Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jamaat
25. dec 2009

KUK!

petulig
26. dec 2009

prvaaa..tak ako ste dopadli dievcence? My celkom fajn az na to ze sa mi vratilo zase moje nespave dieta. Tie dva tyzdne co spavala dobre su uz asi zas prec. Uz sme tri noci poriadne nespali, co by len jedla a jedla. Asi si ide dobehnut co zameskala 😀
aky bol Jezisko?
mia mala je sikovnica, u nas zatial nic ani naznak.

mia78
26. dec 2009

druha 😀 , ahojky no petu aj moja volako sa zobudi okolo desiatej a potom do polnoci hore alebo aj neskor neplace len pozera keca....a tiez by stale jedla ja jej uz pomedzi davam aj sunar......no ved ju polozim tak hned uz len nabok sa driape a chitat hracky 😀

imak dobre deticky sa vytesuju z hraciek vlastne Mirko mala este nevie 😀 a mamina dostala zausnicky co ani necakala tak sa tesi tiez 😀

sia222
26. dec 2009

čafte
baby kedže su vianoce aj ja vás poteším nech v tom nie ste samé..ja mám angínu od rána štedrého dna som total ko ani neviem kedy som bola taká chorá.no a patík čožeby spal v noci nee?
zaspí po 2 hodkách hore a potom po hodinke len sa mrví piští neviem čo mu je to je ešte horšie ak na začiatku ked sa narodil..ešteže som navarila den pred štedr dnom ..takže sa s mužom v noci striedame pri malom chvílu spím ja chvílu on..tak len dufam že to prejde bo ma šlak traf..

no naši velkáči tiež ale to už je taká iná radosť ale zas som rada že sa tešia aj s oblečenia..a mamina dostala parfem kt ani nečakala bo ho tu nemávaju a mužo ho zohnal cez net tak prekvapil..zato so mnou stráži po nociach upípané dieťa 😀 😀 😀 ide si ruky zjesť tak neviem či tie zubále či čo zdá sa mi že aj bruško..kua len nech sa to polepší... 😠 😠

petulig
27. dec 2009

sia zlaty muzo ked tak pomaha.treba sa ti liecit veru , ale pri troch detvakoch si to veru neviem dost dobre predstavit. Uz je aspon trosku lepsie? My sme absolvovali tolko navstev kua, mala z toho bola poriadne rozhodena. Vsetci ju vyobzerali, na rukach natriasali bodaj by spala potom. Uz nech zacne znova normalny tyzden, ziadne sviatky, lebo len zerem co vidim 😀

jacka zijete? Nevyplavilo vas? som na Vas myslela ked vraveli v telke kua. Riadna voda vsade.

jacka
27. dec 2009

žijeme.....aspon bola sranda.... 😉 ......ale hučala voda riadne 😝

ja som tiež v kuse obžratá a Petulo v kuse vrieska....ktovie či ho zo mna aj brušino nebolí...a o spaní už radšej ani nepíšem...lebo cez den velmi malinko......a noc 😝

sia tak sa rýchlo vylieč....teda na sviatky takto hnusne ochorieť ☹ 😒

sia222
27. dec 2009

dakujem..no ved kua to sa moc nedá a ked chcem po velkáčoch skríknuť tak sa mi smeju aký mam hlas a povedia že mami kašli na to tak čo mi ostáva len sa na nich smejem..no od nádchy ak alkoholik a to som si nedala ani kulnček alkoholu na sviatky ked pijem teraflu ale su zlatí celkom snažia sa..(šak za tie darčeky by som sa aj ja)mužo ten sa premohol normálne ako sa snaží kua zas bude doliezať 😀 😀 ke vyzdraviem 😀 😀
no s tým obžieraním uf ja som dnes urobila rezance s tvarohom bo už mame po krk rýb a masa..

ani nevrav s tým zaplavami ja som a´ni nevedela až zo správ my si tu na kopci lehníme nám to nehrozí
🙂 aspon nejaká výhoda..ale vypadalo to desne teda

mia78
27. dec 2009

ahojky
veru skore vyliecenie.....my mame dnes trocha veget o jedneho menej maly isiel ku mame a bude tam aj spat 😀
veru nech je po sviatkoch tiez dobem do vsetkeho okrem kapusty a klobas mnan..... 😀
a to pocasie nech snezi alebo nech je teplo lebo tieto teplotne vykivy hroza iba chiroby budu.........

myslite ze ked pojdem na sono noziciek s malou do nemocky tak ma zoberu aj bez objednania ,som sa tam vobec nedovolala pred vianocamy nechapem ci mali celi december uz volno ci co tam sa nejdete dovolat........

sia222
27. dec 2009

miuš aj my by sme mali isť v 4mes ale kamoška mi vravela maju o mesiac s´taršieho že jej povedali že až v januar budu robiť lebo že dr čo to robia maju nejaké konzília takže asi nik tam nie je teraz preto neberu.ale ja som už tiež tak že nebudem volať a pojdem ale vraj treba siť k dr u ktoreho si bola..bo ja som tam tiež vtedy asi týžden volala kým som sa dovolala..ja myslím že oni zobru aj bez volania

petulig
28. dec 2009

cafte..tak aj mna to zlozilo. Kua nejaky crevny virus, len lietam na wc. Nastastie prisla mama a zobrala malu von, lebo som ako matoha.
Neviete ci mozem normalne kojit ? Neprejde to do mlieka? Nieze to chyti aj drobec.

mia78
28. dec 2009

my sme boli u Janeka tak ja pojdem 11stehov pondelok....... sia a kedy pojdes ?

petu to neviem skus zavolat detskej ak robí alebo tvojej doktorke .......

petulig
28. dec 2009

vygooglila som si ze mozem, sak akbudem hnackovat tyzden tak ju neodstavim. Dala som si paralen, zajtra chcem byt ready. Vonku slniecko a my musime doma sediet.
Mia vy uzmate nausnicky?

sia222
28. dec 2009

čafte.teda ale sme tu skapaté aj lulu je chorá ☹ peti daj trochu toho vírusu potrebujem schudnúť🙂tusím možme my dve vymeniť šatník ked si povedala že si 10 pod váhou a ja 10nad no kua aj viac 😀 dnes ma decká ukrkali do esc filip potreboval halovky na fotbal tak vravím že ok ale hned ráno..tak sme o 9 boli tam boli sme asi hodku a pol kua ja že aspon v reservede kupim niečo pekné za slušné prachy ked tak propaguju výpredaje a ved tam nič nikde namju akosi..asii už tesco začne byť lepšie na toto ako celá europa..no a ked sme isli odtial plné parkovisko už aj na úrechodoch stáli des..
neviem miuš kedy pojdem ani sa mi nechce 😀 ale musím ja som bola vraj u toho mladšieho ale neviem ako sa volá ale myslím že to bolo v stredu vtedy neviem či sa na K nevolal musím pozreť ten papier..jaj my mame dáke koliky asi z mliečka sa zdá..bo som mu teraz nedávala ani mrkvu a puká a puká a knučí a knučí..po jedle tak asi zmením mlieko..jaj nech už maju tak rok a pol 😀 alebo 5rokov🙂)
minule dávali v telke že kojiť sa može pri teplotách a tak ale či ked je to črevné??..ved im skus cinknuť myslím že robia bo ked som bola naposledy tak čosi také šemotili..abo zavolaj na pohotovosť detsku a tam ti povedia..

jaj mne už je

jacka
28. dec 2009

ahojte..... 😉

no peti ako ti je......podla mna možeš kojiť.......však do mlieka ide to čo zješ,nie 😅 ...no neviem ...skusila si volať?.......

ja som taká obžratá že mi ani prechádzka s kočíkom nepomohla....brucho budem mať ako v 9mes. 😝 .............chuda dieta čo vetko musí aj ono zjesť 😉

nemali sem ju jednu decembrovku vianočnu?......už hádam aj porodila...či čo

jáj .....skoro som zabudal...peti som kuk foto na fb.......tá v klokaneke je super.....len moj poklad sa tam nezmestí..teda ....nožičkami nie...lebo ma poradne šunečky....škoda 😝

sia ...5rokov nie....to je vela......ja si idem vychutnať aj každy mesiac...bo moj posledný pamupšik tak nech si je taký aký je 😀 😀 😀 😀 ......trepem.....to bude tymi sviatkami....... 😀 😀 😀

petulig
28. dec 2009

🙂 zijem jacka, vyzera to ze est aj chripka do toho sa zamiesala. Kosti ma bolia komplet vsetky, zimnica no parada. Nemat mamu dnes pri mne tak neviem.
volala som, ze mozem. Dala som si aj paralen uvidime, ale krpec mal dnes taku vodnatu kaku tak dufam ze to nie odo mna ma.

sia a koliky teraz? ved uz bol zvyknuty na mliecko a bolo dobre. Ci si menila medzi tym? my sme dali mrkvovu stavicku znova, celkom chuti. Radsej taketo vitaminy ako plno kvapiek co nam doktorka dala, aspon sa nemusim bat ked zabudnem na ne niekedy.

sia ja som si odlozila veci na horsie casy🙂 sa obavam ze casom sa vratitm na spat vahou, aj ked by som nerada. Som si objednala tricko biele z anglicka take obycajne kvalitka fajna a ze L. A prislo mi kua to asi pre americanky. Nepotrebujete niektora ?🙂 ale tusim ani jedna z vas tu nie je do toho tricka dostatocne velka 😀

jacka
28. dec 2009

juj peti.....len aby si maličku nenakazila ☹ ...chod radšej aj k dr......to nie je sranda....hlavne ked kojíš....a tie naše staré mamy su na nezaplatenie ked ti možu prísť helfnuť ked najviac potrebuješ 😉

sia222
28. dec 2009

jaj peti tak sa vyzdrav rýchlo..no ja som mala si angínu abo virozu bo mna klbiky svalíky neboleli ako pri chrípke veru to radšej chod ale možno aj od unavy a vyčerpania ťa bolia..no kua škoda že ja nemám na tu starú mamu šťastie aj v takýchto situaciach:(ale zase sa mužo postaral aj ked variť nevie ale aspon o ostatok🙂

peti on pije stále to iste a mám aj protikol flašu ale niekt deti vraj po dlhšom čase ked to jedia možu mat taku reakciu asi si črievka na to zvyknu a nejak im to prestane vyhovovať najprv som si myslela že z mrkvičky lenže to bolo občas už aj ked som nič nedávala ešte ale bolo to tak pomenej pohoda ale tie dva dni bol des a kedže som chcela vedieť z čoho tak som mu nedávala teraz mrkvu nič a ked som mudala mlieko tak zachvílu išiel z kože vyskočiť..dávala som mu AR bo grcaval aj ked sme skušali normál a tak som mu skusila dať teraz normal azatial ok tak dufam že mu sadne ale je ešte nejak´é sensitive na koliky tak uvidím..no a že po 4 mes koliky fuč🙂)
kde iní končia my začíname
😀 😀 😀
tak ono sa aj ta traviaca sustava vyvíja takže možno mu nesedí toto teraz tak uvidíme..kua ale ked sa budil každu hodku aplačkal to bol des som mužovi chodila že ber i darujem dieťa🙂ale jasné že to prejde len ked je človek unavený po takých nociach chory a ráno musí funovať aspon na pol takk dovi dopo a ešte aj káva mi nechutila..ale moji velkáči vždy povedia že za mrakmi je slnko to maju dávno z takej rozprávky o myši neviem ako sa to už volalo start či ako🙂)

jamaat
28. dec 2009

Juuuj, no tak len vyzdravte všetky!

sia a sú už aj nejaké výpredaje v Európe?

jacka
29. dec 2009

no sia......ste si užili......len ja v takých prípadoch dieta predávam...nedarujem 😀 😀 😉 .....

peti.-....no ako?

juj musím padať... 😝

sia222
29. dec 2009

čafte..
su jamat bo maju označené ale nič tam nemaju..akože sa mi zdá že tovar nemajuu ja neviem či to len pripravuju abo čo v niekt predajniach..ale v reservede mali napr krásne overalíky ale len dva zimné bundičky len malé som chcela že na bud rok a nič..ale dievčenské neviem kenvele a v taku som nestihla isť ale v športoch sa dá kadečo ak treba maju bundy oteplovačky ale tam skor pre dospelákov abo vačšie detičky..garfilde maju 1plus 1 ako vždy v deichmane 50prec ale ludí ako frasu 😀

ivuš..baby neviete teda asi myslím že ty dávaš bebu abo čo proste HA ja mu u teraz dávam vraj je lepšia ale nik nemá u nás alergiu len som sa chcela opýtať tam neni napísané že načo ked má dieťa resp by mohlo mať alergiu..
to akože na hocčo alebo len vyložene alergiu na mlieko alebo nejakú zložku mlieka?či to je jedno senná nádcha alebo nejaé kožné alergie?

dnes sa ukazuje pekný dník..
ja už sa aj bojím chváliť ale sme už 3tiu noc buvali ok akurát že mna dráždi kašel tak som sa nevyspala bo chodím kašlať von z izbičky aby som ho nezobudila 😠

petulig
29. dec 2009

hojte...uz som lepsia. Bohvie co to bolo, ale som slaba ako mucha. ALe pojdeme trosku von ked je tak krasne. Dala som si paraleny mozno aj to zabralo. Ale mala sa celu noc vrtela chudatko a rano ked sme vstali tak vygrcla hadam cely vcerajsi den potom sa napapala a zas grcla tak kua neviem co jej je ci nechytila odo mna nieco., Ale kaky ma normalne. Teraz buva, tak uvidime ked sa zobudi a napapa co bude.

jaaj musim ist, este pridem 🙂

evita221
29. dec 2009

Ahojte maminy,tak sa po dlhšej dobe zase oyývam,Jacka máš pravdu,už som porodila.17.decembra sa mi narodil syn Romanko,tak mám doma mužský team.Dokelu,plače musím ísť,ved to poznáte.Tak sa ozvem,ked bude trochu času.pa

jacka
29. dec 2009

ahoj evita.......tak srdečene blahoželám ...............ja mám doma tiež len chlapiny.....ale aspon my bude mať kot na srae kolená vymeniť žiarovky 😀 😀 😀 ..........sa nejak poponáhlal na svet..... 🙂 ...pri kom si rodila?

peti......aj moj grckal...ale už ho to prešlo........som rada že je ti lepšie 😉 ...veru vybehni von je tam super 😎 😎 😎 ...hned je lepšie 😎 😎 😵

ja som Peťula odparkovala na dvor....Maťko sa fláka s mužom tak mám takýýýýý klud že neviem čo s ním 😀 😀

petulig
29. dec 2009

ahojte..som dnes prebehla ten deichman a garfield by som dake boty potrebovala, ale ani nechodte nemaju ai prd. Vsetko vybrakovane a zlavy len na take hovadiny.

ale krasne bolo veru, zajtra uz sa to ma pokazit kua. Na silvestra budete doma vsetky? Budete mat nejaku navstevu?ci pekne o osmej zalahnut s krpcami 😀 sa bojim ze ked budu strielat pod oknami sa mi bude budit krpec, sa mozem tesit kua.

iwusca
30. dec 2009

ahojte
tak mi sme boli teraz dva dni v Martine u mojej starkej cize u Emkinej prastarkej ..bolo fajn a neviem ci to bolo zmenou prostredia ale v noci spala 11 hodin 😲 som nechapala...a v Martine sa da perfektne chodit na prechadzky je tam velky park a aj centrum mesta je pekne spravene idealne na prechadzky....nie jak tu v Kremnicke kde mam dve ulice a dost 😝

sia nam povedala doktorka ked bola u nas na tej prvej kontrole ze ked mam ja alergiu (sennu nadchu) tak je lepsie davat malej tu bebu HA ze je to ako prevencia vzniku alergie.

mia78
30. dec 2009

ahojte sia sa my vidi ze aj France light je proti alergicke......

iwus veru tu sa nemame de prechadzat aj unas stale ta ista trasa uz ma to nebavi a teraz ked napadol sneh tak len na dvore trcime lebo chodniky neodhadzane vsade a auta spliechaju 😠

na sivestra veru doma ale niem ci ho prespime lebo mala nejako stava o deviatej a do polnoci je hore.....a maly tiez nebude spat lebo chce vidiet ohnostroj 😀

sia222
30. dec 2009

čafte.gratulujem k romankovi pekný darček pos stromček🙂)

ivuš dík..moj brat má sennu nadchu ale toma až teraz napadlo🙂
miuš oni su už všelijaké tie mlieka ale ma nasrali v lekárni bo som vyčítala že je hypoalerg plus sensitive čo je na nafukovanie s čím mame problém momentálne a na koliky a také je dobre a ta koza tam mi povedala že také neexistuje stouto kombinácoiu a to mi najprv povedala že sensitive nemaju až potom ma počula koleg a tá jej povedala že maju a taá koza mi povedala že neni hypoaler a že je na hnačky..tak som kupila hypo ako predtým a nemala som už ani chuť sa tam nejak zdržovať bo tam bolo ludí a ešte nákup v tescu a dnes som na nete kukala a tá sensitive je na koliky zapchy proste travenia a je hypoalergenne tak maju niekt lekárnici užasné vedomosti..niekedy mám pocit že tam robia na tých pred predpisu brigádnici len..

no babky na graniari su tiež len dve ulice v podstate ide to tu len dvoma smermi a tiež ma tu už aj psiská poznaju 😀 neviem kde sa ja idem presťahovať aby som tu neosprostela dočista uplne🙂)

no dufam že nebudu moc ráchať zatra bo dám vatu do uší malému🙂

evita221
30. dec 2009

Ahojte,dakujem pekne za gratulácie.Rodila som pri Palúchovi,je fest v pohode.Rodila som trochu pred termínom,ale v 40.týždni.Mala som už málo plodovej vody a placenta uuž bola tiež taká nijaká,tak mi musel vyvolať pôrod.Celé to trvalo 6 hodín,ale po tom oxytocíne to bolelo statočne,lebo za hodinu som mala kontrakcie ako tesne pred pôrodom.Ale hlavne,že je to za nami.Teraz si zvykáme doma a po siedmich rokoch je to fakt sila.Začínajú bolesti bruška a podobné veci,ktoré vy už máte za sebou.No hlavne,že je malý v poriadku a my starí už nejak vydržíme.Tak sa zatiaľ držte,ten snád vie,že som na nete a už volá.Hlad je svina.Tak sa držte

petulig
31. dec 2009

cafte..kua sa mi vidi ze mala chytila ten virus odo mna. Uz druhu noc mi nechce poriadne jest, budi sa po hodine a pol mrvi mrauci a dokola. Rano ma potom kompletne ogrcka, ale poriadne. Co jej na to mozem dat? ci len pockat kym ju to prejde?

sia222
31. dec 2009

čafte.peti ja by som asi cinkla doktorke..možno grcká z uplne niečoho iného niekedy aj soplíčky ked su ale ak náh chytila niečo od teba..ty si aj grckala?bo idu sviatky a naša ti iste lepšie poradí ako nejaká na pohotovosti ak by ti trebalo a ešte ked ste aj tak pomenej pribrali za posl obdobie..ale takéto veci aj hnačky može mať aj zo zubkov ale ja myslím že by si naj urobila ak by si cinkla aj ked aj ja s om taká že najprv liečim sama len tu asi ťažko povedať čo jej možeš dať v takom veku..ale tekutiny by mala piť lebo grckaním stráca dosť..
moj malinký zas chrchle a soplíky tak tiež asi nasledokmna..ale nebola som u dr nie je to taká hruza takmu dávam kvapky a homeopatiká od kašlíku..to mu asi nasteká a chrchle kua ale ked zapnem odsávačku resp vysavač ide mi ruky dodriapať nechápem odkial má taku silu nenormálnu..
a už vobec nechápem že buval do pol 4 najedol sa potom o pol 7 vykadil a pred pol hodkou zaspal zas..žeby staré dobré časy abo si chce predspať dnešnu noc silvestrovsku? 😀
ja už varím nech možem potom kysnuť pri očkách(kt tiež jasko urobím ja a postupne sa strácaju tak ich musím schovať aby do večera vydržali 😀 )

tak sa opatrujte vyliečte sa poriadne peti snád jej to prejde..jáj moja malinká..
dajte pekne zbohom starému roku ja myslím že bol dosť zly tak všeobecne kadejaké katastrofky sa udiali pomreli ludia kadejaký kríza zabuntošila..no nech už ide het 😀

v tom novom vám všetkým prajem len to naj naj aby sme sa tu aj ten 2010 stretali tak ako tento rok a vyklábosili ked už sme občas také deprimované samé a smutné...som rada že som vás spoznala a že sme sa tu takto pekne stretali a ulavovali si spolu od našich boliestok🙂
a stráášne vela zdravíčka a energie do nového roku maminkám aj našim drobčekom !!!!!
na zdravie!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre