Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
5. aug 2009

čafte babky.hlásim sa konečne z domu nemala som velmi náladu na písanie 😠 taká som došla z toho hotela roosevelt rozbitá že až a musela som dospať aj ked strava a ostatné služby v tomto hoteliku su "OOLL INKLUzíívv"
izba klimatizovaná s výhladom na moj dom🙂) ráno budíček o pol 6 mi bolo do smiechu ked som videla východ slnka a to sparno bo ked ideme na dovolenku toto bola moja robota vždy ráno isť hodiť za východu slnka uteráky na lehátka pri hotelovom bazéne si takýmto sposobom obsadiť🙂)to už mi zjavne hrabalo z týždnoveho nevyspatia🙂)ale boli zlatí že ma nešupli na iné odedelenie kde sa liečia hlavové chorobky a usudili že aj po tomto pobyte to so mnou doma mužík vydrží🙂)akurát že nechce sa mi tam už moc isť až ked pojdem rodiť🙂)

ak chcete tiež v blízkej dobe navštíviť tento hotel alebo iné vychodisko nevidíte rada podám referencie

pozerám že rozoberáte podprsenky🙂)ja mám pocit že už taku anisnád nerobia pre mna a ked kuknem na tie moje dvojkové béčkové do komody je mi do smiechu🙂)

inak babky som tam videla na ženách také pyžamká s dierami na bokoch prs na kojenie a velmo sa mi páčili tak už mám aj ja také🙂)praktikuš a aj pekne pohodlné

jamaat
5. aug 2009

sia, prečo si bola v nemocke? Nepostrehla som.

Aj ja som si chcela takú nočnú košeľu kúpiť, ale keď som potom videla v pôrodnici, že takmer všetky ženy majú také, tak som aj rada bola, že som nakoniec nekúpila a bola trochen iná. 🙂

aine, ja tiež nosím málo tú teskácku podprdu, je mi aj trochu malá, kupovala som ju ešte na začiatku tehotenstva, keď sa mi prsia zväčšili a ani som si nevšimla, že je to kojacia. 🙂

loren
5. aug 2009

pojdem pozriet do tesca a ako vyzeraju ci obycajne bavlnene? tie s qelle som pozerala a material je prijemny na telo lebo ja co mam jednu s minula tak ma zere 😒

jamaat
5. aug 2009

Loren, obyčajné bavlnené sú. Teraz sú v akcii dve za 12 euri. Veď vyskúšaš a uvidíš, či ti sadnú.

zuzik25
5. aug 2009

baby, ked tu rozoberate poprdy, ja som kupovala v dolnej ulici, v tom obchodiku kde bol volakedy daaavno strasne drahy exluzivny obchod, taky mramorovy vstup to ma. a to som kupila jednu za 400 a druha bola za polovicu. a potom som si este jednu za 1500 v complicite a poviem vam ta je najlepsia. akurat ze nenosim uz ziadnu, lepsie sa citim v klasickych podprdach a tu len odhrniem a kojim. takze moje resume z toho vsetkeho je, ak chcete nosit pocas celeho kojenia, radsej investujte do podprdy viac, zei lacne sa mi zdjau ako handry. tot moj postreh.

jamaat
5. aug 2009

1500 by som dala iba za podprdu, ktorú mienim nosiť aspoň 5 rokov. Na tých cca 8 mesiacov je to pre mňa veľa. Občas som mala na sebe aj obyč podprdu, ale nedá sa mi odhrnúť, musím ju rozopnúť. Takže radšej nosím materské. A nosím ich aj v noci na spanie. Prsia mám dosť veľké, tak nech držia pokope a nech sa nepotrhajú.

poljaja
5. aug 2009

ahojte mamulky,

tak my to uz mame uspesne za sebou...malinka sa prihlasila na svet o 3 tyzdne skor.....uz sme aj doma z porodnice...vsetko prebehlo v norme, Amelia je zdravunka, zvykame si na nove veci🙂)
drzkajte sa, prijemne posledne dni tehulkovania vam vsetkym zelame...

iwusca
5. aug 2009

poljaja kongratulejšn nech sa vam dari 🙂 a ked si najdes cas tak mozes opisat ako to tam funguje som celkom zvedava 😵 aj ked som bola na exkurzii to nam len ukazali boxy a tu miestnost kde sa osetri babo ostatne nam neukazali lebo tam boli tehulky a asi by im nebolo prijemne keby sme si ich tam prisli okukovat 😝 😀

a vcera na cviceni nam p.Micakova hovorila zevraj zrusili v nemocke tu ambulanciu pre fyziologicku graviditu tam kde sa chodilo posledy mesiac 😨 ako to je? to budeme chodit k obvodnym az do konca?

loren
5. aug 2009

lucka tie s tou potlacou srdieckovou co su tam 2 ks biele?

halinka1
5. aug 2009

Iwusca,
to nemyslis snad vazne. pocula som sice, ze okrem Vodeckeho chcel este niekto davat vypoved a ze ma mnoho lekarov dovolenky, ale... Pani Micakova povedala len toto? Ja chodievam na cvicenia v stredu, ale dnes nejdem, lebo mi nie je nejako dobre. To bude v celej nemocnici fungovat len ambulancia rizikovej gravidity? To co je za chaos? V piatok mam ist na prietoky a ctg, to bude fungovat dalej?

sia222
5. aug 2009

čafte babky. ano je to pravda že tu ambulanciu zrušil vraj primár od 1aug.ja som včera volala so sestričkou koli inému niečomu a ona mi to povedala.pýtala som sa jej že kto tam bude alebo kam budu chodiť tie tehulky a povedala mi že len k obvodnému.tak bude asi naj ked tie čo ste tam chodili si tam zavoláte alebo svojmu dr ako máte postupovať aby ste sa neprehnali.nemala som pocit z toho čo povedala že by to presunuli do rizikovej a molitoris tam bud týž tiež nie je.ja som sa jej práve minule pýtala že prečo sa teraz takto chodí do nemocky bo to nebolo a to neni len tu mám kamošky aj v iných metách sa tak chodí a povedala že bo obv nemaju ctg a prietoky tak preto je na to nejaký zákon.tak neviem či ho zrušili alebo si primár len tu robí čo chce.tak si to zistite kam treba aby ste chodili aj či na ctg mate isť.ved tam maju tel.tak si cinknite

sia222
5. aug 2009

poljaja aj ja sa pripájam.možno som ťa aj stretla v jeálni kedy ťa pustili?
iwusca inak ak možem povedať ja som bola z prístupu sestier ajj na peri aj na šestonedel milo prekvapená.kadečo sa tu popíše ale myslím že čo sa tohto týka je to ok.možno ženy ako ja to trošku inak vedia porovnať aj čo maju staršie deti sme sa bavili že aj tu to bola ina pakaren pred 10r ako asi vo všetkých porodkách a také volné to nebolo ako teraz.no a to že na peri su brutus sprchy ...a postele aklíma..to je vec manažmentu nemocky a ministra asi ale mile rada by som tam poslala na pár dní ich tehotné ženy poležať ako by im bolo na tele a v sprche.
a strava..no ako v nemocke musíš sa dopchať🙂)ak sa ti podarí niečo zjesť🙂bo taký karfiol pre ženy na šestonedelí kt koja deti nie je nič moc🙂)

petulig
5. aug 2009

to co za novoty toto, ja som bola spolahnuta, ze ked tam pojdem na prvy krat tak si rovno pojdem aj epi vybavit. Teraz sa tam budem museit trepat navyse a bohvie ci tam niekoho najdem a kuaa. To su mi veci

asi sa zoberiem a idem kuknut tie podprsky do tesca. Neche sa mi velmi, ale 12 evri je dobra cena.
sia a co si bola v nemocke? Vobec som nezaregistrovala, ze by si sa chystala.
a jacka je kdeee??

poljaja gratulujem. Ked budes mat chvilku tak nam napis ako to prebiehalo.Pri kom si rodila?Aj ta ramana ci ako sa to volala, tu uz dlhsie nebola. Ta uz to asi tiez ma za sebou.

jamaat
5. aug 2009

poljaja, gratulujem k Amelii. Pekné meno. Prajem veľa zdravia, mliečka a úsmevov.

hedula.
5. aug 2009

caute kocky,
k tym podprdam prispejem aj ja. Ja som si kupila zatial dve, take pevnejsie (bavlna + elastan), mam ten material rada, v krajcirstve v Radvani oproti McDonalds, v panelaku na Nam. Ludovia Stura (z druhej strany svietidla SLOS). Teta ta ma aj tehotensku modu. Ma aj cisto bavlnene podprdy, no ja nie som na take zvyknuta, tak mi to pride ako taka gajda. Ceny ma super. Dnes som si tam kupila aj dve materske nocne kosele (aj na kojenie) do nemocky. Take krasne, farebne, bavlnene za 16 €/1 ks. Takze doporucujem ak mate okolo cestu. 😉

petulig
5. aug 2009

http://www.webareal.sk/karcoolka/eshop/14-1-Obl...
ake som nasla pekne kosielky, len tam same velkosti , ze S 😀 tak neviem veru. Aj dobre ceny aj piekne su celkom.

jamaat
5. aug 2009

petulig, takéto nočné košele kúpiš aj v čiňákoch. Aj pyžamá. V Tatiane som ich videla. Alebo v Tescu je stánok Vieneta Secret, oni robia tiež takéto.

sakalka
5. aug 2009

ahojte , chcem potvrdiť že ta ambulancia je naozaj zrušena , bola som tam druhy krat v pondelok tak som skoro odpadla ked som videla tu praznu chodbu, a ked som sa dozvedela že zrušili ambulanciju tak som neverila vlastnym ušiam, až potom mi sestrička vysvetlila že sa vraj bude robiť ako kedysi ,že k obvodnenu ginekologovi až do porodu , ale potom som bola na vyšetreni u Vodeckeho , mimochodom to on ma prebrať pacientky po Hromovi , lebo ten ide do dôchodku,no a Vodecky mi povedal že tam musia nekoho dať , pretože ti obvoďak ne urobi CTG teda mpnitor a neviem si predstaviť tesne pred porodom chodiť na dve miesta a všade si počkať aspon 3 hodiny , veď to ta može chitiť aj rovno v čakarni

petulig
5. aug 2009

v tescu som to pozerala, ale tam to maju strasne drahe. V cinakoch som veru este nebola, ale co mam taketo pyzamo jedno tak stalo skoro rovnako ako cez net. Len neviem ci su neni nanic taketo kosele. Ja by som najradsej stare rozgajdane tricko 😀
no tak super si to zlizneme komplet cele. Ked este nevedia co budu robit a isto to budu riesit mesiac dva. A to nam uz bude jedno, len aby sa nieco nestalo a potom budu mat pruser v nemocnici. Tiez nechapem, ze si to niekto moze len tak zrusit. Na zaklade coho.

sakalka
5. aug 2009

tak ja som teda mala dobre šoky mynuly pondelok , pretože moja ginekologička ma dovolenku mesiac a ani mi to nedvihal nik , keď som tam volala , a nevedela som kto ju zastupuje , na urgente ma odmietla vyšetriť , tak som nevedela čo mam robiť , ale sestrička mi povedala že ma musi nekto vyšetriť ešte v ten deň bezpodmienečne, tak som stala na tej chodbe ako taka hus . CTG mi urobila , a na sono som mala tiež isť , len že su vraj všetki na dovolenke tak ani sono mi nerobili tam . Nakonec na tom urgente boli sestričy take zlate že obvolaly aspon štyry anbilancie ginekologicke a nakonec ma zobral Vodecky , ani som tam dlho ne čakala, ale teraz mam isť k tomu ,čo zastupuje moju obvodnu ginekologičku , už som aj zistila kto to je ,ale najprv musim isť na to CTG do ruzvelzky a tam je vždy vela žien tak neviem ako to stihnem , ked ten zastupujuci je na druhom konci Bystrice , no proste parada , už sa tešim a duvfam že neporodim niekde po ceste medzi vyšetreniami , dufam len že ten primar dostane rozum a uvedomi si ake to je pre nas komplikovane 😒

sakalka
5. aug 2009

no na zaklade toho že nemaju lekarov , veľa odyšlo do dôchodku a ostaly iba dvaja , a potom aj Vodecky dal vipoveď a prešiel do Rdvani do tej novejambulancije , a toho čo ostal stiahly na porodne oddelenie , pretože je veľa rodiček a tam potrebuju viac , ako to všetko chapem ale maly by to niak zariadiť tak a dať vedieť do predu a nie aby to dopadlo tak ako mynuly tyždeň, že keby som sa nepitala a odešla domov tak ostanem nevyšetrena a čakam kedy ma to chiti , a to si možem počkať ešte dobrych par tyždnou alebo by sa niečo mohlo stať z babom , tak by som ich a asy dala na sud za take to organizačne metody

sakalka
5. aug 2009

a ešte mi povedala sestrička že primar povedal , že sono vraj neje životazachranujuce ani pre babo tak že to nieje nutne robiť každy tyždeň ako pred tym , ale nebojte babuľky hadam sa to niako už porieši , dufam , ale skusim napisať temu o novych pravidlach v ruzveltke a možno sa niekto prida ,čo vie o tom viac než ja ahojte 😅 😅 😅

jamaat
5. aug 2009

petu, ja nemám žiadnu materskú nočnú košeľu. V nemocnici som mala takú, čo sa vpredu rozopína a v tej sa mi dalo kojiť. A doma fungujú veľké tričká.

petulig
5. aug 2009

no krasa sakalka takze sa mozme tesit. Ja idem v stvrtok k svojmu takbudem vyzvedat. On je kamos s Vodeckym tak hadam daco vediet bude. Toto je na nervy.

jamaat jednu taku mam aj ja ale asi jednu na kojenie kupim. Su pekne a ja cely rok v podobnych spavam tak hadam to vyuzijem.V nemocke bude isto hic a tam mi aj dve budu malo.

danu
5. aug 2009

sakalka • 37tt • Dnes o 17:31
Ahijte , chcem sa opítať či viete niečo o zrušeni predpôrodnej starostlivosti v Ruzveltke ? ďakujem za odpovede ak niečo viete tak napište , nech tam nechodim zbytočne. 🙂 🙂 🙂

jamaat
5. aug 2009

Petu, veď ja som si tiež chcela kúpiť materskú. Ale keď som ju začala zháňať na nete, tak som našla takú stránku, že tam bolo plno krásnych nematerských, ktorým som neodolala, jedna z nich bola na tie gombíky vpredu, tak som nakoniec tú materskú, ktorú som pôvodne hľadala, ani neobjednala. Vtedy som ešte nevedela, že ich majú aj v číňákoch a v Tescu mali vtedy vybrakovaný tovar.

jamaat
5. aug 2009

danu, prečítaj si príspevky hore vyššie, tam sa o tom písalo.

lucka0122
5. aug 2009

ahojte.... no dnes som sa druhy krat narodila...maly patko si stiahol 3 kilovy reprak na hlavu mal dierku v hlave a na urgente mu to len zalepili a mne od strachu o mojho drobcekatak zle prislo odpadla som dva krat a druhy krat som bola 30 minut v kome nevedeli ma prebrat prestala som dychat ani mi srdce nebilo...boze dakujem kvoli mojmu krasnemu syncekovi on ma drzal.......

jamaat
5. aug 2009

lucka, prepána, čo to vyvádzaš??! Nemôžeš odpadávať zakaždým, keď bude mať Paťko úraz. On ich totiž ešte určite bude mať, ak je normálne dieťa! 🙂 .......ale vážne. Dávaj si na seba pozor. A skontrolovali ťa, či nebude aj iná príčina a stres z úrazu to len spustil? To si odpadla ešte v nemocnici, či už doma?

loren
6. aug 2009

boze lucka mne je tiez zle ked sa nieco stane sare ale zatial som neodpadla 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre