Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jacka
20. aug 2010

@bobocka ..akože ma nevidno 😀 😀 😀 😀 😉 ......len ked ti vždy toho tolko popíšeš......ja stihnem len kuk spraviť....a už som dopísala 😠
boli sme na Ružinej.....v nedelu sme prišli...tak periem žehlím...dookola 😝 ....a 4 dni stačili...s takým maličkým už nikdy viac......... 😝 ..a obdivujem mamky čo idu s takými drobcami k moru........

šikovníček je ..ale ver že len náhodička.....deti si to uvedomuju len okolo rok a pol.........máš pravdu nesil ho......nerobí to dobre....... 😉

bobocka
20. aug 2010

@jacka 😉 ja pisem vela a rada 😀 ver ci never,no na ruzinej som nikdy nebola.ked som bola pubertacka,tak tam vsetci kamarati na chaty chodili a ja som sa tomu nejak vzdy vyhla.ale vraj je tam super.no ti poviem,ze s babom to musi byt riadne narocne.ked si doma,tak mate svoj rezim,chalani prostredie poznaju,no tam je vsetko nove a teda je co objavovat 😀 .isto si sa za nimi riadne nalietala 😀 .ja tiez obdivujem maminky co sa pre dovolenku pri mori s babom rozhodnu.my ak pojdeme,tak len ked bude misko vacsi.teraz by som z toho nic nemala a nemale peniaze by to stalo.fotky by boli urcite mile,no asi by som z dovolenky prisla viac unavena ako by som bola pred nou.my rozmyslame,ze pojdeme buduce leto do anglicka do bognor regis.my s muzom sme tam pracovali v jednom zabavnom parku -butlins http://www.butlins.com/discover-butlins/ tam na tom videu je ten park.je to super pre male deti.nie je to disney land,no aj tak sa tam detvaky ani sekundu nenudia. a mne strasne kolegovci a kamarati chybaju a vobec celkovo mi to chyba.asi by som sa uz neodvazila tam ist zit (koli miskovi-neriskla by som tu anglicku vychovu veru),no ked mi muz povedal,ze sa mam rozhodnut ci butlins ci grecko...nebolo o com 😉 som zvedava len ako misko tu daleku cestu autom zvladne 😒 to asi nebude pre neho lahke ☹ este to musime domysliet 🙂

jacka
20. aug 2010

@bobocka ...no a zas popísané 😀 😀 😀

veru nie ej to sranda s takým drobcom...a vobec som si neoddýchla...... 😝 stále oči v strechu...ešte aj v noci velmi zle spal......som sa tešila domov.......jedine kto mal dovolenku tak moj muž a starší synček 😉

mufin
20. aug 2010

ahojte baby, poraďte mi prosim ozaj dobru detsku v BB, lebo tu co mam (nemenujem) mam hlavne pre blizkost,mozem ist peso ale inak je to hrozne. Dnes ma dorazila, takze musim ju zmenit. Dakujem

bobocka
20. aug 2010

@mufin a kde to byvas?aby si zas super daleko nemala.ja som zo sasovej a chodime k ivancikovej,je v poliklinike v sasovej.ako dieta som chodila k ondrusovej,ta bola fajn,no moj muz chodil k ivancikovej,tak ma prehovoril a sli sme tam.je mila a zatial nam vzdy dobre poradila. 🙂 a este aj valastanova je ok si myslim.u nej som bola s malym len raz,ked bola nasa pediatricka na dovolenke,tak ju zastupovala.tam zas taku velku skusenost teda nemam,ale ten jeden krat bola super.a co ta ta vasa vytocila?nemusis ju menovat,len napis co spravila.ci ani to radsej nechces?

marys001
20. aug 2010

@mufin neviem kde byvas, ale my chodime k Rosiarovej a velka spokojnost aspon zatial sme nemali ziadny problem , vzdy si tam zavolam a pridem a hned ma zoberie . Teraz v pondelok sme tam boli na tom 3 ockovani a v pohodke my pride!!! a vzdy tam chodim s manzelom a on a velmi vela vypytuje a v pohode , mila, a rozumna!
@jacka ten tvoj maly je veliky sikovnicek ked uz sa naucil tak fajn chodit my sme este nejaky lenivy alebo so spravy len dva tri kroky a sup hned na zadocek asi jej to je pohodlnejsie.
@bobocka ja som malej uz tiez davala mliecne vyrobky v strave a v pohode , a teraz v pondelok ked som bola u doktorky tak sa ma na to aj pytala ze co davam malej aj som jej povedala a neprotestovala!!

marys001
20. aug 2010

@bobocka a vy uz tiez chodite? a kolko mate zubkov?

bobocka
20. aug 2010

@marys001 my a chodit? 😀 to si este pockame 😀 akoze misko za rucicky chodi velmo rad,no sam vobec.on este ani sam nestoji.vydrzi par sekund (dnes dal nejaku polminutku),no hned ked zbada,ze sa vlastne nedrzi,tak ide hned na kufor 😀 ale vsak take supersikovne deticky ako jackin petko su skor vynimka.deticky zacinaju az po roku chodit,niektore ked maju 15-16mesiacov.na to je este cas 🙂 a zubkov mame 5 ,siesty je na spadnutie 🙂 .mame horne a dolne jednotky a pravu hornu dvojku a lava horna dvojka sa tlaci. 🙂

mufin
20. aug 2010

byvam v Radvani na Bernolakovej a chodim dole pod barak do objektu skolok. Mna dnes ta moja vytocila tym, ze maly kaslal, tak som u nej bola v stredu, nepredpisala mu nic , ale ze ma chytebu priedusnicu, tak len to co davam a o 2 dni ho mam prist dat popocuvat. Tak som prisla, ona ze, co sa mu pohorsilo, ze sme prisli? ja ze teda mala som prist dat ho popocuvat, je mu sice o nieco lepsie, ale ide vikend... Tak som sa opytala ci ho uz popocuva ked sme tam... no coment. Ale na zaver bola perlicka.Uz sme boli na odchode, ked si zacala citat zaznam a pyta sa ma ci bral maly zelezo. ja ze nie, len ja ked som porodila. No a ze mal v januari nejake zle vysledky hemoglobinu, je som o nicom nevedela, ked som volala vraveli ze je vsetko ok vtedy. Tak mu dnes 20.8 predpisala zelezo, podla januarovych vysledkov. Je toto normalne? Ved tioe testy moze mat dnes uplne ine to dieta. No neviem, toto sa mi nezda ako profesionalny pristup. Tak preto chcem zmenu. Nie je to Rosiarova 😲

marys001
20. aug 2010

@mufin tak konecne je tu niekto aj z radvane sa tesim velmi , aj ja som z radvane a ak budes chciet tak ja ti dam cislo na nu a mozes jej zavolat a opytat sa .a vies co je dobre sa nenechat a aj ked je to doktorka tak sa popytat alebo aj oponovat ved svoj nazor si povedat mozes !!!

jacka
20. aug 2010

mne obaja začali behať okolo 10 mes......zato ten starší sa rozkecal až tesne pred druhým rokom......ale netreba porovnávať...každe dieťatko je ine .......a v niečom najlepšie 😵

@mufin ...sa nestačím čudovať ...to čo je za prístup 😠 😠 😠 ..veru čím skor zmenu....a rýchlo.... 😝

ja som dnes uplne k.o.......ten moj maličký prícucok je len na mne nalepený...nikam sa nehnem.....varíme spolu.....riadniem spolu.....a ja ho už nevládzem vláčiť na rukách.......a nedaj bože ho nieakm položiť...alebo postaviť.....vreskot 3 😝 😝

mia78
21. aug 2010

ahojky, ste toho napísali 😀 ledva stihnem pečítať stále ma niekdo vola .... 😝
teraz malá spí ale rátam že keždúchvílu stane ,a malí beha po záhrade 😀 nooo a včera som videla pri našom jazierku hada tak mám dosť ani tam nechodím 😖 lebo ho zatial nenašli asi ušiel už 😒

@jacka nápodobne mala ked ma zbadá koniec mama a na ruky alebo zaruku a behať 😅 😀
tebe ide Maťko do škôlky ? nám doktorka neodporúča ísť 😒 ale čo bude doma robiť ved sa unudí tak ide aspoň doobeda na štyri hodiny 😅

no a k moru sme chceli ísť ale sme si to rozmysleli že až na rok ked malá bude vedšia lebo nič by stoho nemala a ani my 😒 a v sedačke obsedieť je umenie pre nu 😝

a my papame normalne už aj pribináčik a jogurtíky tak jej chutí 😀

už kvakoce v postielke vravým ledva sadnem a už je hore 😝 😀

jacka
21. aug 2010

@mia78 tak s tým čítanim som na tom presne tak isto.........a ked konečne že idem napísať tak príde bobocka a napíše tu pol strany 😵 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 ...nič v zlom......ja rada čítam 😉

prečo dr. neodpruča?........mne práveže povedala že nech len pekne ide....a keby sme nebyvali tam kde bývame tak tam ani nejde.......ale by ma zaujmalo že prečo nie do školky?

tak ja mu dávam skoro kadečo...ale pribináčika ešte eee........ale za jogutíkom sa ide zabiť-...aj keby praskal tak si ho dá 😀 😀

my kvakoceme tak po japonsky alebo čínsky.......dnes že mama...ale to len tak náhodou 😉........................ale čo sa mi páči že ked poviem no no...alebo nie nesmieš....tak hned pochopí......ale je bohovský ked otrčí spodnu peru...a pustí krik.....jaj hend by som ho vybozkávala 😵

petulig
22. aug 2010

cafte zeny..no @jacka uz som aj ja doma. Akoze bolo fajn ale totalny socik tam este. Sluzby ako na slovensku, no co budem hovorit... moj drahy si oddychol aj pospal a my tri zvysne osoby co sme tam boli sme lietali za krpcom. Von z vody ju dostat bolo umenie.Pri mori si to veru predstavit neviem. Nastastie spala fajn, lepsie ako doma. Budicek az o pol osmej a mliecko len o pol siestej rano. Kiez by jej to ostalo.

aj my uz jogurty papame , minule mala aj puding a veru chutilo. Pribinaka len raz za cas, ani jej to velmi neberie.

iwusca
22. aug 2010

ahojte
petulig FB mi povedal ze mas dnes narodky takze ti prajem vsetko najlepsie a nech ta mala poslucha 😀

u nas su od zajtra robotnici a zacinaju stavat takze bude veselo...asi sa zbalim a budem cele dni niekde vonku alebo u niekoho na navsteve...kto sa hlasi ako prvy? 😀 😀

mia78
23. aug 2010

@jacka vraj mu školka nerobí dobre ked bol celu zime chorý a travil tak týžden školke a tri týžne doma 😖 a ešte tie záchvaty dýchacie 😖 to nám dala taký inhalátor zatial na dva mesiace a potom kontrola ..................lenže môj názor taký že musí si zvyknúť lebo pôjde do školy a čo bude stále chorý tak radšej nech si to teraz odskáčeme a dúfam že už nebude tak chorý........

jacka
23. aug 2010

@mia78 ..záchvaty....on má astmu???....či čo?..........ja som na nervy že mi ide Maťko už do školky........ 😔 dako si neviem na to zvyknuť 😔
ale suhlasím s tvojím názorom..radšej nech teraz ako v škole.....

@iwusca ja sa hlááááásim....... 😀 😀 😀 😀 ozaj takto presne o mesiac máme rok 😵 .....letíííííííííí 😔 😉
@petulig ......som rada že máme na dovolenku rovnaký názor............tiež si neviem predstaviť "oddych" pri mory 😅

čo idete kupovať drobcom k ročku?.....

ozaj --.......sia nemali náhodou už ročik?????????????????????.................tak všetučko najlepšie 😵

iwusca
23. aug 2010

jacka ok a kde to ty vlastne byvas?

no dnes som mala tour de BB...som isla peso z kremnicky do mesta a s5 😝 no asi 6 hodin sme boli vonku...ale zaklady uz su vykopane a zajtra ich idu zalievat 😀 tak hadam sa ta hruba stavba stihne do zimy....aj ked vsetko zalezi na pocasi... 🙄

petulig
23. aug 2010

@iwusca ja mozem byt ako druhaaa,kludne priid s krpcom. @jacka tatko si oddychol ale mne by bolo treba tak tyzden osamote,nejaky welness a nic nerobit.

brixina
23. aug 2010

@petulig myslim ze tyzden by si to nevydrzala bez malej, stale na fone ci je vsettkoOK 😉 a vikend by ti nestacil??

mia78
23. aug 2010

@jacka našťastie nie ale mal laryngitídu a a dost dlho sa mu tazšie dýchalo aj ked bol zdravý tak obdrhal tak prevencia lebo v rodine mame astmu aj muž maval ..............a ako to berieme tak prestal .......

a neboj školky aj ja som si musela zviknúť že my nepiští okolo uší 😀

veru @sia malinky mal rôčik tak všetko najlepšie........ 😀

@iwusca ved sa prejdi aj na túto stranu už tu máme aj šuchačky pre deturence alebo sa pohrajú krpce na záhrade u nás 😀

@petulig ved to ze na dovolenku idú deti a chlapi my si musíme počkať sa človek viac unaví ako doma ked je preč 😝

sia222
24. aug 2010

čafte🙂)
ano mal..dakujeme za gratulejšn🙂utieklo to ako voda..
ja už si tie dat presne nepamatám kto sa kedy ale myslím že som si to poradie aspon dobre zapamatala ide na rad ninka miška ivusc drobčok jackin
a lucinda až v okt..
dufam že som nezabudla na niekoho🙂
iwusca tak pevne nervy..aj mna čakaju ešte roboši tento týžden:(

peti to pojdeme na dochodku čo stoneš teraz v mladí pak budu kupele:DD
veru peti máš pravdu kua ja by som sa aj o polnoci zbalila keby sa dalo a sama🙂 na pár dni oddychu a spanku.ale bud rok som povedala že pojdem s nejakou kamoškou sama do kupelov a manžo suhlasil..snad to nezmení🙂)

petulig
24. aug 2010

@brixina dobre prehovorila si ma, vikend by stacil. Ale to by dieta muselo ist k starkej, s tatom ho nenecham 😀 Tam hrozia vazne zranenia 😀 😀
@sia222 mica a co si kupila malemu na narodky?, uz sa ti rozbehol?
inak dnes sme boli na poradni a dalsa az v 15 mesiacoch. Dokyna ani nic neskusala co vie co nevie, pozrela do pusy, hrdlo , kolko zubov ma a opytala sa ma ci chodi a to vsetko. Riadna prehliadka kua.

lucka0122
25. aug 2010

ahojte my chodime k dr.Herkovej ta je velmi dobra.....

iwusca
26. aug 2010

mia no este by chodnik mohli spravit lebo z kremnicky jedine po tej ceste sa da a to sa bojim s kocikom....niektori jazdia ako blazni 😝 jedine busom zeby som prisla niekedy🙂

petu v pondelok idem s malou do poradne k dinajovej tak sa mozem zastavit. mam tam byt na 1400 takze bude pred alebo potom...napis mi cislo do ip a dako sa dohodneme 🙂

mia78
29. aug 2010

desme nejako nestíhame ... 😝 čo nové behá už niekdo my sme prešli už celu izbu ale istota je za rúčku 😀
no o dva týžne oslavujeme rôčik bože ako to ubehlo ako by sa nedávno narodila 😀

@bobocka si prestala aj písať nejak my sme nechceli aby si prestala

@iwusca veru ten chodník by bol super hned by som šla pešo do mesta 😉 aj do školky 🙂

@petilig ani som vám nevolala piatok som bola KO ma hlava tri dni bolela asi s počasia tak mama s detmi aspon na chvýlu bola a ja hore nohy pred telkou 😀

mia78
29. aug 2010

a ešte mne sa malá rozhodla že ideme spávať raz za den asi už tak druhý den fungujeme ale večer je už hotová

petulig
30. aug 2010

@iwusca ja dnes nie som doma.skoda

@mia78 vy ste teda sikulky,. my stale za ruky, teda za jednu, alebo tlacit pred sebou kocik a vtedy ju nejdem zastavit.
tak si si oddychla aspont rosku. My sme boli v sobotu na svadbe, malu sme o deviatej doniesli domov a spala so starkou. Ale taka som daka nevyspata po flamovacke 😀 spanok 4 hodiny a koniec. nabuduce ked prides tak sa isto ozvi. a malej si co kupila na sviatok ?

mia78
30. aug 2010

@petulig hej ozvem teraz idem do školky tak niekedy cez výkend 😀 a malej som kupila bundu na zime a hračky ...chcel som kočík ale ten bude na vienoce 😀

iwusca
30. aug 2010

ahojte tak sme sa vratili z poradne no a to vam bolo kriku teda 😝 straaaasne vrestala mala ani popocuvat ju nemohla dr poriadne...mame 76cm a 9500g a aj nas ockovala a 17.9. ideme zas tusim hexavakcinu ockovat ci co....no som zvedava.... 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre