opátať na tých st horách ved to tam poznám a myslela som že tam fukli aj nejaké prebal pulty abo čo pre deti a vraj ich nie je moc kam dať kolo vás tam býva naraz ved tam kde sa odkladaju topánky to má 2x2m ako sa tam pomestíte?a ešte som počula drb že voda je studená..ty to ako vidíš..ja chcem na jar no uvidíme ked už nič iné aspon zmena pre deti aj maminku..a na riťku su vraj dáke špeci pleny na toto kde sa to dá kupiť? ked sa mi tam nebude páčiť tak napustím doma rohov vanu a tam sa fukneme🙂)ale na ten sliač som počula len ok..

miuš tak ok že ste ok,nemáš problem sz tej antikonc ja som začala mimo kram zas z toho krvácať ono to tam aj píšu ale prečo ja?? 😀 tak som ich vysadila..mala by som isť asi k dr ale sa mi nechce vooobbeeecc rozmýšlam či nepojdem k tomu fruvaldovi začať chodiť..predsa je len mladší ako ten náš 😀 😀 😀

termixicek
10. nov 2009

noooo... xi xi tak to neviem koho si pridavate baby, mne este neprisla ani jedna ziadost :D
som na foto z muzickom, mam zelenu bundu na sebe...
ja som malemu zacala davat mrkvicku ked mal tri a pol mesiaca a potom to uz slo od 4 vsetko...teraz by mi zjedol aj hlavu :D

mia78
10. nov 2009

zuzik chodis do Badina aj do poradne ku Kvietkovej? my tam chodime ale teraz ked to tam tak vyzera ako vyzera tak sme sa rozhodli ze budeme zatial chodit na cerveny kriz....

sia mam ju doma ale este som ju nezacala brat lebo my povedal ze to niekedy aj mlieko zastavy ze aby som pockala aspon do troch mesiacov povedal tak neviem ...inak je mam papiere tam de robi Vodecky teraz takze je tam patrim ked daco tak tam pojdem....ale este som nestihla ist na tu krv co som mala ist po porode lebo som chora od vtedy tak neviem ci uz aj neskoro nebude......

loren
10. nov 2009

mia dik to ma tam nenapadlo ale ano spominam si ze je tam detsky kutik fakt pekny tak uz viem kam pojdem nabuduce na kafco nepridate sa niektora 😉 my mame v kremnicke muzovu starku a v badine mam bratranca tiez maju male dieta 2 rocne skoro a kamosku tam mam tiez

sia222
10. nov 2009

termixík tak dík tak že fajin ja som to poslala žiadosť takej blond bola hned prvá myslím horvorím si to bude ona dieťa by aj sedelo vekovo a vypadal to byť chlapček taká p.blond..ooo tak sa bude čudovať že odkial ju poznám 😀 😀 inak ja už mám kamošku s tvojím priezviskom 🙂

zuzik25
10. nov 2009

mia, ani som nevedela, ze v Badine je detska dokyna. 😒 chodim do Sasovej k Nakladalovej, ja som povodne sasovcanka, tak som dala malu k mojej byvalej doktorke, boli sme s nou spokojne (teda mamina), ona zas odmala pozna mna, takze som to vyriesila takto.

termixicek
10. nov 2009

je tu niekto???
ja som este dosla na chvilu a idem pod sprsku a buvat...
som sa chcela opytat...odrodil niektoru z vas dr. Belan?
Dobru noc prajem aj vam a aj malym anjelikom :D

duracelko
10. nov 2009

baby neviete mi poradiť?? hladam kozmetičku na depiláciu tu v BB. chodila som vo Zvolene. ak niektorá chodíte pošlite plíííz IP. dakujem

jamaat
10. nov 2009

Ja som tu ešte, ale už asi všetky spíte. 🙂

termixka, Belan ešte rodí vôbec? Môžem zodpovedne prehlásiť, že žiadnu z týchto tu žienok nerodil.

sia, voda je podľa mňa na SH akurátna a je tam miestnosť vedľa šatne, kde sú stoly s dekami, je tam detská ohrádka, myslím, že aj puzzle na zemi, stoličky a tak. Dixon je vraj tiež pekný, ale je bez sauny.

zuzik, veď z Badína môžeš chodiť na plávanie na Kaskády. To pomaly aj pešo dôjdeš 🙂

No ja ešte dopozerám Profesionálov a pôjdem tiež spať.

petulig
11. nov 2009

prvaaaaa..teda uzasna noc kua. do poljednej sme rucali ani boh nevie preco. Prdeli grgali vsetko dokopy. Ja uz neviem ako idem toto dieta naucit zaspavat normalne same, alebo aspon do hodinky. To je vzdy rituaal na tri hodiny pomoooc. Ale potom od unavy spala vkuse 5 hodin a teraz este dospava a to naschvl ked chcem ist prec.
temix som ta citala v inej teme ohladom spania, tak sa priprav v paitok ak sa stretneme na plno otazok 😀

termixicek
11. nov 2009

joooj sa mi to cele vymazalo!!!

petulig :D no neviem ci pomozem so spankom takeho maleho babatka, my spime celu noc od 2 a pol mesiaca, ale my sme boli kojeni len mesiac a to je nieco ine...umele mliecko inak nasyti. Mali sme obdobie ked zacal vymyslat, no zasiahli sme skor, ako nam to prerastlo cez hlavu a Adamko spinka vo svojej postielke celu noc, vacsinou prespi v kuse celu, niekedy sa preberie, ale hned zabuva, len ma zavola ku sebe, lebo spinka vo svojej izbicke, ja ho pohladkam a on zaspinka...

no od rana lietam po byte ako handra :D prezliekla som postele, uz pracka pomaly doperie, pozmyvala som chodbu a ked maly pojde o 10 spinkat, zacneme varit...

a to pocasie to co je???????
ake mate plany babenky???

termixicek
11. nov 2009

jamaat : Belan rodi a mozem povedat, ze ma zlate ruky a juuuj aku charizmu :D

sia222
11. nov 2009

čafte..no dnes behám od rána s vysavačom tak nemožem byť prváá ☹

ja tiež myslím že žiadna nerodila u belana..ale vám poviem neviem teda aký je tak všeobec názor na neho ale čo som ho zažila na vizitách tak mi príde ako fakt užasný a sympatičný lekár..myslím že z tých čo som tam zažila bol najpríjemnejší..vraj je aj dobrý detský gyndoš a myslím že aj jediný tu..
termix už ťa mám na FB..sypoška a damko jakýž zlatý..som tak rátala že kedy my budeme taký a vyšlo na aprílsa tešímmm..to ty si písla že príkrmíky si dávala od 3 apol mes? ja totiž tiež tak uvažujem..ved ked na tých kupovaných píšu do ukonč 4teho a už je kadečo v tom mesiaci atk asi treba začať skor postupne.no ja viemn že kadejaké vyskumy aa hovadiny teraz ale my sa rehlíme doma bo patík ked nás vidí jesť chudák tak na nás pozerá že by som mu hned dala🙂
no inak s tým spaním som to aj ja asi zachytila našťastie v pravom čase..vyvádzal a ked som ho nechala je to zž lepšie večer nebol problém ale cez den no a je to vela lepšie..aj v postielke buvame v pohode..peti tak možno skus nekompromisne..ja om rátala že to bude trvať dlhšie ale dva dni ho to bavilo nervaačiť a prestal..teraz mám pocit že ked sa mu chce buvať cez den a je v kresielku tak si normálne žiada preložiť do postielky a zachrní tam..
no plán užasný 😀 už aj mužo chrchle riadne tak išiel len na skok do práce a asi budem variť čajíky cel den ale mám zo včera navarené tak aspon to.

miuš tá krv teda neviem ako ty ale mne kázali koli hepatal testom koli tej antikoncepc takže by to nemalo vadiť že si nebola..mne vravel že pediatri maju na to taký názor s tým mliekom niektorí ale že to neni potvrdené

sia222
11. nov 2009

termixík a odkedy ho dávaš buvať samého do izbičky? kua tak tohto sa ja bojím som poser..v tomto ten bude so mnou s nád do 15tich 😀 😀

jamat dík.tak to tam asi ešte nebolo bo popis bol iný od jednej kočky..

duracelko my sa nedepilijeme 😀 😀 😀 nevieš kedy?nestíhame mame ešte malé babenká 😀 a ked je čas vysíme na konovi abo na FB
rychlá sprcha rychlá žiletka!!

ja nepoznám mám moju oblubenu žiletku s tým mydlom okolo intuition je sice drahšia ale som nadmieru s nou spokojná

petulig
11. nov 2009

termix mne ani nevadi to budenie, ona ked zaspi tak spi tri styri hodiny vkuse, ale to zaspavanie. Dat ju do postielky to nehrozi, to je kriku ze az.Mne ide o to aby zaspala normalne vo svojej postielke sama to budenie zatial neriesim.

A sia ty si kedy zacala s tou postielkou ? zeby som to skusila? lenze ona sa bude pucit hodinu dve to nemam nervy na to 😒
U nas nosenie nezabera, ju mozem hojdat aj hodinu. Keby ze s nou idem von na chvilku tak to je iste a spime, ale tak o osmej kruzit okolo domu to teda netuzim ☹

termixicek
11. nov 2009

nooo...Adamkovi sa vari obed, on buva a kym osolena kaaaapusta pusti stavu, idem ku vam :D

petulig: co sa tyka postielky...mne moje kamosky v RS vraveli este ked som bola teho, aby som hned od narodnia maleho ucila rozoznavat noc a den co sa tyka spania...radili mi, aby mali cez den spinkal mimo postielky a v noci iba v postielke, ziadna manz. postel a tak...
no som posluchla a od prveho dna ako sme prisli domov sme to aj zacali aplikovat. u nas to bolo v noci v pohode, ked som ho nakojila, pekne zaspal a kojila som kazde 3-3 a pol hodky. problem bol so spanim cez den...ak sa mi ho podarilo uspat po hodine, o pol hodku bol hore, samozrejme urevany, nevyspaty, mrzuty. A vsetko sa skoncilo v den, ked dali mamke v robote konecne dovolenku a prisla na tyzden ku mne.
mamka: daj ho na brucho
ja: nedaaaaaaaam!!!!!!!!!
mamka: daj ho na brucho
ja: nie, zadusi sa, zomrie, dostane syndrom nahleho umrtia, nedaaaaaaaaaaaaaaaam!!!!!!!!!
mamka: dobre ti radim, bude ako ty, bude spavat kludne na bruchu
ja: nie a nie a nie a nie
Maly uz mal cas ist spinkat a ja som sa sla akurat osprchovat...tie moje spagatiky medzi nohami a o pat minut sa vratim a dieta spi, v byte ticho, mamka vari.
ja: ako si to dokazala?
mamka: dala som ho na brucho :D
Zeny by ste neverili...to dieta ako nahle preslo na brucho, bez problemov zaspalo, pospalo si fajne a bol klud. Nemozem povedat, ze by to boli hodiny co prespal, ale usetrila som cas ked zaspaval, ziadny cirkus, nic. Odvtedy az doteraz spi Adamko na brusku, mame monitor dychu, takze som spavala kludne.
Ci doma, ci v kociku, na bruchu. Trosku bol problem´, ked sme presli na sportovy kocik, lebo tam sa musel naucit hodit slofika na chrbte, ale po mesiaci si zvykol...

Co sa tyka vyplakania babatka v postielke, to v tom veku nema zmysel...to su praktiky, ktore sa zacinaju skusat od 6 mesiaca. No kus placu aj tak nezaskodi :D

Sia maly je sam od 5 mesiaca, ale nie preto, ze sme to chceli, ale preto, lebo sam si to vyzadoval. V noci sa budil na kazdy zvuk, otocenie, zachrapanie, tak sme to skusili a parada. Dvere mame otvorene, maly ma klud a spinka bez rusenia. Inak keby sme ho nerusili, urcite by spinkal s nami, no teraz nelutujem a spravila to aj komoska hned po mne v RS...maly mal 11 mesiacov a tiez nelutuje :D

Idem baby dovarit :D

jamaat
11. nov 2009

termix, ty nielen veľa rozprávaš, ale aj veľa píšeš! 🙂 ............Ja som mala (mám) s Emkou taký istý problém so spaním, ale ležanie na brušku to ani náhodou nevyriešilo. Nikdy nezaspala na brušku. .........V noci ju tiež budil každý šuchot, ale nebolo ju do akej inej izby dať a už sa to trochen zlepšilo. Včera som už dokonca aj čítala v posteli, lebo sa mi nedalo zaspať.

sia, neblížite sa vy náhodou k 3 mesiacom? Vtedy také zmeny nastávajú...viď spanie v postieľke.

petu, termixka, ak pôjdete v piatok kočíkovať, dajte avízo, možno sa pridám. Aj počko by už malo byť lepšie.

iwusca
11. nov 2009

termix tak uz som si ta pridala 🙂

my to zo spanim riesime tak ze cez den je s nami v obyvacke a ked zaspi tak zaspi nastastie jej nevadia zvuky ako telka a pod. a vecer ked ju okupem tak ju nakrmim ale uz v spalni aby bol klud a hned ju ulozim do kolisky a zhasnem...chvilu si pomrnci ale ked vidi ze je tma a ticho tak zaspi 😉

mia a kedy chodis pre maleho do skolky? ze by som akurat vysla poprechadzat 😉

termixicek
11. nov 2009

jamaat ja viem ze vela rozpravam...nemozem za to, to ide tak samo 😲 ked ti to najblizsie bude vadit, tak len povedz, ja sa budem snazit krotit 🙄
my sme naporiadok, napapani, prebaleni...ideme sa chystat na prechadzku...

maly sa mi pokakal az ku krku 😀 😀 😀

zatial papa 🙂

sia222
11. nov 2009

jamat no blížime sa k 3mes to myslíš akože týmto pádom kedže buudeme mať3mes to je koli tomu zrazu taký dobrák v spani cez den a už nám to ostane?to by som bola povdačná 😀

petulig
11. nov 2009

cawte

dieta spi uz tretiu hodinu na balkone, ale bolo to nadluske usilie ju uspat.
Termix ten piatok mozme sa kludne dohodnut predbezne, niekde v meste. Ak bude skaredo tak do europy prinajhorsom.
prisamvacku ze to dnes skusim to spanie. Najeme sa a supnem ju do postele a zhasnem a dovi dopo. nak ruči 😀

jaamat dame vediet ako v piatok a ak este niekto chce moze sa pridat 😀

lulu26
11. nov 2009

Caute baby,

nestiham vas citat..ja mam tento tyzden skolu, tak po kazdej prednaske utekam nakojit, este ze je tu so mnou mamka, ta mi navari, poprata, malej operie a malu pobavi...zlata to dusa...
dnes sme boli v poradni, lebo mne asi svihlo a mala som pocit ze jej nechuti nutrilon, ze je stale hladna...
sia, diky za psychicku podporu..Dr. ma upokojila a mala vazi 3620g co sme pekne pribrali, vravela, ze je cula a zdrava...mam ju este kojit, tak dokrmovat ale urcite najprv Nutrilon HA kedze je to nahrada za materske mlieko...
a s tou vyvysenou polohou matracu mi poradila aj ona..
vcera som uz padala od unavy a mala to asi vycitila, zaspala o 21,30 tak az o 3 rano a o 6,oo co som vstavala aj ja do skoly...
jaj, a ako pisete, ze supnete dieta, do postele a nech aj ruci trosku, ja este za kazde vzlyknutie utekam a prihovaram sa jej...
tak baby, kedy davame stretko? 😉

mia78
11. nov 2009

ahjky , petu som podobne natom ako ty mala vnoci do poldruhej nie anie zaspat 😖 , dnes je nejaka nervna teraz zaspala uz od unavy okolo stvrtej a uz sa mece.........

uz ma pohltil FB tak napiste men IP.....iwus teba som nasla hadam dobre

iwus teraz sme este doma od pondelka ide chodit ,chodime poneho okolo 15:00aj neskor ale ja obcas sa mi nechce malu nakladat stale tak chodi kto ma cas .........to mas dobre ked si mala tak zvikla zaspat

,unas je klud len ked mali je v skolke alebo u statkej inak chuda mala si musi zvikat spaj aj prinom 😅...a teraz ma maniu jej uska stale chitat ze ake su zlatucke tak ma obcas nerva chita hlavne ked mala zaspi a on pride a zacne jej hlatkat uska...........

jacka
11. nov 2009

ahojky...

teda dnes som bola na kontrole u Vodeckého...no des...organizovaný chaos......

ja som spravila porovu polievku....a čo sa dialo večer 😢 😢 😢 ...no myslíte že s toho?....chudatenko...musela som mu dať rektárnu rurku...a za 5min. zaspinkal......žeby to bolo z polievky?

teda nemám odvahu ho dať spinkať na bruško.....aj ked cez den dávam nevydrží dlho....začne mraučiť 😝

mia ty to máš super že ti chodí do školky....ja mám niekdy pocit že sa idem zblázniť 😝

petulig
11. nov 2009

tak ja som ostala u nasich 🙂 jacka skocime na pivo ? 😀 😀

mia78
11. nov 2009

to ti verim stacilo my teraz tri tyzne ked bol doma ale aj ked je vo skolke tak sa ani nenazdam a uz je doma ledva poriadim .........ale aspon ti nedonesie choroby.........

mia78
11. nov 2009

petu som ta nasla .....aj jamat hadam som ta dobre nasla tak to som ja

petulig
11. nov 2009

jojo mam tam mia 🙂 asi si idem dat decko vina, mozno mala lepsie zaspi

sia222
11. nov 2009

čafte.tak sa hrneme na FB čo? lulu a ty si na FB? ak nie a bude čas už aj šup! 🙂 som rada že ste ok a že máš klud že malinká priberá neboj bude všetko ok zvykneš si a zachvílu sa budeš smiať aká si bola vkak..zo všetkého..
no ja mám doma lazaret..a naj je na tom mužo ved to poznáte ked je chlapovi niečo teda on vydrží ale ked ho to rafne len chodí akomátoha čaká čo mu kto pod nos dá a rozpráva nám aký je slabučký 😀 😀 😀 tak sa zlato lutuje len dufam že ked to náh rafne mna tak mi dakto aj čaj uvarí🙂)
no ja pojdem kočíkovať do mesta až ked budu vianočné trhy.sa mi nechce teraz akosi ibaže by som sa mýlila.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre