Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

dasenka29
15. júl 2010

super,no ja by som tiez jedine vecer a ja neviem no ja som bola vo fit arene a tam je toho hroozne vela tak uz by sme si vybrali co sa nam bude pacit🙂bud neaky aerobik alebo aj spining je tam alebo hocico nie?tak kedy zacneme🙂

avila
16. júl 2010

Zenusky, prepacte, ze sa vam sem rypem 😉 Mohli by ste mi poradit nejakeho dobreho detskeho ortopeda alebo takeho s ktorym mate dobre skusenosti? Dakujem 🙂

bobocka
16. júl 2010

@avila ak budes rodit v rooseveltke,tak tam ti daju cislo na detsku ortopediu priamo v rooseveltke.no ja som tam nebola.nechcea som ist s tak malinkym dietatkom do nemocnice,vyckavat tam hodiny(aj ked si objednana na istu hodinu)nasa peditricka nam poradila super zlateho pana doktora,ktory ma ordinaciu v meste.tam sme sa objednali na istu hodinu a aj nas hned zobral.on tam mal aj deticky aj dospelych.ja som bola veeelmi spokoja.tu je jho adresa
ALKHOURI IHSAN MUDr., PhD.Krížna 1
Banská Bystrica
tel: +421 48 415 36 13
drzim palce nech mas lahky(teda v ramci moznosti)a rychly porod a nech si ty aj matusko v poriadku. 😉

avila
16. júl 2010

@bobocka dakujeme krasne, obaja 🙂

bobocka
17. júl 2010

@avila za malicko 🙂

avila
18. júl 2010

@bobocka este otazocka: aj sa u neho plati za objednanie?

bobocka
18. júl 2010

@avila nie nic sa neplati.aspon my sme nic neplatili.prva kontrola klbikov je po prvom mesiaci a druha po tretom.ked bude mat matusko dake jeden-dva tyzdne tak si tam zavolaj a objednaj sa.no a oni ta uz potom rovno objednaju na tu druhu kontrolu.cele vysetrenie trva asi 2-5 min.je to rychle.iba sonom doktor pozrie klbiky.my sme ich mali ok na tom prvom vysetreni,tak nam povedal,ze uz nemusime viazat nasiroko.ale ten prvy mesiac sa nasiroko viazat odporuca.pred tym prvym vysetrenim by si ale mala mat papier od pediatricky,ze ona akoze ziada o vysetrenie.ona ti to da automaticky hned na prvej prehliadke(aspon mne tak dala).no a pre istotu si zober od nej papier aj pred tym druhym vysetrenim.sestricka si to od nas pytala,no my sme to nemali,no zobrali nas aj bez toho v pohode 😉
ono ked tam prides na vysetrenie, tak tam bude vela ludi v cakarni,tak ty sa len ukaz sestricke,ze ste prisli na klbiky a ona vas hned dnu zavola.my sme tam necakali ani minutu 😉.fakt super 😉

avila
18. júl 2010

@bobocka to je super system fakt 🙂 Tak to hned tam bude volat, hadam po 1. poradni nasej. Matusko este ani pri mne nie je a aky servis mu vybavujem 😀 Uz by sa ale veru mohol zacat chystat 😉

bobocka
18. júl 2010

@avila hej,celkom fajn to tam maju zariadene 😉 . a rodis u nas v rooseveltke?nie je to tam nic moc,nemocnica je v rozpade,no ja som bola aj napriek tomu spokojna a mala som stastie na senzacneho porodnika dr jenca 😉 .ked budes rodit,tak hlavne nelez-prechadzaj sa,alebo bud v polodrepe,na styroch na posteli...a ked ti budu robit ozvy plodu,tak sa daj na bok.ja hlupa som bola na chrbte a tak ma zvijalo pocas kontrakcie,ze som sa furt vrtela a poriadne mi tie ozvy ani natocit nemohli.ja som bola stale na vecku a gravitacia zapracovala,prodila som za 5 hodin 😉 a to je na prvorodicku super.ak budes lezat,tak sa dietatku bude tazko dopredu tlacit.a fajn je aj fit lopta a tu tam tiez maju(to som ja uz nestihla vyuzit ,taka rychlovka to bola) 😉 a ked ta budu chciet skontrolovat,ze na kolko si otvorena,tak nech to robia medzi kontrakciami.ak ta skontroluju pocas kontrakcie,tak je to sialeny tlak a fakt neprijemne. inak porod nie je taky strasny ako som cakala.uplne v pohode sa to da zvladnut.ja osobne by som radsej desat deti odrodila nez raz k zubarovi sla 😀 .drzim palce nech je vsetko ok ,nech uz mas coskoro svojho matuska pri sebe 😉

jacka
18. júl 2010

@bobocka ...normálne sa mi vybavili spomienky na porod...ako to tu opisuješ 😉 ...na prvorodičku super.....rýchlovka 😉 ...mna dr. pri druhom nazval sušienkou 😝

@avila ..a ty kde budeš rosiť?..ty ako prežívaš horučavy?

juj fakt by sa mohlo ochladiť....... 😠 ..už by som aj z kože zliezla.......
my ideme zajtra do poradni........ 😵 ..........sa aspon popýtam na tie zápaly......nerada by som ho ešte odstavila 😖

bobocka
18. júl 2010

@jacka ja ti mam super spomienky na porod.ja som taka,ze mna boli vsetko a preto(po zhliadnuti americkych stupidnych filmov) som mala pocit,ze to budu strasne muky a bolo to uplne ok.ziadna bolest,len nechutne silny tlak.ja som ani nic od bolesti nemala.mesiac pred porodom som pila cajik z malinovych listkov a to pomohlo. a aj to,ze som sedela na vecku.podla mna to velmi pomohlo.viem,ze kocky co rodia na speci stolicke rodia rychlejsie(babo sa logicky tlaci dole).misko bol veliky,on ma aj z vnutra potrhal aj som bola nastrihnuta a opat-nic som necitila.podla mna sa tie finalne kontrakcie vyrovnali so silou tlacenia.mna to vobec nebolelo ked som tlacila.a aj sitie bolo ok.fakt si myslim,ze dr jenco je uzasny a aj vdaka nemu som mala taky super porod.strasne bol zlaty 🙂 .mala som tam vsak jednu naspeedovanu sestricku.no nemat uviazane nohy,tak ju kopnem.ona stale pistala,ze mi to super ide,ze super tlacim a ze dychat mam a....no furt mlela a ja som potrebovala klud a sustredit sa na tlacenie.ale co mi dost vadilo boli novorodenecke sestry.pre mna to bol jedinecny zazitok,bola som maminka po prvy krat a ony sa ku mne spravali akoze mam vsetko ovladat a co sa hlupe otazky pytam.no neprijemne boli.s kojenim mi nepomohli,...no hruza.za to zenske sestry-parada. a aj sanitarky boli strasne zlate.vsetci sa trepu rodit deti do stiavnice,no ja len u nas rodit budem.a ty co? ako zapal? je ci nie je?

marion
18. júl 2010

Ahojte kocky, nemate v okoli nejaku maminku kt. ma Jane nomad 2009 a nechce ho nahodou predat? Ide o tento model. 🙂 Chcem cely komplet. 🙂 Jednu z tychto farieb. Dakujem za akukolvek info.

jacka
18. júl 2010

@bobocka .....tak aspon budeš mať väčšiu chuť na druhý porod..... 😉 ....a tiež by som šla aj tretie rodiť do BB.....

a s tým detskými suhlas.......čo tam aj na vizitu chodil taká dr. ....viac širšia ako dlhšia.....mala blond vlasy...taká dorobená ........ako mi strašne šla na nervy.......my sme voli aj velký aj ťažky-.......stále mi tvrdila že ho mám dokrmovať....a blá blá blá.......aby som ho poážila....no chcela vystresovať .......nedala som sa ..akože som už druhorodička ...tak som vedela čo je pre maličké naj.......a ked mu chutilo tak som nechápala čo stále odomna chce...a napokon sme išli skoro s takou váhou domov ako sa narodil.......

a ženské boli super........mne sa steh zapálil.....tak mi to pekne čistili......spokojná som s nimi bola....

zápal je zatial fuč...dufam že už nepríde..... 😔

bobocka
18. júl 2010

@jacka viem presne o ktorej hovoris.tej som aj povedala svoje.najprv nam kazala deti zobudit a vyzliect,isli sa zajst od placu a potom prisla,ze ich mozme znova obliect,ze ich pride prezliect neskor!!!!!husa!!!!lebo to je bohovo prijemne budit novorodenca a znova uspavat. 😠 ja som mala stastie aj so sitim.no mam kamaratku,co sa chuda cela na kompletku po siti znova dotrhala,znova sa jej to zapalilo a musela dalsie dva tyzdne tam lezat 😒
som rada,ze zapal uz ustupil,hadam sa uz nikdy nedostavi 😉

petulig
19. júl 2010

cawte..tu porody rozoberate? ked sa to tak vezme som to tiez mala v pohode. Kebyze ale ma nevezmu lezat den vopred a nepichnu vyvolavacku tak hadam este teraz som tehotna 😀 .
konecne trosku polavili horucavy. Rozmyslam uz par dni, ze co malej kupit na rok? Mate uz nieco vymyslene?

avila
19. júl 2010

@bobocka @jacka budem rodit v BS, teda planujem. Na BB nemam dost odvahy 😉 Ale vam uz zavidim, ze mate po tom. Zvldam rob 😉 it zatial vsetko, len musim castejsie oddychovat, len tie noci... Moc sa nevyspim a samozrejme so mnou ani muzik 😖 Bo sa v kuse prevraciam, raz mi je teplo, potom Matusko tlaci na mechur a tak... Ale ved hadam je to uz za par 🙂

avila
19. júl 2010

@petulig a kolko si prenasala, vela?

mia78
19. júl 2010

ahojky, @jacka tak tretie by si šla 😀 😝 ,, a čo poradna ako dopadla?

my sme boli tiež v poradni a máme 9.35kg vyšku neviem lebo nás nemerajú musím si ju sama .....

@boočka ty si mala potom ukážkový porod lebo ja som pri prvom sa vyvrieskala ako v tých stupidných filmoch 😅 😅 😝 😀

@petulig ja som jej kupila vetrovku a chcem jej kúpiť taký kočíček malí ten umelohmotný myslím že v altoyse ho majú

jacka
19. júl 2010

@mia78 .....to len srandujem......ja som už s rodením skončila 😉
v poradni všetko o.k.......zdravučký spokojný........10740g............tiež výšku neviem 😝

ja si prvý tiež velmi nepamätám.....niečo mi pichli.,......som bola ako mucha...pamätám si len kontracie.......a potom že tlač....mi musela sestrička pomáhať...ale druhy bol fajn....... 🙂 ...keby netrval tak dlho 😝

@avila ..prečo nemáš dosť odvahy? 😅 .......................ja som prenášala oboch.......tak tebe prajem aby si to mala čím skor za sebou 😉

jacka
19. júl 2010

@bobocka ..som sa zabudla včera opýtať...kolko mal malý ked sa narodil?.....som sa pýtala na ten zápal......tak vraj si LEN malí menej potiahol........alebo som vela pila.........čím sa mi vytvorilo tolko mlieka že až 😝 sa zapálil...tak neviem -....dufam že už nikdy viac..nie nie

petulig
19. júl 2010

@avila ja som mala prvy termin za 6 ,potom 11 ho a porodila som 19ho ale sa mi to nezdalo tie terminy. Lebo mala nebola nejak velka .A rodila som dokopy nejakych 7 hodin co celkom pohoda si myslim, na to ze prvy krat.
@mia78 o tom kociku rozmyslam aj ja, ale neviem ci skor nie odrazadlo dake. Len je ich tolko ze sa neviem rozhodnut.

bobocka
19. júl 2010

@avila a preco si sa rozhodla pre bs?ak ti ide o komfort,tak ti podla mna potvrdi kazda co uz rodila,ze je to uplne jedno ci rodis v krasne vymalovanej izbe,kde ti hra hudba a vsetci sa na teba usmievkaju a...pri tych kontrakciach ti to bude jedno,jedine o co ti pojde je ,aby sa uz maly konecne dostal von,hoc aj nosnou dierkou 😀 😀 😀 .rooseveltka je sice rozbita,no lekari su dobri a hlavne je tam detska jiska.co ja mam info,tak v stiavnici brali len zeny co mali nekomplikovane tehotenstvo,lebo oni tam jisku nemaju.ak by sa nieco pri porode dotentovalo,tak aj tak prevazaju babo do bb a tam rozhoduju aj sekundy.preto som bs hned zavrhla.ja mam tuto info spred roka.mozno sa to odvtedy zmenilo.no ja som si naopak netrufala rodit v bs.ty si zvolencanka,preco nerodis tam?vela bystricaniek chodi rodit tam (hlavne tie,co maju skusenosti s detskymi sestrami 😒)ono tie novorodenecke sestry su trubky,no ja osobne som si pochvalovala tych 5 dni.my sme sa s tou kockou co som mala na izbe na tych trubkach rehotali.oni v bb davaju na izbu prvorodicky s viacrodickami ak sa da, aby sa tie prvorodicky trosku poducili od tych skusenejsich a tak.
@jacka no misko mal 3740g a 54cm.dost ho bolo.vsak som aj vyzerala ako keby som trojicky cakala
😀 ja som prosim pekne skoro 30kg pribrala(25-27 to bolo myslim 😀 )
@petulig ja idem drobcovi kupit na narodeniny asi odrazatko.to mi pride byt najpraktickejsie.http://www.ryo.sk/hracky/?id=3... este ideme urobit s muzom utok na ba h&m 😀 .treba jesenne a zimne veci nakupit a h&m ma krasne veci,stylove a hlavne ceny su ok.nie je to najlacnejsie,no ani super drahe to nie je.

jamaat
19. júl 2010

Tá úžasná detská doktorka v BB sa volá Hilárová. Je to ťapa. A pokiaľ viem, tak vlastné deti nemá. Mňa najviac dožrala s tým, že ma zvozila za to, že som premiestnila postieľku tak, aby na Emku slnko svietilo, lebo mala žltačku. A nesympatická bola aj hlavná detská sestrička. Ženské boli fakt OK. Jednu z nich som aj menovite vyzdvihla v dotazníku.

avila
19. júl 2010

@bobocka na dlhe rozpravanie by bolo.... Otazka priorit 😉

bobocka
19. júl 2010

@jamaat hahaha tak aj ja som si fajne zgustla na nich v tom dotazniku 😀 .len skoda,ze ono je to take...no neprihliadaju velmi na to.kebyze hej,tak sa tie sestry zmenia...no aspon su vdacnou temou na debaty 😀

bobocka
19. júl 2010

@avila no vsak jasne.mas pravo si vybrat.potom podaj info,ze co a ako.som zvedava.moja kamaratka odrodila obe deti v stiavnici a bola velmi spokojna.pri druhom si vraj este aj medzi kontrakciami hlavu zmyvala ,aby potom na fotkach dobre vyzerala 😀 a to rodila bez epi 😀 mozno by som inak vravela,keby som mala tam skusenost,no kedze som rodila u nas a bola som spokojna,tak jasne,ze preferujem rooseveltku 😉 drzim palce.den d sa blizi 🙂

avila
19. júl 2010

@bobocka dakujem, jasne, ze dam vediet. Ja som tiez srandovala, ze aspon make-up by som si chcela na ten svoj ksichtik roztriet 😀 Ale urcite budem mysliet na uplne ine veci 🙂

bobocka
19. júl 2010

@avila ja som bola uplne mimo lebo ja som zacala rodit pat minut pred polnocou a misko sa narodil 5:13 rano,takze ja som bola dost unavena.ja som bola v tahom lahkom deliriu 😀 ,tak som kazala muzovi aby ma odfotil,chcela som s odstupom casu vediet ako som vyzerala a ludia,dodnes sa na tom smejem 😀
inak ja som v piaty den dostala na izbu maminku,co bola cerstvo po porode-27hodin rodila a ja som neverila,ona rodila naturalne a zrazu zhupla z postele,uplne v pohode si to odkracala k umyvadlu a zuby si umyla(avila po porode zeny tak smochtaju.vies,po tom siti sa kazda boji spravit vacsi krok a este je to citlive,preto som bola prekvapena,ze ona si to tak odhopsala) hned sa sla sprsit...no ja som mala riaden sok z nej.po 27 hodinach by som asi lahla a spala a spala 😝

jamaat
19. júl 2010

@bobocka No ja by som tiež mohla povedať, že som rodila 27 hodín, ale ono to neboli sústavné kontrakcie, aj spala som pomedzi to, takže unavená som nebola. Len boľavá.

bobocka
19. júl 2010

@jamaat hmmm,neviem ci je lepsie ist tak ako ty,nadlho a sem tam kontrakcia ci tak ako ja...ja som bola uz na tom poslednu hodinu tak,ze sa mi zlievali do jednej a mala som tak 20-30 sekundove prestavky.to bolo na nervy!!!ja si nemyslim,ze kontrakcia je bolest,pre mna to bol len neskutocne silny tlak a teda ked sa mi to uz potom zlievalo,tak som mala z toho nervy,ze som sa ani vydychat nestacila a zas to prislo.no mne velmi pomahalo si uvedomovat silu kontrakcie.ked som si uvedomila,ze tlak je uz najsilnejsi,tak som si vydychla,lebo som vedela,ze to uz ustupuje 🙂 a preto mi vadila ta naspeedovana sestricka co mi hovorila stale dokola ako super mi to ide...ja som potrebovala klud a sustredit sa na tu silu kontrakcie.este aj moj muz chudak mal zakaz hovorit 😀 .ten tam iba chudak zeleny modry mne za hlavou stal 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre